Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

Kiedyś informowaliśmy o tym iż chcemy w tym roku zrobić nowe Piwne Imperium, które będzie miało nową mechanikę. Czas najwyższy otworzyć wątek gdzie będziemy się dzielić szczegółami, a ich w najbliższym czasie będzie sporo!

Coś na początek: co będzie cechować nowe piwne?
- Sam układasz swoje receptury i od ciebie zależy jakie składniki i w jakiej kompozycji je ułożysz na recepturze
- Jakie efekty chcesz odnieść recepturą na bazie której uwarzysz piwo: możesz iść w ilość, która pomoże ci zwiększać udziały na rynku albo w jakość, która pozwoli wygrać na festiwalu i zdobyć ważne żetony pasji, a może mieszanka obu elementów tudzież szukanie złotego środka tak aby upiec dwie pieczenie na jednym "ogniu"?

to są dwa główne elementy, które są wielkim otwarciem tego co się będzie działo w grze i jak pociągniecie losy swojego browaru.

A teraz czas na okładkę!
Obrazek
Obrazek
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: GaGacek »

Już przebieram nóżkami.

P.S.
Miałem i grałem w "Piwne imperium" więc czekam na więcej informacji
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: ramar »

Wyślijcie egzemplarz do recenzji do... Tomka Kopyry :D
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

ramar pisze:Wyślijcie egzemplarz do recenzji do... Tomka Kopyry :D
"ale poco grać w robienie piwa, jak można je zrobić" :)
Jakoś mi tak zapadło to stwierdzenie do głowy :)

[Irek]
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: karawanken »

Gra będzie na wspieram.to? Całkowicie o polsku? (a nie tak jak marsjańska gra od Redimp - przyznam, że te mieszane polsko/angielskie elementy kłują moje serce i przez to nie wspieram - taki głupi fetysz).
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

karawanken pisze:Gra będzie na wspieram.to? Całkowicie o polsku? (a nie tak jak marsjańska gra od Redimp - przyznam, że te mieszane polsko/angielskie elementy kłują moje serce i przez to nie wspieram - taki głupi fetysz).
Gra, jak każda nasza, będzie multi-language.
Instrukcja będzie po polsku, style piw w trendach będą nazwane wg ich prawidłowej nazwy np. Pilsnes, India Pale Ale Bock itp.
cała reszta elementów jest niezależna językowo, więc instrukcję np. ENG będziesz mógł wywalić :)

A gra będzie na Wspieram.to na 100% i nie tylko :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: misioooo »

Jako streczgol miesięczny zapas dobrego piwa :) Albo karnecik na nielimitowane testowanie podczas festiwalu dobrego piwa 2017
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:Jako streczgol miesięczny zapas dobrego piwa :) Albo karnecik na nielimitowane testowanie podczas festiwalu dobrego piwa 2017
Misiooo a na poważnie - zapraszamy do nas na testy - trzeba się zgadać - daleko nie masz :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze:Misiooo a na poważnie - zapraszamy do nas na testy - trzeba się zgadać - daleko nie masz :)
Testy gry czy dobrego piwa? :twisted:
Do której siedzicie w biurze? Może dziś was odwiedzę, ale bliżej godziny 19 mogę najwcześniej...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:
Board&Dice pisze:Misiooo a na poważnie - zapraszamy do nas na testy - trzeba się zgadać - daleko nie masz :)
Testy gry czy dobrego piwa? :twisted:
Do której siedzicie w biurze? Może dziś was odwiedzę, ale bliżej godziny 19 mogę najwcześniej...
Dzisiaj nie da rady - mamy spotkanie do późna :(
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: misioooo »

Jasne, rozumiem... Całe dobre piwo dzisiaj chcecie wypić sami :evil:
Ja w piwne impreium nie grałem, ale chętnie skosztuję :) Tylko będę musiał się w APA, IPA, Pilsnery i inne zaopatrzyć, bo chyba ich nie ma w pudełku z grą?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:Jasne, rozumiem... Całe dobre piwo dzisiaj chcecie wypić sami :evil:
Ja w piwne impreium nie grałem, ale chętnie skosztuję :) Tylko będę musiał się w APA, IPA, Pilsnery i inne zaopatrzyć, bo chyba ich nie ma w pudełku z grą?
Damy Ci znać kiedy i zagramy :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: karawanken »

Board&Dice pisze:
karawanken pisze:Gra będzie na wspieram.to? Całkowicie o polsku? (a nie tak jak marsjańska gra od Redimp - przyznam, że te mieszane polsko/angielskie elementy kłują moje serce i przez to nie wspieram - taki głupi fetysz).
Gra, jak każda nasza, będzie multi-language.
Instrukcja będzie po polsku, style piw w trendach będą nazwane wg ich prawidłowej nazwy np. Pilsnes, India Pale Ale Bock itp.
cała reszta elementów jest niezależna językowo, więc instrukcję np. ENG będziesz mógł wywalić :)

A gra będzie na Wspieram.to na 100% i nie tylko :)
Tak więc oficjalnie jestem zainteresowany :D
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

karawanken pisze:
Board&Dice pisze:
karawanken pisze:Gra będzie na wspieram.to? Całkowicie o polsku? (a nie tak jak marsjańska gra od Redimp - przyznam, że te mieszane polsko/angielskie elementy kłują moje serce i przez to nie wspieram - taki głupi fetysz).
Gra, jak każda nasza, będzie multi-language.
Instrukcja będzie po polsku, style piw w trendach będą nazwane wg ich prawidłowej nazwy np. Pilsnes, India Pale Ale Bock itp.
cała reszta elementów jest niezależna językowo, więc instrukcję np. ENG będziesz mógł wywalić :)

A gra będzie na Wspieram.to na 100% i nie tylko :)
Tak więc oficjalnie jestem zainteresowany :D
Już niebawem więcej informacji :)
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: GaGacek »

misioooo pisze:Jako streczgol miesięczny zapas dobrego piwa :) Albo karnecik na nielimitowane testowanie podczas festiwalu dobrego piwa 2017
Ja jako streczgole widzę nachmielony ekstrakt slodowy na warkę 10l następnym były by płynne drożdże.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2016, 15:41 przez GaGacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: ramar »

GaGacek pisze:
misioooo pisze:Jako streczgol miesięczny zapas dobrego piwa :) Albo karnecik na nielimitowane testowanie podczas festiwalu dobrego piwa 2017
Ja jako streczgole widzę nachmielony ekstrakt slodowy na warkę 10l następny to płynne drożdże.
może od razu zniżka do sklepu z surowcami lub na jakiś pakiet startowy? :D
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: GaGacek »

ramar pisze:
GaGacek pisze:
misioooo pisze:Jako streczgol miesięczny zapas dobrego piwa :) Albo karnecik na nielimitowane testowanie podczas festiwalu dobrego piwa 2017
Ja jako streczgole widzę nachmielony ekstrakt slodowy na warkę 10l następny to płynne drożdże.
może od razu zniżka do sklepu z surowcami lub na jakiś pakiet startowy? :D
Wiedzę tego rozwiązania jeden minus, jak nie warzyłeś to zdobycie wiedzy co kupić na początek będzie zniechęcać.
Nachmielony ekstrakt siup do gara, zagotowanie, następnie chłodzimy i do wiaderka, uzupełniamy tania woda niegazowana do 10l + drożdże, szybka fermentacja po której zlewamy do plastikowych butelek i "gotowe".
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: karawanken »

Gra dostaje +100 za tematykę. Spróbujcie odmówić jak ktoś zapyta "hej, zgramy w grę o piwie" :D No nie da się odmówić.
Turnavine

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Turnavine »

karawanken pisze:Gra dostaje +100 za tematykę. Spróbujcie odmówić jak ktoś zapyta "hej, zgramy w grę o piwie" :D No nie da się odmówić.
"Nie ma czegoś takiego jak tylko jedna gra w Beer Empire".
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Helga »

"Ze mną nie zagrasz?"

Bardzo ciekawie wygląda ;).
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: BartP »

Wpis na blogu spoko, aczkolwiek szkoda że tak naszpikowany błędami interpunkcyjnymi i stylistycznymi; chyba nawet jeden ortograf się znalazł.
Zmieniające się trendy przypominają mi niedawną Automanię. Czekam na więcej wpisów, w szczególności opis wyboru akcji.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Trolliszcze »

A ja ponarzekam, że nie podoba mi się ta schludna, czysta, kolorowo-komiksowa oprawa graficzna a la Granna. Jak patrzę na zaprezentowane elementy, to mi się gra natychmiast kojarzy z czymś bardzo lekkim i rodzinnym, a nie wiem, czy powinna.
EDIT: Ponadto żółte żetony kapsli na żółtym tle trendów to pomyłka, no i smuteczek, że wszystkie style piwa mają w grafice to samo ordynarne szkło (kufel). IPA powinna być w IPA glass itd., narysowanie kilku różnych rodzajów szkła chyba nie podniosłoby aż tak kosztu produkcji, a to jednak miły smaczek (dla piwosza ważny).
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016, 12:30 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

BartP pisze:Wpis na blogu spoko, aczkolwiek szkoda że tak naszpikowany błędami interpunkcyjnymi i stylistycznymi; chyba nawet jeden ortograf się znalazł.
Zmieniające się trendy przypominają mi niedawną Automanię. Czekam na więcej wpisów, w szczególności opis wyboru akcji.
Następne wpisy nieco bardziej "dobrzejemy" :)
Ortografy staraliśmy się popoprawiać - w kilku sytuacjach autokorekta zrobiła nam ciekawego psikusa ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Karit »

Trolliszcze pisze:A ja ponarzekam, że nie podoba mi się ta schludna, czysta, kolorowo-komiksowa oprawa graficzna a la Granna.
Zgadzam sie, dla mnie grafiki zbyt kolorowe. Nie wiem jaka jest ostateczna wersja ale mnie troche kuje w oczy i nie pasuje do tematu warzenia piwa.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ