Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

W cyklu bedziemy miec Thrawna ( planowane sa 3 cykle rocznie w kazdym po 24 postacie ( kazda kombinacja bedzie miala 3 unikaty i 1 generyka )). I na szczescie patrzac na podejscie sklepow oraz graczy w lokalnej mecie eng wersja moze miec sie dobrze to i bez wyrzutow sumienia ( tylko portfela ) mozna bedzie poturlac :D :D
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: noowy »

aryss pisze:W cyklu bedziemy miec Thrawna ( planowane sa 3 cykle rocznie w kazdym po 24 postacie ( kazda kombinacja bedzie miala 3 unikaty i 1 generyka )).
Możesz podać linka do źródła?
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

noowy pisze:
aryss pisze:W cyklu bedziemy miec Thrawna ( planowane sa 3 cykle rocznie w kazdym po 24 postacie ( kazda kombinacja bedzie miala 3 unikaty i 1 generyka )).
Możesz podać linka do źródła?
zgubiłem trzecim

A co do żródła, wcozraj był event prapremierowy w siedzibie ffg ( min z udziałem Zahna ) i był tam panel na którym te informacje były podane.
Covenanci oraz KoR pokrywali te wydarzenie relacjami na fb/twitterze:
https://www.facebook.com/knightsofrenpo ... 4638526296
https://www.facebook.com/knightsofrenpo ... =3&theater
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: noowy »

Dzięki!
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

Pojawiła się wersja rodzima skróconej instrukcji:
http://galakta.pl/download/Star%20Wars% ... %20Ren.pdf

Dodatkowo jak ktoś przeoczył grupa ogólnopolska:
https://www.facebook.com/groups/swprzenaczenie/
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Już tylko kilka dni zostało, nakręciłem się jak na premierę Agota :)
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

Wosho pisze:Już tylko kilka dni zostało, nakręciłem się jak na premierę Agota :)
Szkoda tylko ze wydawca jakos nie nakreca tego hype :( Delikatnie mowiac w polskim internecie jest bardzo cicho na temat tej gry
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

A którąś grę specjalnie promowali?
Cała promocja wszystkich lcgów leży po stronie sklepów i fanów :(
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

Wosho pisze:A którąś grę specjalnie promowali?
Cała promocja wszystkich lcgów leży po stronie sklepów i fanów :(
No właśnie problem w tym że to nie jest lcg, i przy podejściu lcg do gry ( wrzucimy ranking z żetonami a gracze jakoś sami będą ściągać graczy) nie zbudują odpowiedniej puli by pl wersja jako tako utrzymała się. Pamietam jak wychodziła PL wersja Lotra to rzucone były boosterki po czasopismach z grami ( bodajże to Click albo Cd Action było) byleby tylko zachęcić graczy ( a i tak gra szybko w wersji rodzimej się skończyła). A teraz mamy sytuacje że o grze wiedzą głównie gracze lcg/xwinga a większość ccg ( którzy też powinni być targetem) nie słyszała :<


---

http://www.valkiria.net/index.php?p=new ... wsid=14246
jednak click i dlugi czas po premierze, ale jednak to byla mimo wszystko sensowna akcja promocyjna w przypadku tego gatunku.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

No galakta nie rozumie że promując gry zwiększaja swoje zyski w dłuższej perspektywie.
ramirez78
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2013, 12:06
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: ramirez78 »

A ktoś wie kiedy gra będzie już dostępna w sklepach? Znalazłem tylko informację, że w 3trollach około 1 grudnia.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Potwierdzam, oficjalna premiera jest 1 grudnia.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Drakkainen »

Ciekaw jestem czy umowa FFG i Galakty zmusza Galaktę do wchodzenia w takie gry? Patrząc na zainteresowanie tym produktem oraz jaką marną reklamę robią, to będę zszokowany jeśli za 2 lata wciąż będzie wydawana polska wersja.

Swoją drogą FFG w każdym LCG podkreśla jaki to świetny format pod względem wydatków, a wydają CCG. Może mają pomysł na ostrą rotację w tym tytule, tak by bariera wejścia zawsze była stosunkowo niska i stale przyciągała nowych graczy? Ciężko stwierdzić, mnie w każdym razie nie bawi kupowanie kart w ciemno przy takim wyborze karcianek.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Sekator »

Drakkainen pisze:Ciekaw jestem czy umowa FFG i Galakty zmusza Galaktę do wchodzenia w takie gry? Patrząc na zainteresowanie tym produktem oraz jaką marną reklamę robią, to będę zszokowany jeśli za 2 lata wciąż będzie wydawana polska wersja.

Swoją drogą FFG w każdym LCG podkreśla jaki to świetny format pod względem wydatków, a wydają CCG. Może mają pomysł na ostrą rotację w tym tytule, tak by bariera wejścia zawsze była stosunkowo niska i stale przyciągała nowych graczy? Ciężko stwierdzić, mnie w każdym razie nie bawi kupowanie kart w ciemno przy takim wyborze karcianek.
Raczej zainteresowali się sukcesem Dice Masters i próbują wejść na ten rynek.
MadHead
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2010, 12:20

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: MadHead »

Hej.

Ja mogę się z Wami podzielić moim krótkim, empirycznym doświadczeniem z sd; destiny. Kupiłem 2 startery i 36boosterów (nie w jednym boxie)
Wrażenia:
Gra na dwa startery bardzo przyjemna. Podejrzewam, że szybko się nudzi ale podstawowe paczki dają szybką, fajną rozgrywkę i zazwyczaj zwycięstwo jest o włos. Polecam jak ktoś chce popróbować.
Boostery... dramatyczna dystrybucja kart. Obawiam się, że jak to ma tak wyglądać to złożenie talii "marzeń" to jakiś koszmar. Ogólnie, na te 36 paczek trafiłem bardzo mało postaci (nie mówiąc już o wersji elite) ale np trafiłem też po 4 x ten sam rare :/. Mam też po 2 kopie kilku "legend" xD. Ale... brakuje mi nadal ok 30% c i u :P.

Ogólnie moje odczucie jest takie, że albo trzeba kupić ze 3 boxy żeby mieć możliwość składania najlepszych talii. Albo znaleźć ludzi, z którymi się podzielicie kolorami i wydatkami :P. Podsumowałbym to tak: to co się pojawiało na zagranicznych forach (team convenant), że wystarczy starter i 5-6 boosterów żeby się dobrze bawić to kompletna bzdura :P. Owszem, same startery są spoko. Ale jeśli jakieś boostery ktoś chce dokupić to albo boxami albo nie warto kompletnie :/. Myślę, że jeśli ffg zechce wypuszczać takie sety 3 x w roku to galakta szybko przestanie to wydawać bo w Polsce nie ma chyba zbyt wielu kolekcjonerów z takim zapasem finansowym. Z resztą jeśli format lcg się nie przyjął to jest to najlepszy przykład a tam jest o wiele, wiele taniej. Chociaż gdybym miał porównać obie gry to "destiny" jest znacznie bardziej przystępne i moim zdaniem fajniejsze.

Jakby ktoś chciał coś więcej się dowiedzieć to pw ;). Chętnie nawiążę współpracę handlową, szczególnie z osobami z Wrocławia :P.

Pozdrawiam ;).
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Elrond »

To mnie trochę zaniepokoiłeś. Nie mam ochoty pakować w tą grę nie wiadomo ile kasy i martwić się, że nie trafię ulubionych postaci. Nie wiem czy pakować się w to czy nie :( Szkoda, że to nie LCG.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Maxxx76 »

Przecież od początku było wiadomo jaki to model gry będzie...
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Elrond »

Maxxx76 pisze:Przecież od początku było wiadomo jaki to model gry będzie...
Wiem ale chodziło mi o spostrzeżenia MadHead'a - "dramatyczna dystrybucja kart", "na 36 paczek trafiłem bardzo mało postaci", itp.

Miałem po prostu nadzieję, że trochę częściej będą "wypadać" ulubione postacie.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: TTR_1983 »

Gra jest już normalnie w sprzedaży?
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Xth »

Normalnie będzie od 1.12
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

Na 60 kart "kostkowych" mogących być w boosterach mamy 21 postaci ( kylo/rey/finn sa tylko w starterach). Czli srednio w 1 na 3 boostery trafimy postac ( i patrzac na moich otwartych i tych co znajomi otwieraja sa te proporcje), jak dla mnie jest to w porzadku. To co jedynie czasem denerwuje to to ze nie trafilem zadnej postaci zoltej "dobrej" a duzo do nich kart mam i musze wsadzac finna :(.

@MadHead ile miales tych postaci z tych boosterow ?
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Perf »

MadHead pisze:Boostery... dramatyczna dystrybucja kart. Obawiam się, że jak to ma tak wyglądać to złożenie talii "marzeń" to jakiś koszmar. Ogólnie, na te 36 paczek trafiłem bardzo mało postaci (nie mówiąc już o wersji elite)
Ile dostałeś postaci, a ilu się spodziewałeś? :) Dystrybucja kart nie jest żadnym sekretem: w każdym boosterze dostajesz jeden rare lub legendary, takich kart jest łącznie 60, z czego 21 z nich to postacie. Po otwarciu 36 boosterów szanse, że trafisz co najmniej 10 postaci to ~86,15%. Lub przedstawiając to troszkę inaczej - szanse, że będziesz mieć 10-15 postaci to ~70,59%.

Ile dostałeś legendary? Na jeden box (36 boosterów) przypada 6 legendary, z twojego posta może wynikać, że dostałeś więcej, zatem tylko się cieszyć. :) Skoro o tym mowa: czemu kupowałeś boostery luzem, nie w boxie?
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Rogue30 »

MadHead pisze:Boostery... dramatyczna dystrybucja kart. Obawiam się, że jak to ma tak wyglądać to złożenie talii "marzeń" to jakiś koszmar. Ogólnie, na te 36 paczek trafiłem bardzo mało postaci (nie mówiąc już o wersji elite) ale np trafiłem też po 4 x ten sam rare :/. Mam też po 2 kopie kilku "legend" xD. Ale... brakuje mi nadal ok 30% c i u :P.
Może zanim zaczniemy narzekać poznajmy fakty:

Legendary: są w co szóstym boosterze. Jeśli kupuje się cały box, to ma się pewność, że trafi się 6, po 3 na stronę (detonator jest neutralny, więc może być w jednej z trójek).
To powoduje, że L-ek będzie sporo (nawet kupując pojedyncze boostery) i gracze będą/są zadowoleni. Z czasem będzie można kupić na sztuki lub wymienić się bez żadnego problemu. Tutaj dystrybucja zasługuje na pochwałę.

Rare: kupiłeś 36 boosterów czyli przy idealnym rozkładzie masz 70% wszystkich rare'ów po jednej sztuce. Nie było by tu żadnego problemu, gdyby nie to, że w co siódmym boosterze trafisz jedną z tych martwych kart:
Jedi robes
BB-8
Rey's staff
FO TIE fighter
FO Stormtrooper
Immobilize
Infantry grenades

Nikt nie będzie chciał tych kart kupić ani wymienić, bo są one w starterach i będzie ich za dużo na rynku.
Tutaj FFG zrobiło jedną z najgłupszych rzeczy od czasów wsadzenia plastikowego Krakena do Lords of the sea (które potem musieli i tak przepakować).
Gdyby to były karty neutralne i szare, to jeszcze gracze by przeżyli, a tak to można je od razu będzie wrzucać do śmietnika.

Jeśli chodzi o brak postaci, to da się złożyć dobry (turniejowy) team bez wersji elite. Jeśli chodzi o brak kart x2, to wystarczy się powymieniać. To samo zresztą, jeśli nie trafiłeś tych postaci, które chciałeś. Ta gra polega na tym, żeby się wymieniać, jeśli jeszcze ktoś się nie zorientował (albo nie miał wcześniej do czynienia z ccg). Co do dystrybucji, to postać jest mniej więcej w co czwartym boosterze (ciężko policzyć przez legendary, wśród których co trzecia to postać), czyli bardzo często, ale ponieważ łącznie jest ich 21 (w boosterach), więc bardzo ciężko trafić tę, którą by się chciało. (Zupełnie normalne dla ccg.)

Uncommon: W tej grze nie ma uncommonów tak naprawdę, to są rare'y tylko bez kostki. Na 36 boosterów masz 85% wszystkich x1, więc brakuje Ci 15%. Jeśli nawet zdarzyło Ci się, że trafiałeś ciągle te same, to wymiana nie będzie żadnym problemem. Żeby mieć wszystkie x2, potrzebujesz dokupić jeszcze 48 boosterów i się wymienić (nie wiem tylko po co, skoro wszystkiego do decku nie włożysz).

Common: Na 36 boosterów masz 186% czyli prawie wszystkie masz x2. Wiadomo, że mogło by tu być lepiej, ale też i nie ma tragedii, bo wszystkie Ci nie potrzebne nawet jak masz dwa decki. Niestety koszt produkcji kostki i jej pakowania odbija się na ilości kart. Co nie zmienia faktu, że commony w tej grze będą prawdziwymi commonami i będą bez żadnego problemu osiągalne.

Podsumowując:
Złożenie talii marzeń nie będzie wcale tak trudne ani kosztowne, zwłaszcza gdy ktoś już wie jaki kolor mu pasuje i ograniczy się do jednej strony.
Natomiast jeśli ktoś chce mieć full playset, to niech sobie wybije to z głowy (no chyba, że go na to stać, wtedy czemu nie). Za 3, 4 miesiące wyjdzie następny set i kolejne 24 postacie. To już nie będzie ponad sto kombinacji tylko tysiące. Życia nie wystarczy, żeby wszystko wypróbować.

Na koniec dwie uwagi:
Minimum, żeby coś złożyć to około 15-20 boosterów.
Na turniejach mniejszych czy większych nagrodami będą najczęściej boostery.
MadHead
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2010, 12:20

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: MadHead »

@Elrond: Jak chcesz coś konkretnego to zapomnij, szczególnie legendy :D. Trafić konkretną kartę to masakra, lepiej przygotować gotówkę i zaczekać na rynek wtórny :D.
@Perf: Boostery kupowałem pojedyńczo bo nie było nigdzie całego boxa :P. Premiera za dwa tygodnie w końcu :D. Myślę, że następnym razem wezmę cały box i jak coś jeszcze będzie brakować to spróbuję się powymieniać. Postaci trafiłem 7 więc bardzo mało :/. Legend wyszło nieco więcej bo 9.
@Rogue30: Myślę, że mam tych rare ok 70% :P, ale w tym 5x Rey Staff, 3x Commlink, 4xDatapad. 2xlegenda Commanding Presence. Poza tym nadal brakuje mi bardzo dużo c i u. Spodziewałem się, że przy tej ilości kart C i U nie będzie mi Brakować a więcej niż 2x tego samego nie dostanę. Ok może mam strasznego pecha :P.
Btw. Te „martwe“ karty to racja ale nie wszystkie. Np: Stormtrooper jest super bo potrzebujesz ich 4 jeśli chcesz grać jakimś swarmem.

Dzięki za statystyki , trochę spojrzę inaczej na to pewnie. Dla mnie to jest głównie kolekcjonarska sytuacja a w ostatnie ccg grałem w liceum a wtedy miałem kase może na jeden booster tygodniowo xD.

Tak czy inaczej nie mogę się doczekać aż ruszy temat na allegro :P.

Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest zamówienie całego setu z Team Convenant. Faktycznie cena spora ale dostajemy wszystko więc w 2-3 osoby deal jest wręcz świetny. Tylko wiadomo... zanim paczka dojdzie, a to cło a to coś :/. Nie miałbym nic przeciwko żeby galakta sprzedawała takie sety :D.
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Rogue30 »

MadHead pisze:Ok może mam strasznego pecha :P.
9 legend na 36 boosterów, no straszny pechowiec z Ciebie :)
MadHead pisze: Btw. Te „martwe“ karty to racja ale nie wszystkie. Np: Stormtrooper jest super bo potrzebujesz ich 4 jeśli chcesz grać jakimś swarmem.
Sęk w tym, że nie będziesz chciał, chyba że lubisz przegrywać. Ale pożyjemy zobaczymy, może się mylę.
ODPOWIEDZ