Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: costi »

Tak.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: pan_satyros »

noowy pisze:Czy ceny pojedynczych kart, które można zaobserwować w ofertach na grupie facebookowej/allegro/innych miejscach są Waszym zdaniem realne?
Mi wydają się mocno zawyżone, chodzi mi głownie o karty rzadkie - ceny kart legendarnych są dla mnie zrozumiałe. Cena boostera to <10 PLN. Jeśli przyjąć ceny kart z ofert to jeśli otworzymy booster i nie trafimy na BB-8, to w większości przypadków posiadamy karty warte od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, czysty zysk... Czy w innych grach CCG też to tak wygląda?
Ba są osoby które w ogóle nie grają tylko sprzedają tam karty...
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Don_Silvarro »

W tej chwili w Destiny jest Dziki Zachód.

Gra ma na dobrą sprawę dwa tygodnie. Jeszcze nie do końca wiadomo, co będzie grywalne, a co mniej, a co będzie szrotem do niszczarki. Nie wiadomo, jakie będą regulacje turniejowe. Nie wszędzie w ogóle da się kupić zafoliowany produkt.

Dlatego ceny są takie, jakie są. Za miesiąc lub półtora rynek się nasyci i będzie już wiadomo co i jak - wtedy połowa eRek będzie warta 3-5zł, te grywalniejsze 8zł, Holokron 15zł. Han tak pod 40zł, Vader niech będzie, że ~60zł bo nazywa się Vader, większość innych legend nie więcej, niż 20zł bo one są po prostu słabo grywalne.

Natomiast teraz... teraz warto wyskrobać te kilka stów i kupić box. Na sprzedaży go na single można 100-200zł zarobić. Albo złożyć jakotaką talię i odzyskać 80-100% pieniędzy. Tak jak łebski kowboj na Dzikim Zachodzie.

Ja kupiłem startery, jeden pełny box oraz tu i ówdzie pojedyncze paczki, tak ca. drugi box się z tego uzbiera. Z początku chciałem zachować wszystko i kolekcjonować, ale potem się opamiętałem. Złożyłem sobie dobrą talię taką, jaką chciałem, drugą na wypadek, gdyby mi się pierwsza znudziła i całą resztę sukcesywnie wyprzedaję, bo za dwa miesiące będę mógł odkupić te same karty za połowę tego, za ile sprzedaję.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: noowy »

Dzięki za wyjaśnienie. Już powoli zacząłem rozważać kupno boosterów, ale poczekam jakiś czas i zobaczymy. Oby było tak jak piszesz. Na turniejach grać nie będę, na złożeniu silnej i skutecznej talii też niespecjalnie mi zależy, chcę tylko pograć w domowym zaciszu jak najróżniejszymi kartami i postaciami.
NetCop
Posty: 60
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: NetCop »

Graliśmy już turniej w 6 osób. Wpisowe cena 1 boostera. Po turnieju wg. kolejności każdy bierze po kolei po 1 karcie, najpierw r-ki, potem uncommony itd. Póki nie ma zasad oficjalnych to jest to nie głupi pomysł. W ten sposób zdobyłem Hrabiego Dooku.

Co do kupna pojedynczych kart, ja na razie jestem po 28 boosterkach, kolejne 10 czeka pod choinką. Grając z synem siłą rzeczy zbieram wszystko tzn. jedną talię na dobrych, drugą na złych.
Nie zamierzam sprzedawać/kupować pojedynczych sztuk, może jak ceny zrobią się bardziej ludzkie to się zastanowię. Za to chętnie się wymieniam wg. schematu r-ka za rkę, itp.
Widzę tyle możliwości konstrukcji różnych talii, że nie jestem w stanie ocenić co będzie lepsze, co gorsze bez ogrania tego wszystkiego i to akurat bardzo mi się w tej grze podoba.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Dr_Kecaj »

Wie ktoś jaki jest dokładny rozmiar kości? (w milimetrach)
Nie mogę się doszukać informacji


EDIT: Znalazłem. Według forum BGG rozmiar kości to 22mm.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2016, 15:30 przez Dr_Kecaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: kempy »

NetCop pisze:Graliśmy już turniej w 6 osób. Wpisowe cena 1 boostera. Po turnieju wg. kolejności każdy bierze po kolei po 1 karcie, najpierw r-ki, potem uncommony itd. Póki nie ma zasad oficjalnych to jest to nie głupi pomysł.
Bo redraft boosterów to patent sprawdzony przez lata w CCGach. Ja spotkałem się też z przypadkami, gdy organizuje się turnieje zachęcające dla nowych graczy i stosuje się redraft odwrotny - najgorsi draftują jako pierwsi. Rzecz jasna wymaga to od uczestników nieco dojrzałości, a nie robienie z siebie idiotów przez ewidentne podkładanie się wszystkim po kolei.

PS. Szczerze zachęcam do otwierania boosterów i przygotowywania nagród PO turnieju, a nie przed lub podczas. Wtedy granie jest nieco zdrowsze i ogranicza listę dezerterów.
Widzę tyle możliwości konstrukcji różnych talii, że nie jestem w stanie ocenić co będzie lepsze, co gorsze bez ogrania tego wszystkiego i to akurat bardzo mi się w tej grze podoba.
Bo dobrze zaprojektowany CCG tak właśnie ma działać. Jest multum możliwości a gracz - w oparciu na swoje zasoby - ma z tego wyłuskać jak najlepszą kombinację mając na uwadze swoją kolekcję i kreatywność.

Po drugiej stronie barykady jest format LCG, gdzie każdy ma wszystko i bardzo często inwencja twórcza opiera się na bezkrytycznym kopiowaniu sprawdzonych patentów. Nie umniejsza to oczywiście grywalności (jeśli gra rzeczywiście jest dobra), ale warto czasem wyrwać się z schematu do jakiego przez lata przyzwyczaiło nas FFG.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Jeszcze 2/3 tyg i meta się wykrystalizuje. Chociaż i teraz można już powiedzieć jakie decki będą Tier1 a jakie nie, i sprawdziany się to na 90% imho. Ceny kart owszem spadną, i imho nie będzie kart droższych niż 50/70zl (Vader)

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Niby wszystko fajnie, ale nie widzę przyszłości tej gry. 2/3 lata i padnie ew będzie siedzieć w ,,podziemiu,, jak jej starszy brat Dice Masters.
Hey Nadal wychodzi na to że jeśli od gry oczekujesz...,,wchodzę do sklepu i ktoś na pewno gra,, , ,,porządny deckbuilding bo lubię kminic,, , ,,mogę zagrać w turnieju competetive nie wydając milionów monet,,...To pozostaje stare dobre mtg B-)

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

Goldberg pisze:Niby wszystko fajnie, ale nie widzę przyszłości tej gry. 2/3 lata i padnie ew będzie siedzieć w ,,podziemiu,, jak jej starszy brat Dice Masters.
Hey Nadal wychodzi na to że jeśli od gry oczekujesz...,,wchodzę do sklepu i ktoś na pewno gra,, , ,,porządny deckbuilding bo lubię kminic,, , ,,mogę zagrać w turnieju competetive nie wydając milionów monet,,...To pozostaje stare dobre mtg B-)

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
Jezeli tak sie stanie to bede bardzo zdziwiony bo jednak mtg wedlug mnie ze swoja losowoscia destiny do piet nie dorasta :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:
Goldberg pisze:Niby wszystko fajnie, ale nie widzę przyszłości tej gry. 2/3 lata i padnie ew będzie siedzieć w ,,podziemiu,, jak jej starszy brat Dice Masters.
Hey Nadal wychodzi na to że jeśli od gry oczekujesz...,,wchodzę do sklepu i ktoś na pewno gra,, , ,,porządny deckbuilding bo lubię kminic,, , ,,mogę zagrać w turnieju competetive nie wydając milionów monet,,...To pozostaje stare dobre mtg B-)

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
Jezeli tak sie stanie to bede bardzo zdziwiony bo jednak mtg wedlug mnie ze swoja losowoscia destiny do piet nie dorasta :)

Wysłane z telefonu
:mrgreen: tak bardzo się zgadzam.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Losowosc w mtg????? @_@ gdzie???? Chyba że mówimy o kupowaniu boosterow, ale to odpada, bo jaka każdej kolekcjonerskiej grze karcianej taniej kupić single niż bosterki.

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

Goldberg pisze:Losowosc w mtg????? @_@ gdzie???? Chyba że mówimy o kupowaniu boosterow, ale to odpada, bo jaka każdej kolekcjonerskiej grze karcianej taniej kupić single niż bosterki.

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
Jak nie sojda landy to nic nie zrobisz :) gralem trzy razy na jakims decku fabrycznym, tym podobno na start dobrym. Nie pamietam zebym graj w gorsza karcianke :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Dr_Kecaj »

Nie wchodziłbym w dyskusję wiążąca Destiny z Mtg. A przeciąganie liny z MTGowcami nie ma żadnego sensu, bo i tak każda gra będzie gorsza, nudniejsza i bardziej losowa.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

Dr_Kecaj pisze:Nie wchodziłbym w dyskusję wiążąca Destiny z Mtg. A przeciąganie liny z MTGowcami nie ma żadnego sensu, bo i tak każda gra będzie gorsza, nudniejsza i bardziej losowa.
Racja :) zgadzam sie i wesolych swiat! :)



Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Ja gram w mtg for fun od około 20 lat. Zapewniam że mana screw, zdążą się tylko w zle złożonych deckach.
Jeśli mnie pytasz, do dla mnie najlepsza karcianke sfer było Star Wars wydane przez deciphera.
Ale jeśli rozważać 3 czynniki które wymieniłem, to niestety mtg wygrywa...Z reszta gra jest nieprzerwanie na rynku od 93 roku. Żadnej karciane się to nie udało
Wesołych wszystkim!!

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Wcześniej było pytanie o turnieje, w Warszawie gramy co tydzień już chyba od miesiąca :)
Zapraszam na grupę Warszawską na fejsie.
Jako nagrody robimy redraft boosterów, plus jako że wszyscy już mamy commony to robimy zestawy dla nowych graczy z tego co zostanie ;)
Dla osób które boją się/nie chcą wydawać moim zdaniem bez problemu wystarczą dwa startery danej strony plus dokupienie za kilkadziesiąt złotych najważniejszych uncomonnow i commonów (ewentualnie ważniejszych postaci jak Dooku) i można grać z każdym.
Chodzimy na turnieje i uzupełniamy kolekcję. Nie trzeba wcale kupować trzech boxów.
Natomiast jesli ktos ma kase to kupuje dwa boxy, sprzedaje/wymienia się za duplikaty/legendarki których nie potrzebuje i może się bawić w deckbuilding.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Ok czyli twierdzisz żeby grać competetive na turach wystarczą dwa startery +kilka kart luzem? I takim zestawem mamy szansę dajmy na to z deckami w stylu E Vader/ Manga czy Leia/Luk??

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Ash »

Goldberg pisze:Ja gram w mtg for fun od około 20 lat. Zapewniam że mana screw, zdążą się tylko w zle złożonych deckach.
Ale tutaj nikogo MTG nie obchodzi z jego generycznymi światami i mechaniką mniej interesującą od byle pierwszego lepszego LCG.
Tu chodzi o taktyczny, karciano-kościany fun w świecie Star Wars. A gdybym miał grać w popularną karciankę bez kości to mówiąc szczerze Heartstone jest dużo ładniejszy, klimatyczniejszy i ciekawszy od MTG.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Ravn »

Mnie obchodzi. A Hearthstone to gra video, a nie prawdziwa karcianka, wiec co ma piernik do wiatraka? Nie mowiac o tym, ze HS to jest wlasnie taki MTG dla ubogich.
W ogole wyjechali tu z hejtem w stosunku do MTG i farmazony piernicza- jeden woli gry komputerowe, drugi zagral az 3 mecze podstawowym deckiem. Wtf? Moze jeszcze recenzje Magica napiszcie.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Ash »

Ravn pisze:Mnie obchodzi. A Hearthstone to gra video, a nie prawdziwa karcianka, wiec co ma piernik do wiatraka? Nie mowiac o tym, ze HS to jest wlasnie taki MTG dla ubogich.
W ogole wyjechali tu z hejtem w stosunku do MTG i farmazony piernicza- jeden woli gry komputerowe, drugi zagral az 3 mecze podstawowym deckiem. Wtf? Moze jeszcze recenzje Magica napiszcie.
Po to konto założyłeś? To wątek Destiny, nie MTG, coś ci się pomyliło. Recenzji Magica nie będę pisał, bo bym przy niej usnął :-)
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Ravn »

Nie ja pierwszy napisalem o MTG, ale skoro juz ktos zaczal pisac prowokujace bzdury (a w takim tonie byly conajmniej 3 posty), to reaguje. Po co bylo zaczynac wojenke? Zwlaszcza w swieta? :wink:
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Maxxx76 »

Nie macie się czym podniecać? ;-)
Ja jestem cholernie ciekawy co wrzucą do drugiej fali :-D
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Goldberg pisze:Ok czyli twierdzisz żeby grać competetive na turach wystarczą dwa startery +kilka kart luzem? I takim zestawem mamy szansę dajmy na to z deckami w stylu E Vader/ Manga czy Leia/Luk??

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
Tak twierdze, to co jest fajne w tej grze to to ze legendarki nie sa kartami must have bez ktorych nie masz co isc na turniej, sa po prostu troszke mocniejszymi wersjami kart rzadkich lub kartami wymaganymi do drozszych deckow.
Ale zlozyc zwykle DS controle mozna z ogolnie dostepnych kart ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Wosho pisze: Tak twierdze, to co jest fajne w tej grze to to ze legendarki nie sa kartami must have bez ktorych nie masz co isc na turniej, sa po prostu troszke mocniejszymi wersjami kart rzadkich lub kartami wymaganymi do drozszych deckow.
Ale zlozyc zwykle DS controle mozna z ogolnie dostepnych kart ;)
O!! I tu mnie kolega zaciekawił! Sprawdzę organoleptycznie w takim razie :)
Mozna jakas budżetowa konstrukcje na pw poprosić??
Troche kart mam wiec moze cos złoże...

Ash - gdybys był troszke bardziej ogarniety wiedziałbys ze heartstone to bieda wersja World Of Warcraft TCG, karcianki które była niesamowicie miodna!!
A co do klimatycznosci swiatów i artów na ,,kartach'' no to wiesz, sa gusta i gusciki prawda??
Do mnie dziecinnosc i cukierkowatość nie przemawia, ale mój 7 letni bratanek jest zachwycony, a mtg sie boi :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ