Beowulf the Movie Boardgame od Galakty

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Beowulf the Movie Boardgame od Galakty

Post autor: Al »

Albo ja jestem niezorientowany, albo nikogo nie interesuje ta gra.
Ale dzięki uprzejmości Uika dowiedziałem się, że:

http://www.krainagier.blogspot.com/

No to Galakta mnie zaskoczyła. Niestety dzięki takiej promocji grę zakupiłem w Niemczech w poniedziałek :-/

Tak to czasami bywa z niespodziankami :-/
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Beowulf Galakty już w sprzedaży

Post autor: Don Simon »

Al pisze:Albo ja jestem niezorientowany, albo nikogo nie interesuje ta gra.
Oj - jestes niezorientowany :-).

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 4&start=45

Ale fakt, ze informacja zerowa, bo nawet nie ma zadnego info na stronie glownej g-p.pl.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Oj, dział "Nagrody Gra roku" to ostatnie miejsce gdzie spodziewałbym się wiadomości o premierze gry ;-)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Zacznijmy od tego, że na stronie Galakty też nie ma o tej grze ani słowa :roll:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Wlasnie siedze sobie nad instrukcja - dzisiaj pierwsze testy.
Wrazenia wkrotce.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

No coz, biorac pod uwage, ze jest to Kingdoms, tylko w nowej, ladniejszej formie... mysle, ze mnie nie skusi ;/ A szkoda, myslalem, ze bedzie cos fajniejszego :(
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

jestem ciekawy jaka będzie cena w sklepach internetowych (i kiedy gra będzie miała tam premierę)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Klos pisze:No coz, biorac pod uwage, ze jest to Kingdoms, tylko w nowej, ladniejszej formie... mysle, ze mnie nie skusi ;/ A szkoda, myslalem, ze bedzie cos fajniejszego :(
Cóż, niedokładnie. Mechanika wprawdzie a la Kingdoms, ale kształt planszy bardzo dużo tu może wnosić. Zastanawiałem się, czy nie kupić, ale gdy zobaczyłem cenę... to jednak odpuszczę. Pewnie cena jest adekwatna do zawartości, ale jednak zbyt wysoka jak dla mnie. Ale to ma też dobre strony. FFG już wyprzedaje stare (bardzo dobre) Kingdomsy, może i w Europie to nastąpi.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

Kingdoms w tej promocji swiatecznej kosztuje 5$ czyli 12,5 zl... jest drobna roznica w ceni, nie sadzicie?
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Klos pisze:Kingdoms w tej promocji swiatecznej kosztuje 5$ czyli 12,5 zl... jest drobna roznica w ceni, nie sadzicie?
No niestety mają zaporowe ceny za przesyłkę (z jakieś 30 dolców musiałbyś doliczyć) więc już nie jest to taki kokosik :-(
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Klos pisze:No coz, biorac pod uwage, ze jest to Kingdoms, tylko w nowej, ladniejszej formie... mysle, ze mnie nie skusi ;/ A szkoda, myslalem, ze bedzie cos fajniejszego :(
W porownaniu z Kingdoms sa 3 zasadnicze roznice:
- w kazdej z trzech czesci (aktow) gry jest inna plansza (sa 3 plansze) oraz zupelnie odrebny zestaw kafelkow
- gracz ma na rece caly czas 2 kafelki - robiac dociag ma trzy i z tych trzech wybiera
- jest 10 rodzajow kafelkow specjalnych (w Kingdoms bodajze trzy)
Poza tym roznice sa marginalne.
Poziom wydania Galakty - jak zwykle znakomity.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

Jax - ciesze sie ze we wtorek przyniesiesz i zagramy ;-) :P
Bede mogl sie odniesc do Twoich uwag i sie z nimi zgodzic ;-)
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gabriel »

To jest Boewulf Knizii? Widziałem gdzieś to, ta gra chyba miała planszę w kształcie litery L.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Knizia zrobił dwa Beowulfy, wystarczy zajrzeć na BGG :)
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

jestem ciekawy jaka będzie cena w sklepach internetowych (i kiedy gra będzie miała tam premierę)
Dzwoniłem do Galakty w tej sprawie - twierdzą że co najmniej przez miesiąc gra będzie dostępna tylko w empikach. Losy dystrybucji tego tytułu innymi kanałami niż empik jeszcze się ważą...
def
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Pochwaly na temat jakosci wykonania okazaly sie jednak na wyrost.
Plastikowe figurki sa powyginane - dotyczy to wszystkich wojownikow (Tanow) oraz ok. polowy statkow (vide zagle). Musialem wiec zainwestowac ok. 1 godziny czasu i metoda goraca woda-zimna woda doprowadzic figruki do stanu uzywalnosci. Uwaga - to naprawde dziala! :D
Jeszcze jedna czynnosc nalezaloby wykonac w celu poprawienia estetyki a przede wszystkim ergonomii figurek: farba oznaczyc na nich romby wskazujace ich wartosc. Polecam zrobic we wlasnym zakresie. Wkrotce przetestuje oznakowany i nieoznakowany zestaw i jestem ciekaw wrazen wspolgraczy.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

def pisze:
jestem ciekawy jaka będzie cena w sklepach internetowych (i kiedy gra będzie miała tam premierę)
Dzwoniłem do Galakty w tej sprawie - twierdzą że co najmniej przez miesiąc gra będzie dostępna tylko w empikach. Losy dystrybucji tego tytułu innymi kanałami niż empik jeszcze się ważą...
Taak. Allegro i inne planszomanie im cenę zaniżały a taki Empik musi z czegoś żyć. Oj niedobrze się dzieje, niedobrze... Empiczek chyba wywiera tu jakiś nacisk
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

cezner pisze:Taak. Allegro i inne planszomanie im cenę zaniżały a taki Empik musi z czegoś żyć. Oj niedobrze się dzieje, niedobrze... Empiczek chyba wywiera tu jakiś nacisk
Podobnie sobie pomyślałem. Czyli pewnie do Świąt gra będzie tylko w Empiku (prezenty - wiadomo) a i film miał przecież właśnie premierę. Opcja "za tydzień będzie taniej w innych sklepach" dla zainteresowanych więc odpada. Ciekawe swoją drogą gdzie ta gra leży w Empikach. Bo np. w Arkadii inne gry były tak schowane, jakby się ich wstydzili (widziałem jeden egzemplarz Filarów i NS Hex w między książkami z fantastyką). Podejrzewam, że Beowulf powinien być bardziej na widoku.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

w empiku w manufakturze w Łodzi Beowulfa brak. (chyba że ukryty gdzieś przy filmie- oglądałem stoisko z grami na dole);
w ogole dziwnie, bo np. Granna ma osobną półkę ze swoimi grami daleko na górze- ktoś szukający gier może w ogóle przeoczyć wilki&owce, super farmera deluxe i blokusa.
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

a w megastorze w gdansku lupie w oczy juz na wejsciu. az sie zdziwilem
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Geko pisze:Podobnie sobie pomyślałem. Czyli pewnie do Świąt gra będzie tylko w Empiku (prezenty - wiadomo) a i film miał przecież właśnie premierę. Opcja "za tydzień będzie taniej w innych sklepach" dla zainteresowanych więc odpada.
Zobaczymy, cos tam slyszalem, ze moze jednak pojawi sie poza siecia Empik nawet w tym tygodniu. Ale to tylko pogloski - prosze nie pytac mnie o szczegoly.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

ja dzis widzialem w EMPIKU w Blue City calkiem ładny stosik
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: buras »

Czytam temat i sam nie wiedzialem kupić nie kupić. Więc kupiłem i widze bardzo fajnie wykonaną gre choć cena moim zdaniem jest troche za wysoka :evil: .. Wrażenia podzczas grania bardzo pozytywne, choć podczas grania jak dla mnie jest za cicho, każdy sie koncentruje i obmyśla strategie. Ogolnie dobra gra jako szybki przerywnik między innymi grami..
acha w M1 EMPIK ZABRZE jest ich od groma
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: kolderek »

w Tychach również była dostawa. Cena z tego co pamiętam niecałe 120pln.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Beowulf Galakty już w sprzedaży

Post autor: noowy »

Pozwólcie, że odświeżę nieco temat.
Czy ktoś może się podzielić wrażeniami z gry 2-osobowej? Warto kupić do grania tylko w dwójkę?
ODPOWIEDZ