Rising Sun (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Rafal1970 »

Ostatnio kupiłem Daymio Box właśnie za 800 zł na OLX. Rising Sun uwielbiam - moim zdaniem to najlepszy dodatek z KS jaki można kupić do gry (w ogóle nie tylko do Risig Sun). Jak zagrasz z elementami z Daymio Box to powrót do gry podstawowej jest trudny. Innymi słowy Daymio Box mega dodaje klimatu (plastikowe elementy w miejsce papierowych/kartonowych) i regrywalności (dodatkowy klan i bogowie).
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Rafal1970 pisze: 25 sty 2022, 09:16 Ostatnio kupiłem Daymio Box właśnie za 800 zł na OLX. Rising Sun uwielbiam - moim zdaniem to najlepszy dodatek z KS jaki można kupić do gry (w ogóle nie tylko do Risig Sun). Jak zagrasz z elementami z Daymio Box to powrót do gry podstawowej jest trudny. Innymi słowy Daymio Box mega dodaje klimatu (plastikowe elementy w miejsce papierowych/kartonowych) i regrywalności (dodatkowy klan i bogowie).
To prawda, mimo, że uważam, że wielkosć figurek jak i liczba pptworów to przerost formy nad treścią, to komponenty deluxe robią robotę

PS.
Gdybyś chciał, mam spolszczone pliki high res do daimyo.
Awatar użytkownika
Ranaghar
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2009, 21:54
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Ranaghar »

Jareks1985 pisze: 25 sty 2022, 21:16
Rafal1970 pisze: 25 sty 2022, 09:16 Ostatnio kupiłem Daymio Box właśnie za 800 zł na OLX. Rising Sun uwielbiam - moim zdaniem to najlepszy dodatek z KS jaki można kupić do gry (w ogóle nie tylko do Risig Sun). Jak zagrasz z elementami z Daymio Box to powrót do gry podstawowej jest trudny. Innymi słowy Daymio Box mega dodaje klimatu (plastikowe elementy w miejsce papierowych/kartonowych) i regrywalności (dodatkowy klan i bogowie).
To prawda, mimo, że uważam, że wielkosć figurek jak i liczba pptworów to przerost formy nad treścią, to komponenty deluxe robią robotę

PS.
Gdybyś chciał, mam spolszczone pliki high res do daimyo.
To poproszę :)
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Backero »

Jareks1985 pisze: 25 sty 2022, 21:16 Gdybyś chciał, mam spolszczone pliki high res do daimyo.
Ogólnie też jestem zainteresowany :D

A ogólnie to chciałbym sobie "stworzyć" klan Lisa i co myślicie na zrobienie tego wykorzystując drugi egzemplarz Inwazji Dynastii? Przemalowując figurki na jednolity pomarańczowy kolor, drukując kartoniki z warowniami i znacznikiem sojuszu oraz planszetkę gracza. Wiem, że to wychodzi wydać 200zł, ale zalezy mi, by figurki pasowaly jednak klimatycznie i wielkosciowo do tych z gry, no i mialy podstawki dla Daymio i Shinto. Co sadzicie? Macie jakies tansze alternatywy?
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Kumpel użył figurek z Test of Honor. Ale nie wiem jak ze skalą.
Reloxart14
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Reloxart14 »

Hej, można gdzieś jeszcze kupić daimyo box? Jedyna oferta którą widzę na Allegro to 1200 zł, a to trochę przesada jednak.
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Daymio tylko z drugiej ręki. Obserwuj forum, FB, olx, allegro i czekaj aż się pojawi.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Rafal1970 »

Pytania do weteranów Rising Sun. Ogrywam właśnie grę: podstawka, Dayimo Box, dodatek potwory (Monster Pack) i dodatek Kami.
Pierwszy problem: Czy istnieją jakieś zasady wg. których wprowadza się do gry potwory z Dayimo Box ? Jest ich 10 (Koneko, Kotahi, Phoenix, Nure-Onna, Sunakake Baba, Sacred Warrior, Kitsune, Jikininki, Daikaiju, and Earth Dragon) – dwa z kart wiosny, pięć z kart lata i 3 z kart jesieni. Czy do gry wchodzą wszystkie, czy jest jakaś zasada ? Przykładowo z dodatku potwory (Monster Pack) dodaje się 1 lub dwa do danej pory roku.

Problem drugi : Jak pakujecie grę po rozegranej partii ? Czy jest jakiś patent na pakowanie lub instrukcja ? Bo rozumiem, że jednego insertu na wszystko nie ma.
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: akasha_wl »

Rafal1970 pisze: 21 kwie 2022, 11:44 Pytania do weteranów Rising Sun. Ogrywam właśnie grę: podstawka, Dayimo Box, dodatek potwory (Monster Pack) i dodatek Kami.
Pierwszy problem: Czy istnieją jakieś zasady wg. których wprowadza się do gry potwory z Dayimo Box ? Jest ich 10 (Koneko, Kotahi, Phoenix, Nure-Onna, Sunakake Baba, Sacred Warrior, Kitsune, Jikininki, Daikaiju, and Earth Dragon) – dwa z kart wiosny, pięć z kart lata i 3 z kart jesieni. Czy do gry wchodzą wszystkie, czy jest jakaś zasada ? Przykładowo z dodatku potwory (Monster Pack) dodaje się 1 lub dwa do danej pory roku.

Problem drugi : Jak pakujecie grę po rozegranej partii ? Czy jest jakiś patent na pakowanie lub instrukcja ? Bo rozumiem, że jednego insertu na wszystko nie ma.
Co do zasady z rozszerzenia Monster Pack dorzuca się maksymalnie 4 potwory i nie oficjalnie tyczy się to także potworów z Dayimo Boxa.
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Rafal1970 pisze: 21 kwie 2022, 11:44 Pierwszy problem: Czy istnieją jakieś zasady wg. których wprowadza się do gry potwory z Dayimo Box ? Jest ich 10 (Koneko, Kotahi, Phoenix, Nure-Onna, Sunakake Baba, Sacred Warrior, Kitsune, Jikininki, Daikaiju, and Earth Dragon) – dwa z kart wiosny, pięć z kart lata i 3 z kart jesieni. Czy do gry wchodzą wszystkie, czy jest jakaś zasada ? Przykładowo z dodatku potwory (Monster Pack) dodaje się 1 lub dwa do danej pory roku.
Wg. instrukcji z Monster Packa dokładasz 1-2 na porę roku, więc ja zwykle po prostu dokłada dwa losowo z puli z Monster Packa i Dayimo Box. Próbowałem grać dodają wszystkie i o ile nie robi to dużo w kwestii mechaniki czy balansu (na ile mogłem ocenić), to powoduje, że czas na kupowania rozrasta się nadmiernie bo ludzie mają za dużo kart do wyboru. Nie polecam.
Rafal1970 pisze: 21 kwie 2022, 11:44 Problem drugi : Jak pakujecie grę po rozegranej partii ? Czy jest jakiś patent na pakowanie lub instrukcja ? Bo rozumiem, że jednego insertu na wszystko nie ma.
Ja używam tych dwóch insertów:
core: https://www.foldedspace.net/store/rising-sun/
dayimo: https://www.foldedspace.net/store/rising-sun-daimyo/

Wszystko co wymieniłeś elegancko się mieści w dwóch pudłach, a i setup jest prostszy. Polecam.
akasha_wl pisze: 21 kwie 2022, 12:13 Co do zasady z rozszerzenia Monster Pack dorzuca się maksymalnie 4 potwory i nie oficjalnie tyczy się to także potworów z Dayimo Boxa.
Nie cztery, a 1-2 na porę roku.
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Lomik »

Ja używam insertu TowerRex
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: akasha_wl »

sasquach pisze: 21 kwie 2022, 12:33
akasha_wl pisze: 21 kwie 2022, 12:13 Co do zasady z rozszerzenia Monster Pack dorzuca się maksymalnie 4 potwory i nie oficjalnie tyczy się to także potworów z Dayimo Boxa.
Nie cztery, a 1-2 na porę roku.
Rzeczywiście, dawno nie grałam już :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

Słyszałem od kolegi, że metalowe monety do RS latały przez jakiś czas na aliexpress i można się naciąć kupując od kogoś. Właśnie mam taką sytuację - w jaki sposób mogę rozpoznać, że są nieoryginalne? Nigdy nie grałem w RS, a mam dobrą ofertę by kupić.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: XLR8 »

Hardkor pisze: 04 sie 2022, 21:44 Słyszałem od kolegi, że metalowe monety do RS latały przez jakiś czas na aliexpress i można się naciąć kupując od kogoś. Właśnie mam taką sytuację - w jaki sposób mogę rozpoznać, że są nieoryginalne? Nigdy nie grałem w RS, a mam dobrą ofertę by kupić.
Chyba można po prostu spytać sprzedającego skąd są monety. Ewentualnie wziąć przez olx czy Allegro i ewentualnie zwrócić choć nie wiem jak to działa bo nigdy nic nie zwracałem
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Hardkor pisze: 04 sie 2022, 21:44 Słyszałem od kolegi, że metalowe monety do RS latały przez jakiś czas na aliexpress i można się naciąć kupując od kogoś. Właśnie mam taką sytuację - w jaki sposób mogę rozpoznać, że są nieoryginalne? Nigdy nie grałem w RS, a mam dobrą ofertę by kupić.
Niech Ci podeśle zdjęcia. Te z ali to pewnie te cieniutkie (z 1mm) monety Feng Shui. Coś takiego:
Spoiler:
Oryginalne były grubsze.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

sasquach pisze: 04 sie 2022, 23:10
Hardkor pisze: 04 sie 2022, 21:44 Słyszałem od kolegi, że metalowe monety do RS latały przez jakiś czas na aliexpress i można się naciąć kupując od kogoś. Właśnie mam taką sytuację - w jaki sposób mogę rozpoznać, że są nieoryginalne? Nigdy nie grałem w RS, a mam dobrą ofertę by kupić.
Niech Ci podeśle zdjęcia. Te z ali to pewnie te cieniutkie (z 1mm) monety Feng Shui. Coś takiego:
Spoiler:
Oryginalne były grubsze.
Dzięki za fotkę, ale spytałem i od razu przyznał, że są nieoryginalne, bo dostał je od kogoś kto je przywiózł z Japonii i daje je gratis po prostu
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

A, to może 5 yenów. Też myślałem, żeby ich użyć tylko nie mogłem nigdzie dostać. Jeśli nie będziesz ich chciał to chętnie odkupię :)
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: SwistakCZC »

Czy dobrze gra się w RS w 6 osób? Czy to raczej za dużo?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arkhon »

SwistakCZC pisze: 20 sie 2022, 21:18 Czy dobrze gra się w RS w 6 osób? Czy to raczej za dużo?
wiele razy nie przyszło grać w takim składzie, a kiedy już przyszło było znośnie. Wolimy w mniej licznym gronie. Ma się większą kontrole no i grając w 6 osób, jedna będzie zagrywać w rundzie 2 mandaty, czyli połowa graczy podczas rozgrywki będzie miała to dane. Niezbyt to fortunne.
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Gamleer »

Arkhon pisze: 20 sie 2022, 21:41
SwistakCZC pisze: 20 sie 2022, 21:18 Czy dobrze gra się w RS w 6 osób? Czy to raczej za dużo?
wiele razy nie przyszło grać w takim składzie, a kiedy już przyszło było znośnie. Wolimy w mniej licznym gronie. Ma się większą kontrole no i grając w 6 osób, jedna będzie zagrywać w rundzie 2 mandaty, czyli połowa graczy podczas rozgrywki będzie miała to dane. Niezbyt to fortunne.
Dawno nie grałem. Jakie mandaty? Dlaczego tylko połowa graczy może zagrać mandaty?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Arkhon »

Chodziło mi o wybór akcji z posiadanych na ręce 4ech.

skoro na sezon zagrywa się ich 7 to rozpiska graczy wybierających je wygląda przy 6 graczach tak :

1 2 3 4 5 6 1(drugi raz w rundzie)
2 3 4 5 6 1 2(jw)
3 4 5 6 1 2 3(jw)

gracze 1, 2, 3 rozegraja 2 wybory w rundzie. pozostali zawsze po jednym.
pedroo85pl
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2015, 21:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: pedroo85pl »

Dzień dobry,

Zastanawiam się na kupnem gry, stąd pytanie.

Czy dodatek "Inwazja Dynastii" wprowadza dwa dodatkowe klany do wersji podstawowej i umożliwia granie w mniejszym gronie nowymi klanami ? Czy tylko służy on jako rozszerzenie do zwiększenia ilości graczy do 6 ?

Przykład:

Rozgrywka 4 osobowa, bierzemy dwa klany z podstawki i dwa klany z Inwazji Dynastii, czy jest to ok ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Backero »

pedroo85pl pisze: 26 wrz 2023, 15:45 Dzień dobry,

Zastanawiam się na kupnem gry, stąd pytanie.

Czy dodatek "Inwazja Dynastii" wprowadza dwa dodatkowe klany do wersji podstawowej i umożliwia granie w mniejszym gronie nowymi klanami ? Czy tylko służy on jako rozszerzenie do zwiększenia ilości graczy do 6 ?

Przykład:

Rozgrywka 4 osobowa, bierzemy dwa klany z podstawki i dwa klany z Inwazji Dynastii, czy jest to ok ?

Pozdrawiam
Tak, to jest okej. Dodaje 2 klany do puli do wyboru po prostu, więc można zagrać wszystkimi klanami w dowolnej kombinacji przy dowolnej liczbie graczy. Zwiększenie limitu graczy jest przy okazji tego, że jest po prostu 7 klanów w puli, gdzie standardowo jest 5.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: antonio3333 »

Myślicie, że będzie reprint wersji kickstarter? Chyba już tak zrobili z Blood Ragem jeśli dobrze pamiętam. Wydaje mi się, że mieliby niezłe dochody z takiej kampanii, tylko pytanie czy mogą? Chyba Lang odszedł z CMON, ale prawa do gry są po stronie CMON? Plus patrząc ile już lat minęło od pierwotnej kampanii to coś czuję, że jednak temat był i już osiągnął zamierzony sukces :/
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 84
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Rising Sun (Eric M. Lang)

Post autor: Homer »

Raczej nie. Z tego co kojarzę to z Blood Rage było tak, ze wydawali cyfrową wersję gry na wspieraczce to przy okazji podpieli pod to planszówkę. A exlusivy nieco pozmieniali - inny klan, żeńskie wersje exlusivów z pierwotnej wersji + kilka nowych potworów.
ODPOWIEDZ