Namiestnik

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Namiestnik

Post autor: Faziee »

Witam. Nie znalazłem wątku z grą namiestnik, więc zakładam, nowy. Mam pytanie dotyczące poboru klejnotów w tej grze bo nie jestem pewien z instrukcji. Czy my pobierając 3 klejnoty np. z jakiegokolwiek źródła, pobieramy w jednym konkretnym kolorze wszystkie 3 (5 lub 8 w zależności od innych kart) czy pobieramy dowolne klejnoty w różnych kolorach.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Namiestnik

Post autor: josiu »

Można pobrać dowolne z tych które są dostępne w zasobach.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Namiestnik

Post autor: Faziee »

Dzięki, czyli źle grałem, w polskiej instrukcji jest źle napisane więc, ale grało się właśnie zbyt trudno.
pawelpoz
Posty: 61
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:03

Re: Namiestnik

Post autor: pawelpoz »

Mam dwa pytania:

1. Przed końcem gry możliwe jest "kolorowanie" segmentów. Na jakiej zasadzie to dokładnie działa? Instrukcja kiepsko to wyjaśnia. Jest mowa o tym, że koło/gem składa się z 4 segmentów i mogę położyć na jeden segment jeden kryształ w wybranym kolorze. Czyli ja to rozumiem tak, że jak mam na przykład gema złożonego z jednego niebieskiego, jednego zielonego i dwóch czerwonych (czyli tego łączonego podwójnego segmentu) to żeby "pomalować" całość na niebiesko muszę użyć 3 niebieskich kryształów. Chyba, że ten łączony należy uznawać jako jeden (tylko wtedy po co ten dopisek o 4 segmentach), to wtedy dwóch niebieskich ;) Jak to jest :)? Acha i jeszcze jedno - czy mogę użyć 4 kryształów by całkowicie przemalować wszystkie segmenty? Wytłumaczcie proszę dokładnie, bo zwariuję ;)

2. Jak działają umiejętności karty, które pozwalają dobrać jedną (lub więcej) kart? Na pewno dobiera się je z zakrytego stosu prawa lub postaci, ale czy można je obejrzeć czy trzeba dobrać pierwszą z góry?
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Namiestnik

Post autor: Alwirin »

1. My zawsze graliśmy tak, że tylko zamienialiśmy dwa osobne segmenty aby dopasować do dwóch połączonych (praktycznie nikt nie zbierał premii za określone kolory kręgów). Ale z tego co czytam w instrukcji, to teoretycznie można zamieniać wszystkie cztery segmenty na kolory położonych kryształów. Zmieniając kolor dwóch połączonych segmentów potrzebujemy dwa kamienie.

2. Wybierasz stos/y i dobierasz kartę/y. Oglądasz je dopiero po dobraniu.
ODPOWIEDZ