Covert (Kane Klenko)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Covert (Kane Klenko)

Post autor: Harun »

https://boardgamegeek.com/boardgame/187653/covert

Ktoś coś wie, zna?

Ktoś planuje wydanie PL?

Tytuł wydaje się być nowatorski, klimatyczny, dla lubiących pomyśleć.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Covert

Post autor: Chaaber »

Zee z Dice Tower robił już recenzję i podsumował grę jako bardzo fajne euro, ze sporą ilością kombinowania i elementami zagadek logicznych. Mi cała otoczka bardzo odpowiada, już Estoril Miasto Szpiegów bardzo mi się podoba, a ta gra wygląda na taką poziom wyżej niż Estoril. Jak dla mnie jedna z ciekawszych zapowiedzi tego roku. Narazie nikt w PL się nie deklarował na wydanie tego tytułu.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Covert

Post autor: Toomek »

Bardzo mi pasuje klimat i strona wizualna tytułu. Biorąc pod uwagę, że jest to dice placement i są nawiązania do kryptografii - jak tylko tytul pojawi się w sklepie to kupuję :)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Covert

Post autor: Harun »

widziałem recenzję i bardzo mnie zachęciła. Dla mnie na plus jest także "wada" z recenzji - konieczność optymalizacji i przeliczania ruchów. Taka moja stara miłość do matematyki :)

Natomiast strona graficzna - a w zasadzie plansza, poza tym, że efektowna, to dokładnością nie grzeszy. Np. Kraków "lekko" zmienił położenie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Covert

Post autor: detrytusek »

Też mi się spodobało.
https://www.youtube.com/watch?v=1Z7KKW2mOlg
Jakby ktoś chciał bliżej się przyjrzeć.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Covert

Post autor: crsunik »

Gra wygląda na bardzo ciekawą, tylko ta mapa _._ Widzieliście gdzie jest Kraków? :D
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Covert

Post autor: pioma10 »

crsunik pisze:Widzieliście gdzie jest Kraków? :D
Najważniejsze, że w Polsce :D.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Covert

Post autor: BartP »

Pisali na BGG, że wcześniej miasta miały znacznie większe oznaczenia. Potem je zmniejszyli i wyszły takie kwiatki, bo nikt tego nie sprawdził. Jak dla mnie brak profesjonalizmu, no ale ok. Sama gra wygląda przyzwoicie. Jestem ciekaw, ile tam faktycznej interakcji. Tej niby trochę jest: draft kart, kładzenie kostek itp., ale wstępnie gra mnie nie urzekła, by po samej instrukcji szukać. Czekam na więcej recenzji, a najchętniej wpierw bym zagrał.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Covert

Post autor: sztefyn »

Hmmm, profesjonalizm, profesjonalizmem, ale nikt jakoś specjalnie nie narzekał na położenie Moskwy w Marco Polo albo Gdańska i Warszawy w Ticket to Ride Europa. Więcej luzu. :)
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Covert

Post autor: BartP »

Ludzie narzekali wtedy, a teraz też *specjalnie* nie narzekają, więc myślę, że luz w miarę jest :).
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Covert

Post autor: sajlenthill »

Czy ktoś może się podzielić wrażeniami z rozgrywki?
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Covert

Post autor: kurzyszpon »

Odkopię trochę temat.

Ciekawi mnie, co jest nie tak z tą grą? Na papierze wygląda spoko, na filmikach z rozgrywkami też, a cisza taka jakby w ogóle gry nie było.

Ot, po prostu brak dostępu, a jak już jest gdzieś dostępna, to w zaporowej cenie? Ta nieszczęsna mapa i wszyscy czekają na poprawioną wersję ;)? A może sama gra jednak nie jest spoko i przykładowo zabawę morduje paraliż decyzyjny czy sytuacyjność akcji?
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Covert

Post autor: Harun »

Nabyłem egzemplarz, ale jeszcze nie grałem. Nie wiem kiedy uda mi się zagrać, ale dam znać.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Covert

Post autor: Harun »

Zagrałem dwa razy w rozgrywkę 2 -osobową. Przeciwnikiem był 9 - latek.

Bardzo pozytywne wrażenia. Zakładałem, że będzie to mój typ gry i się nie zawiodłem.

Rozgrywka rzeczywiście wymaga myślenia i analizy ruchów, możliwe są więc przestoje, jednak ponieważ bardzo lubię taką analizę, to i przestoje mi niestraszne. Mechanika tworzy spójną całość, długość gry i poziom skomplikowania w sam raz. Zasady bardzo czytelne, łatwe do wytłumaczenia, natomiast rozgrywka - jak już wskazałem, niebanalna.

W grze można odczuć klimat, dodatkowo grając z synem, wymyślaliśmy historie do naszych misji a la story cubes. Bawiliśmy się przy tym doskonale.

Polecam
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Covert

Post autor: Legun »

crsunik pisze: 11 wrz 2016, 02:35 Gra wygląda na bardzo ciekawą, tylko ta mapa _._ Widzieliście gdzie jest Kraków? :D
Ech, chłopaki - nic nie ogarniacie. Przecież to jest mapa wydana w czasach zimnej wojny - ma celowe odkształcenia, żeby zmylić wroga, gdyby wpadła w jego ręce ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Covert

Post autor: Wosho »

Harun a grales moze kilka razy z doroslym?
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Covert

Post autor: Harun »

Wosho pisze: 02 sty 2019, 17:20 Harun a grales moze kilka razy z doroslym?
Mój syn (ach jaki jestem dumny kiedy to piszę :) ) jest na poziomie doświadczonego gracza dorosłego, więc jeśli chodzi o rozgrywkę, nie ma różnicy. Wspomniałem o nim o tyle, że dodatkowo stworzyliśmy sobie klimat opowiadając na koniec gry historie o naszych misjach. Ale tak, graliśmy też w trójkę z żoną i gra jest w tym składzie super. Z mojej kolekcji, jako tzw hidden gem wskazałbym właśnie Covert, przy czym, jak wspomniałem wyżej, ja akurat lubię takie matematyczne optymalizacje i paraliż w analizie mi nie straszny.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Covert (Kane Klenko)

Post autor: Wosho »

Czaje dzieki, szukam wlasnie czegos trudniejszego na dwie osoby i mysle nad tym ;)
ODPOWIEDZ