Vs. System 2PCG: The Alien Battles

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Vs. System 2PCG: The Alien Battles

Post autor: Gizmoo »

Przeglądając premiery na Essen trafiłem na powyższy tytuł. Jako wielki fan uniwersum Aliena - mało nie spadłem z krzesła:

https://boardgamegeek.com/boardgame/200 ... en-battles

Niestety po wgłębieniu się w informacje o tytule, mój entuzjazm trochę osłabł. Ponieważ poprzedni produkt Upper Deck nie wywołał we mnie przesadnej ekscytacji (LE:Alien DBG), nie wiem czy i Alien Battles nie powtórzą tego samego zestawu grzechów - Schematycznej na dłuższą metę rozgrywki, monotonii i paskudnych, koślawych grafik.

Na razie - to ostatnie wygląda lepiej. Kilka umieszczonych na BGG kart, pozwala sądzić, że grafiki ulegną poprawie. Bishop wygląda jak Bishop, Hudson przypomina Hudsona, tylko Call zmieniła fizjonomię, ale przynajmniej jest nieźle narysowana.

Pewnie kupię, bo kupuję wszystko, co dotyczy Obcego i oby tym razem - przynajmniej estetycznie gra mnie nie rozczarowała. :wink:
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Vs. System 2PCG: The Alien Battles

Post autor: rzaba »

odkopie troszke...

Ktoś kupił/zagrał? Jakieś opinie bo w internetach coś mało. Rozumiem, ze mimo informacji ze to gra od 2 do 4 graczy to zeby zagrac w 4 trzeba 2 pudełka, tak?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Vs. System 2PCG: The Alien Battles

Post autor: Gizmoo »

Planowałem kupić na Essen, ale gra była skandalicznie droga jak na zawartość pudełka. 30 euro za małe pudełeczko, którego zawartość to raptem 200 kart. I dodatkowo - okazało się, że ta zawartość jest tylko dla dwójki graczy, a w dwu osobówki w zasadzie nie gram. Odpuściłem. Później przeczytałem rulebook i nie żałuję tej decyzji. Nie widzę tam ani nic wyjątkowego, ani nic specjalnego. Szkoda, że uniwersum Aliena nie doczekało się wybitnej gry. :/
ODPOWIEDZ