The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Pako »

Zmij pisze: 12 mar 2021, 15:16
Pako pisze: 12 mar 2021, 15:04
Zmij pisze: 12 mar 2021, 14:49

Troche stracisz ale gra i bez tego dodatku będzie świetna (zwlaszcza ze wziales SG gdzie jest kawaleria, kamapnia, alternatywne kapliczki itp) wiec bez obaw. Oprócz wspaniałych, wielkich figur bossow (wg mnie znacznie lepsze modele niz cokolwiek z podstawki) to nie rozegrasz gry PvP gdzie kazdy kontroluje bossa oraz scenariuszy PvE solo/coop dla kazdego z bossow wiec całkiem sporo gameplayu.
solo pewnie nigdy nie zagram a znając życie, biorąc pod uwagę ile innych gier też czeka na granie, o za mało gameplayu się nie martwię ;) Chodzi mi bardziej o to czy gra bez bossów nie jest jakaś wykastrowana
Gra jest w zupełności kompletna bez tego więc bez obaw, każda frakcja ma i tak jednego dużego kozaka w armii z podstawki. Dodatek dodaje tryb alternatywnej rozgrywki ale jego brak nie czyni podstawowej rozgrywki ubozszej
Dzięki wielkie za objaśnienia :). Jestem spokojniejszy.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Pako »

Emil_1 pisze: 12 mar 2021, 15:38 Figurki są prze-ge-nial-ne. Nie widziałem ładniejszych w jakiejkolwiek planszówce. Troszkę boję się o figsy w the edge ale najwyżej będę reklamował ile wlezie
Hate przez same projekty postaci to jest mistrzostwo. W The Edge już design tych modeli mi się średnio podoba. No i AR też jakościowo to jednak nie jest top pod względem modeli. No ale była okazja to wziąłem bo gra niszowa a jednocześnie bardzo mocno chwalona (mam nadzieję, że ludzie chwalący grę nie robią tego tylko dlatego żeby uzasadnić swój wydatek ;) )
Ostatnio zmieniony 12 mar 2021, 15:42 przez Pako, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Emil_1 »

Tylko tak jak w the edge gameplay wyglada miodnie tak w przypadku sormsundera to taki kolejny przedstawiciel gatunku
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: BartP »

Rozmowa o finansowaniu społecznościowym przeniesiona tu:
viewtopic.php?f=57&t=70874
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: gogovsky »

BartP pisze: 13 mar 2021, 09:54 Rozmowa o finansowaniu społecznościowym przeniesiona tu:
viewtopic.php?f=57&t=70874
a mój post o figurkach zniknął w ogóle, bo konkretnie, który punkt regulaminu naruszyłem? Jeśli żaden proszę go oddać :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: BartP »

Część postów trafiła do wątku o Hate, bo były o tej grze.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Rafal1970 »

Czy ktoś może wie co zawiera pudełko The Edge Stretch goals box (Polish), precyzyjniej na Gamefound jest fotograficzne zestawienie zawartości. Jedna z pozycji to 80 kart akcji PVP „Full PvP Darkness Upgrade” oraz „New PvP squad cards” (na zdjęciu 7). I pytanie czy te 80 kart akcji i karty squad to karty, które są do dodatku Darkness Expansion tylko po polsku ? Czy są one do jakieś podmiany na karty z dodatku Darkness (ten jest oferowany tylko po angielsku) ?
Po drugie, to tych 80 kart nie ma w opisie zawartości The Edge Stretch goals box (w części opisowej) ? Czy zatem są one w pudełku SG czy też to jakaś pomyłka?
Po trzecie: Czy dodatek Darkness był wydany w polskiej wersji językowej ?
Kupiłem Warchest (PL) na Gamefound i rozważam zakup dodatku Darkness ? Z tym, że wolę mieć wszystko w jednej wersji językowej.
Kto zatem otwierał pudełko The Edge Stretch goals box (Polish) i potrafi odpowiedzieć na te pytania.
PS. Zauważyłem, że na Gamefound sprzedały się wszystkie polskie pudełka Warchest oraz dodatek Bossowie.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Emil_1 »

Na yt masz gościa który robi 2.5 godzinny unboxing, masz tam wszystkie elementy wymienione.

Pytanie do speców - father of the sun dużo wnosi? Mam na myśli wersję co-op:)
Miłego dnia! :)
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: KDZ »

Rafal1970 pisze: 17 mar 2021, 11:04 Czy ktoś może wie co zawiera pudełko The Edge Stretch goals box (Polish), precyzyjniej na Gamefound jest fotograficzne zestawienie zawartości. Jedna z pozycji to 80 kart akcji PVP „Full PvP Darkness Upgrade” oraz „New PvP squad cards” (na zdjęciu 7). I pytanie czy te 80 kart akcji i karty squad to karty, które są do dodatku Darkness Expansion tylko po polsku ? Czy są one do jakieś podmiany na karty z dodatku Darkness (ten jest oferowany tylko po angielsku) ?
Po drugie, to tych 80 kart nie ma w opisie zawartości The Edge Stretch goals box (w części opisowej) ? Czy zatem są one w pudełku SG czy też to jakaś pomyłka?
Po trzecie: Czy dodatek Darkness był wydany w polskiej wersji językowej ?
Kupiłem Warchest (PL) na Gamefound i rozważam zakup dodatku Darkness ? Z tym, że wolę mieć wszystko w jednej wersji językowej.
Kto zatem otwierał pudełko The Edge Stretch goals box (Polish) i potrafi odpowiedzieć na te pytania.
PS. Zauważyłem, że na Gamefound sprzedały się wszystkie polskie pudełka Warchest oraz dodatek Bossowie.
Do mnie stretch goals jeszcze nie dotarło, dlatego nie odpowiem na wszystkie Twoje pytania, natomiast jest to upgrade z 1.0 na 1.6 także jeśli kupiłeś warchest to myślę, że trzeba brać i stretch goals.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

Rafal1970 pisze: 17 mar 2021, 11:04 Czy ktoś może wie co zawiera pudełko The Edge Stretch goals box (Polish), precyzyjniej na Gamefound jest fotograficzne zestawienie zawartości. Jedna z pozycji to 80 kart akcji PVP „Full PvP Darkness Upgrade” oraz „New PvP squad cards” (na zdjęciu 7). I pytanie czy te 80 kart akcji i karty squad to karty, które są do dodatku Darkness Expansion tylko po polsku ? Czy są one do jakieś podmiany na karty z dodatku Darkness (ten jest oferowany tylko po angielsku) ?
Po drugie, to tych 80 kart nie ma w opisie zawartości The Edge Stretch goals box (w części opisowej) ? Czy zatem są one w pudełku SG czy też to jakaś pomyłka?
Po trzecie: Czy dodatek Darkness był wydany w polskiej wersji językowej ?
Kupiłem Warchest (PL) na Gamefound i rozważam zakup dodatku Darkness ? Z tym, że wolę mieć wszystko w jednej wersji językowej.
Kto zatem otwierał pudełko The Edge Stretch goals box (Polish) i potrafi odpowiedzieć na te pytania.
PS. Zauważyłem, że na Gamefound sprzedały się wszystkie polskie pudełka Warchest oraz dodatek Bossowie.
W dodatku Darkness sa tylko karty do solo/coop, w SG box sa karty do trybu PvP
Wszystko jest w wersji PL
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

Emil_1 pisze: 17 mar 2021, 12:00 Na yt masz gościa który robi 2.5 godzinny unboxing, masz tam wszystkie elementy wymienione.

Pytanie do speców - father of the sun dużo wnosi? Mam na myśli wersję co-op:)
W kwesti dodatków i co daja to polecam lekture
https://awakenrealms.com/wp-content/upl ... 5mm_PL.pdf
Sa tu opisane wszystkie SG, darkness, father, bossowie, terreny itp wraz z kampaniami i zasadami
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Rafal1970 »

Dzięki za wyjaśnienia. Kupiłem dodatek Darkness tj. dodałem do mojego zamówienia.
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Czy ktos z was dostal dodatek Bosses z late pledga? Jeśli tak, to kiedy składał zamówienie?
Ja złozyłem zamówienie koło południa 1 dnia (10 marca)... ten dodatek wisiał jeszcze na ich stronie przez wiele dni, przed weekendem dostalem post, że stany magazynowe zostały policzone omylnie i jednak dla mnie zabraknie :(
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Emil_1 »

Ja jeszcze nic nie dostałem;( Pako?
Miłego dnia! :)
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: damianKr »

Hej,

Przymierzam się do kupna The Edge of Dawnfall. Sprawa wygląda tak że w 50% będę grać solo, w 20% w 2 osoby a w 30% malować figurki ;).
Pytanie, czy opłaca się kupić tą grę dla gry solo? Czytałem poprzednie posty i wiem, że w dodatkach jest opcja gry solo, rozumiem, że w podstawce nie ma takiej opcji?

Może ktoś napisać coś więcej o grze solo, ile jest tej gry, jak to wygląda, nie mogę sobie wyobrazić, gry solo, w jaki sposób poruszają się jednostki przeciwnika?

Czy ktoś z was ma wersję angielską? Czy osoba standardowo obeznana w j. angielskim ogranie instrukcje i księgę scenariuszy?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: RUNner »

damianKr pisze: 31 mar 2021, 13:21 Hej,
Przymierzam się do kupna The Edge of Dawnfall. Sprawa wygląda tak że będę malować figurki ;).
Naniosłem poprawkę. Po cholerę szukać dodatkowych pretekstów do zakupu? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

damianKr pisze: 31 mar 2021, 13:21 Hej,

Przymierzam się do kupna The Edge of Dawnfall. Sprawa wygląda tak że w 50% będę grać solo, w 20% w 2 osoby a w 30% malować figurki ;).
Pytanie, czy opłaca się kupić tą grę dla gry solo? Czytałem poprzednie posty i wiem, że w dodatkach jest opcja gry solo, rozumiem, że w podstawce nie ma takiej opcji?

Może ktoś napisać coś więcej o grze solo, ile jest tej gry, jak to wygląda, nie mogę sobie wyobrazić, gry solo, w jaki sposób poruszają się jednostki przeciwnika?

Czy ktoś z was ma wersję angielską? Czy osoba standardowo obeznana w j. angielskim ogranie instrukcje i księgę scenariuszy?
W podstawce nie ma solo, powinieneś zakupić Darkness (kampania z kilkoma scenariuszami) , Father of the Sun (kampania z kilkoma scenariuszami) oraz Bosses (pojedyncze scenariusze vs boss z kazdej frakcji). Z tymi dodatkami gry solo jest bardzo duzo kazda kampanie mozesz przejsc kazda frakcja i bedzie to zupelnie inna rozgrywka tak samo kazdego bossa mozesz sklepac roznymi frakcjami do tego zachowanie przeciwnikow tez sie rozni w kazdej rozgrywce
Instrukcja w wersji PL jak i kampanie sa na stronie AR, na kartach niewiele tekstu wiec spokojnie do ogarniecia
https://awakenrealms.com/download/
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: suibeom »

damianKr pisze: 31 mar 2021, 13:21 Hej,

Przymierzam się do kupna The Edge of Dawnfall. Sprawa wygląda tak że w 50% będę grać solo, w 20% w 2 osoby a w 30% malować figurki ;).
Pytanie, czy opłaca się kupić tą grę dla gry solo? Czytałem poprzednie posty i wiem, że w dodatkach jest opcja gry solo, rozumiem, że w podstawce nie ma takiej opcji?

Może ktoś napisać coś więcej o grze solo, ile jest tej gry, jak to wygląda, nie mogę sobie wyobrazić, gry solo, w jaki sposób poruszają się jednostki przeciwnika?

Czy ktoś z was ma wersję angielską? Czy osoba standardowo obeznana w j. angielskim ogranie instrukcje i księgę scenariuszy?
Grając solo Twoim przeciwnikiem zawsze będą siły Ciemności, albo Patriarcha Słońca. Ich akcjami kieruje odpowiednio złożona talia kart z kartami podnoszącymi poziom trudności (wprowadzają efekty znacznie utrudniające walkę z Ciemnością, np Twoja tura pasywna powoduje automatyczne odwrócenie kart oddziałów Ciemności na tryb podstawowy, ale karta "Tryb Mroku" powoduje, że na początku każdej tury Ciemności odwracasz karty oddziałów Ciemności na tryb zaawansowany - czerwona kość walki). Dzięki tej talii dla mnie był to zawsze bardzo wymagający przeciwnik. Akcja Ciemności to losowy dobór karty z przygotowanej talii i rozpatrywanie wszystkich (z góry do dołu) efektów działań danej jednostki, np Rzezikruków, na Twoje oddziały. Są też kampanie solo, gdzie na przygotowanych mapach naklejasz nalepki z osiągnięciami, a potem w księdze skryptów odczytujesz efekty, jakie te osiągnięcia Ci dały. Tak mniej więcej wygląda gra w solo.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: damianKr »

Naniosłem poprawkę. Po cholerę szukać dodatkowych pretekstów do zakupu? ;)
Masz mnie... ;). Dopiero co skończyłem malować figurki do Zombicie a jak się domyślasz malowanie tych samych figurek zombie nie jest zbyt emocjonujące. Tak więc po Zombicide figurki w The Edge to jakiś kosmos :).

Hmm z tego co piszecie to brzmi to ciekawie.

Do wyboru mam tylko podstawowy pledge w wersji angielskiej a tam już chyba jest dodatek Darkness. Resztę Father of the Sun i Bosses muszę dobrać.

Czyli rozumiem, że nawet w trybie solo gra jest wyzwaniem i można pogłówkować, obmyślać taktyki itp.?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: RUNner »

damianKr pisze: 31 mar 2021, 14:39
Naniosłem poprawkę. Po cholerę szukać dodatkowych pretekstów do zakupu? ;)
Masz mnie... ;).
Nawet nie chciałbym na głos mówić ile gier kupiłem tylko z tego powodu :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Emil_1 »

Właśnie zagrałem pierwszą partię i jak na razie jest bardzo dobrze - ale ilość zawartości jest niesamowita
Miłego dnia! :)
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Rafal1970 »

Cześć
Prawdopodobnie jak większość z Was kupiłem angielską wersję The Edge Dawnfall. Obecnie robię tłumaczenia kart na własny użytek.
Czy ktoś może podesłać fotografię tekstu z polskiej karty "TURA AKTYWNA" i "TURA PASYWNA" oraz jak przetłumaczony jest u BEZLICYCH "EVOLVED ASCENDED MODE" ?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Zmij »

Rafal1970 pisze: 20 kwie 2021, 17:25 Cześć
Prawdopodobnie jak większość z Was kupiłem angielską wersję The Edge Dawnfall. Obecnie robię tłumaczenia kart na własny użytek.
Czy ktoś może podesłać fotografię tekstu z polskiej karty "TURA AKTYWNA" i "TURA PASYWNA" oraz jak przetłumaczony jest u BEZLICYCH "EVOLVED ASCENDED MODE" ?
Na stronie AR w dziale download masz duzo materialow w wersji PL miedzy innymi karty pomocy gdzie sa tłumaczenia wszystkich kart. Jest też instrukcja, kampanie itp
https://awakenrealms.com/wp-content/upl ... 0mm_PL.pdf
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Emil_1 »

Wiecie może jak w scenariuszu 9 bezimiennych vs odrodzonych wygląda kwestia gwardii matecznika? W pudle jest 1 oddzial a mowia ze kazda strona ma miec po 1?
Miłego dnia! :)
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Rafal1970 »

Nie wiem czy pytanie zadaje we właściwym do tego miejscu. Chodzi mi o Warchest wersja 1.6. Bardzo ciężko wkłada się figurki w wypraski, no i późnej z nich te figurki wyciąga (najgorzej modele Dvergarów i Zakon). Problem tym większy przy pomalowanych figurkach. Kolega ma pudło z wersji 1.0, tam wypraski były inaczej uformowane no i figurki wchodzą mu „luźno”. Czy mieliście/macie takie problem i ewentualnie jak go rozwiązaliście?
ODPOWIEDZ