Praca magisterska z planszówkami w tle

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
el banani
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:18

Praca magisterska z planszówkami w tle

Post autor: el banani »

Cześć. Jak w temacie. Studiuje Zarządzanie i myślę o napisaniu pracy magisterskiej w której mógłbym połączyć w jakiś logiczny sposób gry planszowe z dość szeroką pojętą dziedziną ekonomii behawioralnej i/lub zarządzania. I powiem Wam ,że nie jest to łatwe zadanie. Wolałbym połączyć to z psychologią co było by dość proste, ale to pewnie nie przejdzie, musi tam być chociażby jakiś pierwiastek z wyżej wymienionych dziedzin. Może połączyć to jakoś z promowaniem i marketingiem gier planszowych? Nie wiem. Mam na razie kilka opcji, które na siłę spełniają powyższe kryteria, ale nie ukrywam, że liczę na Waszą kreatywność i pomoc w kwestii wymyślenia tematu.

temat 1:
umiejętność szacowania ryzyka w oparciu o doświadczenia z grami planszowymi

temat 2:
profilowanie zawodowe w oparciu o umiejetnosci w grach planszowych. - podeszło by pod HR

Może tylko dodam, że w przyszłości zamierzam coś wydać od siebie (oczywiście o ile się uda) - w związku z tym może dałoby się wymyśleć coś co również pomogłoby mi i w tym, ale oczywiście to już naprawdę trzeciorzędna kwestia, chciałem tylko napomknąć przy okazji :P

A więc zagłębiajmy się w otchłanie Naszych bogatych wyobraźni i snujmy pomysły. Wyzwanie jest duże, ale Wasze umysły są jeszcze większe. Nawet te totalnie odjechane pomysły są mile widziane :)

Pozdrawiam Wszystkich :)
Nookie
Posty: 21
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:28

Re: Praca magisterska z planszówkami w tle

Post autor: Nookie »

Myślę, że promotor będzie odpowiedniejszą osobą , do której powinieneś się zwrócić. Poza tym to TWOJA praca magisterka i postaraj się sam wszystko zrobić. Uwierz mi, efekt będzie dużo lepszy dla ciebie. Nawet jeśli wyszłaby kiepska praca ;)
el banani
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:18

Re: Praca magisterska z planszówkami w tle

Post autor: el banani »

Dzieki za wypowiedz. Nie no jasne ,ze prace bede pisal sam i nie oczekuje niczyjej pomocy. Pomyslalem tylko ,ze moze ktos stal kiedys przed podobnym wyzwaniem i mial kilka ciekawych pomyslow na temat, ktorych nie wykorzystal na przyklad :p
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Praca magisterska z planszówkami w tle

Post autor: Rocy7 »

W kwestii tematu 1 to prościej by było jakbys grał w figurkowe gry bitewne ewentualnie rzuć okiem tu http://boardtime.pl/2016/07/o-losowosci ... -slow.html. W kwestii tematu numer dwa rzuć okiem na http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 21#p574021
oraz http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 50#p492950
chantelle
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2014, 22:55

Re: Praca magisterska z planszówkami w tle

Post autor: chantelle »

może jakieś rzetelne badanie rynku planszówkowego w Polsce?
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Praca magisterska z planszówkami w tle

Post autor: Legun »

Do pierwszego Twojego pomysłu - wydaje się najłatwiejsze sprawdzenie którejś z obserwacji Kahnemana z "Pułapek myślenia". Musisz przygotować eksperyment i porównać wyniki dwóch grup - doświadczonych graczy (bywalców któregoś z klubów, czy też zwerbowanych forumowiczów) oraz osoby bez takich doświadczeń. Musisz jeszcze tylko ich przetestować na inne okoliczności (może okazać się np. że w gry grają osoby o średnio wyższym IQ :roll: i to wyjaśnia ewentualne różnice). Jest tam gdzieś w Kahnemanie opisana jakaś pułapka, w którą nie dają się złapać osoby doświadczone w hobbistycznym handlu, tylko nie mogę sobie teraz przypomnieć szczegółów. Może coś podobnego dotyczy graczy i kalkulacji ryzyka?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ODPOWIEDZ