Wieże Magów (Jarosław Biliński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Wieże Magów (Jarosław Biliński)

Post autor: Yavi »

Pozwolę sobie założyć temat o grze Wieże Magów, która niedługo startuje na Wspieram.to.
Jest to autorski projekt Jarosława Bilińskiego, który założył wydawnictwo Imagine Realm.

Zbiórka na Wspieram.to: https://wspieram.to/WiezeMagow

Wieże Magów są grą raczej familijną, jednak tryb zaawansowany może zainteresować również bardziej doświadczonych graczy.
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: około 30 minut


W sieci jest już kilka recenzji gry:
Planszówki we dwoje
PowerMilk
Gram na planszy
GameBy
Sterta Gier
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, 13:11 przez Yavi, łącznie zmieniany 2 razy.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

W Wieżach Magów gracze wcielają się w rolę magów, których zadaniem jest wybudowanie jak najwyższej wieży, przy użyciu drewnianych klocków zwanymi konstrukcjami. Konstrukcje pozyskuje się ze Źródła (stos drewienek) przy pomocy kart przywołania. Gra kończy się, gdy źródło jest puste, a wygrywa ten z graczy, który ma najwyższą wieżę. W trakcie gry przeciwnik może atakować waszą wieżę z użyciem zaklęć niszczących kilka lub więcej konstrukcji, a nawet zniszczyć całą wieżę. Gracze mogą wzmacniać przywołanie (przyspieszać konstruowanie wieży) albo skupić się na atakowaniu, nabywając karty żywiołów. Własną wieżę można zabezpieczyć przed mocnym atakiem budując specjalne sekcje chroniące niższe partie wieży.

Gra była testowana na szerokim gronie odbiorców, od dzieci w wieku 7 lat i wyżej, a skończywszy na geekach znających chyba każdą grę, i zdecydowanie przypadła do gustu rodzinom i tym młodszym. Sama rozgrywka posiada trzy warianty: podstawowy, stanowiący wyścig budowlany, w którym interakcji negatywnej jest znikoma ilość, i zaawansowany, zwiększający liczbę dostępnych czarów nawet do 50 (czary niszczące, blokujące ruch, niszczące sekcje, kradzieży,itd.) Trzeci tryb nazywa się Expert, i zmienia pewne zasady, ale na razie to tajemnica :)

W pudełku:
126 drewnianych klocków
55 kart (24 karty Żywiołów, 20 Karty Przywołania, 11 Kart Specjalnych)
12 Kafli (sekcje)
Instrukcja (j. polski)
Tabela Pomocnicza z listą ataków podstawowych

3 Tryby rozgrywki (+wariant)
- Podstawowy
- Zaawansowany
- Expert
Dodatkowo gracze mogą przyspieszyć grę wybierając wariant express, w którym użyte do czarów lub zakupów kart/sekcji drewienka, albo te strącone w wyniku ataku trafiają poza źródełko, czyli poza grę.


Okładka, w wykonaniu Ludwika Łukaszewskiego (blog artystyczny Autora)

Obrazek

Zdjęcia z Gratislavia XV, gdzie rozegrano ponad 50 partii w Wieże Magów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


---

Grę będzie można wesprzeć za kilka dni na wspieram.to
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wieże Magów

Post autor: misioooo »

Byłem, widziałem, z Jarkiem gadałem :) Gra przyciągała wzrok zarówno maluchów jak i dorosłych (bo w końcu drewienka, a nie plansza i żetoniki ;P ). Z tego co zauważyłem to przy grze dzieciaki kilku i kilkunastoletnie bawiły się świetnie, a rodzice nie pozostawali wiele w tyle - również nie zauważyłem znużenia rozgrywką. Może być mini hicior jako gra rodzinna dla dużych i małych :) A dla nas... cóż, fajny, nieco "wredny" fillerek pomiędzy partiami Twilight Imperium i Kanbana.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

Kampania wspieram.to wystartuje jutro, tj. 10 listopada o godzinie 12:00. Dołożyłem wszelkich starań, aby wyglądała odpowiednio i zawierała najważniejsze elementy, a także ciekawe cele.

Co do samej gry... udało się prezentować ją na dwóch imprezach, na których została odebrana bardzo dobrze, co mnie - jako autora - niezmiernie cieszy. Najmłodszy gracz, Maksiu, miał ledwo 7 lat, i bez problemu wchłonął zasady, ale grały całe rodziny, którym tytuł bardzo się spodobał. Powyżej, w pierwszym poście, Yavi zawarł wszystkie dotychczas wystawione recenzje.

Patronem akcji są Planszówki we Dwoje - Kasia i Wiktor (link do ich bloga: http://planszowki.blogspot.com)
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

Kampania wystartowała, potrwa 32 dni:

https://wspieram.to/WiezeMagow
Możecie wesprzeć młode wydawnictwo startujące z oryginalną grą!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wieże Magów

Post autor: misioooo »

Strona kampanii przygotowana ładnie i schludnie, podoba mi się :) Ceny też zachęcające jak dla mnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Wieże Magów

Post autor: bukimi »

Wygląda świetnie! Powodzenia w zbiórce i odblokowaniu wszystkich celów!
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wieże Magów

Post autor: misioooo »

Sam byłem lekko zaskoczony, że na Gratislavi niemal non stop ktoś w to grał. Zarówno duzi jak i malutcy gracze :) Ale cóż... skoro nawet mi się spodobało (a nie lubię lekutkich gierek tego typu), to coś w tym musi być. Pewnie jakiś Czynnik M albo coś... magicznego? Polecam dla ludzi, którzy często grają mocno casualowo czy też grywają z dzieciakami - wieże dadzą radę!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

bukimi pisze:Wygląda świetnie! Powodzenia w zbiórce i odblokowaniu wszystkich celów!
dziękuję... warto mieć jakieś cele :) Może się uda!
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

wspieraj Wieże Magów!

Mamy już 11% potrzebnego wsparcia! Jeżeli wciąż się wahasz, odwiedź stronę kampanii i zapoznaj się z jej zawartością! Za wszystkie dotychczasowe wsparcia bardzo dziękujemy!
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

Tylko 6 godzin pozostało do nabycia Pierwszych Wież za wsparcie 75PLN!

Mamy 13% przy kwocie 1699PLN - DZIĘKUJEMY! :)
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

osoby odwiedzające Opolcon 2016 LINK do wydarzenia będą miały okazję zobaczyć i zagrać w Wieże Magów, a także porozmawiać z nami na tej imprezie. Serdecznie zapraszamy w dniach 18-20 listopada!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Wieże Magów

Post autor: Muad'Dib »

Czy jest szansa, że gra pojawi się na Narodowym za tydzień w sobotę? Czytam i czytam ale fajnie by było przetestować na żywo ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

zobaczę, co da się zrobić (a nie powiem - chciałbym). Jeśli się uda, dam znać tu, na forum :)
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

na filmiku poniżej można zobaczyć, jak wygląda gra i o co w niej chodzi (gra dwójka graczy, tryb zaawansowany w wersji express). Filmik trwa nieco ponad 3 minuty, zaś cała gra trwała 6:45.


Wieże Magów - gameplay
https://www.youtube.com/watch?v=htdoDwGFzCg&t=4s
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

pojawiła się kolejna recenzja gry, niedługo nadejdzie następna (siódma).

Wrocławianie będą mieli okazję wypożyczyć grę w Niewidzialnej Bibliotece, ale nie wiem dokładnie kiedy (ponoć na dniach). Co prawda to wciąż prototyp, ale niezdecydowani odnośnie tytułu lub ciekawi Wież Magów będą mogli spróbować rozgrywki!

Do tej pory na prezentacjach/konwentach w Wieże... zagrało ponad 100 osób (dzieci, dorośli, całe rodziny) i gra uzyskała bardzo dobre opinie i się spodobała :)

Możecie wesprzeć grę i mieć swój egzemplarz do gry ze znajomymi albo rodziną... o, tutaj: https://wspieram.to/WiezeMagow

@Muad'Dib - niestety, nie mam możliwości pojawienia się na Narodowym :/
BrigadeGeneral
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:46
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 3 times

Re: Wieże Magów

Post autor: BrigadeGeneral »

Obrazek

Jeśli czasem chcecie pograć z kimś, i przy okazji lubicie popsuć temu komuś grę, to Wieże Magów dają całkiem wiele możliwości. Interakcja negatywna to podstawa :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wieże Magów

Post autor: misioooo »

Nie zgodzę się. Interakcja negatywna w niewielkiej dawce to konieczność. Za to w mega dawce to opcja. Mogę grać z nią albo bez niej. Nie znacie sami swojej gry? ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
BrigadeGeneral
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:46
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 3 times

Re: Wieże Magów

Post autor: BrigadeGeneral »

Znam tę grę, ale dla mnie w to podstawa, bo ja lubię burzyć niszczyć i przeszkadzać! A grać można, jak się chce :)
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

Jest dostępna siódma recenzja Wież Magów. Tym razem od Bestiariusz.pl - Link do Recenzji

Możemy z radością napisać, że zdobyła uznanie recenzentów! Kampania na wspieram.to (http://wspieram.to/wiezemagow) potrwa jeszcze 9 dni.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wieże Magów

Post autor: misioooo »

No i pięknie :)
Projekt autorski, idea crowdfundingu w czystej postaci, a nie "preorder" dla wydawcy dużego... I z tego co widzę 77% uzbierane - bez mecenasów (sklepów)!
Pięknie to idzie, choć ja bardziej czekam na tę przygodówkę z Gratislavi ;P
Wieże obstawiam, że pełen sukces odniosą przy takim tempie finansowania. Pewnie też jakieś sklepy w samej końcówce coś dorzucą :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

Wieże Magów walczą zaklęciami i czarami o wasze wsparcie. Jest już 85%, ponad 11 tys. ale brakuje paru cegiełek. I - co ważne i ciekawe zarazem - żaden sklep (przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo) nie wsparł kampanii!

Gra pozyskała, na bazie prototypu, 7 dobrych (i jeszcze lepszych) recenzji. Zagrało w nią ponad 150 osób, które jednogłośnie chwaliły Wieże Magów. To jest gra warta tego, aby mieć ją w kolekcji!
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

Gra jest na końcu kampanii wspieram.to, niecałe dwa dni pozostało aby wesprzeć projekt. Udało się uzbierać 86%, brakuje niewiele! Pojawiła się też aktualizacja związana z grafikami kart.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wieże Magów

Post autor: misioooo »

Stare grafiki były bardzo fajne, ale nowe są rewelacyjne. Oby tylko w druku wyszły jak na monitorze!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wieże Magów

Post autor: Imagine Realm »

Gra się ufundowała! :D
ODPOWIEDZ