Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Emil_1 pisze: 04 lis 2023, 20:27 Słuchajcie, jak wygląda taka sytuacja-
Jest ekwipunek specjalny, który można analizować ale nie mam tam ani symbolu akcji ani nie ma wyrazu akcja. Czy to oznacza, że sam fakt analizy jest akcja czy też nie?
Nie, akcją jest tylko wtedy, gdy pojawia się symbol akcji. Jeśli go nie ma, to zapiski możesz dowolnie przeglądać. I odwrotnie, może wystąpić sytuacja, gdy w trakcie przeglądania, po użyciu przycisku z symbolem akcji, pojawia się kolejny taki przycisk. Jeśli Twojej postaci skończyły się dostępne akcje, to nie może kontynuować czytania/przeglądania, itd. Tak samo jest przy eksploracji i każdej innej akcji klikanej w aplikacji. Np. odkrywanie mapy nie ma symbolu akcji, więc można to robić za darmo pod warunkiem spełnienia wymagań.
Awatar użytkownika
wuszu
Posty: 122
Rejestracja: 20 gru 2008, 01:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: wuszu »

Witajcie.

Pytania. 1.Czy będąc na polu z ogniem gracz otrzymuje obrażenie w swojej fazie oraz w fazie mitów? 2.Czy to samo dzieje się z potworem np. Jeśli w fazie gracza walczę z nim na polu ognia lub robię test uniku (1 obrażenie dla potwora) oraz drugie w fazie mitów gdy to on mnie atakuje? 3.czy przedmioty umożliwiające obronę przed atakiem potwora mogę używać w sytuacji testu na przerażenie?
Awatar użytkownika
OlazRed
Posty: 148
Rejestracja: 10 paź 2022, 13:38
Has thanked: 15 times
Been thanked: 27 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: OlazRed »

wuszu pisze: 02 sty 2024, 20:44 Witajcie.

Pytania. 1.Czy będąc na polu z ogniem gracz otrzymuje obrażenie w swojej fazie oraz w fazie mitów? 2.Czy to samo dzieje się z potworem np. Jeśli w fazie gracza walczę z nim na polu ognia lub robię test uniku (1 obrażenie dla potwora) oraz drugie w fazie mitów gdy to on mnie atakuje? 3.czy przedmioty umożliwiające obronę przed atakiem potwora mogę używać w sytuacji testu na przerażenie?
1. Badacze otrzymuja obrażenia od ognia podczas fazy badaczy, a potwory podczas fazy mitów.

2. Badacze otrzymują obrażenia od ognia, jeśli przemieszczają się do obszaru z ogniem. Jeśli badacz znajduje się na obszarze z ogniem, otrzymuje obrażenia od ognia tylko wtedy, gdy wykona akcję inną niż ruch (lub udaną akcję gaszenia ognia), więc przejście na sąsiedni obszar, na którym nie ma ognia, nie powoduje obrażeń u badacza. Potwory otrzymują obrażenia od ognia, jeśli na początku swojej tury znajdują się na polu zawierającym ogień oraz za każde pole, na które się poruszą, a które jest objęte ogniem. Obrażenia od ognia nie są nakładane na badaczy w żaden sposób, podczas fazy mitów.

3. Testy na przerażenie to inna kategoria niż testy na atak. Jeśli karta mówi wyłącznie o ataku potwora, to nie można rozważać jej efektów w kontekście testów na przerażenie.
Lancelot
Posty: 28
Rejestracja: 10 mar 2022, 17:00
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość Szaleństwa - Second Edition

Post autor: Lancelot »

sirafin pisze: 02 sty 2018, 17:23 Przesuwasz potwora drugi raz. Po pierwszym ruchu nie zaatakował, więc ruszył się ponownie. To dość typowe, więc jeśli planujemy uciekać, warto rozważyć opcję użycia barykady.

Przy okazji przypominam, że należy zwracać baczną uwagę na różnicę pomiędzy "najbliższego badacza" (liczymy przez drzwi) a "najbliższego badacza w zasięgu" (nie liczymy przez drzwi). No i potwór przestaje się ruszać, jeśli wejdzie na pole z badaczem (jest już wtedy najbliżej badacza jak się da), więc nie koniecznie ruszy się o 4 pola.

Z tymi 4 polami to mam wątpliwości, gdy wejdziesz później w zakładkę komunikatów, to jest tam tylko 1 informacja, że porusza się o 2 pola. Miałem taką sytuację i sprawdziłem.
Dynu1987
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2021, 08:23

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Dynu1987 »

Witam wszystkich.
Jestem w posiadaniu od niedawna posiadłości szaleństwa 2 edycji. Przejrzałem jaki czas temu cały ten wątek jednak nie jestem teraz pewny czy były tutaj odpowiedźi na moje pytania. Jeśli się powtarzam proszę o wyrozumiałość 😉 Jestem obecnie po 2 partiach.

1) Gra kazała mi przyjąć 2 karty przerażenia i 2 karty obrażeń + wykonać jakiś test (np wiedzy), który to zmniejszał ilość przyjętych kart. Ile sukcesów muszę zdobyć żeby nie przyjąć nic? 4? Co jeśli mam np 3 wtedy sam wybieram co przyjmę?

2) Nie pamiętam teraz nazwy postaci ale ma ona zdolność że raz na turę mogę przerzucić 1 kostkę. Czyli rzucam jeszcze raz czy zmieniam lupke na sukces?

3) Większość stanów jest z dopiskiem że dotyczy 1 tury badaczy (np ogłoszony). Co w przypadku stanu skupiony?
Zdażało mi się że gra kazała mi otrzymać stan skupiony i tam nie było już tego dopisku. Czyli mogę go wykorzystać np. za 3 tury gdy akurat będzie potrzebny?
Mogę mieć takie 2 karty jeśli znowu ją trafię przed wykorzystaniem 1?

Na ten moment te 3 pytania.
Z góry dzięki za odpowiedź. :wink:
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Posiadłość Szaleństwa - Druga Edycja - pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Dynu1987 pisze: 22 kwie 2024, 17:08 Witam wszystkich.
Jestem w posiadaniu od niedawna posiadłości szaleństwa 2 edycji. Przejrzałem jaki czas temu cały ten wątek jednak nie jestem teraz pewny czy były tutaj odpowiedźi na moje pytania. Jeśli się powtarzam proszę o wyrozumiałość 😉 Jestem obecnie po 2 partiach.

1) Gra kazała mi przyjąć 2 karty przerażenia i 2 karty obrażeń + wykonać jakiś test (np wiedzy), który to zmniejszał ilość przyjętych kart. Ile sukcesów muszę zdobyć żeby nie przyjąć nic? 4? Co jeśli mam np 3 wtedy sam wybieram co przyjmę?

2) Nie pamiętam teraz nazwy postaci ale ma ona zdolność że raz na turę mogę przerzucić 1 kostkę. Czyli rzucam jeszcze raz czy zmieniam lupke na sukces?

3) Większość stanów jest z dopiskiem że dotyczy 1 tury badaczy (np ogłoszony). Co w przypadku stanu skupiony?
Zdażało mi się że gra kazała mi otrzymać stan skupiony i tam nie było już tego dopisku. Czyli mogę go wykorzystać np. za 3 tury gdy akurat będzie potrzebny?
Mogę mieć takie 2 karty jeśli znowu ją trafię przed wykorzystaniem 1?

Na ten moment te 3 pytania.
Z góry dzięki za odpowiedź. :wink:
Hej.
1. Dokładnie tak jak piszesz. Sam decydujesz co zmniejszasz.
2. Rzucasz jeszcze raz.
3. Nie pamiętam dokładnie treści, ale z tego co kojarzę, to możesz stan skupiony wykorzystać w momencie kiedy potrzebujesz np za trzy tury. Co do kwestii posiadania kilku kart stanu, to w instrukcji chyba jest zapisane, że możesz mieć tylko jedną kartę z każdym stanem i jak masz dobrać kartę stanu, którą już masz to wtedy nie dobierasz kolejnej.
ODPOWIEDZ