Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Czarnyx
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2015, 00:40
Lokalizacja: Ryki (woj. Lubelskie)
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic PL

Post autor: Czarnyx »

dannte pisze: 17 wrz 2022, 16:44 Co masz na myśli mówiąc "poprzedniej edycji"?
Zdaje się, że wyszukiwarka "Planszove" mogła mnie zmylić. Niedawno wyszukiwałem w niej "Pandemica" podstawkę oraz wszystkie dodatki ("Na Krawędzi" "Laboratorium" i "Stan Zagrożenia"). W podpowiedziach do ostatniego dodatku były "Pandemic: Stan Zagrożenia" i "Pandemic: Stan Zagrożenia (nowa edycja)". Podstawka i pozostałe dodatki nie miały osobnej podpowiedzi z "(nowa edycja)". Z tego powodu przyszło mi do głowy, że być może dla tego ostatniego dodatku niedawno zrobiono coś w rodzaju wersji poprawionej. Chyba trochę zbyt pochopnie.
simon999x
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2022, 13:52
Has thanked: 6 times

Re: Pandemic PL

Post autor: simon999x »

Czarnyx pisze: 18 wrz 2022, 11:41
dannte pisze: 17 wrz 2022, 16:44 Co masz na myśli mówiąc "poprzedniej edycji"?
Zdaje się, że wyszukiwarka "Planszove" mogła mnie zmylić. Niedawno wyszukiwałem w niej "Pandemica" podstawkę oraz wszystkie dodatki ("Na Krawędzi" "Laboratorium" i "Stan Zagrożenia"). W podpowiedziach do ostatniego dodatku były "Pandemic: Stan Zagrożenia" i "Pandemic: Stan Zagrożenia (nowa edycja)". Podstawka i pozostałe dodatki nie miały osobnej podpowiedzi z "(nowa edycja)". Z tego powodu przyszło mi do głowy, że być może dla tego ostatniego dodatku niedawno zrobiono coś w rodzaju wersji poprawionej. Chyba trochę zbyt pochopnie.
Na pewno jest napis rebel na pudełku, ale sam się chętnie dowiem czy są jeszcze jakieś różnice. Logika podpowiada, że tak, bo inaczej raczej nie oznaczali by tego jako nowa edycja.
davidstw
Posty: 46
Rejestracja: 01 kwie 2020, 13:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic PL

Post autor: davidstw »

Cześć, Gram zawsze w 2 osoby okazjonalnie w pandemie z dodatkiem na krawędzi ( super podszedł ). Mimo dodatku zachowany został szybki setup i spokojnie W 2 osoby ogarnia się grę. Ostatnio kusi mnie rostrzezenie terenu działania w grze co dodaje dodatek stan zagrożenia - prowincjami i chorobami zwierzęcymi. Jednak zastanawiam się czy na 2 osoby jest to do ogarnięcia i czy zanadto nie poszerzy to liczby zasad do ogarnięcia dla okazjonalnych partii. Proszę o jakieś doświadczenia Pzdr Dzięki
luki-roo

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: luki-roo »

Obrazek


Mam wrażenie że jeden tytuł nie pasuje tutaj do pozostałych :mrgreen:

Czy dodatek Laboratorium był w ogóle wydany przez Rebela? Jeśli nie i istnieje tylko wersja od Lacerty, to będzie pasować do tych wydawanych przez Rebela (odcienie kart, kolorystyka, itp)?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: raphaell7 »

Rebel nie wydał dodatku Laboratorium. Co do odcieni, to ciężko powiedzieć kiedy co było drukowane lub czy pochodzi z dodruku. Trzeba otworzyć i sprawdzić.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: bdm »

Próbował ktoś ogrywać oficjalny wariant solo, który jest dostępny na stronie Z-MAN Games? Moim zdaniem Pandemic mocno cierpi na syndrom lidera, który psuje rozgrywkę pozostałym graczom i ta gra jest stworzona do solo. W tym wariancie kierujesz trzema postaciami (niestety badacz jest wykluczony z rozgrywki) ale masz wspólną jedną rękę kart i archiwum gdzie gromadzisz karty po zagraniu akcji: dzielenie się wiedzą i możesz je również z powrotem odzyskać na rękę. Super wariant, znacznie lepszy niż granie na dwie/trzy ręce. Polecam spróbować. :)
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Luk83bb »

Ten wariant jest już w Pandemicu Upadek Rzymu. Grałem także w Iberię i podstawkę na dwa sposoby. W Iberię i Upadek Rzymu jakbym nie grał to sprawia mi to sporo frajdy, natomiast w podstawkę nie gra mi się przyjemnie niezależnie od wariantu.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: bdm »

Hmm... nigdy nie grałem w nic innego jak podstawkę ale chyba musiałbym w końcu spróbować. Czy postacie są nowe/inne w innych wydaniach? Do podstawki specjalnie kupiłem kiedyś nawet figurki i gra się o wiele przyjemniej niż zwykłymi pionkami.
Awatar użytkownika
Luk83bb
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2021, 06:09
Has thanked: 57 times
Been thanked: 24 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Luk83bb »

bdm pisze: 27 mar 2024, 14:20 Hmm... nigdy nie grałem w nic innego jak podstawkę ale chyba musiałbym w końcu spróbować. Czy postacie są nowe/inne w innych wydaniach? Do podstawki specjalnie kupiłem kiedyś nawet figurki i gra się o wiele przyjemniej niż zwykłymi pionkami.
Upadek Rzymu, Iberia >> podstawka:(
To są całkowicie inne postacie o innych umiejętnościach. Postacie są bardziej zbalansowane, bardziej wyraziste ( w Upadek Rzymu Reginą czy Magistrem grasz bardziej ofensywnie, agresywnie, a już Vestalis czy Konsulem defensywnie; w Iberii też starasz się wykorzystywać bardziej umiejętności konkretnymi postaciami), przede wszystkim jest więcej kart zdarzeń (chyba po 14, w UR wydarzenie możesz rozegrać na dwa sposoby). Figurki masz w edycji jubileuszowej. Wygląda pięknie nie powiem (mam pomalowane), ale mimo to wolę pograć pionkami rodem z chińczyka w te dwie, inne wersje pandemica.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: bdm »

Spoiler:
Figurki były w edycji jubileuszowej to fakt, ale był też dostępny zestaw samych pomalowanych figurek i tak mi się spodobały, że kupiłem osobno i dołączyłem je do podstawki Pandemica.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2024, 16:49 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
ODPOWIEDZ