Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Giermek »

Witam,

Ustawicznie przeglądam forum w poszukiwaniu dobrych gier dla dwojga. Tym razem jednak sam muszę zapytać, bo nie zauważyłem żadnego wątku, który klasyfikowałby te gry według najbardziej interesującego mnie obecnie kryterium - szybkości/czasu trwania :)

Otóż od roku jest w domu małe dziecko i nasze rozgrywki z żoną muszą być teraz szybkie. Mamy przy tym już trochę dość zwykłych fillerów. Chcielibyśmy gry, która będzie dość rozbudowana, ale jednocześnie na tyle dynamiczna, by dało się zakończyć w 30 min (max 45 min).

Z takich gier mamy już 7 Cudów Świata Pojedynek i Na Chwałę Rzymu. Podobają się (bardziej Pojedynek), a teraz szukamy czegoś nowego.

Chcielibyśmy aby to była chyba gra euro. Mamy już wystarczająco gier z dużą dozą interakcji, śledzenia tego co robi przeciwnik, przeszkadzania sobie. Szczególnie żona chciałaby coś, gdzie można by sobie robić swoje, nie przejmując się za bardzo ogarnianiem wszystkiego, co się dzieje u drugiej strony.

Moje typy to: Zamki Burgundii, Pory Roku, Roll for the Galaxy.

Chciałbym zapytać was, która z tych gier jest najszybsza? :)

A może inne propozycje?
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: arracan »

Totalnie Patchwork.

Seasons w dwie osoby to +/- 45 minut, szybciej jak już poznacie mniej więcej karty
Pozostałe gry na dwie osoby też powinny się zmieścić, chyba Zamki Burgundii pójdą szybciej. Ale nie wiem.
Z mojej strony Patchwork :D
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: akahoshi »

Ja bym polecił Osadników - każdy sobie rzepkę skrobie.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Giermek »

akahoshi pisze:Ja bym polecił Osadników - każdy sobie rzepkę skrobie.
Masz na myśli Osadnicy: Narodziny Imperiów? Graliśmy w Nową Erę i było fajnie, ale zbyt długo, wiec sprzedaliśmy. Czy Osadnicy to szybsza gra?
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Giermek »

A do Patchwork jakoś nie mogę się przekonać... Nie wyobrażam sobie grania w szycie, choć pewnie żona byłaby zachwycona :)

Swoją drogą myślałem, że z gier, które wymieniłem Zamki są właśnie najdłuższe, więc się z nimi wstrzymuję, choć najbardziej mnie interesują :)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: KamradziejTomal »

Jako posiadacz Patchwork po obejrzeniu 5 filmików o Zamkach uważam, że te gry są do siebie bardzo zbliżone. Dla żony prawie na pewno Patchwork będzie fajniejszy ale kto wie :P Zamki na pewno są bardziej rozbudowane, chociażby przez element licytacji. Generalnie z uwagi na to że posiadam jedno nigdy nie skusiłem się na drugie.

Wg. mnie najlepsze będzie tu Kakao bo primo szybko się rozkłada secundo szybko się też gra. W 30 minut idzie spokojnie jedną partię rozegrać, świetna wypraska bardzo pomaga przy sprawnym składaniu i rozkładaniu. Multiuniversum też jest dosyć szybką grą a przy tym nie jest takie banalne ;)

Życzę wytrwałości ;)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Losiek »

Zamki zbliżone do Patchworka? Chyba tylko wtedy kiedy leżą obok siebie na półce. To zupełnie różne gry. Kołderka jest grą leciutką i szybką a Zamki to już średnie euro.
Ze swej strony polecam Patchwork. Sam długo nie mogłem się do niego przekonać ale rzeczywiście gra jest bardzo sympatyczna.
Kakao i Multiuniversum również polecam choć w tym drugim trzeba jednak zwracać uwagę na poczynania przeciwnika. Jednak trudno powiedzieć aby te gry (wyłączając Zamki Burgundii) były skomplikowane.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: akahoshi »

Giermek pisze:Masz na myśli Osadnicy: Narodziny Imperiów? Graliśmy w Nową Erę i było fajnie, ale zbyt długo, wiec sprzedaliśmy. Czy Osadnicy to szybsza gra?
Dokładnie o tą.
W Nową Erę nie grałem, więc nie potrafię porównać.
Osadnicy nam z żoną zajmują max godzinę.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: zix »

Fajna i bardzo szybka gra na 2 osoby - Jaipur :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Lothrain »

KamradziejTomal pisze:Zamki na pewno są bardziej rozbudowane, chociażby przez element licytacji.
My tu o Zamkach Burgundii, a kolega chyba o krolu Ludwiku.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: zakwas »

Waleczne Piksele maja bardzo duży stosunek skomplikowania rozgrywki do czasu takowej. Niestety, nie jest to euro i chodzi o to żeby zaciukac przeciwnika. ;)

Zamki Burgundii na dwie osoby w 45 minut udało mi się zagrać chyba jeden raz. Seasons mi się kompletnie nie podobało na dwóch graczy, zdecydowanie fajniej się gra w więcej.
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: cyberowca »

Z twoich typów najszybsza to RFTG i tą polecam do szybkich rozgrywek, ale i zamki warto mieć choć tu trzeba mieć około godzinki na dwie osoby.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: josiu »

Wiem,ze o gustach się ne dyskutuje, ale jeśli wybralibyście Patchwork zamiast Zamków Burgundii to popełnicie ogromny błąd. Napewno Patchwork jest szybszy, ale to taka gierka na parę partii i nix więcej. A Zamki praktycznie się nie nudzą i po kilku partiach bedziecie mieścic się spokojnie w 45 min. My od zakupu gramy codziennie i jest to dla mnie najlepsza gra dla par. Kupilem dodatkowe plansze i minidodatek. Nic tylko kupować jeśli macie na tę grę ochotę. Polecam również Dominion jesli chodzi o możliwości kombinowania a szybkość partii.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Giermek »

Jeszcze raz pooglądałem Patchwork no i nie dał rady mnie przekonać :)

Multiunversum przeglądałem już też kiedyś i nie czuję, że to jest to czego szukamy.

Kakao bardzo fajnie się natomiast prezentuje, ale to jednak za dużo interakcji jak na nasze obecne potrzeby. Chcemy budować niezależne od siebie obszary, bez wtrącania się :) Poza tym z gier kafelkowych z podobną dozą interakcji mamy Taluvę, więc ona zapełnia nam tę kategorię.

Pozostaje więc na razie Roll albo Zamki (Osadnicy to za długa rozgrywka i chyba wolimy spróbować czegoś nowego dla nas). Zamki kuszą, ale wydaje się, że Roll bardziej wpasowuje się w wymagania czasowe. Jesli dobrze rozumiem to Zamki to min. 45 min a Roll max. 45 min, zgadza się?
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: josiu »

Zamki łatwiej ogarnąć przy dziecku (Załóżmy, że dziecko jest grzeczne i jedno z rodziców trzyma je na rękach). Po kilki partiach będziecie się mieścić w 45 minutach spokojnie. Ale od Rolla nie odciągam bo też mamy i lubimy. Na święta dostanę nawet od żony dodatek :). Ogólnie kupcie obie,a nie pożałujecie. Jeszcze jeśli to może pomóc (a zapewne jest ważne) Roll jest ciut szybszy jeśli chodzi o setup i sprzątanie. Ale jeśli zdecydujecie się na Zamki to w którymś ze sklepów jest dostępny organizer na śrubki który polecam i do Burgundii pasuje jak ulał.
St0pa
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2015, 19:56

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: St0pa »

Jestem w podobnej sytuacji jak Ty i najbardziej z żoną lubimy 7 Cudów Świata Pojedynek, a na drugim miejscu jest właśnie Patchwork, nawet dla faceta to naprawdę spoko gierka. Oprócz tego gramy w Red7. Roll i Osadnicy NI czekają na półce i pewnie niedługo wypróbujemy wariant 2-osobowy. A może sprawdź Jaipur? Nie grałem ale zamierzam zakupić.

Wysłane za pomocą mTalk
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Giermek »

Jaipur mieliśmy okazję poznać i to nie to :)

Josiu, widziałem, że w innym wątku wypowiadałeś się na temat Steampunk Rally. Właśnie znalazłem tę grę i wydaje się ciekawa. Powiesz coś o niej w kontekście moich kryteriów?
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: josiu »

Josiu, widziałem, że w innym wątku wypowiadałeś się na temat Steampunk Rally. Właśnie znalazłem tę grę i wydaje się ciekawa. Powiesz coś o niej w kontekście moich kryteriów?
Na razie nic nie powiem, bo jeszcze nie grałem (wsparłem na Wspieram to). Gra powinna wejść do polskich sklepów na przełomie grudnia i stycznia, tak samo jak Orlean (jeśli chodzi o gry dwuosobowe obie są zapewne godne polecenia).
Galukofit
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2016, 00:06

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Galukofit »

Jedna z lepszych gier na dwie osoby: uwaga, uwaga BANG! Pojedynek. Prosta karcianka na 20 min z masą klimatu i dobrą mechaniką :)
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: myszor »

Niezmiennie polecam The Duke - o ile nie odrzucają Was gry logiczne. Partia trwa 5-40 minut, setup ok. minuty, wytłumaczenie zasad około dwóch. Jednym rzutem oka można ogarnąć sytuację na planszy.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: kinioo »

Jako,ze my roniez glownie grywamy z zonka we dwojke to u nas jest tak:

- Jaipur absolutny nr 1 ale tylko wakacyjnie przy basenie / na plazy / przy piwku ;)

- 7 Cudow Pojedynek - oboje uwielbiamy;
- Osadnicy NI;
- Krwawa Oberza;
- Mr Jack Pocket
- Pandemia podstawka plus dodatek (ale to juz troche dluzszy wieczor)

Rzuc okiem rowniez na:

- Biblios;
- Poprzez wieki

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: warlock »

Podstawka Dominiona. Rozegracie w 30 minut ;).
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: kmd7 »

@Giermek, zerknij na Micropul. Wersja PNP do wydruku, więc nic nie kosztuje, poza drukiem jednej kartki A4. Polecam - mnóstwo frajdy, szare komórki mają co robić. Jeśli zechcesz pobrać i wydrukować, jest na BGG, ale i z forum trafisz:http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... pul#p74499.
Szybko można też zagrać partyjkę w Atona, ale tu już nie wiem, jak z dostępnością tej gry.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: zix »

a może Nuroshima Hex?
Świetna gra, która (moim zdaniem) fajnie też chodzi nie tylko 1 na 1
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Kolejny wątek o grze dla 2 graczy :)

Post autor: Giermek »

Dzięki za kolejne sugestie. Jednak wiele z nich to gry z dużą interakcją, a my obecnie szukamy czegoś dokładnie odwrotnego :) Nie chcemy za dużo obserwować i myśleć o tym, co robią inni gracze, a bezstresowo skupić się na rozwijaniu własnej przestrzeni.
ODPOWIEDZ