Gra miesiąca: LISTOPAD 2016

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Gra miesiąca: LISTOPAD 2016

Post autor: Hazegiant »

Ostatni weekend listopada za nami, a ja nie mogłem doczekać się tego podsumowania więc zakładam wątek bo więcej już grał nie będę :)

Dlaczego nie mogłem się doczekać? Bo na mój stół trafiły dwie doskonałe gry: Scythe (3 partie) i Millennium Blades (6 partii). Obie świetne i oceniam je w swojej skali na 10/10.

Gra miesiąca: Millennium Blades o włos wygrywa ze Scythe. Dlaczego? Ponieważ, ta gra daje mi wszystko czego człowiekowi kiedyś związanemu z TCG potrzeba. Uwielbiam dostawać X kart i próbować wymyślić z tego deck. Na plus duża różnorodność kart i w ogóle "dużo grania" w pudełku. Gra niedostępna praktycznie u nas, sam kupiłem na coolstuff. W styczniu do tego ma się pojawić dodatek który dorzuca 450 nowych kart. Tak na marginesie Level 99 awansowało na mojego ulubionego wydawcę. KUPA grania w ich pudełkach (Posiadam jeszcze Battlecon: Devastation of Indies).

Na 5 graczy grałem 2 razy - trochę za dużo do tej gry. Na 3-4 było optymalnie. Jeden raz w 2 graczy - da się ale gra robi się okrojona i nie da się wygrać inaczej niż poprzez wygrywanie turniejów.

Poza tym granie i lubiane:
Scythe: świetny, płynny, piękny. Dużo frajdy, dużoo myślenia.
Dwa razy pojawiła się też terraformacja i jeden raz osadnicy narodziny imperium z dodatkiem aztekowie.

Brak rozczarowań!
Ostatnio zmieniony 02 sty 2017, 18:07 przez Hazegiant, łącznie zmieniany 1 raz.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: szczudel »

Jestem gotowy na zatrzęsienie wpisów o Arkham Horror i Posiadlosci Szaleństwa ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Trolliszcze »

szczudel pisze:Jestem gotowy na zatrzęsienie wpisów o Arkham Horror i Posiadlosci Szaleństwa ;)
Grą miesiąca zostaje Arkham Horror: The Card game.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Quba40 »

Trolliszcze pisze:
szczudel pisze:Jestem gotowy na zatrzęsienie wpisów o Arkham Horror i Posiadlosci Szaleństwa ;)
Grą miesiąca zostaje Arkham Horror: The Card game.
Grą miesiąca zostaje Posiadłość Szaleństwa 2 edycja :D
Kupowałem z lekką obawą czy aplikacja mnie nie zniechęci do gry, ale z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu kto lubi gry przygodowe i klimaty Cthulhu.
Gra ma szybki setup, niski próg wejścia oraz klimat, klimat i jeszcze raz klimat, sporo dobrej zabawy.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Ryu »

Po ostatniej partii Trickeriona zdecydowanie się wybił i jest to mój wybór. Za niedługo powkładam karteczki PL do Dark Alley i eksploatacja wzrośnie :twisted:
Kanban musi odpocząć od piedestału ;)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Olgierdd »

W tym miesiącu miałem okazję zagrać w Gamedec i pomimo pewnej prostoty mechaniki, byłem pod dużym wrażeniem jak była szybka, przyjemna i klimatyczna. Moim zdaniem mocno niedoceniony tytuł wśród gier przygodowych.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Dr_Kecaj »

Po kilku miesięcznej przerwie po raz kolejny upewniłem się, że nie powstała jeszcze gra karciana, która miała by dla mnie ciekawszą mechanikę.

Listopad wygrywa : STAR WARS: LCG
Kupię Szczura rogatego PL
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: RE.Lee »

Zaledwie 8 partii, ale na stół wreszcie wrócił Chaos in the Old World, a i bardzo ważna nowość się pojawiła - Evolution Climate.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Ascalogan »

Ja się w tym miesiącu najlepiej bawiłem przy New Dawn oraz Runebound 3rd. Z rozczarowań to karciana wersja wielbłądów ;-)
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: pezetto »

Ja się pytam gdzie jest dobre, ciężkie euro w Waszych zestawieniach? Rzućcie jakiś tytuł, żeby się można było podjarać :mrgreen:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: mat_eyo »

pezetto pisze:Ja się pytam gdzie jest dobre, ciężkie euro w Waszych zestawieniach? Rzućcie jakiś tytuł, żeby się można było podjarać :mrgreen:
Ppczekaj do czwartku, u mnie coś będzie ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: vinnichi »

Grą miesiąca zostaje Pan Lodowego ogródka, sympatyczny, nielekki worker placment.
Z nowości pojawił się stary Splotter: The Great Zimbabwe (świetna, logiczna gra) i Civilization Sida Meieres'a, narazie jedna partia na rozgrzewkę ale zapowiada się super.
Rozczarowanie miesiąca: dzieci, nie po to tata tyle wydaje pieniędzy na gry żeby nie chciały grać :D
Oczekiwania na przyszły miesiąc: The Colonists
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: warlock »

Partie rozegrane w listopadzie:
Dominion 14
Tajniacy: Obrazki 12
Pola Arle 7
Caylus 5
Szklany Szlak 4
Condottiere 4
Dobble 4
7 Cudów Świata: Pojedynek 3
Hansa Teutonica 3
Pory Roku 3
Pandemic Legacy: Season 1 2
Terraformacja Marsa 1
Agricola (wersja dla graczy) 1
Avenue 1
Bora Bora 1
Gra o Tron (II edycja) 1
Gangi Nowego Jorku 1
Magia i Myszy 1
Prêt-à-Porter 1
Siedem 1
Shogun 1
Targi 1
Troyes 1
YINSH 1

Miesiąc raczej bez rozczarowań, grałem po prostu w kilka słabych gier po których absolutnie niczego się nie spodziewałem ;) Avenue dostała pierwszą jedynkę na BGG ode mnie, chyba żadna gra mnie w życiu tak nie wkurzyła jak to - nigdy nie chcę tego widzieć na oczy (pozdrawiam windziarza :D).

Najprzyjemneijsze partie w tym miesiącu rozegrałem w Tajniaków: Obrazki na Falkonie i w Dominiona

Powrót miesiąca: zdecydowanie Caylus (arcydzieło)
Zaskoczenie miesiąca: Szklany Szlak - fantastyczna gra od Uwe Rosenberga, póki co przebija ją tylko Agricola. Rewelacja.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 22:52 przez warlock, łącznie zmieniany 7 razy.
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: evrard »

pezetto pisze:Ja się pytam gdzie jest dobre, ciężkie euro w Waszych zestawieniach? Rzućcie jakiś tytuł, żeby się można było podjarać :mrgreen:
Proszę bardzo :)

Gra miesiąca: Lorenzo il Magnifico.

Rozczarowanie miesiąca: Cry Havoc.

Najgorsza gra miesiąca: Not Alone (zwana też Not Again).
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Atopos »

pezetto pisze:Ja się pytam gdzie jest dobre, ciężkie euro w Waszych zestawieniach? Rzućcie jakiś tytuł, żeby się można było podjarać :mrgreen:
Dominant species na równi z Galleristem :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Wincenty Jan »

Nowości w Listopadzie

Zapraszamy do podziemi - przyjemna lekka gierka ale bez rewelacji (MINUS)
Martwa Zima: Długa Noc - nie mój typ gier (MINUS)
Grand Austria Hotel - póki co jedna partia i mam mieszane uczucia ze wskazaniem ma PLUS
Lord of the Rongs: Two Tower deck building games- nie mam pojęcia jak ocenić tę grę. Mechanika nie powala ale gra się przyjemnie, na chwilę obecną PLUS
Pojedynek Ninja - od czasu do czasu z chęcią zagram PLUS
Potwory w Tokio - w swojej kategorii rewelacja PLUS

Nowość miesiąca : Potwory w Tokio - szybkie, zabawne, wciągające, regrywalne. Na mojej liście gier imprezowych/filerów zajmuje podium obok Tajniaków i nIQczemnych.

Powroty:

Dominion - uwielbiam
Terraformacja Marsa - mam wielką słabość do tej gry. W tym roku będzie zdecydowanie na podium PLUS
Wyspa Skye - perełka. Szalenie pozytywne zaskoczenie. PLUS
nIQczemni - nadal dobrze bawię sie przy tej grze aczkolwiek doskonale rozumiem graczy, którzy stronią od tego tytułu PLUS
Cry Havoc - choćbym bardzo chciał nie potrafię czerpać z tej gry wystarczającej ilości frajdy aby z chęcią do niej zasiadać... MINUS
Legendary Alien- jedno z większych zaskoczeń tego roku PLUS
7 cudów Pojedynek - TOP3 w kategorii dwuosobowych gier MINUS
Przebiegle Wielbłądy - w swojej kategorii bardzo dobra gra. PLUS
Zamki Burgundii- TOP1 :D PLUS
Lewis&Clarc - wciąż tylko solo rozgrywki ale duży PLUS
Puerto Rico- klasyk do którego mam słabość PLUS
Marco Polo - z wielką chęcią gram ale nie rozumiem tak wysokiego miejsca na BGG PLUS
Tzolkin - przegrałem 18 do 80kilku punktów... najgorsza partia w mojej planszowej karierze PLUS

Powrót miesiąca : Zamki Burgundii - rewelacja. Zdecydowanie moja ulubiona gra!

Grą miesiąca LISTOPAD: Wyspa Skye!
Powrót miesiąca : Zamki Burgundii
Nowość miesiąca : Potwory w Tokio
Porażka miesiąca : Martwa Zima
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 198
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 88 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Padre »

Listopad był dla mnie łaskawy, nie tylko dlatego, że połowę miesiąca poświęciłem na urlop i związane z nim nadrabianie gier znanych, uznanych i dopiero poznanych. Przede wszystkim obudziła się we mnie chęć poznawania nowych gier, a już myślałem, że rok będzie nudny i oklepany jak stwierdzenie 'gra ocieka klimatem'.

Nowości:

- Dropfleet Commander - dwie partie na starterze. Jest potencjał, ale armie z pudełka to zalążek, za mało żeby oceniać. Więcej figurek już zamówiłem, w styczniu pogram okazalszymi siłami.
- Legendary: Marvel - nuda. Seria Legendary mnie nie porwała. Gra stwarza pozory zmiennej i złożonej, ale odniosłem wrażenie, że sprowadza się do prostych combosów. Meh.
- Grimslingers - ta gra ma prawie wszystko - oprawę, klimat, wiele modułów, kampanię, fabułę, poczucie dużej zawartości 'gry w grze'. Pod wieloma względami to tytuł, który sam chciałbym kiedyś stworzyć, brakuje tylko... grywalności. Wielka szkoda, ale mechanice brak tego czegoś - emocji, decyzji, planowania, no po prostu jaj. Trzymam kciuki za autora, bo widać, że nie żałował sił, nie starczyło tylko weny.
- Gorechosen - dwie partie, było spoko, ale to również za mało żeby oceniać. Free-for-all zbyt chaotyczne, następnym razem spróbujemy drużynowo.
- Eclipse - ależ to jest dobre. Gra kupiła mnie przy pierwszej partii - intuicyjnością, głębią, emocjami i potencjałem. Na moje niewprawne oko widać tu przebłyski designerskiego geniuszu, ergonomię i elegancję. Przegrałem cztery partie na cztery i mimo to doskonale się bawiłem. Jedyne wady - obleśne grafiki i te wkur... denerwujące kostki. Od następnej partii kładziemy tylko skrajne kostki na każdym torze, bo boję się ataku kurvicy. :D
- Mythos Tales - rozwiązaliśmy jedną sprawę. Nie oceniam, na razie jest gorzej niż w Sherlocku, ale zobaczymy co dalej.

Powroty:

- Mansions of Madness 2ed. - gra bardzo dobra i bardzo przeciętna. Póki w powietrzu wisi tajemnica, jest fajnie jak z nowo poznaną dziewczyną. Po kilku partiach emocje opadają, a wraz z nimi... inne rzeczy. Okazuje się, że dziewczyna nie jest materiałem na żonę, słucha disco polo i pierdzi przez sen. Wstrzymam się ze sprzedażą do wydania dodatku, ale raczej z lenistwa niż nadziei na resuscytację związku.
- Bitewniaki: Malifaux, Guild Ball, Infinity - ech, za dużo systemów, za mało czasu. W Malifaux gra się trochę jak w planszówkę - combosy, dziwne cele, blef. GB pokazuje, że można się bawić figurkami i wynik partii uzależnić od decyzji graczy, nie rzutów kostkami. Infinity z kolei to złożona nieergonomiczna kobyła z pierdylionem gadżetów, która nie ma prawa działać, ale działa. To gra, w której po trzydziestu partiach dalej trafiasz na jakieś wyjątki albo odkrywasz, że źle rozumiałeś pewne niuanse, ale mimo to chcesz grać i kombinować dalej.
- Codenames - wciąż bezbłędne, górna półka imprezówek
- Spyfall - nie mogłem przekonać znajomych, pierwsze partie wyszły słabo, ale powoli zaczyna chwytać
- Star Realms - wciąż bardzo fajny filler, dobry kiedy nie ma sił na nic większego

Nowa miłość: Eclipse
Separacja: Mansions of Madness
Rozwód: Grimslingers

W grudniu raczej nie pogram, za to w styczniu zapowiada się prawdziwy gruppen spiel - będzie Dropfleet Commander, w folii czekają TIME Stories, zamówiony BattleCON, brat przywiezie obiecane Roll for the Galaxy i Concordię, ja za to smyram kursorem myszy przycisk 'Dodaj do koszyka' obok Zamków Burgundii, Grizzled i Mage Wars Academy. Na sto procent nie ogram tego wszystkiego w miesiąc, ale rozpusta szykuje się barokowa!
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Tony23 »

Padre pisze: - Eclipse - ależ to jest dobre. Gra kupiła mnie przy pierwszej partii - intuicyjnością, głębią, emocjami i potencjałem. Na moje niewprawne oko widać tu przebłyski designerskiego geniuszu, ergonomię i elegancję. Przegrałem cztery partie na cztery i mimo to doskonale się bawiłem. Jedyne wady - obleśne grafiki i te wkur... denerwujące kostki. Od następnej partii kładziemy tylko skrajne kostki na każdym torze, bo boję się ataku kurvicy. :D
Polecam: http://mepel.pl/organizer-eclipse-geekmod

troche cięzko się wkłada kosteczki na początku rozgrywki, ale póxniej nic sie nie przesuwa, nic sie nie rozwala przy nawet mocniejszym uderzeniu w stół
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: zakwas »

46 partii w 20 tytułów.

Gra miesiąca: 9 partii w Wyrocznię Delficką.

Chrzanić malkontentów! :mrgreen:

Koniec przekazu. ;)
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: 13thcaesar »

Legendary Encounters Firefly - pomimo grafik gra naprawde swietna, jak dotad najlepsza (dla mnie) gra z serii Legendary.
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Ascalogan »

13thcaesar pisze:Legendary Encounters Firefly - pomimo grafik gra naprawde swietna, jak dotad najlepsza (dla mnie) gra z serii Legendary.
O to to :) Dzisiaj będę miał swoją kopię :D
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: mikeyoski »

Terraformacja Marsa, Star Realms i o dziwo niQczemni i Wyprawa na Biegun (te dwie ostatnie to ulubione ostatnio gry mojej córki, od której dostaję regularne baty :-))

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: maciejo »

U mnie na Topie szybkie karcianki,dwie solo jedna na 2 osoby
1.Bezapelacyjnie podobnie jak w zeszłym miesiącu Airborne Commander
2.Defenders of three Kingdoms - żałuję,że nie załapałem się w Essen na więcej gier z JAPON Brand :cry:
3.Anima: Shadow of Omega
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2009 times

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Ardel12 »

Nowości: Marco Polo, Hanabi, Body of Frankenstain, Terminty, Jaipur, Not Alone, Raptor, Teraformacja Marsa, Magnaci, Gobbity, Grand Austria Hotel, Białe Historie, Oracle of Delphy, Civil War i Deadpool do Legendary Marvel, Great Western Trail, Pola Arle, Cottage Garden, Szalone Wózki, Dreams, Statki Łupy Kościotrupy, Takaido, Sherlock vs Mycroft, Festiwal Lampionów, Fields of Green, Zombiaki Ameryki, Tajniacy:Obrazki, Wielka Księga Szaleństwa, Martwa Zima:Długa Noc, Arcadia Quest, Bios Genesis, Mała gra o jedzeniu.

Powroty: Legendary Alien

Ciągle na stole: Legendary Marvel - nowe dodatki wymuszają :D

Gry miesiąca: Teraformacja Marsa, Oracle of Delphy
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra miesiąca: LISTOPAD

Post autor: Nadis »

W tym miesiącu odczuwam wyraźny graniowy niedosyt, dokładne statystyki pewnie poda Apos, ale w moim odczuciu graliśmy strasznie mało i nie znajduję żadnego usprawiedliwienia :P
Graliśmy w Grand Hotel Austria, Compounded, First Class, Brugię, obrazkowych i zwykłych Tajniaków, North American Railways, Five Tribes z dodatkiem, małą Agricolę z dodatkami, Marco Polo, na bga w Epokę Kamienia i Jaipura. Z tych gier na plus zdecydowanie First Class, North American Railways oraz Five Tribes z dodatkiem. Mieszane uczucia mam co do Grand Hotel Austria i obrazkowych Tajniaków (dosłowność mi się nie podoba). Compounded po roku niegrania i nabyciu własnego egzemplarza jakoś podobało mi się trochę mniej, choć to jednak dobra lekka gra, w dodatku wybitnie ładnie wykonana. Utwierdziliśmy się w niepochlebnej opinii o Marco Polo i wyruszył już w podróż do kogoś innego ;)
Rozczarowaniem miesiąca jest to, że na zagranie wciąż czekają: Targi, Keyflower, Odbudowa Warszawy, Dolina Kupców, Battlestar Galactica, Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy, Steam, Madeira, Kanban... i pewnie i tak o czymś zapomniałam, a nowe gry w drodze...
Wyzwanie na grudzień, to w końcu zagrać we wszystkie niegrane gry i wrócić do tych, w które graliśmy do tej pory tylko raz.
ODPOWIEDZ