300+

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

300+

Post autor: marcindlubacz »

Na święta/mikołaja planuję kupić grę 300pln+(nie 500 jak pisowcy). CO do wymagań musi być po naszemu i musi chodzić na dwóch plajerów.
zastanawiam się nad zombcide, zakazane gwiazdy, scythe, posiadłość szaleństwa second edyszion, a może być też coś innego. Co zaproponujecie ze swoich typów bądź też z moich?
Dzięki z góry z odp.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: 300+

Post autor: piogar »

Mam podobny dylemat, wiec takze chetnie poslucham rad.

@Marcin - ma byc dokladnie na 2 osoby, czy na 2 i wiecej? Gry w ktore gralem niestety albo sa dobre na 2 osoby (i tylko tyle w nie moze grac) albo na 2 sa takie sobie, a skrzydla rozwijaja przy wiekszej liczbie graczy.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: 300+

Post autor: marcindlubacz »

grałeś w/w gry? Po przeszukaniu dodam jeszcze SW rebelie ale nie wiem czy podejdzie drugiej połowie?
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: 300+

Post autor: marcindlubacz »

Wiadomo że pis długo nie pociągnie na 500+ dlatego mogę obniżyć próg do 250+(ishop obcykany)
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: 300+

Post autor: piogar »

Gralem w wymienione przez Ciebie:
- SW: Rebelia - gra tylko na 2 osoby (tryb na 4 dodany na sile). Gre moge polecic - jedna z lepszych gier w jakie gralem. Czuc napiecie w czasie rozgrywki i to po obu stronach. O wygranej czesto decyduje kilka ostatnich ruchow, a nawet kosci w pojedynczych bitwach. Mimo ze nie jestem wielkim fanem filmu, gra wciaga i pozwala wczuc sie w klima polityczno-militarnego konfliktu
- Scythe - rowniez dobra gra, ale nie wiem jak sie bedize gralo na 2. Gralem w 4-5 osob i szczerze mowiac nie wydaje mi sie, zeby chodzila dobrze na 2. Na 3-5 osob polecam.
- Zakazane Gwiazdy - gralem tylko w 4 osoby. Gra w typie tych, ktorym zdarza sie nie wybaczac bledow (troche jak GoT - jak raz porzadnie wtopisz, to siedzisz 2h bez nadziei na jakikolwiek sukces i wegetujesz). Nie jest zla gra, ale mi specjalnie nie podeszla.
- Zombiecide - Tu moze byc calkiem niezle na 2 os (chociaz gralem w wiekszym skladzie). Gra polega na radosnym wybijaniu, wiec w zaleznosci od liczby gracz kazdy moze miec po kilka postaci i po prostu poruszac ich wieksza liczba. W porownaniu do poprzednich gier ta jest znacznie prostsza.
- Posiadlosc Szalenstwa - gralem tylko w pierwsza edycje i gra mi sie podoba. W druga mam zamiar zagrac w przyszlym tygodniu, wiec tutaj niczego nie doradze.

Dodatkowo warte uwagi:
- Wojna o Pierscien - zagralem raz, tym gry podobny do Rebelii. Klimatyczna, ciekawa, wymagajaca znajomosci kart i taktyk, wiec ciezko mi ja ocenic po pierwszej grze (chociaz wrazenia raczej na plus, niz na minus). Wysoko oceniana przez osoby majace na koncie wiele partii.
- Blood Rage - nie nadaje sie na 2, raczej na 3/4 osoby. Jesli to odpowiada, to jest to swietna gra, z wieloma drogami do zwyciestwa. Po pierwszych partiach klaruja sie taktyki i mozna swiadomie dobierac karty. Zdecydowanie polecam.

Z gier opisanych powyzej na 2 osoby wybralbym Rebelie lub Wojne o Pierscien (w zaleznosci od upodoban), na wiecej osob Blood Rage.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: 300+

Post autor: marcindlubacz »

Czytałem gdzieś właśnie, że w ZG gra błędów nie wybacza a chyba nie o to mi chodzi. W Wojnie o pierścień boję się o tłumaczenie zasad bo nie nalezę do najlepszych tłumaczy gier a gra do najprostszych nie należy. Posiadłość szaleństwa zbiera dobre opinie mimo, że gra planszowa staje się być tylko rekwizytem. a gier powyżej 250+ mimo wszystko za dużo nie ma.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: 300+

Post autor: piogar »

Czytałem gdzieś właśnie, że w ZG gra błędów nie wybacza a chyba nie o to mi chodzi
Dokladnie tak. Zdarzaja sie sytuacje, ktore moga bardoz mocno zaszkodzic. Tak mocno, ze dalsza gra przestaje miec sens.

Jesli chodzi o instrukcje do WoP, to zasady same w sobie nie sa takie trudne, ale jest dosc duzo szczegolow o ktorych trzeba pamietac. Nie sa one niestety spisane w jakims podsumowaniu/helpie, co powoduje ze na poczatku robi sie bledy. Poza tym gra wymaga ogrania, bo bez znajomosci kart czasem wydaje sie, ze na planszy dzieje sie magia :)
Jeszcze jedna wada WoP to fakt, ze warstwa plastyczno/graficzna jest malo intuicyjna (przynajmniej dla osob ktore nie czytaly ksiazek). Figurki narodow w ramach stron maja ten sam kolor, a figurki na planszy wygladaja bardzo podobnie (szczegolnie jak mamy na polu ponad 10 jednostek), co powoduje klopot w rozroznieniu jednotek. Ponadto trzeba znac nazwy geograficzne regionow, bo czytanie z karty i szukanie palcem na mapie w oczywisty sposob podpowie przeciwnikowi gdzie moze sie spodziewac akcji.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: 300+

Post autor: marcindlubacz »

Coś mi się wydaje, że wybór padnie na posiadłość. Mam nadzieję, że dalej będzie to gra planszowa a nie komputerowa
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: 300+

Post autor: piogar »

To moja jedyna obawa - czy nie bedzie sie za duzo majstrowac przy tablecie. Poza tym na ogladanym przez mnie filmiku gra wygladala swietnie.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: 300+

Post autor: marcindlubacz »

Z tego co widziałem to podstawka wygląda świetnie obawiam się o cenę dodatków. Jeśli podstawka kosztuje min 330 to ile będą kosztować DLC. Czy za te pieniądze nie kupię dobrej gry a nie tylko rozszerzenie.
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: 300+

Post autor: Antioch Seleucyda »

Dłubacz - serio musisz pisać błyskotliwe polityczne wynurzenia w poście na forum planszowym ?

A co do gry to polecam twilight struggle, 2Xcore set Arkham Horror lcg.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
ODPOWIEDZ