Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Charon »

Zakładam ten temat specjalnie dla tych którzy nie czytają strony http://www.gry-planszowe.pl

Sprawa jest prosta: polski wydawca - LECERTA - oznajmił że gra Agricola zostanie wydana po polsku jeśli do końca stycznia uzbiera się 500 preorderów. Koszt gry w preorderze wyniesie 159zł.

Agricola jest bez dwóch zdań naprawdę świetną grą planszową! Spodoba się zarówno wyjadaczom gier planszowych jak i początkującym rodzinom z nieco starszym dzieciom (14+) gdyż ma naprawdę świetnie skalującą się mechanikę i wiele wariantów. W tym Bardzo prosty i przyjemny i praktycznie bezstresowy familijny a i takie które stratega mogą doprowadzić do gorączki a przy tym gra ma bardzo proste zasady. Fakt jest dużo tekstu w niej po niemiecku co może stanowić barierę, ale właśnie tu dochodzi sprawa polskiej wersji, która wyeliminuje ten problem całkowicie.

No więc od nas zalezy czy ta fenomenalna gra zostanie wydana! Do dzieła!

Więcej informacji na stronie wydawcy:
http://www.lacerta.pl/content/view/68/1/
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: kolderek »

Ale z tego co zrozumiałem to tak czy inaczej będzie polska wersja tylko, że później :-P
Jeśli nic się nie zmieni, to termin polskiej premiery planowany jest na koniec kwietnia 2008.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Lim-Dul »

Ja chcę wersję angielską. :-P

Lacerta przyjmuje preordery na wersje angielskie? ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: MichalStajszczak »

Wprawdzie jestem sceptycznie nastawiony do sprzedaży na przedpłaty (pamietam taką akcję z przedpłatami na samochody pod koniec epoki Gierka - jak ktoś nie wie o co chodzi, niech spyta rodziców albo dziadków), ale uważam, że dobrze by było tę akcję rozpropagować w różnych miejscach. I nawet już coś takiego zrobiłem
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Comandante »

Dla niektorych wydawnictw to standardowa metoda. Nam sie nie udalo zebrac 200 na Pomaranczowa Rewolucje, no ale to nie byla uznana na swiecie Agricola ;)
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: miras23 »

jakby sie kto pytal, to autorem PR jest Pędrak, wiec uszczypliwy komentarz musi byc.
kochajmy sie tak dalej...
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: lacerta »

KoldeR pisze:Ale z tego co zrozumiałem to tak czy inaczej będzie polska wersja tylko, że później :-P
Jeśli nic się nie zmieni, to termin polskiej premiery planowany jest na koniec kwietnia 2008.
Może to trochę niefortunnie sformuowane, ale premiera w okolicy końca kwietnia może nastąpić tylko jeśli do 1 lutego podejmiemy decyzję o wydaniu Agricoli. Tak więc liczymy na Wasze poparcie :)
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Comandante »

Dlaczego uszczypliwy? PR staralismy sie wydac calkowicie serio. Napisalem jedynie, ze latwiej zebrac preordery na uznana na swiecie Agricole niz - nad czym szczerze ubolewam - nieznana szerzej polska gre. Gdzie tu uszczypliwosc?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: zephyr »

Jak wygląda sprawa angielskiej wersji?

Bo powiedziałbym, że popularność wersji PL będzie silnie zależna od warunków czasowo/finansowych nabycia wersji EN.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: BloodyBaron »

Data wydania angielskiej edycji jest określana na przełom marca i kwietnia.
Propozycji cenowych nie widziałem, ale sądzę, że na pewno będzie droższa od wersji niemieckiej i ewentualnej polskiej.
Typuję kwotę 200 PLN. Z tego punktu widzenia kupno Agricoli po polsku w przedsprzedaży za 160 PLN wydaje się ciekawą opcją. Myślę, że na taką kalkulację liczy Lacerta. Jak ktoś ma 160 złociszy, które i tak chciał przeznaczyć na tę grę, to niewiele w sumie ryzykuje wkładając je w przedsprzedaż.

Chyba oddadzą w razie czego, nie? ;)

W starych dobrych dzikich czasach kupowałem tak pierwszą rodzimą edycję Cyberpunka. Udało się. Opłaciło się. Może warto spróbować dla tak dobrej gry jaką jest Agricola? ;)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: melee »

Nie ma co sie zastanawiać i kalkulować. Taniej nie będzie, w lepszym terminie raczej też nie. Trzeba zamawiać! :wink:
Argument o zamrożeniu gotówki jest dość słaby, bo jeśli nic nie wyjdzie z przedpłat, to z 2 tygodnie kaska będzie z powrotem.
No, chyba że jednak gra będzie drukowana, wtedy pieniądze nie wrócą. Ale tego chyba chcemy, czyż nie? 8)
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: pinos »

Zgadzam się z Melee i z tego tez powodu zamroziłam moje pieniądze na caaaaaaałe dwa tygodnie. W sumie jak się kupuje mieszkanie, to człowiek też zamraża, tylko ciut więcej, czyż nie?
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: waffel »

Charon pisze:Sprawa jest prosta: polski wydawca - LECERTA - oznajmił że gra Agricola zostanie wydana po polsku jeśli do końca stycznia uzbiera się 500 preorderów. Koszt gry w preorderze wyniesie 159zł.
To chyba zrobi straszną konkurencję Lacercie! Z jednej strony cieszę się, że aż dwóch polskich wydawców (z czego jeden to chyba debiutant) rzuca się na taki hit, ale w sumie 1000 zamówień zebrać - 500 Lecerta i 500 Lacerta - to może im się nie udać ;)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Lim-Dul »

Słyszałem, że wydawnictwo Lacarta też może się szykować do wydania tej gry - oczywiście pod tytułem Agracola, żeby nie naruszać praw autorskich. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: waffel »

Dziwne też, że Lecerta odsyła na stronę konkurenta - Lacerty, ale może stronę im zahakowali w imię zdrowej kapitalistycznej konkurencji?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Geko »

melee pisze:Nie ma co sie zastanawiać i kalkulować. Taniej nie będzie, w lepszym terminie raczej też nie. Trzeba zamawiać! :wink:
Argument o zamrożeniu gotówki jest dość słaby, bo jeśli nic nie wyjdzie z przedpłat, to z 2 tygodnie kaska będzie z powrotem.
No, chyba że jednak gra będzie drukowana, wtedy pieniądze nie wrócą. Ale tego chyba chcemy, czyż nie? 8)
Racja. Też zamierzam zamówić, choć obawiam się, że nie ma szans na pinćset :roll:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Charon »

Przepraszam za to całe zamieszanie! Oczywiście chodzi o wydawnictwo LACERTA a nie jak napisałem na początku "LECERTA".

Mój błąd przepraszam :oops:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Geko »

Geko pisze: Racja. Też zamierzam zamówić, choć obawiam się, że nie ma szans na pinćset :roll:
Żeby nie było, że tylko dużo gadam, to właśnie zamówiłem :mrgreen: A co tam, marzenia są po to, żeby się spełniały. Czyż nie?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: ragozd »

Ja, mimo ze gre kupie, to napewno nie w preorderze. W swoich kalkulacjach moze mnie uwzglednia :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Geko »

ragozd pisze:Ja, mimo ze gre kupie, to napewno nie w preorderze. W swoich kalkulacjach moze mnie uwzglednia :)
Tylko, że od pre-ordera zależy, czy będzie po polsku.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: ragozd »

Ja umiem czytac. Tylko ze albo sie biznes powinno robic na powaznie, albo wcale :) Nie wiem jaka skala wydawnictwa byla poprzednich gier, i ile sie sprzedalo, ale A ma te zalete, ze raczej nikt nie ma egzemplarzy w innym jezyku (jak ja WN).
Nie gralem, w A, ale gdybym potwierdzil jej podobno spory potencjal, to skala problemu jest taka ze sam moglbym sie podjac wydania takiej gry (chodzi o poziom inwestycji i oczekiwany zwrot).
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: mst »

500x160=80.000
Nie wiem jaki jest VAT na planszówki ale jeśli standardowe 22% to wychodzi niecale 66tys.przychodu a nawet jeśli 0% to nadal jest to bardzo mala kwota żeby mówić o poważnym biznesie (wartość odpowiada sprzedaży np. jednego średniej klasy samochodu :wink: ) tym bardziej jestem wdzięczny za to, że ktoś chce się zaangażować żeby spróbować taki niszowy produkt (chociaż z perspektywami, że niszowym nie pozostanie) w Polsce wydać.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: melee »

Umówmy się, że w Polsce planszówki to nie jest wielki biznes, na razie ;) Póki co my wszyscy (gracze, wydawnictwa, sklepy) jesteśmy w pewnym sensie animatorami rynku. W naszej obecnej sytuacji wydanie takiej gry jak Agricola wymaga po prostu pewnej współpracy tych wszystkich grup (które często wymieniają się rolami ;)). Trudno mówić tu np. o konkurencji dla sklepów, gdy Lacerta organizuje pre-ordery (jak pisał gdzieś Radek). Bez tego ten projekt po prostu nie wyjdzie.. Jasne, że wolałbym iść do sklepu obok i wziąć egzemplarz Agricoli po polsku - dyskusja o wadach pre-orderu nie ma specjalnie sensu, rozumiemy jaka jest skala naszego hobby w tym kraju i czemu to robimy. Nie bardzo rozumiem, w USA z-man możne zrobić pre-order i tysiąc osób się cieszy jak dzieci. A u nas jakoś huraoptymizmu nie ma - spróbujmy, uda się to klasa, nie - trudno, zostaniemy przy wersji angielskiej.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2008, 14:41 przez melee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nico
Recenzent
Posty: 133
Rejestracja: 05 cze 2004, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: Nico »

ragozd pisze:Tylko ze albo sie biznes powinno robic na powaznie, albo wcale
Znaczy np. Twilight Struggle wydano niepoważnie, bo zrobiono pre-order?
Nico
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Od ciebie może zalezeć czy Agricola będzie po polsku!!!

Post autor: MichalStajszczak »

Nico napisał:
Znaczy np. Twilight Struggle wydano niepoważnie, bo zrobiono pre-order?
Czy wydawca Twilight Struggle uzależnił wydanie tej gry od tego, czy otrzyma w ciągu 2 tygodni odpowiednią liczbę przedpłat?
ODPOWIEDZ