Uszkodzone pudełka i takie tam, czyli kącik filozowania

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
silver
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2004, 22:38

Uszkodzone pudełka i takie tam, czyli kącik filozowania

Post autor: silver »

Bardzo lubię gry planszowe a szczególnie historyczne od bardzo wielu lat.
Dla mnie naprawdę najważniejszy jest dobry pomysł i ciekawa bogata, niepowtarzalna rozgrywka.
I nie ma dla mnie żadnego znaczenia w jakim stanie jest pudełko i nawet sama gra, byleby była kompletna.
Są tacy maniacy dla których nawet jakieś wgniecenie na pudełku lub plama na instrukcji ma bardzo wielkie znaczenie.

A tak zbaczając nieco z tematu, mam kolegę, który od wielu lat zbiera książki historyczne i z tematyki fantastyki.
Ma już wiele regałów a przeczytał znikomą część.
Nie pożycza ich ponadto nikomu.
Robi taką kolekcję, zachowując te ksiażki w dobrym stanie ale to nie kolekcja znaczków pocztowych.
A tymczasem słyszałem o czymś przeciwnym, podobno jest taka akcja,że po przeczytaniu danej książki zostawia się taką w miejscu publicznym by ktoś inny mógłby podjąć ją do czytania. i krążą takie książki po świecie.

Teraz zdobyłem grę innego rodzaju - to Abalone.
Niestety ktoś miał zły pomysł i plansza jest koloru zbliżonym do czarnego a kule które poruszają się po niej są koloru czarnego i białego. Przy niekorzystnym oswietleniu te czarne zlewają się z planszą. Miało być efektownie a jest niepraktycznie.
Ale nic to i niedługo pomaluje planszę farbą w spraju np. na jasno-szaro.
Pewnie jakbym miał potem sprzedać tą grę to wielu od razu odrzuciło by taki możliwy zakup.
A dla mnie to nie miałoby znaczenia, a dodatkowo jeśli jeszcze miałaby być znacznie tańsza to i lepiej.
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: AcikCieslik »

Ja kiedyś zbierałem puszki. Książki czytam. Nie lubie śledzi i nie mam akwarium.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: BloodyBaron »

Też czytam książki. Najchętniej telefoniczną. I słownik ortograficzny, choć denerwuje mnie trochę, że złocenia liter na okładce się ścierają. Ale to nic. Pociągnę lakierem do paznokci.

A tak nieco odbiegając od tematu, to urwał mi się wczoraj guzik od rękawa koszuli. Na moje szczęście kumpel znalazł go pod swoim krzesłem. Przyszyję go sobie w chwili wolnej.

Ps: fajny wątek. Tylko zmieńmy tytuł na: "strumień świadmości" albo "konkurs na posta, na którego nie da się sensownie odpisać"
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: Van »

Ej no nie znacie się. To jest taki felieton :mrgreen:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: kwiatosz »

Kisiel jest dobry w sumie.. Taki domowy jakoś mi mniej smakuje, ale te z torebki bywają świetne. Najgorzej jak zostają grudki po rozmieszaniu, ale to chyba normalne jeżeli kisiel jest zły. A najgorszy jest kisiel firmy warranty void if removed. Taki twardy jakiś...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: Neurocide »

A najgorszy jest kisiel firmy warranty void if removed.
Pełna zgoda w kwestii Zaratustry skaczacego na bandżi. Ilekroc patrzę w okno widzę szybę, a ojciec mój nie był szklarzem. Czy zatem senator Stokłosa ma przetwórnię kości na żelatynę?
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
zewsi
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: zewsi »

Neurocide pisze: Pełna zgoda w kwestii Zaratustry skaczacego na bandżi. Ilekroc patrzę w okno widzę szybę, a ojciec mój nie był szklarzem. Czy zatem senator Stokłosa ma przetwórnię kości na żelatynę?
Moja koleżanka siedzi teraz w Brytanii i pracuje, a ja zjadłem obiad. Lubię jeść, a szczególnie lubię drugie dania. Drugie dania są dobre. Byle były smaczne, bo jak nie są smaczne to nie są dobre.
Koszty energii elektrycznej rosną.
W związku z tym chyba chomika będę musiał kupić. Byle nie z nadwagą.
To tyle może na początek. Czy są jakieś pytania?
Awatar użytkownika
komar france
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2006, 11:09
Lokalizacja: Bieruń

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: komar france »

A ja mam pytanie w sprawie licznika. Czy na prawdę konieczne jest ręczne odświeżanie, toż to XX w.! Ja pragnąłbym bym mógł na bieżąco śledzić zainteresowanie zakupem Agricoli.

PS. Jedni siedzą w Anglii a inni w pracy, czy to może mieć na cokolwiek jakiś wpływ? Bo na spożycie kisielu pewno nie.
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: EstEst »

Nie! Nie! Nie! Zdecydowanie się nie zgadzam! Aspekt metafizyczny powinien być uwzględniany.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: waffel »

Zgadzam się ze wszystkimi, oprócz jednego.
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: bb.bartosz »

zgadzam się z jednym oprócz wszystkiego
silver
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2004, 22:38

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: silver »

Znowu mnie nachodzi fghfh ... czekajcież &36g(@bfee
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: pomimo »

To jest wręcz niemożebne, żeby nie mogło było być, żebym ja, który dysponuję i mam w dyspozycji, nie mógł rozstrzygnąć w jedyny rozstrzygalny sposób, czy rację ma ten, kto się zgodził ze wszystkim i wszystkimi, oprócz oczywiście - bo jakże by nie inaczej -tego jednego, czy ten, kto planował się zgodzić z z jednym oprócz wszystkich, tylko mu nie wyszło.

Kwestii kisielu nie podejmuję, bo nie wydaje mi się sprawą na tyle wielkiej wagi, żebym się czuł zobowiązany podejmować ujmowania komuś intencji bezsensowności bezstronnych prób podsycania tej dyskusji.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: Andy »

Zaraz, zaraz, dlaczego? Ja na przykład zupełnie nie, ale są tacy, którzy ostatecznie jak najbardziej. Więc dlaczego od razu, że owszem, skoro nie wiadomo tak naprawdę? Poczekałbym z tym co najmniej dwa tygodnie.

PS. Uważam, że wódka jest bardzo smaczna, zwłaszcza gdy się nie zagryza.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: pomimo »

ja jak byłem mały to miałem taki smoczek na zgryza, a o wódeczce to mamusia mi śpiewała nostalgiczne piosenki, a ojciec praktykował

niestety zbyt ja zbyt późno zaznałem rozkoszy podnieb(eien)nych tego rodzaju, więc gust względem trunków powyżej x-procentowych mam zgoła wręcz biorąc co najmniej niewyrobiony, jeśli nie spaczony nawet

za to moje afirmujące, modlitewne wręcz uwielbienie dla dziewiczo nieskalanych płaszczyzn i krawędzi wszelakich pudełek i takich tam (takich tam szczególnie) jest wśród moich bliskich wręcz legendarne

a już na pewno nie zbrukałbym
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: Clagus »

Ludzie mają zaskakującą potrzebę odreagowywania (czegokolwiek) w sposób publiczny. Plecenie bzdur lub nawet nieartykułowanych dźwięków wiedzie w tym przedziwnym procederze bezdyskusyjny prym... a ponadto: bla bla bla bla...
I tylko jeszcze: Czy nie powinno się przenieść tego tematu w bardziej odpowiednie miejs... bla bla bla... ?

A teraz coś z zupełnie innej beczki: Dla tych co gustują w tego typu humorze i kreskówkach proponuję Americas Dada, albo Family Guya... :roll:
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: Andy »

Clagus pisze:Ludzie mają zaskakującą potrzebę odreagowywania (czegokolwiek) w sposób publiczny. Plecenie bzdur lub nawet nieartykułowanych dźwięków wiedzie w tym przedziwnym procederze bezdyskusyjny prym...
Nie rozumiem: kogo masz na myśli?

A w ogóle, to strasznie oftopikujesz! :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: mst »

Ja najbardziej lubię jak w grze są reguly. I jeszcze żeby byla ich nieparzysta liczba. Ale więcej niż jedna. Ale nie dużo więcej. Bo gdy regul jest dużo więcej to latwo zapomnieć o figurkach. A figurki też lubię. Nawet gdy nie są czarne. I w parzystej liczbie :D
Ostatnio zmieniony 02 cze 2014, 10:38 przez mst, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
silver
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2004, 22:38

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: silver »

Eh wy bałamuty.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: pomimo »

O bałamucie to ja widziałem taką bajkę - niedorobiona była jakaś, bo wszędzie na ekranie było biało - chyba się nie chciało komuś rysować. Sprytni byli, bo nazwali ją epoka lodowcowa, że niby wszędzie gdzie nie ma kreski i barwy, to leży śnieg. Tak przynajmniej domyślnie, myślę.

I ten bałamut to był chyba nawet przekonany, że on jest główny bohater, ale to nieprawda, bo ta bajka, to tak naprawdę była o takim szalonym wiewiórze zafiksowanym na punkcie własnych intymnej natury kompleksów wyrażonych symbolicznie rekwizytem - uwaga: żołędzi względnie orzeszka.

pomimo, milcz ty figlarzu
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: waffel »

Od dzisiaj, albo wręcz od wczoraj, a najlepiej to woggle od jutra to jest mój ulubiony wątek. Bo tak a reszta która się tó wpisuje to gamonie i bez kitu woggle. Tylko silver ałtor jest fajny.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: Lim-Dul »

I tylko jeszcze: Czy nie powinno się przenieść tego tematu w bardziej odpowiednie miejs... bla bla bla... ?
Przeniósłbym, gdyby było na to miejsce. Niestety nie ma i forumowicze są jemu przeciwni, więc trudno. W każdym razie ja na pewno nie skasuję wątku tego typu, chociażby w ramach cichego protestu. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: BloodyBaron »

Lim-Dul pisze:
I tylko jeszcze: Czy nie powinno się przenieść tego tematu w bardziej odpowiednie miejs... bla bla bla... ?
Przeniósłbym, gdyby było na to miejsce. Niestety nie ma i forumowicze są jemu przeciwni, więc trudno. W każdym razie ja na pewno nie skasuję wątku tego typu, chociażby w ramach cichego protestu. =)
Lim-Dul, każdy dobry protest domaga się solidnego protest songa. Protest bez piosenki to protest bez sensu, bez ducha, bez jaźni.

Bierz więc Waść kajecik i pisz :)

W refrenie, uważam, powinny się koniecznie znaleźć uszkodzone pudełka. Kto za?
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: pomimo »

BloodyBaron pisze:W refrenie, uważam, powinny się koniecznie znaleźć uszkodzone pudełka. Kto za?
i takie tam też, koniecznie
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Uszkodzone pudełka i takie tam

Post autor: Andy »

Kisiel by się też przydał, ale się kiepsko rymuje.
BloodyBaron pisze:Bierz więc Waść kajecik i pisz :)
I wężykiem! A jak!
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, 21:54 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ