Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Ayaram »

W TMB jeszcze nie grałem (Boziu daj by ta majóweczka pykła :mrgreen: ), więc czy to faktycznie przeszkadza jeszcze się nie wypowiem, ale generalnie w tego typu grach nie koniecznie musi być milion różnych przeciwników. Ważna jest ich różnorodność - czyli np. jest przeciwnik który nas karze za budowanie postaci pod "glass cannon", a i znajdzie się przeciwnik który karze nas za nadmierne przeciąganie gry. Pod tym kątem gra może być super mając 10 przeciwników, jak i bardzo słaba mając 300 przeciwników.
Najlepszy przykład na to jest komputerowy slay the spire, gdzie już przy 2gim runie większość rzeczy się powtarza, a są osoby mające po parę tysięcy godzin rozegranych i dalej się dobrze bawią, bo dalej przy kombinacjach wszystkich zmiennych w danym "podejściu" (jaki jest właściwie polski odpowiednik hasła "run" w tego typu grach?) tych kilku wrogów wystarczy, by stworzyć za każdym razem unikalne puzzle do rozwiązania. Wrogowie tu pełnią tylko funkcje niejako "testerów naszego buildu". Ba, czasami ograniczona pula może być nawet i plusem - bo gramy wokoło czegoś, mamy z tyłu głowy co możemy spotkać i jak nas może skontrować - bez poczucia "bym wygrał, ale trafiłem akurat tego jeden na 50 przeciwników co idealnie mnie kontruje i przez to przegrałem, super".

Gorzej jeśli w TMB jest i powtarzalność wynikająca z naszej postaci - tzn. jeśli jest tak, że niezależnie od kart spotkań, loot kart itp. zawsze budujemy gearlocka tak samo i daje radę - i dodatkowo do tego mała pula wrogów... wtedy faktycznie słabo :?
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 139
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Zodd »

Dziś dostałem maila od Portalu, że otrzymali egzemplarz który zaakceptowali. Oraz że gry opuściły fabrykę i czekają na załadunek pociągu. Może w kwietniu się doczekamy naszych polskich TMB ;) Oby to już była ostatnia prosta.

A co do samej regrywalności - to aż tak boli to co jest podstawce? Nie idzie wytrzymać bez tych dodatkowych kart przygód i większej liczby przeciwników (tak wywnioskowałem, że to wnosi 40 Days i Age Of Tyranny)?

Swoją drogą coś kojarzę, że Portal potwierdził, że TMB nie zatrzyma się na tym co obecnie było do kupienia? Czyli choćby owe 40 Days i Age Of Tyranny mają szansę być w polskiej wersji? Kojarzy ktoś taką informację? Pomijam już fakt ile na to poczekamy.
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

Zodd pisze: 05 kwie 2024, 22:48
A co do samej regrywalności - to aż tak boli to co jest podstawce? Nie idzie wytrzymać bez tych dodatkowych kart przygód i większej liczby przeciwników (tak wywnioskowałem, że to wnosi 40 Days i Age Of Tyranny)?
Z mojej perspektywy zdecydowanie. Oba wymienione przez Ciebie dodatki uważam za must have. Właśnie z tego powodu zdecydowałam się nie czekać na polskie wydanie (poza obawami o tłumaczenie). Oczywiście jak będziesz grał raz na kwartał, to pewnie nie uznasz zakupu za konieczny, ale to właśnie w na kartach zdarzeń moim zdaniem opiera się w połowie fun z rozgrywki. Są tam czasem fajne zagadki taktyczne, które wprowadzają powiew świeżości, nie mówiąc już o różnych smaczkach i budowaniu klimatu całej gry. Ja potrafię grać 3-4 razy pod rząd i perspektywa, że dzięki dodatkom każda z tych partii będzie unikalna daje mi niesamowitą frajdę. Syndrom kolejnej partii w TMB to standard jeśli naprawdę lubi się ten system.

W swojej kolekcji na ten moment mam tylko podstawkę z 40 days i Age of Tyrrany oraz kilku dodatkowych gearlocków i serio mogłabym się na tym w zupełności zatrzymać. Niemniej czekam na zbiórkę grupową aby dokupić Undertow, 40 waves i 1-2 gearlocków. Wielokrotnie mi tu na forum i w sieci ktoś pisał, że jak się już załapie bakcyla z TMB to zwykle kupuje się już wszystko :D Coś w tym jest :D
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: keldorn »

Zodd pisze: 05 kwie 2024, 22:48 Dziś dostałem maila od Portalu, że otrzymali egzemplarz który zaakceptowali. Oraz że gry opuściły fabrykę i czekają na załadunek pociągu. Może w kwietniu się doczekamy naszych polskich TMB ;) Oby to już była ostatnia prosta.

A co do samej regrywalności - to aż tak boli to co jest podstawce? Nie idzie wytrzymać bez tych dodatkowych kart przygód i większej liczby przeciwników (tak wywnioskowałem, że to wnosi 40 Days i Age Of Tyranny)?

Swoją drogą coś kojarzę, że Portal potwierdził, że TMB nie zatrzyma się na tym co obecnie było do kupienia? Czyli choćby owe 40 Days i Age Of Tyranny mają szansę być w polskiej wersji? Kojarzy ktoś taką informację? Pomijam już fakt ile na to poczekamy.
Czy udało sie wychwycić jakies nowe aktualizacje w temacie tego produktu? Pamietam zapowiedzi Dyrektora PG który zapewniał dostawe dla graczy z przedsprzedaży w kwietniu, ale juz prawie połowa a tu ani widu ani słychu. Staram sie szukac jakiejś informacji w wywiadach i blogach - na razie cisza...
Toma0411
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

1 maja mają robić unboxing na kanale. Zakładam, że będą ją już mieli wtedy w magazynie i albo wyślą tuż przed majówką, albo zaraz po. Prawdopodobnie też 1 maja oficjalnie będzie ogłoszona data premiery. Sklep portalu wysyła do przedsprzedaży na 2 tygodnie wcześniej. Jak ktoś zamówił gdzie indziej niż u nich to w dniu premiery powinien mieć u siebie. Jestem w tej drugiej grupie 🤪
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 139
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Zodd »

keldorn pisze: 13 kwie 2024, 22:25 Czy udało sie wychwycić jakies nowe aktualizacje w temacie tego produktu? Pamietam zapowiedzi Dyrektora PG który zapewniał dostawe dla graczy z przedsprzedaży w kwietniu, ale juz prawie połowa a tu ani widu ani słychu. Staram sie szukac jakiejś informacji w wywiadach i blogach - na razie cisza...
Na jednym mailu się póki co skończyło. Pozostaje czekać. Tyle to już trwa... miałem nadzieję, że może przed majówką trafi gra do rąk, ale czasu coraz mniej zostało. I oby nie było kolejnej obsuwy...
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
Toma0411
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

Z tego co tydzień temu się dowiedziałem jest już w pociągu, więc szybkie cło i powinno do nas lecieć :D
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Ayaram »

Portal Games pisze:Mamy dobrą wiadomość - Too Many Bones wyruszyło w drogę do naszego magazynu! 🚅

Gry z fabryki zostały odebrane w umówionym terminie, niestety ich załadunek z przyczyn od nas niezależnych odbył się z tygodniowym opóźnieniem.

Kiedy możesz wypatrywać paczki? W pierwszej połowie maja - bo to właśnie wtedy powinna wystartować wysyłka do naszych klientów.

O dokładnej dacie poinformujemy Cię w następnej wiadomości.

Pozdrawiamy! Zespół Portal Games
No więc oficjalnie - z granie w majówkę nici :wink:
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: keldorn »

Jeszcze sie łudziłem, no ale coz... Dobrze ze choć takie wieści sa niż żadne.
Toma0411
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

Bez sensu było się łudzić skoro Ignacy Trzewiczek trzy tygodnie temu powiedział, że 1 maja będzie robił unboxing online.
Wtedy też prawdopodobnie ogłosi datę premiery i celuje tu w 16-17 maja. Więc jeżeli ktoś kupował w sklepie portalu to powinien dostać info i wysyłce przesyłki zaraz po weekendzie majowym 🙃
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: keldorn »

Toma0411 pisze: 22 kwie 2024, 21:23 Bez sensu było się łudzić skoro Ignacy Trzewiczek trzy tygodnie temu powiedział, że 1 maja będzie robił unboxing online.
Wtedy też prawdopodobnie ogłosi datę premiery i celuje tu w 16-17 maja. Więc jeżeli ktoś kupował w sklepie portalu to powinien dostać info i wysyłce przesyłki zaraz po weekendzie majowym 🙃
No to ze Ignacy obiecał unboxing na 1.05 to wcale nie jest takie oczywiste kiedy beda wysyłać. Wielokrotnie pojawiały sie unboxingi na YT tydzień po tym jak Portal wysłał kopie do zamawiających ze sklepu w przedsprzedaży.
Toma0411
Posty: 19
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 15 times
Been thanked: 7 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Toma0411 »

W przypadku tego tytułu nie mam żadnej pewności 😕
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Ayaram »

Się łudzili, bo było mówione na jakimś vlogu, że są spore szanse, że na majówkę już zagramy :wink:

No trudno, nie na majówkę to zaraz jest Boże Ciało to się wtedy ogra 8)

Jedyne co mnie gdzieś tam wkurzyło to sama konstrukcja tego maila - no nie wysyłajcie wyczekującym klientom maila o opóźnieniach zaczynając ją od hasła "mamy dobrą wiadomość" :lol:
kasiul3k
Posty: 101
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 94 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: kasiul3k »

Z racji tego, że gra się powinna niedługo ukazać po polsku postanowiłam nagrać kilka słów. Może są jeszcze osoby, które się zastanawiają, czy chcą zakupić grę i mój materiał okaże się pomocny :)



Jeżeli jednak preferujecie słuchać niż oglądać, to wrzuciłam też recenzję na Spotify:
ODPOWIEDZ