Robinson Crusoe mini dodatek karty bestii

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe mini dodatek karty bestii

Post autor: Haloon »

Tu nie chodzi czy dodatek jest za 5 zł czy za 100 zł tylko o zasady. Jeżeli nie będą wydawać dodatków to nie będzie mi szkoda bo nie będę o nich wiedział ale hasło że ciesz się, że coś dostałeś jest masakrycznie słabe.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Robinson Crusoe mini dodatek karty bestii

Post autor: everan »

Po raz kolejny zastanawia mnie robienie z planszówek rynku specjalnej troski. W każdym praktycznie wątku, w którym opisany jest jakiś problem wydawnictwa (niedokładna produkcja, opóźnienia etc) pojawiają się misie wołające "ale co ci to zmienia, że pół roku obsuwy, są ważniejsze sprawy w życiu" albo "no i w czym problem, że komponenty się różnią, tak musi być, bo w Chinach teraz inna wilgotność powietrza i gęstość smogu". Z crowdfundingu już mnie takie akcje skutecznie wyleczyły, a już powoli zniechęcają mnie do polskich wydawców w ogóle. Nie mam jakoś ochoty bawić się w kotka i myszkę i sprawdzać po forach, czy tym razem w pudełku jest akurat wszystko ok.

A tłumaczenia to już w ogóle osobna sprawa; moim faworytem na wskazanie błędów w tłumaczeniu jest odpowiedź ze strony wydawnictwa "a naszym zdaniem takie tłumaczenie jest ok, a poza tym mechanicznie nie przeszkadza w rozgrywce, więc o co chodzi". Jak mawiał klasyk polskiej myśli polityczno-społecznej, "szkoda strzępić ryja".

TL;DR chyba rynek się rozrósł ponad miarę i nacisk jest na "wydać szybko jak najwięcej pozycji", a nie na wydawałoby się obowiązkowe sprawdzenie jakości.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Robinson Crusoe mini dodatek karty bestii

Post autor: Marx »

Gdy z pretensją i reklamacją odzywa się jeden klient na stu, czy nawet na tysiąc, to rzeczywiście dla wydawcy to nie stanowi problemu, tym bardziej impulsu do przyjrzenia się problemowi. Jeśli jednak będzie z naszej strony więcej interwencji, także na profilach społecznościowych wydawców, to niedokładność, niechlujstwo czy wreszcie aroganckie podejście może ulegną zmianie.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 641 times

Re: Robinson Crusoe mini dodatek karty bestii

Post autor: EsperanzaDMV »

Haloon pisze:Tu nie chodzi czy dodatek jest za 5 zł czy za 100 zł tylko o zasady. Jeżeli nie będą wydawać dodatków to nie będzie mi szkoda bo nie będę o nich wiedział ale hasło że ciesz się, że coś dostałeś jest masakrycznie słabe.
+1

Rozwala mnie myślenie na zasadzie "Ale co się stało, ojtam ojtam trochę się różnią". Choćby i dodatki kosztowały złotówkę, to tak jak napisano powyżej, tu chodzi o zasady i dbanie o jakość. Lepiej nic nie wydawać, niż wydawać buble. Naprawdę miałem zamiar zakupić te karty wraz z innymi dodatkami (swojego RC kupiłem dopiero jesienią ubiegłego roku), ale po czymś takim się wycofałem do czasu, aż w sklepie będą karty z identycznymi rewersami.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Robinson Crusoe mini dodatek karty bestii

Post autor: hipcio_stg »

EsperanzaDMV pisze:
Haloon pisze:...po czymś takim się wycofałem do czasu, aż w sklepie będą karty z identycznymi rewersami.
Czyli wycofałeś się definitywnie, bo nie będzie kart z identycznymi rewersami. Nigdy! Nie ma na to szans.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 641 times

Re: Robinson Crusoe mini dodatek karty bestii

Post autor: EsperanzaDMV »

Jak to mówią: "...so be it".
Spoiler:
Trudno, wydam te pieniądze na inną, dopracowaną grę/dodatek, mimo iż podstawową wersję Robinsona uwielbiam.
A szkoda tym bardziej, że karty bestii miały być tylko częścią większego zamówienia (żetony odkryć, dodatkowi załoganci, Marynarz, scenariusze), ale w tym przypadku za sprawą podejścia Portalu zrezygnuję z całości zamówienia.

A warto o takich rzeczach pisać, bo jeden taki krytyczny głos Portal nie wzruszy, ale jeśli takich głosów jak w tym wątku jest więcej, to może na przyszłość się dwa razy zastanowi nad kontrolą jakości/zgodności dodruków i zyskają na tym wszyscy gracze i samo wydawnictwo.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe mini dodatek karty bestii

Post autor: Haloon »

Jeżeli firma zobaczy, że mały błąd nie będzie problemem to oczywistym jest, że pojawią się większe. Tak to działa, przyzwyczajając się do danej sytuacji poszerzamy próg tolerancji.
ODPOWIEDZ