Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Czy to nie chodzi o przyszłe dodatki?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: RUNner »

wirusman pisze: 29 maja 2018, 20:56 Jako Polak, skupie się na minusach :
- papier na jakim jest instrukcja wydrukowana, wątpliwa jakość. Coś ala tezeusz a tam po kilku wertowaniach widać zużycie
Standardowa instrukcja Portalu, taka sama jak w 51 Stan Master Set, czy Robinson. Moim zdaniem jakość całkiem przyzwoita.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Wczoraj grałem z kolegą kilka tur i gra jest ciekawa. Problem był jak 3 potwory znalazły się w rejonie z monumentem i hoplitami. Brakło miejsca na figurk.
Nie ogarniamy tylko czy walka z potworem toczy się do skutku czy po jednej fazie ataku i odpowiedzi potowra kończy się tura i akcje ma kolejny gracz a walka jest kontynuowana w kolejnej turze.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Bary pisze: 30 maja 2018, 12:09Tylko coś proces produkcyjny, z tego co piszecie, jeszcze wymaga szlifu (mat_eyo- po takiej akcji z przyklejeniem by mnie chyba cucili :P).
Ja już widziałem światełko na końcu ciemnego tunelu, ale usłyszałem wołanie "Maciek, twoja tura" i zawróciłem. Po chwili ocknąłem się leżąc na podłodze :D

Śmiesznie się czyta dyskusję, czy wypraska w Terrain Packu jest tylko transportowa. Ja dziś pakowałem się na Mazury i wrzuciłem LoH do bagażnika w tym wielkim, zbiorczym kartonie, w którym dostałem ;)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

RUNner pisze: 30 maja 2018, 13:58
wirusman pisze: 29 maja 2018, 20:56 Jako Polak, skupie się na minusach :
- papier na jakim jest instrukcja wydrukowana, wątpliwa jakość. Coś ala tezeusz a tam po kilku wertowaniach widać zużycie
Standardowa instrukcja Portalu, taka sama jak w 51 Stan Master Set, czy Robinson. Moim zdaniem jakość całkiem przyzwoita.
O nie w Robinsonie jest lepszy papier tak jak w osadnikach.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

mat_eyo pisze: 30 maja 2018, 16:24
Bary pisze: 30 maja 2018, 12:09Tylko coś proces produkcyjny, z tego co piszecie, jeszcze wymaga szlifu (mat_eyo- po takiej akcji z przyklejeniem by mnie chyba cucili :P).
Ja już widziałem światełko na końcu ciemnego tunelu, ale usłyszałem wołanie "Maciek, twoja tura" i zawróciłem. Po chwili ocknąłem się leżąc na podłodze :D

Śmiesznie się czyta dyskusję, czy wypraska w Terrain Packu jest tylko transportowa. Ja dziś pakowałem się na Mazury i wrzuciłem LoH do bagażnika w tym wielkim, zbiorczym kartonie, w którym dostałem ;)
Przecież to tylko do transportu dla kuriera. Oszalales. :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Eee tam, zamiast brać pudło z grą, terrain packi i figurkę promo mam jedno pudło. W kombi miejsce jest, a samochód nie narzeka, że mu ciężko ;)
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AnnaBeee »

Fenrisek83 pisze: 30 maja 2018, 14:59 Wczoraj grałem z kolegą kilka tur i gra jest ciekawa. Problem był jak 3 potwory znalazły się w rejonie z monumentem i hoplitami. Brakło miejsca na figurk.
Nie ogarniamy tylko czy walka z potworem toczy się do skutku czy po jednej fazie ataku i odpowiedzi potowra kończy się tura i akcje ma kolejny gracz a walka jest kontynuowana w kolejnej turze.
Walka moze mieć kilka tur, konczy się kiedy A. Zabijesz potwora B. Nie mozesz zadac mu zadnej rany C. Nie obronisz sie przed atakiem potwora i z karty wynika, ze to koniec polowania. W innym wypadku po ataku potwora dobierasz dwie karty walki i dalej.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

AnnaBeee pisze: 01 cze 2018, 03:04
Fenrisek83 pisze: 30 maja 2018, 14:59 Wczoraj grałem z kolegą kilka tur i gra jest ciekawa. Problem był jak 3 potwory znalazły się w rejonie z monumentem i hoplitami. Brakło miejsca na figurk.
Nie ogarniamy tylko czy walka z potworem toczy się do skutku czy po jednej fazie ataku i odpowiedzi potowra kończy się tura i akcje ma kolejny gracz a walka jest kontynuowana w kolejnej turze.

Walka moze mieć kilka tur, konczy się kiedy A. Zabijesz potwora B. Nie mozesz zadac mu zadnej rany C. Nie obronisz sie przed atakiem potwora i z karty wynika, ze to koniec polowania. W innym wypadku po ataku potwora dobierasz dwie karty walki i dalej.
Dziękuję za odpowiedź. :)
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: Lords of Hellas

Post autor: lendalian »

Powiedzcie mi czy tylko Wy macie problem z Odyseuszem z dodatku? A mianowicie chodzi o to że on po prostu ma takie "miękkie nogi" ;) że każde jego lekkie dotknięcie powoduje przechylanie się figurki na różne strony? Co do pozostałego wykonania nie mogę się przyczepić i szczerze nie rozumiem waszych wymagań? Może chodzi o to że gra powinna być ze złota skoro kosztuje tyle złotówek? Instrukcja nie jest na papierze błyszczącym od ilości wysłanej na nią farby, ale nie oszukujmy się, moja instrukcja od claustrophobi lata każda kartka osobno a dalej da się ją użytkować.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Mój Odyseusz był scisniety folią razem z jego kartą. Nogi miał krzywe ale rozgrzałem go gorącą wodą, naprostowałem i schłodzilem zimną i jest ok. Co do szpar w monumemtach to wziąłem mały nożyk do tapet i delikatnie obrobiłem te "kołki" i szpar nie ma. Chwila pracy i jest teraz wszystko cacy.
Instrukcję sobie wydrukowałem i korzystam z kopii.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Chwila, moment, jak Odyseusz? Z jakiego dodatku? Ten bohater jest jednym z SG, więc powinien przypłynąć do nas druga z drugą falą, prawda? Albo ja już czegoś tutaj nie ogarniam, albo dyskusja dotyczy figurki Perseusza z podstawki?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Niektóre sklepy internetowe dodawały go jako gratis to "sklepowej" wersji gry. :?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Tego Odyseusza? :shock:
Obrazek

Z ciekawości, wersja sklepowa zawiera jeszcze jakieś inne fajne gadżety względem wersji, którą otrzyma(ł) zwykły plebs, który wsparł grę na KS? Pomijając oczywiście fakt, że jest już w sklepach i można w nią grać, w przeciwieństwie do wersji ks, która czeka na dotarcie brakujących figurek / znaczków na listy czy jakoś tak :lol:
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Ten sam. W sumie prawie ten sam bo mniej szczegółów i nie taka "ostra" rzeźba. Ja też zamówiłem wersję ks a sklepową jak pomaluje to sprzedam. Za nim ogram podstawkę to myślę, że 2 fala będzie w sam raz na odświeżenie gry i kolejne godziny zabawy. Sama gra fajna bo nieprzewidywalna. We wtorek już myślałem, że wygram zabijając ostatniego potwora a tu kolega wybudował świątynie i zajął moja prownicje ze świątynia i koniec gry. Fajny jest Perseusz że swoim lataniem po planszy. Przygotowanie dobranie 2 kart walki i lot do prownicji z potworem.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

AnnaBeee pisze: 01 cze 2018, 03:04
Fenrisek83 pisze: 30 maja 2018, 14:59 Wczoraj grałem z kolegą kilka tur i gra jest ciekawa. Problem był jak 3 potwory znalazły się w rejonie z monumentem i hoplitami. Brakło miejsca na figurk.
Nie ogarniamy tylko czy walka z potworem toczy się do skutku czy po jednej fazie ataku i odpowiedzi potowra kończy się tura i akcje ma kolejny gracz a walka jest kontynuowana w kolejnej turze.
Walka moze mieć kilka tur, konczy się kiedy A. Zabijesz potwora B. Nie mozesz zadac mu zadnej rany C. Nie obronisz sie przed atakiem potwora i z karty wynika, ze to koniec polowania. W innym wypadku po ataku potwora dobierasz dwie karty walki i dalej.
Ja chciałbym tylko dodać, że jeśli nie obronisz się przed atakiem potwora, a z karty ataku potwora nie wynika że to koniec polowania (i nie otrzymasz czwartej rany) to dobierasz tylko jedną kartę walki i jedziesz dalej.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Haloon »

Karty dołączone do promo figurki obcego z Nemesis są tylko i wyłącznie po angielsku?, niezależnie od tego jaką wersję językową LoH kupiłem na KS? Angielski to nie problem ale chciałbym tylko wiedzieć czy nie doszło do pomyłki.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: malekith_86 »

Haloon pisze: 02 cze 2018, 12:24 Karty dołączone do promo figurki obcego z Nemesis są tylko i wyłącznie po angielsku?, niezależnie od tego jaką wersję językową LoH kupiłem na KS? Angielski to nie problem ale chciałbym tylko wiedzieć czy nie doszło do pomyłki.
to nie pomyłka
wszyscy tak dostają
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Mi brakuje możliwości walk bohaterów między sobą...
masive82
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2015, 21:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: masive82 »

Jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich serdecznie!

Mi także brakuje możliwości by bohaterowie walczyli wraz z armiami - tak to są po prostu dodatkiem do bicia potworów i ładnego wyglądania na planszy.

Mam do Was pytanie które mnie męczy po ostatniej rozgrywce - jak u Was wygląda sytuacja z kartami walki? Podczas 4 osobowej rozgrywki doszliśmy do miejsca w którym ich po prostu brakowało - i przez połowę gry strasznie psuło to odczucia z gry nam wszystkim - innych kart jest wystarczająca ilość - lub wręcz za dużo (błogosławieństw). Parokrotnie sprawdzaliśmy czy może przeoczyliśmy coś w zasadach - ale jest to wątpliwe.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szewa »

masive82 pisze: 04 cze 2018, 18:29 Jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich serdecznie!

Mi także brakuje możliwości by bohaterowie walczyli wraz z armiami - tak to są po prostu dodatkiem do bicia potworów i ładnego wyglądania na planszy.

Mam do Was pytanie które mnie męczy po ostatniej rozgrywce - jak u Was wygląda sytuacja z kartami walki? Podczas 4 osobowej rozgrywki doszliśmy do miejsca w którym ich po prostu brakowało - i przez połowę gry strasznie psuło to odczucia z gry nam wszystkim - innych kart jest wystarczająca ilość - lub wręcz za dużo (błogosławieństw). Parokrotnie sprawdzaliśmy czy może przeoczyliśmy coś w zasadach - ale jest to wątpliwe.
Karty odrzucone przetasowujecie i tworzycie z nich stos kart walki do dobierania.
Pamiętaj, że na ręce normalnie możesz mieć ich ograniczoną ilość (chyba 4). Tylko przy polowaniu możesz mieć ich więcej.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Bohaterowie tworzą grę w grze - polują na potwory i wykonują zadania. Z resztą dwójka z nich (czyli połowa z podstawki) w jakiś sposób wchodzi w interakcję z hoplitami. Mi to wystarczy.

Nie wiem jak mogły skończyć się Wam karty walki, skoro można ich mieć maksymalnie 4 na ręce.
masive82
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2015, 21:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: masive82 »

Teraz faktycznie znalazłem tą informację w instrukcji (strona 13) bo znajduje się w opisie przebiegu bitwy i nam to uciekło.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Przypominam, że to wątek do dyskusji o grze a nie o kłopotach z wysyłką gry, czy rozważaniach o tym ile trzeba na grę czekać. Załóżcie w tym celu osobny wątek. Następnym razem osoby zaśmiecające wątek postami niezgodnymi z tematem otrzymają ostrzeżenie a w razie recydywy może zakończyć się karami regulaminowymi.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Golin »

czy mi sie wydaje czy wersja z pierwszej fali ma lepsze jakościowo figurki niż fale językowe? bo jak patrze na zdjecia polskiej edycji to jest tragedia do tego co ludzie robili unboxing ver 1fali ang
ODPOWIEDZ