Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Możliwe, że to chwyt marketingowy. Pierwsza fala zajeb@#sta aby nakręcić sprzedaż a później jakoś to będzie. Albo naklepali na początku tyle figurek, że formy się zużyły.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Są może jakieś zdjęcia porównując figurki z wersji angielskiej i polskiej?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

W jednym z aktualizacji na ks była informacja, że musieli kilka detali pozmieniać z powodu gięcia/łamania się figurek. czy to wpłynęło na jakość, nie wiem.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

karawanken pisze: 05 cze 2018, 11:08 Są może jakieś zdjęcia porównując figurki z wersji angielskiej i polskiej?

Znajdziesz na Google. Są filmiki z unboxingu z grudnia, stycznia, jak i z kwietnia. Ja w tej chwili nie mogę porównać swojej wersji EN z KS z wersją retail, czy KS, która teraz trafia do klientów, żeby zrobić zdjęcia. Ale widziałem obie wersje, jak i również pokazową. Lada moment siostrzeniec dostanie wersję Pl z KS i porównamy. Jestem pewien, że figurki różnią się jakością. Pierwsza różnica to inny zastosowany plastik. W mojej wersji był dosyć mocno matowy, ten co jest w retailu, jest świecący. Różnią się krawędziami i to znaczącą. Spasowanie również pozostawia wiele do życzenia. U mnie monument łączy się tak że krawędzie dotykają się. Natomiast w Poznaniu widziałem jak nie można ich wcisnąć do końca. Może dla niektórych nie ma znaczenia, dla mnie ma duże.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

pavel pisze: 05 cze 2018, 12:56
karawanken pisze: 05 cze 2018, 11:08 Są może jakieś zdjęcia porównując figurki z wersji angielskiej i polskiej?
Lada moment siostrzeniec dostanie wersję Pl z KS i porównamy.
Zatem czekam z zaciekawianiem na te fotki.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

To byłby wał :D Mam nadzieję, że nasi to po prostu więksi malkontenci :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

pan_satyros pisze: 05 cze 2018, 13:11
pavel pisze: 05 cze 2018, 12:56
karawanken pisze: 05 cze 2018, 11:08 Są może jakieś zdjęcia porównując figurki z wersji angielskiej i polskiej?
Lada moment siostrzeniec dostanie wersję Pl z KS i porównamy.
Zatem czekam z zaciekawianiem na te fotki.
Też czekam. Zdjęcia figurka przy figurce będą najbardziej miarodajne.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tencogoniema »

ktoś zaryzykował pierwsze wrazenia z gry? bo nie moge nic znaleźć
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Rok temu pisałem wrażenia z prototypu, wiele się pod tym względem nie zmieniło, a jeśli już, to tylko na lepsze:

http://mateyo.znadplanszy.pl/2017/06/26 ... hell-yeah/
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

mat_eyo pisze: 05 cze 2018, 20:35 Rok temu pisałem wrażenia z prototypu, wiele się pod tym względem nie zmieniło, a jeśli już, to tylko na lepsze:

http://mateyo.znadplanszy.pl/2017/06/26 ... hell-yeah/
Figurki się zmieniły, na gorsze :)

https://www.youtube.com/watch?v=7mmm4yudM6k
Ostatnio zmieniony 05 cze 2018, 22:10 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Paskudnie to wygląda.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sngt »

pavel pisze: 05 cze 2018, 21:58
mat_eyo pisze: 05 cze 2018, 20:35 Rok temu pisałem wrażenia z prototypu, wiele się pod tym względem nie zmieniło, a jeśli już, to tylko na lepsze:

http://mateyo.znadplanszy.pl/2017/06/26 ... hell-yeah/
Figurki się zmieniły, na gorsze :)

https://www.youtube.com/watch?v=7mmm4yudM6k
A to nie było tak, że wersja prototypu Lords of Hellas miała figurki z żywicy, a te co są w core boxie są normalne plastikowe ?
Patrząc na zwykłych hoplitów i kapłanów to faktycznie nie wygląda to idealnie, ale reszta nie odbiega, w moim odczuciu, aż tak bardzo od tych z żywicy... Przekonam się za niedługo na własnej skórze (do miesiąca pewnie), bo status w końcu zmienił się na gotowe do przesyłki.
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Problem jest ten sam od lat. Na stronach kampanii wspierający widzą piękne rendery, figurki odlane z żywicy, bardzo szczegółowe, a plastikowe odpowiedniki finalnie nie oddają tych detali. Zawsze jest jakaś strata, chociaż niektórzy wydawcy jak kuulminion czy Mythic Games potrafią i na plastiku osiągnąć satysfakcjonujący efekt finalny. Myślę, że to bardzo dobrze gdy wydawca na etapie zbiórki wrzuca zdjęcia plastikowych sampli (cmon).
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Wiesz, wiadomo, że plastiki będą gorsze, ale tutaj widać niezbyt wysoką jakość tych plastików - duże niedokładności, nadlewki czy wręcz wady wykonania.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

Marx pisze: 06 cze 2018, 10:30 Problem jest ten sam od lat. Na stronach kampanii wspierający widzą piękne rendery, figurki odlane z żywicy, bardzo szczegółowe, a plastikowe odpowiedniki finalnie nie oddają tych detali. Zawsze jest jakaś strata, chociaż niektórzy wydawcy jak kuulminion czy Mythic Games potrafią i na plastiku osiągnąć satysfakcjonujący efekt finalny. Myślę, że to bardzo dobrze gdy wydawca na etapie zbiórki wrzuca zdjęcia plastikowych sampli (cmon).
Dokładnie. Wiemy, że podczas kampanii LoH AR nie raz podkreślało, pokazywało cały proces tworzenia, zmiany detali, zdjęcia, czemu zrobili tak a nie inaczej, itp. Natomiast finalny produkt na tle tego profesjonalnego
tłumaczenia wygląda banalnie. Trochę jak z tym aniołem z TWoM. Albo z podstawami pod postacie, które miały rzeźby, a później...
raj pisze: 06 cze 2018, 10:32 Wiesz, wiadomo, że plastiki będą gorsze, ale tutaj widać niezbyt wysoką jakość tych plastików - duże niedokładności, nadlewki czy wręcz wady wykonania.
Tak jak napisałeś, na to samo zwróciłem uwagę. Te niedorobione elementy, krzywe, krawędzie od form, prawdopodobnie nie występują przy sundropowych figurkach. Albo mniej rzucają się w oczy. Zbieram informację od osób, które publikowały unboxingi na YT na ten temat. Pomijam już fakt nie spasowanych monumentów i wypaczonych podstaw, czy wygiętych elementów. Dlaczego drąże temat. Dlatego, że bardzo lubię malować figurki i przy takiej grze odgrywają większą rolę niż tylko pionki na planszy. Poza tym wspieram produkt, który jest przedstawiony w kampanii, a nie po jej zakończeniu.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: RUNner »

Nie jestem obeznany w tematach "wspieraczkowych", ale jak to jest z tymi grami? Wersja przedstawiana w trakcie kampanii różni się ostatecznie od finalnego produktu?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Tutaj fajnie CMON juz na etapie zbierania funduszy pokazał progres w odlewie figurek i róznicę między plastikiem i żywicą.
Spoiler:
RUNner pisze: 06 cze 2018, 12:17 Nie jestem obeznany w tematach "wspieraczkowych", ale jak to jest z tymi grami? Wersja przedstawiana w trakcie kampanii różni się ostatecznie od finalnego produktu?
W fazie kampanii to często prototyp, a i figurki są z żywicy, często pomalowane lub cieniowane, plus rendery (komputerowa prezentacja figurki). :-)

LoH:
Spoiler:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Tutaj dochodzi dodatkowy problem związany z sundropem.
Część niedoskonałości on przykryje ale np. nadlewki będą już podwójnie nieprzyjemne, bo ich ręczne usunięcie będzie się wiązało z "uszkodzeniem" sundropa.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Marx pisze: 06 cze 2018, 12:22 Tutaj fajnie CMON juz na etapie zbierania funduszy pokazał progres w odlewie figurek i róznicę między plastikiem i żywicą.
To po lewej wygląda niebezpiecznie blisko rendera, a nie żywicy.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

rattkin pisze: 06 cze 2018, 12:48
Marx pisze: 06 cze 2018, 12:22 Tutaj fajnie CMON juz na etapie zbierania funduszy pokazał progres w odlewie figurek i róznicę między plastikiem i żywicą.
To po lewej wygląda niebezpiecznie blisko rendera, a nie żywicy.
Czujne oko :-D Jedna po przyjrzeniu się ofierze zawieszonej na korpusie wojownika dostrzegam fizyczną prezentację.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ziemowit »

Kochani, czy jest jakieś FAQ (obojętne, w jakim języku) do LOH?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Ziemowit pisze: 06 cze 2018, 16:06 Kochani, czy jest jakieś FAQ (obojętne, w jakim języku) do LOH?
http://awakenrealms.com/wp-content/uplo ... 02_223.pdf
http://awakenrealms.com/wp-content/uplo ... lo-faq.pdf
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Ziemowit
Posty: 62
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:08

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ziemowit »

Marx pisze: 06 cze 2018, 16:14
Ziemowit pisze: 06 cze 2018, 16:06 Kochani, czy jest jakieś FAQ (obojętne, w jakim języku) do LOH?
http://awakenrealms.com/wp-content/uplo ... 02_223.pdf
http://awakenrealms.com/wp-content/uplo ... lo-faq.pdf
Dzięki!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

Przyjrzałem się dziś bliżej swojemu egzemplarzowi (PL) i faktycznie do ideału temu wydaniu trochę brakuje. Zmieszczenie elementów bez wyrzucenia wypraski graniczy z cudem, wieko zawsze będzie odstawać, bo plansze graczy nie maja swojego miejsca (a i ta nie muszę trzymać w nim świątyń z tektury bo mam osobny dodatek). Obiecane miejsce na karty w koszulkach można raczej włożyć miedzy bajki - ledwo mieszczą się bez. Małe figurki wojska wyglądają ok, jak na gabaryty, potwory też. Monumenty mam niestety krzywe z nadlewkami. Tworzywo wygląda jak zwykły gumoplastik, zdecydowanie będę chciał chociaż trochę je pomalować, bo wygląda to po prostu dość łyso świecąc tym "tanim" tworzywem. Szczególnie irytują krzywe podstawy monumentów, które prostować będzie raczej trudno. Szpary między segmentami są widoczne, u mnie najbardziej na Atenie i kolanach Hermesa. Bohaterowie są w miarę ok, chociaż wrzucenie idealnych renderów figurek na karty postaci, w złożeniu z dość odbiegającymi od wizerunku figurkami dało przeciętny efekt. Traci na tym szczególnie Helena. Elementy tekturowe to coś na kształt pocztówki, plansze gracza mają w punchboardzie kilkanaście punktów zaczepu więc po wypchnięciu najeżone są wypustkami (drobiazg, ale trochę oszpeca planszetki).
Dodatek z terenami też nie powala, większość miast ma odklejające się kolumnady, więc wyglądają średnio bez interwencji naprawczej.
Pewnie trochę narzekam, bo gra jako całość wygląda ok, ale jednak od czarów z KS zawsze wymagam sporo.
Zdjęcia kilku poruszanych kwestii: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 22:21 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Strasznie narzekacie. Trochę rozumiem, ale na dłuższą metę jest to męczące. Może dla kontrastu napiszcie, co się Wam podoba, że zdecydowaliście się zamówić/wesprzeć tę grę.
ODPOWIEDZ