51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: vojtas »

Marx pisze:Pewien pan, znany już trochę z działu "humor", recenzuje 51 stan i odpowiada czy gra jest lepsza niż Osadnicy. Przy okazji miewa koszmary ;-)
Hehe. Gość świadomie parodiuje Shut Up & Sit Down czy po prostu tak wielki wpływ na nim wywarł Quinns, Paul i Matt? Normalnie deja vu. :)
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tassman »

Jaki rozmiar koszulek?
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Drogi Portalu, czy w master secie będą lokacje magazynujące surowce?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

evenstar pisze:Drogi Portalu, czy w master secie będą lokacje magazynujące surowce?
Czy to pytanie-pułapka?:). A na poważnie, tak będą lokacje umożliwiające przechowywanie surowców/żetonów na różne sposoby.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

Gdyby kogoś interesowała cena 51 uwzględniając rabaty sklepowe, to z zasięgniętych informacji wychodzi jakieś 112-115 zł.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tassman »

pan_satyros pisze:Gdyby kogoś interesowała cena 51 uwzględniając rabaty sklepowe, to z zasięgniętych informacji wychodzi jakieś 112-115 zł.
Za późno. Kupiłem.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

pan_satyros pisze:Gdyby kogoś interesowała cena 51 uwzględniając rabaty sklepowe, to z zasięgniętych informacji wychodzi jakieś 112-115 zł.
Ja też. No i przy zakupie w sklepie chyba nie będzie tych dwóch dodatkowych frakcji :?:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

evenstar pisze:
pan_satyros pisze:Gdyby kogoś interesowała cena 51 uwzględniając rabaty sklepowe, to z zasięgniętych informacji wychodzi jakieś 112-115 zł.
Ja też. No i przy zakupie w sklepie chyba nie będzie tych dwóch dodatkowych frakcji :?:
Nie będzie żłobionych drewnianych znaczników, dodatkowych dwóch frakcji, drewnianych dysków z naklejkami, mini dodatku miasta, opowiadania i listy różnic między starą a nową 51 - całkiem sporo tego się uzbierało :). Do tego darmowa wysyłka przed premierą...

Uprzedzając ew. pytania - ww. dodatki (poza drewnianymi znacznikami, które po przedsprzedaży będą nie do kupienia) udostępnimy w sklepiku w okolicach Essen.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Za bardzo kocham te gre, żeby sie pozbywać przyjemności posiadania pełnego master seta :mrgreen:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kaktus+ »

Portal Games pisze:
evenstar pisze:
pan_satyros pisze:Gdyby kogoś interesowała cena 51 uwzględniając rabaty sklepowe, to z zasięgniętych informacji wychodzi jakieś 112-115 zł.
Ja też. No i przy zakupie w sklepie chyba nie będzie tych dwóch dodatkowych frakcji :?:
Nie będzie żłobionych drewnianych znaczników, dodatkowych dwóch frakcji, drewnianych dysków z naklejkami, mini dodatku miasta, opowiadania i listy różnic między starą a nową 51 - całkiem sporo tego się uzbierało :). Do tego darmowa wysyłka przed premierą...

Uprzedzając ew. pytania - ww. dodatki (poza drewnianymi znacznikami, które po przedsprzedaży będą nie do kupienia) udostępnimy w sklepiku w okolicach Essen.


Co się okaże w dniu premiery to zobaczymy, coś musi pójść nie tak albo czegoś brakować 8)

Co do dodatków, doświadczenia z Robinsonem wskazują że pojawi się Edycja Gra Roku i wszystko będzie w jednym pudle oraz wszystkie błędy zostaną poprawione.
Warto zatem poczekać i nie spieszyć się zbytnio.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 492
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Gothik »

Portal Games pisze:Uprzedzając ew. pytania - ww. dodatki (poza drewnianymi znacznikami, które po przedsprzedaży będą nie do kupienia) udostępnimy w sklepiku w okolicach Essen.
Rozumiem, że mowa jest o żłobionych znacznikach, a zwykłe bedą jednak dostępne?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1362
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 26 times
Been thanked: 299 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Kaktus+ pisze:
Portal Games pisze:
Nie będzie żłobionych drewnianych znaczników, dodatkowych dwóch frakcji, drewnianych dysków z naklejkami, mini dodatku miasta, opowiadania i listy różnic między starą a nową 51 - całkiem sporo tego się uzbierało :). Do tego darmowa wysyłka przed premierą...

Uprzedzając ew. pytania - ww. dodatki (poza drewnianymi znacznikami, które po przedsprzedaży będą nie do kupienia) udostępnimy w sklepiku w okolicach Essen.


Co się okaże w dniu premiery to zobaczymy, coś musi pójść nie tak albo czegoś brakować 8)

Co do dodatków, doświadczenia z Robinsonem wskazują że pojawi się Edycja Gra Roku i wszystko będzie w jednym pudle oraz wszystkie błędy zostaną poprawione.
Warto zatem poczekać i nie spieszyć się zbytnio.
No to zakład o to cokolwiek pijesz - na najbliższym Pionku, że niczego nie będzie brakować :P?

A co do Robinsona, "reality check" - to już jest poprawiona wersja, wszystko w jednym pudle etc. :D.
Gothik pisze:
Portal Games pisze:Uprzedzając ew. pytania - ww. dodatki (poza drewnianymi znacznikami, które po przedsprzedaży będą nie do kupienia) udostępnimy w sklepiku w okolicach Essen.
Rozumiem, że mowa jest o żłobionych znacznikach, a zwykłe bedą jednak dostępne?
Oczywiście zwykłe drewniane znaczniki będą w każdym pudełku 51. Stanu będącym w regularnej sprzedaży.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Wallenstein »

Dawno, dawno, dawno temu, ktoś kto projektował gry karciane wpadł na taki sprytny pomysł, by każdy dodatek do podstawowej gry oznaczać jakimś małym symbolem np. w rogu karty.
Łatwiej się później oddziela dodatki/podstawkę od siebie.
Mija ponad 20 lat i co widzę? Tekst w rogu: 51st State, New Era, Winter...

Portalu!
Przecież nawet w Osadnikach w końcu wpadliście na to, że lepiej dać symbol zamiast tekstu. Rozumiem, że taki pojawi się w "Master Set druga edycja"?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Trolliszcze »

/facepalm
Ostatnio chciałem usunąć z talii zwykłej Osadników karty z dodatku Każdy potrzebuje przyjaciela i nie dość, że musiałem szukać po mikroskopijnych numerkach, to jeszcze sprawdzałem, jakie to są właściwie numerki (bo, totalne zaskoczenie, nie jest to podane w instrukcji; musiałem w instrukcji podstawki sprawdzić, ile jest kart zwykłych i założyć, że karta o kolejnym numerze to już karta z dodatku). No żal po prostu, Portalu, żal... Czasem mi przypominacie moją pięcioletnią córkę, której można coś tłumaczyć piedylion razy, a ona koniec końców i tak wie lepiej. Cały czas mam nadzieję, że z tego się wyrasta, ale jak patrzę na Was, to zaczynam powątpiewać...
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Banan2 »

Wallenstein pisze:Dawno, dawno, dawno temu, ktoś kto projektował gry karciane wpadł na taki sprytny pomysł, by każdy dodatek do podstawowej gry oznaczać jakimś małym symbolem np. w rogu karty.
Łatwiej się później oddziela dodatki/podstawkę od siebie.
Mija ponad 20 lat i co widzę? Tekst w rogu: 51st State, New Era, Winter...
O ile dobrze pamiętam to w którymś z niedawnych podcastów 2 Pionki Trzewik stwierdził, że ikonologia jest be i Portal będzie stosował teksty.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1036 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Trolliszcze »

Jesteś pewien, że nie chodziło mu o nagromadzenie ikon w treści kart? (Patrz: 51. stan).
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Banan2 »

Trolliszcze pisze:Jesteś pewien, że nie chodziło mu o nagromadzenie ikon w treści kart? (Patrz: 51. stan).
Mam nadzieję, że nie wprowadzam nikogo w błąd, ale zdecydowanie nie. Chodziło o to, że trudno wymyślić jednoznaczną ikonkę i lepszy jest tekst. Ja tak to zrozumiałem. I zdaje się, że miało to coś wspólnego z ikonkami zasięgu/odległości z 51. Stanu. Niestety nie mogę sobie przypomnieć w którym odcinku podcastu to było. Na pewno w tegorocznym.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Wallenstein »

Zasięg, odległość, broń itp. to zupełnie co innego, bo mają być czytelne i intuicyjne a czasem różnie ludzie interpretują takie ikony i tu rozumiem chęć rezygnacji.
Ale tu sprawa jest prosta, chodzi o oznaczenie setu, czyli symbol, który nie ma być intuicyjny, ale odróżniający się od innego celem łatwiejszego sortowania.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kisun »

Polecam zainteresowanym obejrzenie kart do Race for the galaxy. Tak też można. Nie ma jakiś wymyślnych ikonek. I czytelniej się chyba nie da. Brak kropy podstawka, jedna kropa - dodatek pierwszy, dwie - drugi itd. Za mało? Kto zabroni robić kropki w różnych kolorach? Akurat podziału na frakcje nie musiało by być bo przecież te mają inne rewersy więc sprawa prosta. Da się? Ech.
Żeby nie było samej krytyki, napisy akurat w tym wypadku są ok bo się wyraźnie różnią - graficznie - wyraz z cyframi, dwa wyrazy, jeden wyraz. Możliwe że nie będzie dodatków do 51ms więc nie będzie problemu. Jeżeli jednak będą to może chociaż te napisy w innych kolorach lub jak pisałem kropy, kropy i jeszcze raz kropy ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Wallenstein »

AMEN.
Takie proste, a takie trudne.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: mate00 »

Właśnie o tych kropkach z RftG pomyślałem w pierwszej chwili gdy przeczytałem dyskusję. :) Mam nadzieję, że nikt nigdy nie wpadnie już na podobny pomysł. Długo gapiłem się w karty zanim skapnąłem się, że te dodatkowe piksele to jednak nie błąd druku. :)

Najmniejszy problem miałem z oznaczeniem R, NE, W w "starej" wersji Nowej Ery.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kisun »

A wracając do tematu gdzie są dostępne informacje wymienione na stronie przedsprzedaży?
Cytat ze strony: "Wraz z trwaniem przedsprzedaży na naszej stronie internetowej pojawiać się będą kolejne materiały takie jak instrukcja w formacie PDF, wideoinstrukcja, wideoprezentacja. Nie zabraknie również dzienników projektanta, zdjęć komponentów, przedpremierowych pokazów kart, wywiadów z twórcami oraz testerami! Kolejne dni przedsprzedaży 51 stanu będą wnosić coś całkowicie nowego, pozostając z nami przez okres przedsprzedaży dowiecie się znacznie więcej o procesie tworzenia gry, o jej tajemnicach, tajnika i wielu wielu innych!"

Instrukcja jest i zdjęcia komponentów są, jeden artykuł o różnicach i jeden z pamiętnika projektanta ok, super jak dla mnie wystarczy. Lecz co z resztą informacji która była zapowiadana, filmiki? Może warto na przyszłość mniej obiecywać by nie było na koniec takich sytuacji?
Osobiście nie zależy mi aż tak bardzo na masie informacji o powstawaniu tej gry i nie piszę tego by krytykować dla samej krytyki. Możliwe że ktoś jednak liczył na więcej. Jestem fanem Portalu i miło by było gdybym miał świadomość że to na co ma wpływ wydawca i co mi jako fanowi obiecał, bo to przecież napisał również do mnie i do innych zachęcając do zakupu, w miarę możliwości realizuje. Wiarygodność buduje się długo i to jest proces który wpływa na postrzeganie wydawnictwa przez klientów jak i fanów którzy też przecież są klientami. Mało czasu a za dużo pracy? Ok wystarczyło napisać na początku kwietnia, słuchajcie nie wyrabiamy się i wolimy poświęcić czas na dopracowanie samej gry niż na pisaniu o niej czy nagrywaniu filmików. I jak dla mnie sprawa załatwiona. Został tydzień może warto jeszcze tak zrobić? Lub udostępnić to co miało być udostępnione?
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016, 11:36 przez Kisun, łącznie zmieniany 1 raz.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
xjonc
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, 17:00
Has thanked: 3 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: xjonc »

Dokonaliście niemożliwego! Przedsprzedaż 51.Stanu: Master Seta miała zostać zamknięta w następnym tygodniu, ale zostaliśmy zmuszeni do przedwczesnego zamknięcia przedsprzedaży. Zostało wykupione wszystko co mieliśmy! Ten tydzień był istnym epicentrum szaleństwa i nieprawdopodobnych wydarzeń i liczba zamówionych egzemplarzy przedsprzedażowych wystrzeliła jak rakieta! Przygotowaliśmy około 1.000 kopii przedsprzedażowych i nie sądziliśmy, że wszystkie się rozejdą. Naprawdę nie spodziewaliśmy się tego...
Jeżeli wstrzymywaliście się z zakupem do ostatniego momentu... to go przegapiliście. Jest nam naprawdę przykro z tego powodu... ale tak prezentuje się stan aktualny przedsprzedażowych kopii 51. Stanu. Jest jednak iskierka nadziei! Wyślijcie na portal@portalgames.pl e-maila z tematem „51”, a wrzucimy was na listę oczekujących. Po tym jak wyślemy wszystkie kopie przedsprzedażowe i nasz magazyn nie będzie świecił pustkami to skontaktujemy się z Wami zgodnie z kolejnością nadesłanych maili. Listę oczekująca zostanie otwarta do 30 kwietnia, tak więc jest to ostatnia szansa by otrzymać wszystkie bonusy z akcji przedsprzedażowej.
Jeżeli czekacie na sklepową wersje gry to się nie martwcie! Wyprzedane zostały tylko i wyłącznie kopie przedsprzedażowe.
Nie ma to jak obiecywać, że przedsprzedaż będzie do końca miesiąca i nagle bez żadnej zapowiedzi ją zakończyć. Grrrr
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Bardzo słabo. I chyba po to były progi, aby ludzie zamawiali i fundowali grę, a potem zlecono produkcję. ale co ja tam wiem :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Kal-El83
Posty: 1145
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 241 times
Been thanked: 129 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kal-El83 »

Trochę szkoda, po weekendzie miałem zamawiać :/
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ