One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Kisun »

Dajmy im parę dni. Nie ma sensu się za bardzo nakręcać. Zobaczymy.
"Errare humanum est"
Artur Dąbrowski
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:05

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Artur Dąbrowski »

Kisun pisze:Dajmy im parę dni.
Za 6 dni startują z nową kampanią na wspieram.to Myślisz że wtedy będą mieli więcej czasu?
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Stary Madry Elf »

Gra jest nawet zabawna.
Owszem kostki nie są ładne i mają skazy, ale nie wpływa to jakoś szczególnie na rozgrywkę.
Bardziej irytujące są błędy na kartach oraz niejasna instrukcja.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: rastula »

Artur Dąbrowski pisze:
Kisun pisze:Dajmy im parę dni.
Za 6 dni startują z nową kampanią na wspieram.to Myślisz że wtedy będą mieli więcej czasu?
jak się posypią negatywne opinie co do jakości na fb i forum to może się zmobilizują
Artur Dąbrowski
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:05

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Artur Dąbrowski »

rastula pisze:jak się posypią negatywne opinie co do jakości na fb i forum to może się zmobilizują
Osobiście daje im czas do jutra.
Sześć dni temu napisałem na stronie projektu, że na kartach są błędy w porównaniu z anglojęzyczną wersją 1.5
Do dziś nie doczekaliśmy się żadnej odpowiedzi, mimo że czacha w tym samym czasie odnosiła się na bieżąco do grubości kart bohaterów, jakości koszulek, zagięć na matach, braku danych do wysyłki, a nawet do braku nieufundowanej płyty cd. Żeby dopełnić obrazu, to wspomnę że znaleźli nawet czas, żeby pochwalić się recenzją karcianych podziemi na FB.
Tydzień na odniesienie się do błędów w grze to chyba wystarczający okres.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: kamron6 »

Są tylko dwie opcje: 1) unikają trudnych pytań 2) szukają rozwiązania i nie chcą nic obiecać (bo jak napiszą, że się tym spróbują zająć to gracze zrozumieją, że jutro do domu przyjdzie poprawiona wersja gry - taka jest po prostu mentalność)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Kisun »

No raczej Czacha to nie GFP i chyba nikt nie wierzy na poważnie że chcą chować głowę w piasek? Szukają rozwiązania, zbierają informacje i to musi potrwać. Choć faktycznie mogli by choć z dwa zdania napisać że pracują nad tym.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: seki »

Kisun pisze:No raczej Czacha to nie GFP i chyba nikt nie wierzy na poważnie że chcą chować głowę w piasek? Szukają rozwiązania, zbierają informacje i to musi potrwać. Choć faktycznie mogli by choć z dwa zdania napisać że pracują nad tym.
Hmm. A czy Czacha miał już takie wadliwe wydania? Nie kojarzę choć mogę być w błędzie. Ale Twoja opinia jakoby Czacha nie chowa głowy w piasek musi wynikać wszak z doświadczenia w podobnych sytuacjach? Narazie dla mnie niczym nie różni się zachowanie Czschy od GF. A przepraszam! Różni się! GF obiecali momentalnie, że wymienią wadliwe czerwone kości w Odlotowym wyścigu a Czacha milczy. Mam więc odwrotne doświadczenie porównawcze niż Twoje.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Czacha Games »

Działamy w temacie - w czwartek konkrety
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Artur Dąbrowski
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:05

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Artur Dąbrowski »

Czacha Games pisze:Działamy w temacie - w czwartek konkrety
I taka informacja tydzień temu, byłaby świetna i nie zepsułaby obrazu świetnie przeprowadzonej kampanii.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: konrad.rymczak »

Artur Dąbrowski pisze:
Czacha Games pisze:Działamy w temacie - w czwartek konkrety
I taka informacja tydzień temu, byłaby świetna i nie zepsułaby obrazu świetnie przeprowadzonej kampanii.
Napisali, że po weekendzie będzie informacja - nie, że będzie w poniedziałek :)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Wolny
Posty: 39
Rejestracja: 12 paź 2016, 10:45
Been thanked: 4 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Wolny »

Stary Madry Elf pisze:Gra jest nawet zabawna.
Owszem kostki nie są ładne i mają skazy, ale nie wpływa to jakoś szczególnie na rozgrywkę.
Bardziej irytujące są błędy na kartach oraz niejasna instrukcja.
Zgadzam się w 100%.
To mogła być taka miła i przyjemna gra ale kontakt z instrukcją zupełnie zmienia odczucia.
Kostki to tylko kostki.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: seki »

Wolny pisze:
Stary Madry Elf pisze:Gra jest nawet zabawna.
Owszem kostki nie są ładne i mają skazy, ale nie wpływa to jakoś szczególnie na rozgrywkę.
Bardziej irytujące są błędy na kartach oraz niejasna instrukcja.
Zgadzam się w 100%.
To mogła być taka miła i przyjemna gra ale kontakt z instrukcją zupełnie zmienia odczucia.
Kostki to tylko kostki.
Błędnie wykonane kostki to nie tylko estetyka ale też wypaczone wyniki na kostkach. Teoretycznie każdy wynik na kostce powinien mieć takie samo prawdopodobieństwo. W momencie gdy na kostce są odpryski, bąble, przesunięcia oczek to prawdopodobieństwo się zmienia.
Artur Dąbrowski
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:05

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Artur Dąbrowski »

konrad.rymczak pisze:
Artur Dąbrowski pisze:
Czacha Games pisze:Działamy w temacie - w czwartek konkrety
I taka informacja tydzień temu, byłaby świetna i nie zepsułaby obrazu świetnie przeprowadzonej kampanii.
Napisali, że po weekendzie będzie informacja - nie, że będzie w poniedziałek :)
Tę informację otrzymaliśmy, bo ktoś na FB pod recenzją gry zapytał w komentarzu. O to samo pytali ludzie na wspieram.to przez dwa dni i pozostało to bez odpowiedzi, gdzie wystarczyłoby zwykłe "dajcie nam tydzień na sprawdzenie wszystkiego" w odpowiedzi na pytanie o to.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: playerator »

Czacha Games pisze:Działamy w temacie - w czwartek konkrety
Mam wielką nadzieję, że Czacha Games dołączy do grona wydawców, którzy błędy w druku naprawiają drukiem.

Za chwilę produkcja dodatku, będzie ku temu okazja :).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Kisun »

Problemu wyważania bym nie demonizował jednak uważam że obecna jakość kości jest raczej pstryczkiem w nos niż nagrodą dla wspierających którą przecież miały być. Nie twierdzę że błędy są mniej istotne, jednak całość gry powinna być na najwyższym poziomie a tak niestety nie jest. Chyba nikt by nie chciał mieć postrzępionych kart czy krzywego pudełka - przecież też nie miało by to wiekszego wpływu na rozgrywkę. Dla mnie instrukcja jest zrozumiała. Choć kilku aspektów nie wyjaśnia np co z kostkami heroicznymi, przepadają po rzucie czy wracają? Dopiero wczoraj znalazłem filmik z gameplayem na którym zostają, a powinienem w instrukcji. A jeżeli chodzi o inne doświadczenia z Czachą to był Impuls i tam zdaje się wszystkie błędy na sporej części kart zostały usunięte poprzez wydruk i rozesłanie nowych. Dla przypomnienia Portal w osobie prezeza mówił już ponad rok temu o druku zmienionych kart w Osadnikach a jakoś tych kilkunastu kart do dziś nie widzę. Na razie czekam spokojnie na to co Czacha zaproponuje i próbuję wygrać wojowniczką ze smokiem.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: playerator »

Kisun pisze:... próbuję wygrać wojowniczką ze smokiem.
Wojownikiem :mrgreen:.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: seki »

Kisun pisze:Problemu wyważania bym nie demonizował jednak uważam że obecna jakość kości jest raczej pstryczkiem w nos niż nagrodą dla wspierających którą przecież miały być. Nie twierdzę że błędy są mniej istotne, jednak całość gry powinna być na najwyższym poziomie a tak niestety nie jest. Chyba nikt by nie chciał mieć postrzępionych kart czy krzywego pudełka - przecież też nie miało by to wiekszego wpływu na rozgrywkę. Dla mnie instrukcja jest zrozumiała. Choć kilku aspektów nie wyjaśnia np co z kostkami heroicznymi, przepadają po rzucie czy wracają? Dopiero wczoraj znalazłem filmik z gameplayem na którym zostają, a powinienem w instrukcji. A jeżeli chodzi o inne doświadczenia z Czachą to był Impuls i tam zdaje się wszystkie błędy na sporej części kart zostały usunięte poprzez wydruk i rozesłanie nowych. Dla przypomnienia Portal w osobie prezeza mówił już ponad rok temu o druku zmienionych kart w Osadnikach a jakoś tych kilkunastu kart do dziś nie widzę. Na razie czekam spokojnie na to co Czacha zaproponuje i próbuję wygrać wojowniczką ze smokiem.
Na tym filmie kości z czynów heroicznych zostały na bohaterze po ich użyciu? Czy mógłbyś podać linka do tego filmu? Dla mnie też instrukcja wydaję się być zrozumiała ale wiele zapisów można interpretować po swojemu co nieco irytuje ale nie psuje zabawy.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wspierasz- czekasz- czasem jest tak że dłużej czekasz- o jest, ale niestety zonk :(
Czy w regulaminie wspieram.to jest zamieszczone info tego typu:
"Wspierasz ale nie dajemy gwarancji że produkt finalny będzie wolny od wad, właściwie to tylko zakładamy że wszystko będzie ok ale wcale tak być nie musi".
Jak kupię coś w sklepie i okaże się że trafiłem na bubla to go po prostu oddam i po sprawie.
Ale wspierając coś to już jest inny poziom, robimy coś razem, wspólnie. Powierzamy komuś nasze pieniądze, czas, inwestujemy, a wszystko to wiąże się z ZAUFANIEM, wierzymy że wszystko będzie ok, dopięte na ostatni guzik..
Ok ja rozumiem że na wadliwe kości nie ma się wpływu, ale jeśli okazuje się że są błędy w instrukcji, literówki na kartach itd. To znaczy że wydawca nie wykonał swojej roboty dobrze, a tym samym nadszarpnął nasze ZAUFANIE.
Ludzka rzecz się pomylić? Ok, jak masz zamiar się mylić to za swoje pieniądze a nie za nasze. To chyba uczciwe postawienie sprawy...?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Trolliszcze »

Dr. Nikczemniuk pisze:Ludzka rzecz się pomylić? Ok, jak masz zamiar się mylić to za swoje pieniądze a nie za nasze. To chyba uczciwe postawienie sprawy...?
No jeśli tak stawiasz sprawę, to najwyraźniej jesteś niezłym naiwniakiem, że im swoją kasę powierzyłeś bez żadnej gwarancji, że produkt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz :D
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: toblakai »

Dr. Nikczemniuk pisze:Jak kupię coś w sklepie i okaże się że trafiłem na bubla to go po prostu oddam i po sprawie.
Możesz zwrócić również przy 'wspieraczce'.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Nie jestem naiwniakiem, co najwyżej Marzycielem :wink:
Tak jak napisałem wyżej. Tu nie chodzi o zwrot kasy, tylko o zaufanie. Projekt zrealizowaliśmy Razem, ale Ty dałeś ciała.
Nikt mi nie dopłaci za mój wkład emocjonalny, poparcie, lojalność, czas, a po wtopie za zszargane nerwy itd. W tym wypadku zwrot kasy i słowo sorry jest nieporozumieniem...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Sarseth »

Chyba tylko kwestia czasu zanim powstanie mem 'remember no kickstarter' dla gier planszowych
Obrazek
Rebel 6% (trójmiasto)
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: toblakai »

Dr. Nikczemniuk pisze:Nikt mi nie dopłaci za mój wkład emocjonalny, poparcie, lojalność, czas, a po wtopie za zszargane nerwy itd. W tym wypadku zwrot kasy i słowo sorry jest nieporozumieniem...
'Zainwestowałeś' niewielką kasę w przedsięwzięcie obcych osób - jeżeli wchodzisz w to jeszcze z emocjami to skazujesz się na rozczarowanie. Warto wyciągnąć wnioski i się wycofać z dalszego wspierania lub lepiej dobierać inwestycje.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: pattom »

Utwierdzam się w przekonaniu, że nie warto wspierać wydań gier:-(
To już kolejny projekt, który okazuje się bublem i cieszę się, że go nie wsparłem.
Kolejne wydawnictwo, które zawala sprawę:-(
Szkoda.
ODPOWIEDZ