Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: DEATHLOK »

Tryb kampanii jeszcze potrzebujemy - aż się prosi...
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Chaaber »

Moje kapsle już się odkładają. Czekałem na Fallouta na planszy od kiedy zacząłem czytać to forum. Rycerze Pustkowi podrapali tą niszę u mnie, jednak jeśli teraz dostanę pełnoprawny S.P.E.C.I.A.L. to będzie coś niesamowitego. Ten system wpływów frakcji wydaje się nader ciekawy w zależności od tego jak FFG go ogra. Teraz pozostaje poważny dylemat, czy czekać na Galaktę i polskie wydanie, czy lepiej pakować kapustę w angielską wersję i mieć pewność, że wszystko będzie wydane i to wcześniej, bo kto wie jak się tytuł przyjmie w Polsce i jakie Galakta potem podejmie decyzje.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Sarseth »

Chaaber pisze:bo kto wie jak się tytuł przyjmie w Polsce
"Jesień na zewnątrz" ;) jak pobawimy się w angielski z tuskiem to jeszcze ciekawsze rzeczy można by powymyślać. EDIT: nie wiem czemu przecyztałem, jakI się 'tytuł' przyjmie ;P no ale cóż, czasem są tłumaczenia bezsensowne nazw własnych jak Rouge One

Kapsle to na pewno poameritrashuję i dokupię specjalne metalowe, bo jest potencjał pod to ;p jeszcze nuka-cole niech sprzedają w sklepie FFG ^^

Kampania, dobrze działający tryb solo jak i w dwójkę i no mają mnie ^^
Ale na polską wersję na pewno nie będę czekał.
Rebel 6% (trójmiasto)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: kozz84 »

Odnoszę wrażenie, że tworzenie talii spotkań będzie jeszcze bardziej czasołonne niż w Runebound.

Ja aż tak się nie jaram, poczekam na rozgrywkę z gencon. Bethesda i ffg zawsze znajdzie jakiś sposób, żeby to schrzanić.

Na pierwszy rzut oka dużo rzeczy na minus

- scenariusze (czemu w każdej teraz grze muszą być scenariusze...)
- zrzuty z gry komputerowej (widać kartę dogmeat)
- mapa wygląda okropnie
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: DEATHLOK »

kozz84 pisze:
- scenariusze (czemu w każdej teraz grze muszą być scenariusze...)
Żeby zarobić i mieć stosunkowo łatwy do opracowania materiał na dodatki.
Ale dla falloutowych graczy scenariusze też najgorsze nie są bo dają jakąś warstwę narracyjno-fabularną.
Zresztą plansza jest częściowo losowana więc w każdy scenariusz te 3 razy będzie można zagrać.

4 scenariusze każdy półtorej godziny, regrywalne powiedzmy 3 razy czyli jakieś 18h gry
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: rastula »

Odkąd galakta jest droższa od ffg w polskich sklepach to skłaniam się ku oryginałom.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: DEATHLOK »

rastula pisze:Odkąd galakta jest droższa od ffg w polskich sklepach to skłaniam się ku oryginałom.
Zależy na czym... LCG polskie są wyraźnie tańsze, może przez błędy w tłumaczeniu zmieniające działanie kart ;)
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Chaaber »

Scenariusze dają nadzieję, że gra jednak wróci w okolice krypty 13, Glow, Katedry, NCR itd. Jeśli startowa cena jest na poziomie Eldritch Horror, to ja będę zadowolony, na dodatki chętnie poczekam. Największy minus obecnie to setting, czyli F3 i F4 zamiast, F1,F2,F:NV. FFG pewnie zbada sobie rynek, a potem załaduje te petardy w postaci ukochanych lokacji graczy. Poza tym trzeba niestety pamiętać, że sporo planszówkowiczów w Stanach niestety już nie pamięta starych części Fallouta od Black Isle i dla nich to te settingi z trójki i czwórki są atrakcyjne. Zostaje nam patrzeć jak ograją całe Lore i warstwę fabularną scenariuszy. Bo jeśli setup talii wydarzeń potrwa tyle co na przykład ustawienie talii złoczyńców z Legendary Marvel, to będzie słabo. Niech to będzie jakiś sprawny system proszę.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Sarseth »

mauserem pisze:
Spoiler:
kupili mnie za kapsle :mrgreen:
Kapsle tekturowe bedą mieli. Te foto to jakaś ebay aukcja, dla info by kogoś nie zmyliło że w pudełku bedą takie fajne ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Marecki
Posty: 36
Rejestracja: 17 kwie 2014, 09:54

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Marecki »

Ze względu na uniwersum Fallouta, gra już po tym jednym artykule mocno mnie zaintersowała. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to kooperacja? (zwycięża osoba z największą wartością kart wpływów).
Wolałbym, żeby zrezygnowali ze zrzutów ekranu z nowych części gry, natomiast Pip-Boy w formie aplikacji na telefon mógłby zdać egzamin.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Sir_Yaro »

Teoretycznie mam dostęp i jestem w stanie zamówić 1000 kapsli z własnym nadrukiem za jakieś 500zł. albo sporo taniej z Chin ale tam minimalne zamówienia zaczynają się od 10000.

Wysłane z nogi za pomocą stonogi
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: KrzysiekL »

Sir_Yaro pisze:Teoretycznie mam dostęp i jestem w stanie zamówić 1000 kapsli z własnym nadrukiem za jakieś 500zł. albo sporo taniej z Chin ale tam minimalne zamówienia zaczynają się od 10000.

Wysłane z nogi za pomocą stonogi
Ja tam już zaczynam zbierać zwykłe ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Dwntn »

Sir_Yaro pisze: albo sporo taniej z Chin ale tam minimalne zamówienia zaczynają się od 10000.
Gdyby udało się zebrać ekipę do zamówienia zbiorowego, byłbym zainteresowany.

- K.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: zakwas »

Dwntn pisze:
Sir_Yaro pisze: albo sporo taniej z Chin ale tam minimalne zamówienia zaczynają się od 10000.
Gdyby udało się zebrać ekipę do zamówienia zbiorowego, byłbym zainteresowany.

- K.
A nie lepiej z kolegami się piwa napić? ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: crsunik »

W planszostrefie jest już preorder ;)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Sarseth »

crsunik pisze:W planszostrefie jest już preorder ;)
Serio? XD To jeszcze gorzej jednak niż z rynkiem gier video. Nawet nie wiadomo co to za gra będzie, a już preordy dają ^^
Rebel 6% (trójmiasto)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Skid_theDrifter »

Za każdym razem, jak pojawiają się gry/książki/filmy oparte na marce innych gier/książek/filmów, mam straszny zgryz. Ostatni raz tak się gryzłem jak planszowe Dark Souls było oczekiwane. Ciekaw jestem, czy gra będzie miała zdolność wejścia i autentyczną frajdę dla kogoś, kto marki Fallout nie zna, czy ten background znajomości oryginalnej serii będzie konieczny do czerpania frajdy. Fallout to dla mnie spory sentyment, ale też dla mojej grupy do gier planszowych cały koncept jest względnie obcy. Zobaczymy, czy wersja planszowa zaintryguje w wystarczającym stopniu, czy wzbudzi ciepłe odczucia. Pozostaje czekać na nagranie z rozgrywki.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: raj »

Sarseth pisze:
crsunik pisze:W planszostrefie jest już preorder ;)
Serio? XD To jeszcze gorzej jednak niż z rynkiem gier video. Nawet nie wiadomo co to za gra będzie, a już preordy dają ^^
o star citizen słyszałeś?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Sarseth »

raj pisze:
Sarseth pisze:
crsunik pisze:W planszostrefie jest już preorder ;)
Serio? XD To jeszcze gorzej jednak niż z rynkiem gier video. Nawet nie wiadomo co to za gra będzie, a już preordy dają ^^
o star citizen słyszałeś?
Slyszol, ale w to juz mozna grac, jakies alpha czy cos ale to norma na rynku video niestety(!), ale o co chodzi konkretnie? Tez byl preorder na sam tytul zanim bylo grywalne?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Rebel 6% (trójmiasto)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: KrzysiekL »

Sarseth pisze:Slyszol, ale w to juz mozna grac, jakies alpha czy cos ale to norma na rynku video niestety(!), ale o co chodzi konkretnie? Tez byl preorder na sam tytul zanim bylo grywalne?
Ale przecież to już niestety nie jest nic nadzwyczajnego -- większość wspieraczek i kickstarterów to właśnie takie preordery. ;)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: raj »

Sarseth pisze:
raj pisze:
Sarseth pisze: Serio? XD To jeszcze gorzej jednak niż z rynkiem gier video. Nawet nie wiadomo co to za gra będzie, a już preordy dają ^^
o star citizen słyszałeś?
Slyszol, ale w to juz mozna grac, jakies alpha czy cos ale to norma na rynku video niestety(!), ale o co chodzi konkretnie? Tez byl preorder na sam tytul zanim bylo grywalne?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Dokładnie tak. Były tylko zapowiedzi kto będzie robił i co chce zrobić.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: ariser »

Star citizen to był kickstarter, wiec nic dziwnego w kontekście planszówek. Co się teraz dzieje z projektem to zupełnie inna bajka.
Co do gry - na razie jestem sceptyczny, zobaczymy na ile uda in się oddać klimat. Póki co graficznie mi się nie podoba. Nie wszystkie klimaty da się oddać na płaskiej planszy.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: misioooo »

zakwas pisze:
Dwntn pisze:
Sir_Yaro pisze: albo sporo taniej z Chin ale tam minimalne zamówienia zaczynają się od 10000.
Gdyby udało się zebrać ekipę do zamówienia zbiorowego, byłbym zainteresowany.

- K.
A nie lepiej z kolegami się piwa napić? ;)
Dobre piwo + dobra planszówka = 100x więcej frajdy niż sama planszówka :) Przy dobrej ilości trunków nawet i monopoly da radę ;) To jak z Disco Polo - nikt nie słucha, wszyscy znają i na kazdym weselu musi być!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: DEATHLOK »

60 dolarów i cena w Polsce 200zł to jest normalny przelicznik ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
ODPOWIEDZ