Zombies!!! mozna cos z tego wycisnac?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Zombies!!! mozna cos z tego wycisnac?

Post autor: el2prezesso »

Wszedlem w posiadanie 3, 3.5, 4, 5, i 6 czesci wyzej wymienionej gry. Jak na razie moglem przetestowac jedynie rozgrywke z czwartego dodatku ktory jednoczesnie jest kompletna gra. Moje pirwsze wrazenia pozytywne choc obawiam sie, ze plytkosc zasad podstawowych moze z czasem irytowac.
Jestem ciekaw opinii tych planszowkowiczow, ktorzy testowali jakies inne, urozmaicajace warianty gry.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Zombies!!! mozna cos z tego wycisnac?

Post autor: Don Simon »

Trudno powiedziec. Gralem tylko w wersje zwykla (choc 2. edycje) i generalnie jest bardzo biednie. Trzeba cos poprawic albo w dystrybucji kart albo w warunku zwyciestwa, bo inaczej gra sie nie konczy. Mam jeszcze dodatek karciany i on moze cos dodac. Natomiast dokupowanie dodatkowych plansz itp. wydaje mi sie pozbawione sensu, bo cala gra sie niepotrzebnie przedluzy i gracze sie rozleza...

Ale nie poddaje sie - mysle, ze sie da cos z tego wykrzesac.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Zombies!!! mozna cos z tego wycisnac?

Post autor: el2prezesso »

Dziel sie wiedza wraz z postepami.
A swoja drogo wielka szkoda, ze Twilight Creations Inc tak kiepsko przylozylo sie do tego tytulu. Swietne grafiki niezle wykonanie ale brakuje "tego czegos" w zasadach.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Zombies!!! mozna cos z tego wycisnac?

Post autor: waffel »

Poszukajcie na BGG czegoś, co się nazywa Quick Play Rules. Ja je tylko przeczytałem, ale brzmią bardzo sensownie: wyrzucają kilka bezużytecznych lub za mocnych kart, usuwają rzut kością na ruch (nie ma wleczenia się o jedno pole), inaczej rozwiązują śmierć (możesz nie cofać się na start) i jeszcze kilka rzeczy których nie pamiętam.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zombies!!! mozna cos z tego wycisnac?

Post autor: mst »

waffel pisze:inaczej rozwiązują śmierć
Ciekawe czy da się to wykorzystać także poza planszówkami. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Zombies!!! mozna cos z tego wycisnac?

Post autor: Jervon »

Odświeżę temat.
Chciałem się dowiedzieć czy jest jakiś polski sklep w którym można dostać dodatek nr 8 i 9 (9 miał pojawić się w kwietniu)?
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
ODPOWIEDZ