Monolith Arena (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: Haloon »

Łatwiej wziąć gotową grę, przetłumaczyć i podpiąć się z drukiem do oryginalnego wydawcy niż tworzyć swoje od zera. Swoją drogą też żałuję bo klimat postapo na tyle mnie drażni że mimo dibrej mechaniki, w Neuroshimę nie wejdę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10926
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: japanczyk »

Jak się olewa promocje tytułu, a później jego rozwój to tak się kończy:(

Swoja droga nie wiem kto był targetem tej gry, bo jedyne co o niej slyszalem to "Neuroshima Hex - TYLKO ZE FANTASY"

zero budowania świata wokół, a to jest mimo wszystko to czym Neuro stoi, ze poza Hexem istnieje jeszcze RPG i cały świat- przynajmniej dla mnie
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: tomb »

Moim zdaniem Portal uwierzył głosom tych, którzy mówili "grałbym w neure, ale nie lubię postapo, wolę fantasy i na pewno takich jak ja jest cała masa". I to miało wystarczyć.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: Moonday »

Swoja droga nie wiem kto był targetem tej gry, bo jedyne co o niej slyszalem to "Neuroshima Hex - TYLKO ZE FANTASY"
Targetem był rynek amerykański. Pamiętam jak kiedyś padła taka informacja, ale nie pamiętam gdzie. W USA świat Neuroshimy nie zdobył popularności, więc chcieli sprzedać pomysł na Hex w wersji fantasy. Najwidoczniej ta wersja też się nie sprzedała.
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 522 times
Been thanked: 153 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: gregoff »

Z tego co Ignacy tłumaczył kiedyś druk angielskiej wersji miał opóźnienie i hype oraz nakręcenie się na tą grę przestrzeliło z docelowym terminem wydania gry.

Nie wiem ile w tym prawdy ale gra miała potencjał moim zdaniem i szkoda, ze nie wyszlo.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Monolith Arena (Michał Oracz)

Post autor: mordajeza »

Po kilku kolejnych partiach mam jednak mieszane uczucia co do Golemów - czy nie są dla Was trochę przekombinowani? Gdzieś gubi się to flow gry…
ODPOWIEDZ