Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Poczekajmy do PortalConu
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

No można poczekać te 16 dni, ale dziwi mnie, że zdjęto grę którą zapowiedziano już rok temu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Jiloo »

gnysek pisze: 04 sty 2024, 22:32 No można poczekać te 16 dni, ale dziwi mnie, że zdjęto grę którą zapowiedziano już rok temu.
Ale co jest w tym dziwnego? Race for the Galaxy zapowiadali ze 3 lata temu i ostatecznie zrezygnowali z wydania.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

No i właśnie tego się obawiam. To, że jest PortalCon jakoś niekoniecznie nastraja mnie pozytywnie na dalsze losy tej serii, chociaż wydawałoby się, że sprzedaje się nieźle. Może jednak wcale nie chodzić o sprzedaż, a o trudności w dogadaniu się z licencjodawcą, wiemy też, że były problemy z utrzymaniem identycznego wyglądu kart w sensownej cenie, co wyszło przy Legacy.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

Może faktycznie AE gorzej się sprzedaje i postanowili przesiąść się tymczasowo na reimplementacje, czyli Astro Knights, i zobaczyć czy zażre?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Chyba przesadzacie - Portal non stop zamawia dodruki Aeon's End, tak jak przy Horror w Arkhanm, gdzie Galakta nie oglosila zapowiedzi nowego dodatku zaraz po FFG...
Poczekajcie do PortalConu, watpie w wydanie AstroKnights, Outcasts na pewno wydadza
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Ja po cichu liczę na to, że z Chorzowa wrócę z "Wygnańcami" w bagażniku
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

japanczyk pisze: 05 sty 2024, 13:36 Chyba przesadzacie
Nie zakładam że chodzi o sprzedaż (widząc częste braki w sklepach). Jeśli wyleci, to winiłbym tylko właśnie koszt druku lub licencję. W opcji optymistycznej natomiast chciałbym wierzyć w premierę na koniec miesiąca, nawet, jeśli zapowiedzą, że to ostatnie polskie tłumaczenie z tej serii ;)
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: radarek »

A orientuje się ktoś czy Portal miał w planie/wspominał cokolwiek o dodruku Wiecznej Wojny? Napisałem jakiś czas temu do portalu maila w tej sprawie, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.
piotrekgp
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2020, 20:45

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: piotrekgp »

radarek pisze: 05 sty 2024, 16:53 A orientuje się ktoś czy Portal miał w planie/wspominał cokolwiek o dodruku Wiecznej Wojny? Napisałem jakiś czas temu do portalu maila w tej sprawie, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Słyszałem na Planszówkach Tv jak prezes mówił o 2024r
memlak
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2020, 11:13
Has thanked: 111 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: memlak »

gnysek pisze: 04 sty 2024, 22:27 Co się stało z polską wersją AE:Outcasts? Zniknęła z zapowiedzi na stronie Portalu i w sumie poza wspomnieniem jej dwa razy w zeszłym roku i nie nadaniem polskiego tytułu gra zaginęła...
Outcasts pojawiło się na stronie zapowiedzi. Zgodnie z ich legendą jeszcze nie zaczęli pracy, więc jeszcze trochę poczekamy :wink:
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

memlak pisze: 18 sty 2024, 12:31
gnysek pisze: 04 sty 2024, 22:27 Co się stało z polską wersją AE:Outcasts? Zniknęła z zapowiedzi na stronie Portalu i w sumie poza wspomnieniem jej dwa razy w zeszłym roku i nie nadaniem polskiego tytułu gra zaginęła...
jeszcze nie zaczęli pracy, więc jeszcze trochę poczekamy
szkoda, wielką szkoda... :/
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Ten sam status był, zanim gra "zniknęła", więc po prostu przywrócili ją na listę.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sliff »

Na Q&A padło że zamieszanie z Outcasts jest spodowane niemożnością druku w polsce i będzie druk chiński.

Ergo trochę poczekamy i raczej zakładałbym że kompatybilność dla niekoszulkujących ( papier i kolory) będzie taka se.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

sliff pisze: 20 sty 2024, 22:13 Ergo trochę poczekamy i raczej zakładałbym że kompatybilność dla niekoszulkujących ( papier i kolory) będzie taka se.
Ja nie ogarniam "kompatybilnosci" - przeciez to ma niemal zero znaczenia i trzeba naprawde hardkorowo tryhardowac zeby zwracac uwage na fakture kart/ksztalt rogow :P
ale tak, pewnie to samo co z poprzednimi drukami
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

W grze w której jest jawność kart, a przy Nemezis wiemy nawet ile jest kart którego poziomu, wiedza o tym, że następna będzie karta z nowszego lub starego dodatku niewiele zmienia, skoro wczesniej możemy wybrać jakie to karty będą. To jest jedynie różnica wizualna i może denerwować pod tym względem, ale gameplayowo ma raczej niewielkie znaczenie. Co innego, gdybyśmy w ciemno brali karty 1 z x i widzieli tylko ich rewersy - wtedy różnica w druku by działała na niekorzyść.
Ja co prawda też bym wolał identyczną jakość, ale jeśli jej nie będzie - i tak kupię.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sliff »

japanczyk pisze: 20 sty 2024, 22:17
sliff pisze: 20 sty 2024, 22:13 Ergo trochę poczekamy i raczej zakładałbym że kompatybilność dla niekoszulkujących ( papier i kolory) będzie taka se.
Ja nie ogarniam "kompatybilnosci" - przeciez to ma niemal zero znaczenia i trzeba naprawde hardkorowo tryhardowac zeby zwracac uwage na fakture kart/ksztalt rogow :P
ale tak, pewnie to samo co z poprzednimi drukami
Dla mnie to kwestia wizualna bardziej niż gamepleyowa. Bo jak wyżej akurat AE to ma marginalne znaczenie równie dobrze można sobie zapamiętać sekwencję kart w talii. I tak jesteśmy już 3 duże paczki i kilka mniejszych do tyłu a w 2024 ma być kolejna. Co właściwe daje drugie tyle contetentu. Także jak będzie bardzo źle to po prostu nadchodzącego wydania nie będę mieszał ze starym i tyle.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

czy dobrze zrozumialem z portalconu, że aeons end to zamknieta linia? Tylko właśnie nie wiem - w polsce czy ogólnie na świecie?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Z tego co kojarzę, to dwa lata temu wyszło ostanie pudło, a u nas ciągle doganiamy 2020/2021 rok....
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bludgeon »

shuji pisze: 21 sty 2024, 10:15 czy dobrze zrozumialem z portalconu, że aeons end to zamknieta linia? Tylko właśnie nie wiem - w polsce czy ogólnie na świecie?
Na pewno nie na świecie skoro kilka dni temu zapowiedzieli nową podstawkę.
https://boardgamegeek.com/boardgame/412 ... nd-descent
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 156
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Mrukar »

Nie chodziło przypadkiem o Astro Knights? Były jakieś pytania o to na q&a.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: samuraj1369 »

Czy byłby ktoś tak miły i opisał co znajdowało się w promocyjnym nemezisie z portalconu? Sam nemezis czy karty do niego też?
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

samuraj1369 pisze: 22 sty 2024, 12:08 Czy byłby ktoś tak miły i opisał co znajdowało się w promocyjnym nemezisie z portalconu? Sam nemezis czy karty do niego też?
tylko planszetka nemezis, która używa kart Królowej Roju. Pewnie niedługo ktoś wrzuci zdjęcia w sieć, jeśli nie, to ja postaram się to zrobić
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: samuraj1369 »

aeiou871 pisze: 22 sty 2024, 12:10
samuraj1369 pisze: 22 sty 2024, 12:08 Czy byłby ktoś tak miły i opisał co znajdowało się w promocyjnym nemezisie z portalconu? Sam nemezis czy karty do niego też?
tylko planszetka nemezis, która używa kart Królowej Roju. Pewnie niedługo ktoś wrzuci zdjęcia w sieć, jeśli nie, to ja postaram się to zrobić
Byłoby super, dzięki!
Pomnik
Posty: 307
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 102 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pomnik »

aeiou871 pisze: 22 sty 2024, 12:10
samuraj1369 pisze: 22 sty 2024, 12:08 Czy byłby ktoś tak miły i opisał co znajdowało się w promocyjnym nemezisie z portalconu? Sam nemezis czy karty do niego też?
tylko planszetka nemezis, która używa kart Królowej Roju. Pewnie niedługo ktoś wrzuci zdjęcia w sieć, jeśli nie, to ja postaram się to zrobić
To tylko reskin czy ma jakieś zmiany w mechanice?
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
ODPOWIEDZ