AuZtralia (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: RUNner »

Gizmoo pisze: 09 kwie 2021, 12:02 Więc... Chyba poczekam na wersję sklepową i niższe ceny.
Być może do sklepów trafi niewielka pula i może się okazać, że cena też nie będzie zbyt atrakcyjna. Nie znam danych na temat sprzedaży AuZtralii, ale wydaje mi się, że nakład podstawek nie był duży i chyba sprzedał się dopiero po tej wielkiej promocji. Teraz dodatki zostały zapowiedziane ze znacznym wyprzedzeniem i już rozpoczęto przedsprzedaż. Czyli może być tak, ze wydawca nie chce ryzykować dużo większego nakładu niż "gwarantowany". Promocja kończy się 23.04 czyli po tym terminie pozostanie do nabycia tylko to, co stanowi minimum wydawnicze. Pożyjemy, zobaczymy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: tomp »

Gra jest bardzo fajna, może patrzę na nią przez różowe okulary i mam sentyment do tej gry, ale jednemu się dziwię. Mianowicie, że polska wersja ma taki słaby marketing przy okazji dodatków. Poprzedni wpis mnie zaintrygował i zacząłem szukać informacji.

Phallanx sporo zarobiłby, gdyby chciał wypromować grę. Trochę marketingu przy wypromowaniu dodatków i pewnie skończyłoby się na prośbach graczy o dodruk podstawki.
Jednocześnie bardzo mnie to dziwi, bo przy Tortudze wg mnie działania marketingowe były zrobione na 110%. Sama gra w mojej subiektywnej opinii jest o wiele mniej grywalna niż AuZtralia. Dla mnie kuriozum.
No w każdym razie dziś jeszcze będzie grane :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: NeXuS AlphA »

Dziś dotraly do mnie oba dodatki do Auztralii i... wstępnie plan był taki aby rozegrać wieczorem partię w wersji na dwie osoby. Jednak chwilę po otwarciu pierwszego z pudełek uderzył mnie w nos niepokojący zapach. Przy kontrolnym sprawdzeniu drugiego sytuacja jest identyczna..

Czy to sam Przedwieczny z najgłębszych głębin przyłożył do tego macki i przez czuć jakąś pleśń czy o co chodzi? :evil:
Na niemałą już ilość otworzonych planszówek to pierwszy tak specyficzny zapach. Najbardziej emanuje to z instrukcji, ale reszta elementów też nie jest od tego wolna.

Czy ktoś z forumowiczów miał już okazję rozpakować pudełka z najnowszymi dodatkami?
Pudełka trafiły póki co na bezpieczną odległość od reszty gier.
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: Nycte »

Ja kupiłem bigboxa i u mnie wszystko ok
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: khuba »

U mnie jest OK (Big Box)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: NeXuS AlphA »

Już idąc torem przykładu Nemesisa, od razu w tej sytuacji wywinąłem na lewą stronę dołączony w dodatku woreczek. Jednak tam wszystko wydaje się ok.

Obie instrukcje zaś, dają ten sam efekt, i nie jest tu mowa o klasycznej farbie drukarskiej etc.
Inna kwestią jest to że na jednej z wyprasek, widać poodznaczane okręgi - coś a'la tłuste ramki od żetonow z arkusza jaki na niej leżał.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: Muleq »

Zaniepokojony Twoim postem zacząłem obwąchiwać swoje pudełko z Zemstą Przedwiecznych aż żona stwierdziła, że już mi całkiem odbiło ( ciekawe co by pomyślał pies gdybym go miał?? :wink: ) W każdym razie nie wyczułem nic brzydkiego choć muszę przyznać, że zazwyczaj instrukcje w nowych grach mają ładniejszy zapach :wink: . Co do reszty zawartości również wszystko ok. Nic tylko grać!!
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

Hm, a jakieś wrażenia po za organoleptycznymi? Ktoś grał? Najbardziej interesuje mnie „Zemsta…”. Warto kupić głównie do solo?
Samą Auztralię lubię, ale w fotel nie wgniata. Czy dodatek dużo zmienia? Bardzo proszę o opinie, jak już ktoś zagra.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: RUNner »

azazelmo pisze: 15 lut 2022, 10:54 Samą Auztralię lubię, ale w fotel nie wgniata.
Niby nie wgniata, ale lubię do tej gry wracać. Ma jakiś swój urok który mnie ciągle kusi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: azazelmo »

RUNner pisze: 15 lut 2022, 12:34
azazelmo pisze: 15 lut 2022, 10:54 Samą Auztralię lubię, ale w fotel nie wgniata.
Niby nie wgniata, ale lubię do tej gry wracać. Ma jakiś swój urok który mnie ciągle kusi.
Owszem, jeśli jest z kim grać. Ale jak na rozgrywkę solo, to setup jest zbyt pracochłonny w stosunku do satysfakcji z gry. Liczę, że dodatek to zmieni.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: Muleq »

azazelmo pisze: 15 lut 2022, 10:54 Czy dodatek dużo zmienia? Bardzo proszę o opinie, jak już ktoś zagra.
Jeszcze nie grałem ale po lekturze instrukcji jedna zmiana jest dosyć istotna. Karty wydarzeń zostały zastąpione kartami mitów z dodatku, zarówno w grze na 5 osób jak i solo. Nie wiem jeszcze jak to bedzie wyglądało w praktyce ale jednak lekko mnie to rozczarowało, że dodatek zamiast rozwinąć podstawkę to po prostu zastępuje jedne karty innymi.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: Gizmoo »

Zemsta Przedwiecznych do mnie dotarła i na razie jestem jedynie po lekturze instrukcji. W każdym razie zaskoczony jestem bogatą zawartością dodatku, bo zmiany w zasadach wydają się pokaźne i mocno zmieniające same wrażenia płynące z rozgrywki. Dodatkowo - mamy bardzo ciekawy tryb solo i choć graczem solo nie jestem - to w tym konkretnym przypadku zamierzam go ostro przetestować, bo wygląda wręcz niesamowicie! Aż nie mogę się doczekać!

Na koniec dodam, że ilustracje na kartach są rewelacyjne, aczkolwiek stylem odstają trochę od portretów na kartach pomocników. Sama też szata graficzna trochę nie pasuje, bo karty z przedwiecznymi wyglądają trochę jak z gry FFG. :lol: Niemniej - wszystko to jest bardzo klimatyczne i mam nadzieję, że z kapitalnej AuZtralii uczyni grę jeszcze lepszą!

P.S. Polecam obejrzeć topkę Treya Parkera.
Spoiler:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: Mr_Fisq »

Gizmoo pisze: 25 lut 2022, 22:36 Zemsta Przedwiecznych do mnie dotarła i na razie jestem jedynie po lekturze instrukcji. W każdym razie zaskoczony jestem bogatą zawartością dodatku, bo zmiany w zasadach wydają się pokaźne i mocno zmieniające same wrażenia płynące z rozgrywki. Dodatkowo - mamy bardzo ciekawy tryb solo i choć graczem solo nie jestem - to w tym konkretnym przypadku zamierzam go ostro przetestować, bo wygląda wręcz niesamowicie! Aż nie mogę się doczekać!
Udało się coś pograć? Jak wrażenia?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: ceville »

Ja na razie gram solo samą podstawkę. Duże znaczenie ma to jakie karty postaci mamy dostępne, ale w solo za 1 złoto można sobie przewinąć te karty jak nam nie pasują.
Mocna wydaje się taktyka na niebudowanie farm od początku i czekanie aż wrogowie podejdą do nas do portu. Wtedy oszczędzamy akcje bo inicjujemy walkę tylko jak mam blokują tory i nam to akurat przeszkadza.
Dodatki mam ale jeszcze nie sprawdzałem.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: nimsarn »

Mr_Fisq pisze: 30 lip 2023, 13:47
Gizmoo pisze: 25 lut 2022, 22:36 Zemsta Przedwiecznych do mnie dotarła i na razie jestem jedynie po lekturze instrukcji. W każdym razie zaskoczony jestem bogatą zawartością dodatku, bo zmiany w zasadach wydają się pokaźne i mocno zmieniające same wrażenia płynące z rozgrywki. Dodatkowo - mamy bardzo ciekawy tryb solo i choć graczem solo nie jestem - to w tym konkretnym przypadku zamierzam go ostro przetestować, bo wygląda wręcz niesamowicie! Aż nie mogę się doczekać!
Udało się coś pograć? Jak wrażenia?
W końcu udało się skompletować "pentagram/pentagon" graczy i...
"Lodo-miodzio" jak mawiał pewien zasadniczy pingwin.
Początkowo (przed rozgrywką) obawiałem się, że gracz "przedwieczny" będzie (zawsze stawał po zawietrznej ;)) stronniczy, ale zasady są tak zbudowane, że bardzo trudno mu się zawziąć mu za jednego z graczy - gra jak i dodatek zawierają wiele bezpieczników w tym względzie - od ograniczeń przywoływania overbestii, po krępowanie swobody ruchów tychże. Wiem że dla grającego oldones brzmi to nieco nie wesoło, ale na osłodę ma on karty, a to jest wprost tort bezowy. Słowem dla ludzi gra z dodatkiem jest nawet trudniejsza (choć przy okazji zdobywa się więcej punktów) i co najważniejsze staje się bardziej kooperacyjna, przede wszystkim między graczami na froncie. Bo dekownicy mimo, że łatwiej im się żyje, to kokosów raczej nie zbijają.
Polecam!
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: Muleq »

Czy wg Ciebie można zagrać z dodatkiem w mniej niż 5 osób czy musi być jednak pentagram ?? :)
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: nimsarn »

Muleq pisze: 07 sie 2023, 12:46 Czy wg Ciebie można zagrać z dodatkiem w mniej niż 5 osób czy musi być jednak pentagram ?? :)
Według instrukcji potrzeba pełnej "pięści", ale nie wiem czy była by jakaś - wyraźna - różnica na 4 lub 3 graczy :roll:
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: AuZtralia (Martin Wallace)

Post autor: Zet »

Grałem na 3 graczy na mapie TaZmanii - bardzo fajnie było. Mapa stworzona do gry dwuosobowej, więc trzeci gracz jako Cthulhu wpasowuje się idealnie.
ODPOWIEDZ