Brak gier w sklepach

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
pionek123
Posty: 52
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:42
Lokalizacja: Wrocław

Brak gier w sklepach

Post autor: pionek123 »

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w sklepach bardzo dobre gry mają często status "produkt niedostępny"?
Często oglądam lub czytam jakieś recenzje o grach. Są tytuły, które zbierają bardzo dobre recenzje od praktycznie 100% recenzentów. Jednak przy próbie kupna takiego tytuły pojawia się problem - nie ma go już w sklepach. Popyt na te gry jest nadal duży, co widać na rynku wtórnym, jednak w sklepach nie można ich dostać. Problem leży u wydawcy, innej modzie (dana gra już kiedyś wyszła i nie chcą wznowić dodruku, by popyt był na nowe tytuły) licencji, czy czymś innym? Mam na myśli chociażby takie tytuły jak: Świat Dysku (z tego co wiem to tutaj winna jest licencja), Star Wars Rebelia, Chaos w Starym Świecie, Alchemicy, Kupcy i Korsarze...
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: Galatolol »

Dostępny nakład się już rozszedł i albo się czeka na dodruk, albo ich więcej nie będzie.
Awatar użytkownika
pionek123
Posty: 52
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: pionek123 »

Galatolol pisze:Dostępny nakład się już rozszedł i albo się czeka na dodruk, albo ich więcej nie będzie.
Rozumiem, ale co (lub kto) jest odpowiedzialny za to, że nie będzie dodruku gier, które są bardzo dobre, popularne i dalej byłyby chętnie kupowane?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: mikeyoski »

pionek123 pisze:
Galatolol pisze:Dostępny nakład się już rozszedł i albo się czeka na dodruk, albo ich więcej nie będzie.
Rozumiem, ale co (lub kto) jest odpowiedzialny za to, że nie będzie dodruku gier, które są bardzo dobre, popularne i dalej byłyby chętnie kupowane?
Wydawca.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: Chaaber »

Świat Dysku (z tego co wiem to tutaj winna jest licencja) - strata licencji na Świat Dysku u wydawcy oraz zamknięcie wydawnictwa
Star Wars Rebelia - czekamy na dodruk, już potwierdzony
Chaos w Starym Świecie - FFG straciło licencje GW na wydawanie wszystkiego co ma Warhammer w nazwie
Alchemicy - chyba nie sprzedawało się za dobrze i zostało zaniechane
Kupcy i Korsarze - tutaj nie jestem pewien ale chyba origynalny wydawca już trochę się poddał, a Rebel wcale nie miał jakiejś super sprzedaży tego.
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: idziol91 »

Chaaber pisze:Alchemicy - chyba nie sprzedawało się za dobrze i zostało zaniechane
Rebel potwierdzał, że będzie dodruk.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: glorfindel »

pionek123 pisze:Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w sklepach bardzo dobre gry mają często status "produkt niedostępny"?
Często oglądam lub czytam jakieś recenzje o grach. Są tytuły, które zbierają bardzo dobre recenzje od praktycznie 100% recenzentów. Jednak przy próbie kupna takiego tytuły pojawia się problem - nie ma go już w sklepach. Popyt na te gry jest nadal duży, co widać na rynku wtórnym, jednak w sklepach nie można ich dostać. Problem leży u wydawcy, innej modzie (dana gra już kiedyś wyszła i nie chcą wznowić dodruku, by popyt był na nowe tytuły) licencji, czy czymś innym? Mam na myśli chociażby takie tytuły jak: Świat Dysku (z tego co wiem to tutaj winna jest licencja), Star Wars Rebelia, Chaos w Starym Świecie, Alchemicy, Kupcy i Korsarze...
Wchodzi w grę też m.in termin druku międzynarodowego (trzeba czekać np. pół roku) albo kwestia tego, że popyt jest mimo wszystko zbyt niski (np. wydawca ocenia, że owszem, sprzeda jeszcze bez problemu 200 sztuk w ciągu roku, ale żeby mu się kalkulował dodruk musi sprzedać minimum 500).
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: Gatherey »

Jest przecież w tym samym dziale temat Gry, których nakład się skończyl - polecam sprawdzenie.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: Daetorian »

Alchemicy są do kupienia jeszcze, w piątek zeszły kopiłem w GameLordzie.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: JAskier »

Tytuł wątku brzmi jak planszowa apokalipsa :twisted:
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Brak gier w sklepach

Post autor: adikom5777 »

Alhemicy są normalnie dostępni
ODPOWIEDZ