Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Vallarr »

No to niech ustawią tak ceny wspieraczki, by się zwróciło, kurna. To nie jest niesamowicie skomplikowana matematyka, ja jestem skłonny zapłacić więcej, bo sprzedaż polskiej by kupić angielską to dla mnie też strata.

Jeśli faktycznie rebel tutaj odpuszcza, to ma u mnie kolosalną krechę i praktycznie niezmywalną plamę na wizerunku. Podejrzewam, że nie tylko u mnie.
Reloxart14
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Reloxart14 »

No właśnie, wystarczy ustawić próg wspieraczki.
U mnie Rebel ma też ogromną krechę - drugi dodruk zalega w sklepach, bo przecież nikt nie będzie wchodził w polską wersję gry za 300 zł, ze świadomością, że nie wyjdą do niej kluczowe dodatki. Sam bym nie kupił podstawki, gdybym miał taką wiedzę.
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: sasquach »

"wystarczy" :lol:
Spoko, mam nadzieję, że stworzycie wydawnictwo i pokażecie reszcie jak to się powinno robić.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10928
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: japanczyk »

Reloxart14 pisze: 01 kwie 2024, 19:05 Na to wygląda – mi rebel jednoznacznie odpisał, że nie mają w planach kontynuowania serii. Co jest moim zdaniem bez sensu. Mogli to przecież zrobić nawet w formie zbieraczki, tak jak chciała lacerta.
Po pierwsze - nie wiem dlaczego mieliby kontynuować nieswoja serie?
Po drugie - Spirit Island miało 2 druki, pierwszy który zszedł na pniu, i drugi który do tej pory zalega na sklepach
Prawie 2 lata po tym jak Lacerta ogłosiła zakończenie działalności, ponad 3 lata po premierze gry

Z pewnością wpływ na to ze drugi druk nie schodzi ma to, że nie ma dodatkow, z drugiej strony podstawka wciaz jest na tyle dobra ze w tym czasie powinna zniknąć dawno z półek, a wciaz na nich jest
Reloxart14
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Reloxart14 »

Wydawało mi się, że linię przejął Rebel – sami informowali po upadku Lacety o tym, że prowadzą rozmowy o dodatkach. Mogliby przynajmniej powiedzieć że olewają temat. Chyba że coś pomyliłem.

Podstawka jest bardzo dobra, tylko bez pierwszego dodatku jest zbyt matematyczna i przewidywalna – pierwszy druk się może i rozszedł, bo większość niedzielnych graczy rzuciła się na grę z topki BGG – drugi zalega, bo nikt, kto ma świadomość, jak wygląda ta gra po dodaniu dodatków, nie będzie wchodził w samą podstawkę.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tomp »

snujecie masę hipotez, które w moim odczuciu nie są możliwe do udowodnienia.

ja wybrałem wariant pośredni, gram wersję cyfrową. uwaga! jeszcze nie ma wszystkich dodatków.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
sasquach
Posty: 1831
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: sasquach »

Reloxart14 pisze: 01 kwie 2024, 22:08 tylko bez pierwszego dodatku jest zbyt matematyczna i przewidywalna [...] drugi zalega, bo nikt, kto ma świadomość, jak wygląda ta gra po dodaniu dodatków, nie będzie wchodził w samą podstawkę.
Taa... tymczasem gracze którzy faktycznie mają dodatki:
Obrazek

Do tego w Jagged Earth dodano oficjalne zasady dla rozgrywek bez eventów ze względu na część graczy.

Coś się sypie twoja teza ;)
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Vallarr »

sasquach pisze: 01 kwie 2024, 21:01 "wystarczy" :lol:
Spoko, mam nadzieję, że stworzycie wydawnictwo i pokażecie reszcie jak to się powinno robić.
Naprawdę masz zamiar twierdzić, że szacowanie kosztów to tak niesamowicie skomplikowana sprawa - zwłaszcza w przypadku wydawnictwa, które zajmuje się tym rutynowo, cały czas? To jest kpina, ale nie z nas, jak próbowałeś, tylko z rebela i błaznowanie.
I wyobraź sobie, że z wycenami i kosztorysowaniem mam do czynienia na większą skalę, niż dwa dodatki do gry. Autentycznie - "wystarczy", to nie jest czarna magia, wystarczy włożenia pracy, owszem...
... którą wydawnictwo i tak wykonuje rutynowo. Na każdym tytule/dodatku, którego wydanie rozważa.
A tu nagle przychodzą forumowi eksperci i mówią jakie to trudne, pewnie się nie da i zawsze trzeba ryzykować, bo nikt nie wie i nie umie, lol.

Ale dobra - po całym tym temacie widać, ze sprawa jest i pozostanie skazą na wizerunku rebela, to mnie zwyczajnie drażni, że nie powiedzą otwarcie nic, tylko "ktoś coś słyszał, że jakiś pracownik rebela wspomniał, że prawdopodobnie będą/nie będzie".
Z czystego szacunku tak do graczy, jak i lacerty - powinien pojawić się oficjalny news z informacją. "Nie planujemy", "rozważamy", "założymy wspieraczkę celem druku dla chętnych, minimum X egzemplarzy". Cokolwiek.
Na razie cała sytuacja jest słaba i nieprofesjonalna.
I nie dasz rady się z tym kłócić, także miłego błaznowania.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3404
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: psia.kostka »

japanczyk pisze: 01 kwie 2024, 21:42 Z pewnością wpływ na to ze drugi druk nie schodzi ma to, że nie ma dodatkow, z drugiej strony podstawka wciaz jest na tyle dobra ze w tym czasie powinna zniknąć dawno z półek, a wciaz na nich jest
Plynnosc gry w sklepach zabija wg mnie cena. Ktora za czasow Lacerty byla 180-200, a dzis rebel to wygrzewa jak Cywilizacje Poprzez Wieki ;) (smialismy sie z tego przy okazji ostatniego MB rebela) tak jakby sama pozycja na top bgg miala gwarantowac sprzedaz hitow sprzed x lat, niezaleznie jak absurdalna cene dowala.
Druga sprawa, to multum uzywek i nietrafionych prezentow w sieci. Bo gra mino ze ceniona i dobra, to nie kazdemu zjadaczowi Splendoru posmakuje.
Brak dodatkow oczywiscie tez ma znaczenie, ale w sam core chyba mozna ciupac dlugo, a dodatkowe duszki czy adwersarzy dodrukowac chocby z bgg.

Co do tych powyzszych sprzeczek i deklaracji forumowiczow o "grubej kresce na wizerunku firmy" to dajcie spokoj. Czy macie 15 czy 45lat, to wydawca ma w nosie takie widly i pochodnie. Szczegolnie, ze olali forumowe bagienko ;) i dzialaja na fb.
XLR8 pisze: 01 kwie 2024, 17:41 Naprawdę nie planują kontynuować tej serii po polsku ? Przecież to jedna z najlepszych gier w historii. Do tego bardzo popularna.
Dzis nie planuja, a za tydzien moze beda wielkie plakaty, ze hurra 3 dodatki po polsku :mrgreen:

Dajcie spokoj, bedzie co bedzie, mieszanie w to honoru firmy, to nieporozumienie. A oczekiwanie twardych deklaracji jest dosc naiwne. Po co mieliby sobie utrudniac plany biznesowe, abysmy my mieli lepiej/wygodniej? Lub rzucili sie ostatecznie po angliki do konkurencji? ;)

Obecnie rebel wycenia podstawke SI na 360zl :lol: to jesli ktos czeka na "tanie polskie dodatki" od nich, to zycze powodzenia :P

Aha, no i rebel chyba sie nie bawi w swoje wspieraczki pod badanie apetytu na lokalizacje gier. Moze sto lat temu z Time Stories dodatkami tak bylo, ale potem?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Vallarr »

psia.kostka pisze: 02 kwie 2024, 05:46 Co do tych powyzszych sprzeczek i deklaracji forumowiczow o "grubej kresce na wizerunku firmy" to dajcie spokoj. Czy macie 15 czy 45lat, to wydawca ma w nosie takie widly i pochodnie. Szczegolnie, ze olali forumowe bagienko ;) i dzialaja na fb.
(...)
Dajcie spokoj, bedzie co bedzie, mieszanie w to honoru firmy, to nieporozumienie. A oczekiwanie twardych deklaracji jest dosc naiwne. Po co mieliby sobie utrudniac plany biznesowe, abysmy my mieli lepiej/wygodniej? Lub rzucili sie ostatecznie po angliki do konkurencji? ;)
E tam, od czego jest forum, jak nie od bicia piany? ;) Niech sobie nic nie robi, jeśli uważają, że są za duzi, by ignorować niezadowolonych klientów.
I wiek nie ma nic do rzeczy, jestem klientem, konsumentem, będę wyrażał opinię. Dojrzałość (nawet u 45latka) nie polega na tym, by skleić mordę i brać na kolanach każdy produkt. Imho wręcz odwrotnie, presja ma sens.

"Będzie co będzie" mi nie odpowiada. Tak, działanie firmy, aby jej klienci mieli lepiej/wygodniej jest czymś, co bym pochwalał. Na dłuższą metę jest zwyczajnie mądre. "Jeden wkurzony klient..." - truizm, ale sprawdzony.
Bo możesz mówić, że sytuacją dookoła Spirit Island jestem nieproporcjonalnie wkurzony, jak na kawałki tektury i setki zamienników, ale jestem i moje prawo, nie będę siedział cicho, by zebrać thanksy za "dojrzałość" :lol: Jasne, nie mam złudzeń, nie wpłynę na rebela, ale mówienie wprost czego oczekuję, na co chcę wydać forsę i co sprawia, że nieufnie patrzę na inne produkty rebela - to dla nich powinno być istotne. Nawet jeśli ostatecznie zignorują, bo im się opłaca bardziej.

No chyba, że w marketing i kontakt z klientem nie umieją tak samo, jak w szacowanie "ile musimy sprzedać, by mieć zysk" i robią to na oślep, bez pojęcia, jak sugerowano wyżej xD
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: venomik »

Podejrzewam, że na każdą osobę, która uważa 'Rebel jest głupi, mogliby wydać na wspieraczce' przypadałoby pięć osób twierdzących, że 'Rebel jest głupi, zamiast otwarcie przyznać, że nie są zainteresowani wydawaniem dodatków to wymyślają jakieś wspieraczki z zaporowymi cenami i programi' gdyby dodatki się nie ufundowały jednak ;)


Inna sprawa, ze przedsiebiorstwa tej wielkości mają ogromny potencjał wydawniczy, a wszystkich srok za ogon nie da się złapać. Jakieś projekty, nawet potencjalnie dochodowe, trafiają do zamrażarki na rzecz projektów, które mają większe szanse przynieść zysk i większe szanse, że ten zysk będzie duży.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3404
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: psia.kostka »

Tez mysle, ze temat jest w zamrazarce lub kosztorys na polski rynek sie chwilowo nie spina. Szczegolnie ze Panna Syc dosc mocno sugerowala, ze tlumaczenie gotowe i jako konsultant costam-costam ;)

Decyzja o druku to tez nie jak strzal z bata, bo jest chyba jeszcze druga strona transakcji - licencjodawca.

Dla nich trzymanie nas za jajka tzn w niepewnosci jest najlepsze, bo gdyby oglosili brak zamiarow, fanboje nakupowaliby anglikow, az tu nagle Asmodeusz odmrozilby projekt, bo np licencja potaniala, i rynek zalalby tani SI (jak niedlugo Brass), to dopiero by byla awantura. Wiec to, ze siedzi rebel cicho, to wlasnie ich madrosc (wg mnie, albo cwaniactwo ;)). A nasze prawo do marudzenia i pieniactwa, niezaleznie od wieku, to inna inszosc :) Smialo, juz nie przeszkadzam :mrgreen:

Odgrzali Uczte, to precedens jest ;) choc to inny licencjodawca najpewniej.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10928
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: japanczyk »

psia.kostka pisze: 02 kwie 2024, 05:46
japanczyk pisze: 01 kwie 2024, 21:42 Z pewnością wpływ na to ze drugi druk nie schodzi ma to, że nie ma dodatkow, z drugiej strony podstawka wciaz jest na tyle dobra ze w tym czasie powinna zniknąć dawno z półek, a wciaz na nich jest
Plynnosc gry w sklepach zabija wg mnie cena. Ktora za czasow Lacerty byla 180-200
Najtaniej co znalazlem (a zamawialem kilku osobom) to bylo za 185 w rebelu z rabtem 23% i 190 w 3trolle
Ta gra zawsze stala kolo 200 zl, a uzywki chodzily i schodzily za 170-180 zl

Troche w ogole nie rozumiem calej dyskusji o tym, ze Rebel nie chce wydac
Co tu w ogole rebel ma do gadania, to nie ich tytul - oni po prostu zagrali dobrego wujka i przejeli stock i kilka praw wydawniczych od Lacerty

Spirti Island bylo jednym z tytulow, ktorego Lacerta zdaje sie nie oddala, a przynajmniej taki status byl w lipcu 2022 kiedy oglosili, ze dalj sa plany wspieraczki.
Rebel za 5 zl tytulu nie bedzie sprzedawal, skoro pewnie zaplacili swoje za pozyskanie tego stocku
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Ayaram »

No cóż dla mnie Spirit Island zajmuje od długiego czasu nr. 1 rankingu "must have gry której nigdy nie kupię".

Polskiej wersji nie kupię, bo nie widzę sensu kupować z podejściem "oby się za bardzo nie spodobała, żeby problemów z dodatkami nie było" ;)
Angielskiej co jakiś czas szperam czy ktoś nie sprzedaje zestawu, ale dosłownie jeszcze nigdy takowego nie widziałem.
Samemu ogarniać angielskiej wersji mi się nie chce - bo dalej to gra z top 15 BGG i top 1 solo więc może ktoś kiedyś wyda więcej u nas, bo nie chce mi się robić researchu z dostępnością tak starej gry z mnóstwem dodatku, a bo drogo itp.

Z jednej strony więc SI jest grą gdzie podejrzewam, że by wskoczyło u mnie do top 5 najlepszych gier, z drugiej chyba się po prostu przyzwyczaiłem i oswoiłem z myślą, że jej nie mam :wink:
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: oduck »

japanczyk pisze: 02 kwie 2024, 09:18
Spirti Island bylo jednym z tytulow, ktorego Lacerta zdaje sie nie oddala, a przynajmniej taki status byl w lipcu 2022 kiedy oglosili, ze dalj sa plany wspieraczki.
Rebel za 5 zl tytulu nie bedzie sprzedawal, skoro pewnie zaplacili swoje za pozyskanie tego stocku

tak było:

"1. Przyszłość tytułów i dostępność gier: z uwagi na fakt, że przez wiele lat nasze tytuły dystrybuowała hurtowo firma Rebel, cały niesprzedany stan magazynowy oraz prawa do wydawania wszystkich tytułów przekazujemy naszemu dystrybutorowi, wydawnictwu Rebel. Jesteśmy przekonani, że topowe tytuły, takie jak Azul, Patchwork, Great Western Trail, Agricola, Lamaland i Wysokie Napięcie pozostaną na rynku, a zmieni się jedynie logo na pudełku. Wszystkie pozostałe tytuły najprawdopodobniej dostępne będą tylko do wyczerpania zapasów i nie będą wznawiane.
[...]
3. Spirit Island: kończymy tłumaczenie obu dużych dodatków Jagged Earth oraz Branch & Claws. Tak jak obiecaliśmy, zostaną one opublikowane wraz z wydanymi wcześniej mini dodatkami, o ile będziecie nimi zainteresowani. Czekamy aktualnie na dopięcie formalności z właścicielem praw autorskich. Kiedy zakończymy ten etap, planujemy uruchomić kolejną kampanię społecznościową, aby zebrać od Was zamówienia. Trzymamy kciuki, żeby była tak udana, jak kampania GAH, w której ufundowaliście produkcję w mniej niż 48h!
"
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: _leigam_ »

oduck pisze: 02 kwie 2024, 09:39
A później jeśli dobrze pamiętam przedstawiciel rebela w planszowych niusach mowil że SI też przejeli, a Agata z Lacerty mówiła że wszystkie pliki są gotowe.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Reloxart14
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Reloxart14 »

Właśnie to pamiętam - wyraźnie na filmiku potwierdziła, że SI zostało również przejęte i trwają rozmowy o dodatkach.
K@mil
Posty: 299
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: K@mil »

oduck pisze: 02 kwie 2024, 09:39 Jesteśmy przekonani, że topowe tytuły, takie jak Azul, Patchwork, Great Western Trail, Agricola, Lamaland i Wysokie Napięcie pozostaną na rynku, a zmieni się jedynie logo na pudełku.
Ciekawe, czy WS pozostanie na rynku, bo Lamaland raczej nie.
SI ma jeszcze szansę na dodatki, bo Rebel może dołączyć do któregoś druku międzynarodowego, pytanie - czy nie będzie różnic w druku, skoro fabryka się zmieniła?
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: dave8 »

MrAtrion pisze: 01 kwie 2024, 08:52
Spoiler:
A masz polską wersję podstawki? Bardzo gryzie dwujęzyczny egzemplarz gry?
Polską sprzedałem i kupiłem wszystko po angielsku
Vordi
Posty: 21
Rejestracja: 14 sty 2020, 15:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 11 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Vordi »

I ile Cie wyniosła taka zamiana? 😁
Reloxart14
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Reloxart14 »

Mnie przykładowo zakup trzech dodatków wyniesie około 690 zł – największy dylemat mam z podstawką i zestawem promo 2 – podstawkę trudno sprzedać, z kolei promo 2 w wersji angielskiej kosztuje 150 zł, bo jest tam też promo 1, które już mam. Trochę szkoda pieniędzy...
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: dave8 »

Vordi pisze: 03 kwie 2024, 23:45 I ile Cie wyniosła taka zamiana? 😁
Nie wiem ze 100 złotych.
Artenol
Posty: 84
Rejestracja: 06 lis 2019, 00:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Artenol »

To już zależy od Ciebie. Ja wolałbym mieć wszystko w jednym języku, szczególnie, że (jeśli ktoś hehe kupi tę Twoją podstawkę) to stracisz na tym pewnie z 50 zł w kontekście 700.
nolify
Posty: 243
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: nolify »

Z góry przepraszam za moje Polish English, ale mam Spirit Island po angielsku, więc używam terminologii zastosowanej w grze, ponieważ tak mi łatwiej. I muszę przyznać, że sprawia mi to dziwną przyjemność.

Co jeden spirit z dodatku Nature Incarnate, to lepszy. W zasadzie każdy nowy spirit to srogi wymiatacz.
Na tapet wszedł Pan Słonko. Na początku chłop jest skromny, ale dips jaki sprzedaje kiedy się nieco rozkręci jest przeogromny. To duszek trochę mechaniczne podobny do Pana Wulkanka i Skałkuna, tj. zależy Ci żeby stakować presenca w jednym landzie. 3 to częste minimum jakie chcesz posiadać.
Przede wszystkim jednak Pan Słonko jest jakby z innej ligi. Jest niezniszczalny. Masz w poopie invejderów i zagrożenie, jakim jest bycie zniszczonym.
Chłop na grołfie z riklejmem dodaje do 3 zniszczonych presenców na mapę :shock: Pomijając combosy z jego mechanik, takie darmowe odradzanie zniszczonego presenca jest po prostu OP. Przecież czasem jakiś event wymusza od każdego gracza zniszczenie wpływu. Grając Słonkiem masz to gdzieś. W sumie to jak najbardziej zrozumiałe i odzwierciedlające rzeczywistość. Chmurki się rozchodzą i Akuku! Słonko wychyla swój łysy łeb.

Co więcej, Słonko jest trochę jak Lord Krzakun. Zawsze dodaje jeden presence, bez względu na wybraną opcję rozwoju. Zazwyczaj boli nas reclaim, bo wiele spiritów wówczas się nie rozwija. Grając Słonkiem masz to gdzieś.

Podam przykład jednej mocy tego świra, żeby przybliżyć jak bardzo jest mocarny. Jego skill pozwala mu na powtarzanie power cardów w tym samym landzie. Ma to pewne ograniczenia (ten sam target), kosztuje extra energię (której Słonko zarabia sporo, bo ma grołfa energy X2), ale robi dym nieziemski.
Spoiler:
Moc robi dwa fira. Możesz ją ponowić za całe - o zgrozo - jeden energii. Jak Cię stać to możesz ponawiać w nieskończoność. W praktyce, na wysokim levelku kiedy gra jest długa, to lekko pykasz 8 fira (!!!!!) na szybko (fast power). I to nie jest Major power, tylko taka sobie podstawa moc. 8 fira to dwie fir karty grając solo, jedna fir karta grając na dwie osoby. A jak masz 5 elementów słońca, a jak się każdy domyśla grając Panem Słonko nie jest to jakiś wielki wyczyn, to robisz jedną fir kartę w rozgrywce trzyosobowej ot tak! Na szybko. Na tej mocy można Słonkiem jechać cały mecz.
Wygryw. :D
Dobry
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Dobry »

Słyszałem dużo opinii że duchy z dodatku NI są overpowered i Twoja wypowiedź również to potwierdza. Pytanie czy granie takimi duchami daje jakąkolwiek satysfakcję skoro już na starcie wiesz że wygrasz.
Coraz bardziej przekonuje się że ten dodatek nie będzie dla mnie.
ODPOWIEDZ