Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: _Berenice_ »

Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
grafzero
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2014, 22:18

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: grafzero »

Jestem po przejściu kilku scenariuszy z podstawki, przeglądam sobie edytor scenariuszy i w związku z tym mam pytanie do @foxgames : czy będzie możliwość tworzenia scenariuszy do 1400? W edytorze nie widzę możliwości załadowania elementów do tego dodatku.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Lucky Duck Games »

Nie jest to może super hot info, które wywraca do góry nogami planszowy świat jak polski Pax Pamir czy FCM.
Z naszego punktu widzenia to jednak spore wydarzenie, bo nasze kacze złote jajo, które rozeszło się na świecie w ponad 300 000 egzemplarzach, przetłumaczono je na 25 języków, wraca do gniazda.

Kroniki zbrodni powrócą na sklepowe półki już w tym roku. Nie będzie to jednak zwykły powrót - nasza edycja zamiast 5 będzie zawierać 7 scenariuszy (2 nowe, jeszcze nie przetłumaczne na język polski) oraz google VR.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

Lucky Duck Games pisze: 29 mar 2021, 16:19nasza edycja zamiast 5 będzie zawierać 7 scenariuszy (2 nowe, jeszcze nie przetłumaczne na język polski) oraz google VR.
Czy Ci którzy już mają grę, uzyskają dostęp do tych nowych scenariuszy?

No i kiedy zostaną odblokowane scenariusze do 1900?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Lucky Duck Games »

Scenariusze jak wszystkie DLC będą możliwe do zakupu poprzez aplikację. Jeden z nich będzie trochę tańszy, bo jest odrobinę krótszy niż pozostałe.

1900 - premiera zaplanowana jest na 29.04 i wtedy scenariusze będą dostępne.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Rigidigi »

Lucky Duck Games pisze: 29 mar 2021, 20:57 1900 - premiera zaplanowana jest na 29.04 i wtedy scenariusze będą dostępne.
Scenariusze są już dostępne tylko po angielsku..
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Lucky Duck Games »

Rigidigi pisze: 05 kwie 2021, 13:04
Lucky Duck Games pisze: 29 mar 2021, 20:57 1900 - premiera zaplanowana jest na 29.04 i wtedy scenariusze będą dostępne.
Scenariusze są już dostępne tylko po angielsku..
Tak jest, trwa tłumaczenie. Został nam jeszcze jeden niecały scenariusz + tutorial.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 20:53 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: yosz »

Moje kilka minut z 1900 (i trochę o 1400). Nie wiem czy jest jeszcze jakaś osoba która nie wie o co chodzi w Kronikach Zbrodni. Jak coś to kilka minut i wszystko będziecie wiedzieć :)

https://www.youtube.com/watch?v=PBlkIVORrvk
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: dawid »

1900 za mną. Kilka słów komentarza.

Zacznijmy od pudełka. Tak samo jak w 1400 pudełko bardzi dobrej jakości, porządny insert w środku. Mi osobiście nie podoba się rozmiar tego pudełka. Rozumiem zabieg marketingowy, większe pudełko lepiej wygląda na półce. Rozumiem, że niektórzy gracze wolą duże pudełka, ale mi się nie podoba, że w środku to głównie powietrze. Elementów jest tylko kilka a pudło ogromne. Miałoby sens gdybyśmy dokładali tam jakieś dodatki, ale póki co dla mnie przerost formy nad treścią. Wolałbym mniejsze.

Co do samej rozgrywki. Bardzo fajne rozwiązanie ze sprawą tutorialową. Można sobie darować instrukcję i przejśc od razu do gry. Aplikacja podpowiada jak korzystać z gry, jednocześnie od razu rozwiązujemy zagadkę, więc sama tutorialowa sprawa nie jest nudna. Co do samych zagadek to bardzo mi się podobają. Dodam tylko, że jestem typem gracza, który z obrzydzeniem podchodzi do aplikacji. W tym przypadku telefon w ręku trzyma się praktycznie przez 100%, ale mimo to nie przeszkadza mi to jakoś bardzo. Zagadki są klimatyczne. Jest sporo miejsca na dedukcję (właściwie to każda sprawa to głównie dedukcja), ale jest też sporo miejsca na zagadki logiczne. I tutaj ogromny plus w porównaniu do 1400. W 1400 nie podobały mi się bardzo karty wizji. Wg mnie za bardzo ułatwiało to grę i nie pasowało mi to klimatycznie. Rozwiązanie zagadki na zasadzie "przyśniło mi się, że ten jest winny" było dla mnie słabe. W 1900 zrezygnowano z tego i dołożono karty zagadek. Te małe zagadki logiczne bardzo fajnie urozaicają grę. Fakt, mogłoby być trochę trudniejsze, ale mimo wszystko i tak można przyjemnie pogłówkować. Podoba mi się, klimat zagadek, podobają mi się w miarę realistyczne lokalizacje. Co prawda jest mocne ciśnienie czasu, więc nie ma czasu sprawdzać wszystkich dowodów. Trzeba było wybierać najbardziej odpowiednie. Czasem mogło się zdarzyć, że na coś się trafiło fartem, a jak się nie poszczęściło to miało się lukę informacyjną. Mimo wszystko ta luka nie powodowała, że można było gdzieś mocno utknąć, więc nie był to aż tak duży problem.

To co mi się nie podoba to te same karty postaci wykorzystywane do różnych zagadek. Jestem typem wzrokowca, kojarzę postacie po ich facjatach. To że w jednej sprawie ktoś jest dajmy na to policjantem a w innej kondruktorem jest dla mnie strasznie mylące. Nie pogniewałbym się gdyby gra kosztowała o 10 PLN więcej, ale postacie były unikatowe. (wielki plus za dwie połączone sprawy, fajnie gdyby wszystkie się ze sobą jakoś łączyło chociażby postaciami) Jak już jesteśmy przy cenie, gra nie jest droga, ale mimo wszystko czas gry jest bardzo krótki. 4 zagadki to jest jakieś 5-6 godzin zabawy. Grę można przejść w jeden wieczór i o niej zapomnieć.

Jest jeszcze kilka rzeczy, które mnie strasznie irytowały w samej aplikacji. Lucky Duck Games myślę, że można byłoby usprawnić trochę samą aplikację:
- nie korzystam z okularów, aplikacja nie wiedzieć czemu czasem pytała mnie czy chcę korzystać z okularów czy bez a czasem sama podpowiadała, że okulary są niedostępne. Mimo tego czasem zdarzało się, że mimo iż okulary niedostępne przeszukiwanie miejsca zbrodni i tak wchodziło mi w tryb z okularami. Efekt był taki, że nic nie widziałem, musiałem czekać aż czas minie i jeszcze raz włączyć (wtedy się włączało już normalnie). Efekt był taki, że traciłem dużo czasu w grze
- w pierwszej części podwójnej sprawy pojawiła się zagadka. Trzeba było rozszyfrować nazwisko informatora. Rozmawiam z inspektorem, on mówi mi, że nie są w stanie rozszyfrować nazwiska informatora i daje mi karteczkę z szyfrem. 15 sekund zajęło odczytanie tego nazwiska, ale i tak nie mogłym podać go inspektorowi (bo trzeba było zeskanować kartę). Musiałem jechać do lokalizacji, odkryć kartę z tym nazwiskiem, wrócić do inspektora, podać mu nazwisko (czyt. zeskanować odpowiednią kartą) a potem jeszcze raz wrócić w lokalizację żeby poinformować, że wiem, iż jest informatorem. Straszne marnowanie ograniczonego czasu. Jeśli ktoś mnie pyta o nazwisko to nie rozumiem dlaczego nie mogę go podać od razu po rozszyfrowaniu. To było strasznie irytujące.
- przeszukuję miejsce zbrodni, widzę jakieś śmieci na ziemi. Następnie skanuję kartę "śmieci", aplikacja mówi mi, że to nie śmieci a np. dokumenty i żeby zeskanował kartę dokumentów. Skanuję ale oczywiście czas jest potrącony za dwie karty. Trochę to mało logiczne, że tracę dwa razy tyle czasu bo jakiś dowód jest inną kartą niż mogłoby się wydawać.
- po zakonczeniu i zamknięciu sprawy nie można (albo ja nie widzę) wrócić do rozwiązania. Rozwiązanie można przeczytać od razu po zamknięciu. Tak samo z punktami. Zdarzało mi się, że przez przypadek wyłączyłem podsumowanie sprawy, ale chciałem później przeczytać pełne rozwiązanie. W efekcie czego musiałem zacząć sprawę na nowo, tylko po to żeby ją od razu skończyć i okienko pojawiło się jeszcze raz.

Pomimo tych paru irytujących rzeczy, sama gra bardzo mi się podobała i czekam z niecierpliwościa na 2400.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: krisow »

Mam pewien problem z aplikacją Kronik Zbrodni. Zmieniłem telefon i po zainstalowaniu nie mam dostępu do scenariuszy Piekielna Kuchnia oraz Tajny Raport. Dostałem do nich kody z okularami oraz na festiwalu Gramy przy zakupie. Wszystkie inne dodatkowe kupione osobno odblokowują się po uruchomieniu opcji przywróć zakupioną zawartość, a te dwa nie reagują. Można coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: vikingowa »

Niestety nic się nie da z tym zrobić bo to byly kody jednorazowe i po przeinstalowaniu aplikacji zostają utracone.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:05 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV wylądował unboxing specjalnej edycji Kronik Zbrodni. Zapraszam!

Ostatnio zmieniony 22 mar 2023, 10:06 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam również recenzję:

Ostatnio zmieniony 08 lut 2023, 14:07 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
greggreg123
Posty: 50
Rejestracja: 31 mar 2019, 00:05
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: greggreg123 »

Czy ktoś też natrafił na tą nieścisłość w aplikacji? Spoiler odnośnie drugiego scenariusza z tej trzyczęściowej kampanii z podstawki
Spoiler:
Haisenberg83
Posty: 126
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Haisenberg83 »

Niektóre podstawowe egzemplarze mają dwa dodatkowe scenariusze. Jeśli się nie mylę to pobranie tych egzemplarzy jest związane z tym, że się skanuje kod QR w opakowaniu co powoduje odblokowanie tych scenariuszy w aplikacji. A Jak to działa w przypadku egzemplarzy używanych? Czy jeśli kupię używkę to będę mógł te dwa scenariusze też odblokować dla siebie? Czy one już będą jako zużyte z tego kodu QR jeśli pierwszy użytkownik ich użył do swojego konta to u mnie już nie będzie to działać?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: vikingowa »

Nie będzie. Te kody są jednorazowego użytku...
Jak zmieniałam telefon to mi niestety zniknęły z aplikacji.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: tomuch »

Jeśli miałbym wybrać jeden scenariusz z tych płatnych, który to powinien być? W aplikacji mamy do wyboru: Powrót Harry'ego Sharka, Skutki uboczne, Tajny raport, Piekielna kuchnia, Krew na białym kołnierzyku, Wampir we mgle, Alicja w krainie koszmarów.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: imrowai »

Czy grę bez obaw można kupować "z drugiej ręki"? Nie próbowałem jeszce tego typu planszowek i nie chciałbym eksperymentować ryzykując że utopię kasę, a kroniki wydają się optymalnym tytułem na spróbowanie :)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2024, 18:03 przez imrowai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: rav126 »

Tak, ryzyko jest minimalne, że ktoś zgubił jakąś kartę, ale wtedy możesz poprosić na fb albo tu o zdjęcie brakującej karty 🙂
ODPOWIEDZ