[ESSEN] SPIEL 08

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

[ESSEN] SPIEL 08

Post autor: adam.lakomy »

Witam,

Czy ktos moglby mi przyblizyc koszt tej imprezy i jak to wyglada z wejsciem na nia? i czy ktos sie w ogole wybiera?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

23-26 pazdziernika, http://www.merz-verlag.com/spiel/e000.php4

Ceny beda znane dopiero w sierpniu, ceny z zeszlego roku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=4&t=3666
Z tego co widze, w tej chwili bilety lotnicze koszują niecałe 300 zł w obie strony (Gdańsk - Dortmund). W Dortmundzie warto wynajac samochód - nie wiem jaka jest cena, ale przez internet nie powinno to byc drogie i na pewno sie oplaca przy 3-4 osobowej grupie.

W hotelu Ibis (Gelsenkirchen - 9km od Essen) - pokoj 2-os w tej chwili kosztuje 165 euro / noc (po 82,5 euro / os). W samym Essen - od 270 euro / noc.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: adam.lakomy »

No wiec, czy ktos wybiera sie do Essen? bo chetnie bym tam wyskoczyl
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

My na pewno - tzn ekipa 2-3 osob z Gdanska.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: siepu »

Ja mam w planach, problemem jest tylko brak transportu - jak wyjdzie, zobaczymy. Pociąg z Suwałk nie jest aż taką złą opcją ;P
ugly30
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2008, 21:35

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: ugly30 »

ja tez sie wybieram, trzebaby tam sie jakos spotkac razem, jeszcze jest czas na umowienie sie, kto jest za?
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 22:37 przez ugly30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

Dopisz skad jestes w profilu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
a2na
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: a2na »

jeśli nic się jakoś drastycznie nie zmieni ( a nie przewidujemy) to się z Russem wybierzemy.
Z tego co znalazłam z naszej części kraju to chyba polecimy Wrocław - Dortmund a wrócimy Dortmund - Kraków
pozdrawiam
a.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Czy ktos zamierza sie wybrac z Warszawy? Planuje jechac i powoli chyba czas badac zainteresowanie i ew. rezerwowac hotel i samolot/pociag/samochod. Wydaje mi sie, ze najrozsadniej byloby leciec z Warszawy, a na miejscu pociag albo samochod (korzystajac z rady Nataniela).

Ewentualnie moze wszyscy z Polski zbierzemy sie na jakims lotnisku w Niemczech - tam kazdy jakos doleci i stamtad wyruszymy grupa?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Ja się wstępnie wybieram. Samochód ma zaletę, że można elastycznie przyjechać/wyjechać i można przywieźć dużo gierek. Wada to oczywiście długa i niewygodna podróż. Samolot przeciwnie szybko i wygodnie lecisz (chyba 2h), ale gierek dużo nie przywieziesz, ale godziny odlotu/przylotu są ustalone i tracisz tak około 1 dzień pobytu.

Na pewno nie wchodzi w grę umówienie się na docelowym lotnisku, bo z różnych miast samoloty różnie odlatują.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze:Ja się wstępnie wybieram. Samochód ma zaletę, że można elastycznie przyjechać/wyjechać i można przywieźć dużo gierek. Wada to oczywiście długa i niewygodna podróż. Samolot przeciwnie szybko i wygodnie lecisz (chyba 2h), ale gierek dużo nie przywieziesz, ale godziny odlotu/przylotu są ustalone i tracisz tak około 1 dzień pobytu.
Czy zalety samochodu nie znikna przy jezdzie 4-osobowej? To znaczy, czy przy 4-ech maniakach i ich bagazach bedzie tak duzo wiecej miejsca na gry porownujac z samolotem? Ostatecznie mozna chyba wziac ze 25 kg do samolotu to biorac jakies 3 porwane szmaty do ubrania, ktore pozniej sie zostawi w hotelu mozna sporo miejsca zyskac ;-). No i nie wiem, czy te 15-20 kilo gier to nie bedzie juz dosc znaczna kwota.
Co do tracenia dnia - czy ten zysk samochodowy nie jest marnowany przez 10 razy dlusza podroz?
Sam sklaniam sie bardziej ku wygodnemu samolotowi, ale jesli Ty jedziesz samochodem tak czy siak... Inna kwestia, ze samolot trzeba bedzie wkrotce kupic, zeby miec niskie ceny. Stad trzeba sie zaczac powaznie deklarowac, zeby sie nie okazalo w ostatniej chwili, ze z samochodu nici, a bilety samolotowe sa przerazliwie drogie...
Na pewno nie wchodzi w grę umówienie się na docelowym lotnisku, bo z różnych miast samoloty różnie odlatują.
Ale sprawdzales? Moze np. z ekipa z Gdanska mozna sie jakos dogadac? Postaram sie popatrzec jak to wyglada...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: yosz »

Don Simon pisze:Ostatecznie mozna chyba wziac ze 25 kg do samolotu
Dokładnie 20kg jedna sztuka bagażu plus 6kg bagaż podręczny (tutaj są jeszcze wymiary ważne)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Don Simon pisze:Czy zalety samochodu nie znikna przy jezdzie 4-osobowej? To znaczy, czy przy 4-ech maniakach i ich bagazach bedzie tak duzo wiecej miejsca na gry porownujac z samolotem? Ostatecznie mozna chyba wziac ze 25 kg do samolotu to biorac jakies 3 porwane szmaty do ubrania, ktore pozniej sie zostawi w hotelu mozna sporo miejsca zyskac ;-). No i nie wiem, czy te 15-20 kilo gier to nie bedzie juz dosc znaczna kwota.
Pewnie jak jedziesz w 5 albo 6 osób to jest jeszcze mniej miejsca :D Po prostu jedziesz w trzy osoby, w najgorszym wypadku dwie i miejsca jest sporo. Poza tym ja mam na dachu boxa to tam dużo wejdzie.
Don Simon pisze:Co do tracenia dnia - czy ten zysk samochodowy nie jest marnowany przez 10 razy dlusza podroz?
Sam sklaniam sie bardziej ku wygodnemu samolotowi, ale jesli Ty jedziesz samochodem tak czy siak... Inna kwestia, ze samolot trzeba bedzie wkrotce kupic, zeby miec niskie ceny. Stad trzeba sie zaczac powaznie deklarowac, zeby sie nie okazalo w ostatniej chwili, ze z samochodu nici, a bilety samolotowe sa przerazliwie drogie...
Nie jest marnowany, bo samochodem jedziesz przed rozpoczęciem targów i po ich zakończeniu, a godziny odlotu i przylotu dla takiego Wizzair z Warszawy do Dortmundu są już w czasie trwania targów.

Ale ja wcale nie forsuję na siłę samochodu, bo też wolałbym samolotem, po prostu głośno myślę i borykam się z tym dylematem :)
Don Simon pisze:Ale sprawdzales? Moze np. z ekipa z Gdanska mozna sie jakos dogadac? Postaram sie popatrzec jak to wyglada...
Kiedyś sprawdzałem.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Ja sie powaznie (choc nie na 100%) deklaruje ze pojade. W sumie lekko sklaniam sie ku samolotowi, ale samochodem chyba tragedii tez nie bedzie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Poszukalem troche biletow lotniczych.

WizzAir do Dortmundu
z Warszawy ma kiepskie dni i godziny
z Gdanska jest duzo lepiej:

sroda 22.10 wylot: 11:50, przylot 13:20
niedziela 26.10 wylot 13:40, przylot 15:10
cena 184 PLN w dwie strony (plus moze jakas oplata za bagaz)

akurat zostaje troche czasu, zeby dojechac na trasie Warszawa-Gdansk

Easy Jet do Dortmundu
z Warszawy nie lata
z Krakowa:

sroda 22.10 wylot 20:10, przylot 21:45
niedziela 26.10 wylot 18:05, przylot 19:45
cena 240 PLN

troche pozne godziny lotow, zwlaszcza 22 w Dortmundzie jest troche kiepska - pewnie trzeba by sie przespac w hotelu w Dortmundzie i dopiero w czwartek jechac do miejsca docelowego

Pociag Warszawa-Essen pokazuje 11-godzinny czas podrozy z przesiadka w Berlinie.

Samochodem (1000 km) tez pewnie najmarniej 11 godzin sie jedzie.

Najlepsza opcja to lot z Gdanska albo pociag - zawsze mozna wziac bilety w przedziale i sobie w cos po drodze pograc :-).

Co Wy na to?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Tylko co to za komfort lecieć samolotem jak najpierw 5 czy 6 godzin muszę gnać do Gdańska samochodem albo pociągiem. A później jeszcze z Dortmundu i tak trzeba jeszcze dojechać na miejsce. Wtedy zysk z lotu jest naprawdę już minimalny.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: siepu »

Pisałbym się, ale tylko jako pasożyt do czyjegoś samochodu (nie stać mnie na samolot po prostu). Gier i tak nie planowałbym brać, więc nawet zbyt dużo miejsca bym nie zajmował.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze:Tylko co to za komfort lecieć samolotem jak najpierw 5 czy 6 godzin muszę gnać do Gdańska samochodem albo pociągiem. A później jeszcze z Dortmundu i tak trzeba jeszcze dojechać na miejsce. Wtedy zysk z lotu jest naprawdę już minimalny.
4,5 h Warszawa-Gdansk. Ale zgadzam sie z Toba. Biorac pod uwage czas dojazdu do Gdanska, potem na lotnisko, potem odprawa, potem lot, potem z Dortmundu do Essen to sie robi troche bez sensu.

A jak Wam sie widzi pociag? Czas podobny do samochodu (choc jednak chyba krocej), trzeba sie przesiadac, ale za to nie trzeba szukac drogi, tankowac, zatrzymywac sie itp., tylko siadamy sobie wygodnie w 1szej klasie, gramy, pijemy, jemy i jedziemy jak paniska ;-). Nie znam jeszcze ceny, ale podejrzewam, ze 300-400 PLN.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: bazik »

siepu pisze:Pisałbym się, ale tylko jako pasożyt do czyjegoś samochodu (nie stać mnie na samolot po prostu). Gier i tak nie planowałbym brać, więc nawet zbyt dużo miejsca bym nie zajmował.
te 184 za bilet to zauwazalnie wiecej niz dzialka do benzyny na tym odcinku? mysle ze nie...
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

Ja tez bym sie wstepnie pisal, aczkolwiek musze sie jeszcze na spokojnie zastanowic. Aczkolwiej, tak jak patrze to najlepszy bylby pociag, ewentualnie samolot - ale nie wiem, jak z polaczeniem z Wrocka do Dotrmund, i co potem? ;)

Z Wrocka jeszcze ktos sie wybiera oprocz a2na i Russa?
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

Samolotow nie da sie zgrac - z Gdanska sa najlepsze polaczenia (termin) do Dortmundu, z Warszawy o ile pamietam to slabo. Pędrak w zeszlym roku jednak zdecydowal sie na samochod. My z Gdanska bedziemy raczej lecieli i wynajmiemy samochod w Dortmundzie.

Samochodem w 4 osoby na pewno wychodzi najtaniej, na pewno najwygodniej na miejscu. Zupelnie nie polecam samolotu i NIE wypozyczenia samochodu -- dojazd z Essen na nocleg i z powrotem kolejka podmiejska to meczarnia.

Zdecydowanie natomiast musimy zgrac sie jezeli chodzi o noclegi. W zeszlym roku nocowalismy tutaj:
http://www.booking.com/hotel/de/ibis-ge ... 2008-10-26
(55 euro / pokoj / dobę)

i bylo zupelnie ok. Dojazd kolejką to prawie godzina, dojazd samochodem 15 minut. W samym Essen hotele sa prawie 2 razy droższe (od 90 euro / pokoj / dobe), wiec ja preferuje Gelsenkirchen. Na pokoje trzeba tez decydowac sie w miare szybko, bo z tych najtanszych hoteli potrafia szybko znikac.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

No wlasnie odnosnie hoteli zdobylem liste hoteli z BGG od jednego goscia, bede slal zapytania o dostepnosc... Ale skoro macie cos sprawdzonego to super, cenowo tez jest ok. Tylko ja raczej na pewno bym przyjechal pociagiem - innej mozliwosci narazie nie widze...

Edit: Maile poszly. To teraz czekam na odpowiedz. Zobaczymy, moze da sie i taniej... Byloby wiecej na zakupy ;)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

Cenowo pociag wychodzi chyba najgorzej. O ile pamietam pociag z poznania do Dortmundu kosztowal ponad 200 zl w jedna strone.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

Wlasnie musze sie tego dowiedziec, odnosnie ceny pociagu. W kazdym razie kilka hoteli mi odpisalo. Najtanszy, ktory mi odpisal to ten: http://ambassador-essen.de/ Wychodzi 60 euro za noc z bufetem sniadaniowym, czyli drozej niz hotel, ktory tutaj podales.

Zastanawiam sie tylko jak z jego lokalizacja. Nie znam kompletnie Essen, wiec jakby ktos mogl spojrzec na mapke i powiedziec, czy lezy blisko, czy daleko od budynku targow, to bede wdzieczny :)

Edit: Link do mapki, gdzie lezy ten hotel: http://62.26.6.44/ambassador/images/lageplan2006Big.gif
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Nataniel pisze:Cenowo pociag wychodzi chyba najgorzej. O ile pamietam pociag z poznania do Dortmundu kosztowal ponad 200 zl w jedna strone.
Hmm, czyli jesli nie samolot to zostaje tylko samochod? Troche mnie przeraza tak dluga podroz. Ja juz do Gliwic ledwo jestem w stanie wysiedziec :-).
Pociag ma te zalete, ze mozna rozprostowac nogi i przede wszystkim pograc. Czas pewnie szybko zleci :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ