The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: aryss »

Najnowsza zapowiedź od GW/FW

https://www.warhammer-community.com/201 ... ount-doom/

Obrazek
Obrazek

Na 1 rzut oka wydaje sie ze nie ma to nic wspolnego z https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... arth-quest i wojna FFG vs GW wchodzi na kolejny etap
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: Szklo »

WTF is that :shock:
Dawno nie widziałem głupszego pomysłu, tak oderwanego od realiów świata wykorzystanego jako temat gry.
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: SuCHaR »

Ja tam pewnie chapne jak reksio szynke :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: pan_satyros »

Jakie to szpetne XD i pewnie dodatkowe figurki do kupienia ;p
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: Sarseth »

Grafika z filmów? Tak mi się wydaje, patrząc na Bilba bodajże, ale może mój wzrok mnie zawodzi. :( Trochę szkoda, uwielbiam filmy, jak i sam świat Tolkiena, ale jakoś w grach preferuję grafikę jak w LCGu.
Rebel 6% (trójmiasto)
Turnavine

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: Turnavine »

Tak, grafika z filmów. Gra wygląda brzydko. Mapa Śródziemia jest praktycznie niewidoczna, a pewnie pomogłaby w odbiorze. Figurki to plastikowa drużyna pierścienia sprzed lat - nie jest to wysoki poziom detali.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2363
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: karawanken »

Pewnie figurki zalegały po magazynach, więc dali stażystom polecenie zrobienia do nich gry.
Turnavine

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: Turnavine »

Plastik jest inny - w oryginale był szary, a GW nie bawi się raczej w malowanie. Miło, że korzystają z franczyzy w inny sposób, ale to raczej nie jest coś ciekawego. Miejmy nadzieję, że jeśli się nie sprzeda to nie wstrzyma to innych prób rozwijania gier w tym uniwersum przez GW.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: aryss »

stawiam ze to bedzie zywica, info wrzucalo FW i tam tez maja byc aktualizacje wiec o jakosc i ilosc detali bylbym spokojny. Mimo wszystko mam wrazenie ze na obrazku jest jakis draft planszy ( mam obie "planszowki" herezyjne od GW + Assasinarium i w kazdym z tych zestawow kafelki terenow bily na glowe to co dostawalismy od ffg). Patrzac na to ze data nie jest w zaden sposob wskazana imo to jest jeszcze dlugi czas przed nami a info o grze to po prostu pokazanie ze mozemy sie spodziewac od nich wiekszej ilosci planszowek i nie tylko w uniwersach okolomlotkowych.
Z teorii spiskowych, czy czasem ffg licencji na LOTR nie mialo na ~X lat i jest mozliwosc ze ja traca ?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: Sarseth »

aryss pisze: 05 kwie 2018, 17:42 Z teorii spiskowych, czy czasem ffg licencji na LOTR nie mialo na ~X lat i jest mozliwosc ze ja traca ?
Pracują nad LotR LCG digital wersją od niedawna. Nie sądzę by robili to mając przed oczyma koniec licencji. Zapowiedzieli też nowy cykl do fizycznej karcianki. Zwolnili z LCGiem ale nadal sie kręci.
Rebel 6% (trójmiasto)
Turnavine

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: Turnavine »

Grałem swego czasu w bitewniaka i jestem przekonany, że to figurki z zestawu Mines od Moria - niski poziom jak na produkcję GW, a na pewno nie przystający do obecnych teraz w ich planszowkach modeli. ; ) To był tez plastik, jest nawet pierścień, który był w wyprasce - choć kto wie, może zrobią recast, ale same modele były biedne.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: kempy »

aryss pisze: 05 kwie 2018, 17:42 Z teorii spiskowych, czy czasem ffg licencji na LOTR nie mialo na ~X lat i jest mozliwosc ze ja traca ?
Czy licencje LOTR dzielą się na książkowe i filmowe? Bo jeśli tak, to FFG ma chyba tą książkową a tu jest przykład filmowej.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: The Lord of the Rings : Quest for Mount Doom

Post autor: aryss »

Turnavine pisze: 05 kwie 2018, 17:46 Grałem swego czasu w bitewniaka i jestem przekonany, że to figurki z zestawu Mines od Moria - niski poziom jak na produkcję GW, a na pewno nie przystający do obecnych teraz w ich planszowkach modeli. ; ) To był tez plastik, jest nawet pierścień, który był w wyprasce - choć kto wie, może zrobią recast, ale same modele były biedne.
No wlasnie troche to FW mnie zmylilo, jesli faktycznie to stare wzory to lepiej by byly stare plastiki niz failcast :D
ODPOWIEDZ