Cthulhu: Death May Die (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: mmag »

Dzięki za odpowiedź, to kolejny minus gry do kolekcji;)
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: bigbluedragon »

Morsereg pisze: 13 lip 2018, 19:15 ale teraz chyba zmniejszyli progi.
i wydaje mi sie, ze chcieli zaczac od czegos malego. gdyby zaczeli od dodatkow to pewnie nikt by ksiazki czy kostek nie kupil ;)
Z tego co wiem kostki im zawsze dobrze chodzą bo wiele osób lubi mieć wszystko w klimacie jak grają :) aczkolwiek tutaj to tylko dodatkowy set to nie wiem czy aż tak ludzie pobiora, ja np pewnie nie :p bo tylko inne gry cthulu wydają się targetem. Co do artbooka to bez różnicy kiedy wrzucą, grupa odbiorców która lubi takie rzeczy weźmie bez względu na to kiedy się pojawi. Więc te add-ony to takie meh dla większości, wow dla wybranych ;) a kampania pójdzie dalej swoim tempem.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Morsereg »

mmag pisze: 13 lip 2018, 22:57 Dzięki za odpowiedź, to kolejny minus gry do kolekcji;)
tak z ciekawosci. czemu?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: mmag »

Po prostu nie lubię mechaniki, która na stałe eliminuje któregoś z graczy - siedzenie przy stole i patrzenie się jak inni grają bez Ciebie jest moim zdaniem najzwyczajniej w świecie słabe... Tym bardziej, że różne gry coop nie raz już pokazały, że takie rozwiązanie można jak najbardziej wyeliminować i zastąpić czymś bardziej emocjonującym i mniej... powiedzmy, że chamskim ;)
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Morsereg »

no tak, dlatego chyba dobrze, ze w pierwszej fazie wszyscy przegrywaja przy smierci badacza.
nie wydaje mi sie by druga faza trwala jakos dlugo ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: pan_satyros »

Jeśli gracze byliby z zasady niezniszczalni jakie byłoby wyzwanie. Sensem tej gry (w części scenariuszy) jest również odpowiednie decydowania kiedy się strategicznie poświęcić. Lang o tym wspominał.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: hamish »

Mamy za sobą lazy weekend. W tym czasie grę wsparło zaledwie 449 zainteresowanych. Z komentarzy napisanych przez ludzi powiązanych z CMON można wnosić, że dziś będzie ożywienie. Może w w końcu jakiś ciekawy add on...
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: pan_satyros »

Oby, bo o ile gra bardzo fajnie się zapowiada, tak prowadzenie kampanii na pałę.
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Imio »

Puki co to kasa topnieje. Tylko dodatki coś nabiją, a postawienie kolejnego SG na poziomie 1900k może zatopić okręt ☺️.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Gatherey »

Przeglądając poprzednie udane kampanie (Rising Sung i Zombicide Invader) było podobnie jak tutaj - boom na start, potem posucha, dodatki jako taki wynik na koniec. Myślę, że schemat będzie taki sam, problemem jest tylko, że ta kampania trwa 14 dni, a nie 28 jak pozostałe.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Markus »

Problemem jest to że ludzie bardziej "żyją" faktem uczestniczenia w kampani niż samą grą :-)
Kiedyś gra była wydana, ludzie kupowali i oceniali czy jest ok czy nie. Teraz problemem pierwszego świata jest to, czy kampania będzie udana. (A to raczej problem wydawcy)
Firmy naprawdę to genialnie rozwiązały. Większość problemów przerzucono na klienta - głównie koszta :-) (jeszcze na etapie końcowego projektowania gry).
Kiedy to szaleństwo się skończy?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Gatherey »

Wjechał dodatek, który za połowę ceny ma prawie tyle samo zawartości co podstawka. Co mnie nie do końca zadowala - mamy już ponad 30 postaci (!). Ja rozumiem, że nie mieli pomysłu na jakieś fajne SG, ale bez przesady. Jakby się chyba grało w 5 osób 2x w tygodniu to się każdą konfiguracją nie zagra. :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: pan_satyros »

Gatherey pisze: 16 lip 2018, 17:11 Wjechał dodatek, który za połowę ceny ma prawie tyle samo zawartości co podstawka. Co mnie nie do końca zadowala - mamy już ponad 30 postaci (!). Ja rozumiem, że nie mieli pomysłu na jakieś fajne SG, ale bez przesady. Jakby się chyba grało w 5 osób 2x w tygodniu to się każdą konfiguracją nie zagra. :D
To są kampanie CMON, tam zawsze najwięcej masz postaci. Bierzcie też poprawkę na to, że te gry idą potem do sklepów i dodatki muszą mieć również postacie. Po prostu nam ich wpadnie więcej.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Morsereg »

gdzies widzialem wypowiedz goscia, ktory wyliczyl, ze we wszystkich poprzednich kampaniach CMON rozklad funduszy wygladal mniej wiecej tak:
1/3 $$$ wpadala pierwszego dnia, 1/3 $$$ przez cala kampanie i 1/3 $$$ ostatniego dnia.
i nie mialo znaczenia czy kampania trwala 14 czy 30 dni.

do tego CMON tak rozlozy SG, ze i tak wyda to co mialo wydac.
teraz ida mi-go czyli bedzie kolejny scenariusz albo przedwieczny.
Wjechał dodatek, który za połowę ceny ma prawie tyle samo zawartości co podstawka. Co mnie nie do końca zadowala - mamy już ponad 30 postaci (!). Ja rozumiem, że nie mieli pomysłu na jakieś fajne SG, ale bez przesady. Jakby się chyba grało w 5 osób 2x w tygodniu to się każdą konfiguracją nie zagra.
a czego sie spodziewales? :D
oczywiscie, ze musieli dodac nowych bohaterow.

cos mi sie wydaje, ze wpadnie jeszcze jeden platny dodatek z przedwiecznymi.
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: smutas123 »

Czy tylko ja mam wrażenie, że figurki bohaterów wyglądają wręcz słabo? Jakoś się z poprzednich kampanii CMON przyzwyczaiłem, ze są one zazwyczaj mega szczegółowe, zaś tutaj mam bardziej wrażenie, że modele są robione na odwal się, to co na obrazku wygląda nawet spoko później na renderze nie jest już tak oddane -> postaci w okularach, figurki wyglądają jakby miały jakieś gogle narciarskie, wszystkie noże, miecze wyglaają jak z figurek lego, takie bardzo pogrubione.
No i niby wiem, że część z tych rzeczy jest wymogiem pordukcji, ale no sam nie wiem.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: sewhoe »

Patrząc na finezyjność wzorów z Blood Rage czy Rising Sun, tu fatycznie badacze wyglądają jak ubogie, siekierą ciosane figurki rodem z Posiadłości Szaleństwa/
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: lunatykuku »

Na kicku nie pokazali zdaje się figurek, tylko rendery, więc raczej bym się wstrzymał z oceną. Badacze nie są może tak spektakularni jak figsy z RS, ale Cmon nie schodzi poniżej pewnego poziomu i zastanawiam się, czego się spodziewaliście? To samo jęczenie było przy SMOGu, tam figurki są świetne.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Gizmoo »

lunatykuku pisze: 17 lip 2018, 08:30 To samo jęczenie było przy SMOGu, tam figurki są świetne.
Hmm... Nie pamiętam tego jęczenia. Wszyscy raczej chwalili, że rzeźby są niesamowite, a głosy krytyki można było zliczyć na palcach jednej ręki. Ja na przykład zbierałem szczękę z podłogi jak zobaczyłem przedstawione w kampanii rendery modeli ze SMOGa. W ogóle SMOG to był graficzny przepych. Już w kampanii było widać, że ta gra będzie piękna i bardzo spójna stylistycznie.

W DMD nie przemawia do mnie nic, poza uniwersum. Ale sam design graficzny to jest jakiś totalny misz-masz. Planszetki graczy aż kują w oczy. To jest pierwsza gra CMON na KS, która autentycznie mi się nie podoba. (nie wliczam Godfathera - bo nie był na KS - gdzie osiągnięto szczyt lenistwa, niechlujstwa i łatwizny)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: lunatykuku »

Jak pokazali zdjęcia figurek, to z tego co pamiętam pojawiły się głosy że słabe detale, stylistyka nie taka, macki i clowny itd.

Mówię głównie o figurkach, bo plansze i ilustracje to inna sprawa. Imo planszetki graczy wyglądają tak sobie, ale tu chyba głównie kierowali się czytelnością. Ilustracje jak i stylistyka kafli (przynajmniej tego co pokazali) mi się podoba. Wreszcie coś nieco odmiennego od recyklingu ffg i nie do końca rozumiem co jest dla Ciebie tym misz- maszem ;)

Mi modele, zwłaszcza potwory, bardzo się podobają. Wiadomo, że ostateczna wersja będzie wyglądała gorzej niż to co pokazują w kampanii (Girlandez nie malował plastiku, tylko żywiczne odlewy jak mniemam), ale jestem pewien, że dużo można z tych figurek wyciągnąć.

A żeby nie było- mechanika raczej mi nie leży. Zdecydowanie wolę bardziej fabularne podejście w MoM niż pranie się po pyskach z Przedwiecznymi w stylu zombiecide, aczkolwiek gdyby połączyć ogólną mechanikę gry ffg z modelami Cmon to dla mnie byłby to strzał w 10.
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: teschen »

Strasznie liczyłem na tą grę, niestety sama gra nie przekonuje mechaniką, oraz regrywalnoscia. Zamierzam kupić sobie grę w klimacie Zew Cthulhu i póki co wygrywa Eldritch Horror. Poczekam do końca kampani, ale jak na nią patrzę to tracę nadzieję. Mam wrażenie, że CMON całą strategię oparło o krasnala i zbyt wiele teraz nie pokażą. Cztery karty szaleństwa za 1,9mln $. CZTERY KARTY. Serio?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Gatherey »

teschen pisze: 17 lip 2018, 15:29 Cztery karty szaleństwa za 1,9mln $. CZTERY KARTY. Serio?
Pamiętaj, że to KS Exclusive!
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: Morsereg »

Cztery karty szaleństwa za 1,9mln $. CZTERY KARTY. Serio?
ile bys chcial? to tylko ich dobra wola, ze daja cokolwiek
Pamiętaj, że to KS Exclusive!
karty szalenstwa nie sa ekskluzywami. zostana dolaczone do kazdego pudelka.

i regrywalnosc jak najbardziej bedzie. teraz jest 7 misji i 3 przedwiecznych. co daje 21 kombinacji. malo? no nie wiem. aktualnie jest sie w trakcie odblokowywania kolejnego scenariusza albo przedwiecznego.
dotego dodatek powieksza ta liczbe dosc znacznie.
co do mechaniki, to ta faktycznie nie jest jakas super zaskakujaca. po prostu turlasz koscmi.

co do wyboru EH czy DMD. bierz Eldritcha :D ale tylko jesli masz mozliwosc od razu kupienia dodataku: zaginiona wiedza. bo bez tego pudelka poznasz znaczenie slow "brak regrywalnosci" ;)
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: smutas123 »

lunatykuku pisze: 17 lip 2018, 08:30 Na kicku nie pokazali zdaje się figurek, tylko rendery, więc raczej bym się wstrzymał z oceną. Badacze nie są może tak spektakularni jak figsy z RS, ale Cmon nie schodzi poniżej pewnego poziomu i zastanawiam się, czego się spodziewaliście? To samo jęczenie było przy SMOGu, tam figurki są świetne.
No tylko, że pokazali te figurki - w większości w dodatku pomalowane (pomalowane całkiem fajnie swoja drogą), no ale i z pustego i Salomon nie naleje.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: lunatykuku »

Figurki pokazane w kampanii to nie są ostateczne odlewy takie jak będą w grze. Biorę pod uwagę, że te w pudełku będą nieco gorszej jakości nadal nie widzę, żeby w jakikolwiek sposób odbiegało to od standardu CMON. Może to kwestia gustu, aczkolwiek ja wolę tego typu proste, ale ładne rzeźby, zamiast przeładowanych niepotrzebnymi detalami, których później i tak nie da się oddać przez wzgląd na materiał.
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Death May Die (Eric Lang CMON)

Post autor: teschen »

Morsereg pisze: 17 lip 2018, 15:54 co do wyboru EH czy DMD. bierz Eldritcha :D ale tylko jesli masz mozliwosc od razu kupienia dodataku: zaginiona wiedza. bo bez tego pudelka poznasz znaczenie slow "brak regrywalnosci" ;)
Za kasę jaką bym wydał na DMD to mogę kupić ED z TW i jakimś dużym dodatkiem, albo dwoma małymi.
ODPOWIEDZ