Horizon Zero Dawn: The Board Game (Sherwin Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Horizon Zero Dawn: The Board Game (Sherwin Matthews)

Post autor: Rocy7 »

Firma Steamforged Games zapowiedziała planszową adaptację przebojowego Horizon Zero Dawn, która powstanie we współpracy z deweloperami gry. Produkcję tytułu będzie można niedługo wesprzeć w serwisie Kickstarter.

Obrazek
Źródło: https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=110525
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: Casiliasplp »

Ciekawe czy będzie po polsku ?? ;D
Hala Madrid
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: mmag »

Casiliasplp pisze: 04 sie 2018, 14:40 Ciekawe czy będzie po polsku ?? ;D
Po Dark Souls, gdzie SFG musiało w zasadzie od nowa drukować i wymieniać cały nakład wszystkich wersji językowych to jakoś śmiem wątpić :P
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: _Berenice_ »

Po Dark Souls podziękuje. Chyba, że już nauczyli się, że to co sprawdza się w grze cyfrowej, to niekoniecznie pyknie nad stołem.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: Ravn »

Generalnie uwazam, ze planszowki nie sa w stanie oddac pierwowzoru gry komputerowej na ktorej sa oparte, zwlaszcza jesli chodzi o gry zrecznosciowe. Szykuje sie kolejna wydmuszka z plastikiem.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: _Berenice_ »

Ravn pisze: 04 sie 2018, 18:43 Generalnie uwazam, ze planszowki nie sa w stanie oddac pierwowzoru gry komputerowej na ktorej sa oparte, zwlaszcza jesli chodzi o gry zrecznosciowe. Szykuje sie kolejna wydmuszka z plastikiem.
Zgadzam się, ale jednocześnie zastanawiam się po co planszówki miałyby oddawać (właściwie co miałyby oddawać?) gry komputerowe?
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: Ravn »

Lubie gry planszowe, ale uwazam je niejako za podzbior gier video, w sensie ze kazda gre planszowa da sie zasymulowac/zaprogramowac i przedstawic na komputerze. Oczywiscie odpada tu cala ta namacalnosc/materialnosc elementow gry planszowej i jak ktos lubi wąchać tekture to bedzie niezadowolony, ale cala reszta owej gry (mechanika) pozostaje ta sama. Co wiecej ciezkie w obyciu planszowe gry strategiczne, gdzie trzeba sledzic miliony zaleznosci i znacznikow, staja sie znacznie prostsze jesli to komputer/program zajmuje sie ich kontrola.
W druga strone to oczywiscie nie dziala.
Jesli bylyby to zupelnie rozne media to jeszcze rozumialbym przeksztalcenia, jak gra na ksiazke czy odwrotnie. Ale zmieniac gre na zubozona gre to nie rozumiem.
A jak sie pojawia "adaptacja" gry video na planszowa, to nawet nie jest to ubozenie, to po prostu (zazwyczaj) calkiem inny produkt, z innymi zalozeniami i inna rozgrywka. Co to ma wspolnego z oryginalnym produktem oprocz nazwy? Nie mozna zasymulowac ani grafiki, ani doswiadczenia gracza, ani zrecznosci w rozgrywce. Moim zdaniem nie ma to nic wspolnego z oryginalem, wiec odpuszczam. Dobre gry bronia sie same, produkty na licencji to w 99% szit sprzedawany tylko i wylacznie aby zarobic latwa kase.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: Mixthoor »

Drobne info i już narzekania. W każdym niemal wątku to samo. Forum niezadowolenia i nienawiści. Może będzie z tego Fallout, a może This War of Mine. I wypadałoby poczekać na więcej informacji, nim zacznie się pojękiwać, prawda?
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: Azriel »

Pragnę zauważyć, że info na stronie Steamforged Games brzmi:
Steamforged Games is proud to announce we will be working with Sony Interactive Entertainment Europe and Guerrilla, developing an exciting board game for the Horizon Zero Dawn™ universe.
Nie jest napisane, że będą przenosić grę wideo na planszę.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: Karit »

Azriel pisze: 10 sie 2018, 11:42 Pragnę zauważyć, że info na stronie Steamforged Games brzmi:
Steamforged Games is proud to announce we will be working with Sony Interactive Entertainment Europe and Guerrilla, developing an exciting board game for the Horizon Zero Dawn™ universe.
Nie jest napisane, że będą przenosić grę wideo na planszę.
To daje nadzieję - jeśli skupią się tylko na universum i potraktują je jako źródło pomysłów a sama mechanika nie będzie związana z grą.

Obawiam się jednak że będzie to kolejny projekt z KS gdzie wpakują kupę figurek i skupią bardziej na nawiązaniu do gry niż potrzeba = chcą przyciągać do zakupu ludzi którzy kojarzą grę z PS4 a nie tworzyć produkt dla planszówkowych wyjadaczy.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Probe99
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: Probe99 »

Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: pan_satyros »

Ale nie za szybko dotrze. Marzec 2020, a znając wydawcę pewnie dłużej.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: lunatykuku »

Wygląda na to, że jednak bardziej gra w świecie HZD niż adaptacja bezpośrednia. Szkoda, że nie zdecydowali się na nieco mniejszą skalę. Fajnie, że są prawie wszystkie maszyny z gry, ale jakby chcieć każdy dodatek, to cena (i tak niemała) trochę zabija.

Czekam na gameplay.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: mmag »

Szkoda, że nie zdecydowali się na nieco mniejszą skalę.
Jeszcze mniejszą? O.o Z czego widziałem już teraz figurki mają być w tyci-skali 20mm - a więc nieco mniejsze od takich hoplitów w Lord of Hellas dla porównania.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: pan_satyros »

mmag pisze: 07 wrz 2018, 08:36
Szkoda, że nie zdecydowali się na nieco mniejszą skalę.
Jeszcze mniejszą? O.o Z czego widziałem już teraz figurki mają być w tyci-skali 20mm - a więc nieco mniejsze od takich hoplitów w Lord of Hellas dla porównania.
Ano zgadza się, to się tylko wydaje ogromne. Szczerze wątpię, by te postacie miały tyle detali, to pewnie modele 3d żywcem z gry przerobione.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: szczudel »

Z jednej strony jestem świeżo po H:ZD i gdzieś z tyłu głowy trochę mnie to jara. z drugiej szkoda, że poszli w symulację walki w grze. Wolałbym aby wątki survivalowe (zbieractwo, wytwarzanie amunicji) były osią gry. Poczekam na gameplay jednak bez wypieków na twarzy. Cena faktycznie przytłaczająca, gdyby były pomale figurki to może.

To co widzimy to prawdopodobnie rendery z programu graficznego. Nie będą miały tej jakości na 100%.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: lunatykuku »

Gdzieś mi umknęło że ma być 20 mm. W takim razie nie do końca rozumiem tak wysoką cenę. To co pokazali to oczywiście rendery, wiadomo że figurki będą wyglądały gorzej. Szkoda, że nie pokazali czegoś skończonego, ogólnie wydaje mi się że kampania robiona mocno na kolanie.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 413 times
Been thanked: 254 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: mmag »

Gdzieś mi umknęło że ma być 20 mm.
Bo na stronie kampanii chyba nigdzie nie jest wspomniane w jakiej skali są figurki (a przynajmniej ja tego nie widzę) i tylko jednemu z pracowników wymsknęło się to w którejś odpowiedzi w komentarzach, wywołując od razu małą gównoburzę :roll: Choć mają to ponoć jeszcze wyjaśniać, więc może po prostu ktoś dał ciała i podał publicznie błędną informację.

UPDATE:
Horizon Zero Dawn™: The Board Game's miniatures will be produced in 25mm scale.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: costi »

mmag pisze: 07 wrz 2018, 08:36
Szkoda, że nie zdecydowali się na nieco mniejszą skalę.
Jeszcze mniejszą? O.o Z czego widziałem już teraz figurki mają być w tyci-skali 20mm - a więc nieco mniejsze od takich hoplitów w Lord of Hellas dla porównania.
20mm to nie jest "tyci skala". ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 270
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: Malibu »

W którymś updejcie pokazali ze jedna z postaci ma 30mm
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Horizon Zero Dawn

Post autor: akahoshi »

Odgrzewane temat, gdyż marzec 2020 (czyli termin dostarczenia gry do wspierających) już za nami.
Ktoś zamówił?
Otrzymał grę?
Jak wrażenia?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ