Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Tyrek »

Paskuder pisze: 22 mar 2021, 09:57
Goldberg pisze: 21 mar 2021, 12:22 Czyli dla klimatycznego grania odpuscic? ehh, szkoda, bo caly swiat kroku lubie....a jak jeszcze to dark age.... ehhh
Poproszę linka do świata kroku :P Kolega się pyta :mrgreen:
Mógłbym jeden wkleić, ale z miejsca dostał bym bana :mrgreen:

Wracając do gry. Grałem tylko jedną partię zapoznawczą na podstawowych planszach i kartach bez ulepszeń. Gra jest mocno mechaniczna i klimatu w niej tyle co sami sobie dopowiemy. Mechaniki poszczególnych klanów w pewien sposób odpowiadają ich archetypom co jest całkiem fajne i buduje pozytywne odczucie różnorodności - zdecydowanie inaczej gra się Brujah niż Toreadorem - ale ta różnica jest w zasadzie tylko na kartach intrygi. Pozostały trzon gry jest taki sam - włącznie z tym, które wampiry kupujemy na torze. Gra na sucho szybko się znudzi. Potencjał jest w tym całym Legacy, do którego jeszcze nie było dane mi zasiąść i możliwe, że nie będzie szybko okazji.

Ale mam jeszcze jeden pomysł...

Ta gra mechanicznie jest dość sprytna i ciekawa. Kusi mnie w pewnym momencie poobracanie większości wampirów na stronę zaawansowaną - dodanie dodatków z kampanii Legacy do decku, włączając w to intrygi dla wszystkich klanów. Olać naklejki. Grać na losowe battlegroundy pełnym zestawem takie typowe gry pojedynkowe. To naprawdę może działać, a przez to, że większość (a może i wszystkie?) Wampiry będą miały zdolności specjalne, będzie się więcej działo niż w tych początkowych grach, bez ulepszeń.

Pytanie do osób, które już pograły kampanię (Gambit?), czy taka machinacja miała by sens?

Trochę to głupie, bo kampanii pewnie nigdy nie rozegram w całości (po co mi taka gra więc), ale skusiłem się bo Wampir (Świat Kroku :mrgreen: ) i mechanicznie mi to leży - tylko na podstawowej talii mało się dzieje i to boli.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Goldberg »

Paskuder pisze: 22 mar 2021, 09:57

Poproszę linka do świata kroku :P Kolega się pyta :mrgreen:
Hehehehe, stare nawyki pozostają :D Oflagowanie Krakonu 1999 jako antywodowego i pamietne artykuły pani Poisonivy w MiM`ie :) Ehhhh było fajnie jak człowiek miał 20 lat :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Gambit »

Tyrek pisze: 22 mar 2021, 10:43
Ale mam jeszcze jeden pomysł...

Ta gra mechanicznie jest dość sprytna i ciekawa. Kusi mnie w pewnym momencie poobracanie większości wampirów na stronę zaawansowaną - dodanie dodatków z kampanii Legacy do decku, włączając w to intrygi dla wszystkich klanów. Olać naklejki. Grać na losowe battlegroundy pełnym zestawem takie typowe gry pojedynkowe. To naprawdę może działać, a przez to, że większość (a może i wszystkie?) Wampiry będą miały zdolności specjalne, będzie się więcej działo niż w tych początkowych grach, bez ulepszeń.

Pytanie do osób, które już pograły kampanię (Gambit?), czy taka machinacja miała by sens?

Trochę to głupie, bo kampanii pewnie nigdy nie rozegram w całości (po co mi taka gra więc), ale skusiłem się bo Wampir (Świat Kroku :mrgreen: ) i mechanicznie mi to leży - tylko na podstawowej talii mało się dzieje i to boli.
Patrząc tak na szybko, to właśnie w taki sposób powinno się siadać do tej "podstawowej" gry. Jak już będzie się miało za sobą kampanię Legacy, a co za tym idzie sporo poodwracanych kart, dodatkowe rzeczy z talii Legacy, dodatkowe scheme'y ii ewentualnie poklejone naklejki (bo naklejki umiejek dają radę, a naklejki klanów potrafią zmienić zabawę w kupowanie niekiedy). Granie w "podstawkę" na podstawowych kartach i battlegroundach, to dramat.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: _Berenice_ »

Pierwszy odcinek Dziennika Krwiopijcy, gdzie dokładnie zdajemy relację z przebiegu kampanii. Z podziałem na sekcję ze spoilerami i bez - https://www.gamesfanatic.pl/2021/11/19/ ... iopijcy-1/
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: _Berenice_ »

Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Sever »

Że tak z ciekawości odkopię wątek :mrgreen: polski wampir już trochę leży u nas na rynku, ktoś grał? Jak opinie?
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Leinadus »

Sever pisze: 26 cze 2022, 12:00 Że tak z ciekawości odkopię wątek :mrgreen: polski wampir już trochę leży u nas na rynku, ktoś grał? Jak opinie?
Bardzo słabe. Dla mnie gorszą męczarnią jest na razie tylko monopoly, talizman i gloomheaven
ODPOWIEDZ