Dice Settlers (Dávid Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: eveni »

Moja wina, nie zajrzałam do działu Planów wydawniczych.
Jakby cena okazała się być jednak trochę niższa byłoby nam wszystkim niezmiernie miło ^^
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

eveni pisze: 30 lip 2020, 19:36 Moja wina, nie zajrzałam do działu Planów wydawniczych.
Jakby cena okazała się być jednak trochę niższa byłoby nam wszystkim niezmiernie miło ^^
Uwierz mi również =) Niższa cena, to lepsza sprzedaż, a lepsza sprzedaż, to większe zadowolenie w wydawnictwie. Przed otwarciem przedsprzedaży, będziemy wszystko jeszcze raz liczyć i dyskutować.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: _leigam_ »

A ja napisze jeszcze tylko tyle że zagrałem na razie raz na 3 osoby i jestem bardzo zaciekawiony. Na plus na pewno sporo kart które będą robić rozgrywkę i dzięki którym rozgrywki będą (jak przypuszczam) mocno różnić się między sobą. Na pewno kilka gier rozegram w różnych składach.
Ale.. jest jedna rzecz która mnie boli jak na razie, nie byłem w stanie zapamiętać i niestety nie ma tego na karcie gracza/pomocy przez co często sięgałem do instrukcji. Mianowicie, kiedy kostki bierzemy/oddajemy z/do puli ogólnej a kiedy z/do własnej. Pewnie 2-3 rozgrywki problem zniknie, może sprawie sobie jakąś własną pomoc.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

_leigam_ pisze: 30 lip 2020, 21:15 A ja napisze jeszcze tylko tyle że zagrałem na razie raz na 3 osoby i jestem bardzo zaciekawiony. Na plus na pewno sporo kart które będą robić rozgrywkę i dzięki którym rozgrywki będą (jak przypuszczam) mocno różnić się między sobą. Na pewno kilka gier rozegram w różnych składach.
Ale.. jest jedna rzecz która mnie boli jak na razie, nie byłem w stanie zapamiętać i niestety nie ma tego na karcie gracza/pomocy przez co często sięgałem do instrukcji. Mianowicie, kiedy kostki bierzemy/oddajemy z/do puli ogólnej a kiedy z/do własnej. Pewnie 2-3 rozgrywki problem zniknie, może sprawie sobie jakąś własną pomoc.
Ja to tłumaczę w ten sposób: Kostki z kafli zawsze wracają do właściciela. Jest tylko jeden wyjątek: wystawienie domu (wtedy te kostki "tak jakby" w ten dom się zmieniają).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: samszef »

Hej, mam pytanie dla posiadaczy Osadników z krwi i kości. Jak gra wypada po roku od zakupu i 20+ partiach? Czy nadal trafia na stół i wciaga, czy straciła na atrakcyjności?
Czy są jakieś gry które zastapiła/wypchnęła z Waszych kolekcji? A może sama została zastąpiona czymś lepszym?
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: wst121121 »

samszef pisze: 30 sie 2020, 15:36 Hej, mam pytanie dla posiadaczy Osadników z krwi i kości. Jak gra wypada po roku od zakupu i 20+ partiach? Czy nadal trafia na stół i wciaga, czy straciła na atrakcyjności?
Czy są jakieś gry które zastapiła/wypchnęła z Waszych kolekcji? A może sama została zastąpiona czymś lepszym?
U mnie gra cały czas ląduje na stole, w praktyce każda rozgrywka jest inna, inne kafelki mapy inne technologie, trzeba zmieniać taktykę co rozgrywkę, mam ją od dnia premiery i do dnia dzisiejszego nie znudziła się.
Wyczekuję również dodatku który powinien niedługo ukazać się w Polskiej wersji co znowu zwiększy regrywalność.
Razem z Brzdękiem jest najczęściej wyciąganą u mnie grą, ze względu na nie za dużą długość, łatwość wprowadzenia nowych graczy i proste zasady :)
Z lekkich gier z podobnym czasem wyparła u mnie z kolekcji Ex Libris i Istambuł
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: tomp »

info o dodatku https://www.facebook.com/LucrumGames
przedsprzedaż otwarta od 07.09.2020 na stronie sklepu https://sklep.blogojciec.pl/
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

Ruszyła sprzedaż dodatku do Dice Settlers. Po szczegóły zapraszam do tematu wydawniczego Lucrum Games.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Arachion »

Dodatek po Polsku można kupić tylko w sklepie Lucrum? Czy są jakieś niezależne sklepy albo będą które ruszają ze sprzedażą?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Leser »

Arachion pisze: 14 wrz 2020, 11:11 Dodatek po Polsku można kupić tylko w sklepie Lucrum? Czy są jakieś niezależne sklepy albo będą które ruszają ze sprzedażą?
Tylko u nas i raczej się to nie zmieni. Nakład jest mały, przeznaczony dla fanów i na minimalnej marży.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Xardas123 »

Leser pisze: 14 wrz 2020, 11:13
Arachion pisze: 14 wrz 2020, 11:11 Dodatek po Polsku można kupić tylko w sklepie Lucrum? Czy są jakieś niezależne sklepy albo będą które ruszają ze sprzedażą?
Tylko u nas i raczej się to nie zmieni. Nakład jest mały, przeznaczony dla fanów i na minimalnej marży.
Wszystko super :/ tylko chcąc jeszcze coś dokupić to w tym sklepie blog ojciec praktycznie nie ma nic interesującego...

Szczerze to cenowo też bez rewelacji 149zł skoro ang kosztuje 50zł mniej https://grybezpradu.eu/Dice-Settlers-We ... atek-sklep
Nie lubię gdy dodatek kosztuje tyle co podstawka...

No nic zobaczymy ja się póki co wstrzymuje z zakupem...
sasquach
Posty: 1828
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: sasquach »

Xardas123 pisze: 14 wrz 2020, 11:30 Szczerze to cenowo też bez rewelacji 149zł skoro ang kosztuje 50zł mniej https://grybezpradu.eu/Dice-Settlers-We ... atek-sklep
Problem w tym, że z tego co wypominali nakład jest niski, bo podstawka się średnio sprzedała. A niski nakład to wyższe koszta i to znacznie. Niestety, ale poza dużymi hitami dodatki do polskich gier to zawsze będzie problem. I w sumie należy się cieszyć, że Lucrum postanowi zrobić ukłon w kierunku graczy i wydać dodatek po polsku. Inne wydawnictwa tego nie robią np. Norwegowie do Uczty dla Odyna nie będą wydani.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: tapczanik420 »

Xardas123 pisze: 14 wrz 2020, 11:30
Spoiler:
Szczerze to cenowo też bez rewelacji 149zł skoro ang kosztuje 50zł mniej https://grybezpradu.eu/Dice-Settlers-We ... atek-sklep
Nie lubię gdy dodatek kosztuje tyle co podstawka...

No nic zobaczymy ja się póki co wstrzymuje z zakupem...
Tydzień temu w "przedsprzedaży" był za 130 zł. Gra nie jest mega zależna językowo, więc pewnie nie będzie problemu kupić i grać w wersji ENG, jednak te 30 zł dopłaty to dla mnie idealne połączenie wartości pakietu polonizacyjnego oraz wsparcia Lucrum w ramach podziękowania, że jednak podjęli temat. I od razu zaznaczę, że normalnie nie jestem tak szlachetny, żeby w ramach wdzięczności przepłacać kupować w sklepikach wydawców i kupuję w tanich sklepach.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2020, 12:20 przez tapczanik420, łącznie zmieniany 1 raz.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Xardas123 »

Nie wiedziałem że w przedsprzedaży było mniej $$$, teraz jest już 150zł... Cena z przedsprzedaży powiedzmy że akceptowalna teraz już gorzej...
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: tapczanik420 »

Xardas123 pisze: 14 wrz 2020, 12:18 Nie wiedziałem że w przedsprzedaży było mniej $$$, teraz jest już 150zł... Cena z przedsprzedaży powiedzmy że akceptowalna teraz już gorzej...
No to klasyczny dylemat w tym hobby - jak na to patrzeć. To tylko 20 zł różnicy czyli raptem lunch na mieście, albo 20 zł różnicy czyli 15% drożej.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Kisun »

Ale dlaczego już jest drożej? Przecież przedsprzedaż ruszyła ledwo tydzień temu? Była gdzieś informacja, że przedsprzedaż będzie trwać tylko tydzień? Oj, człowiek czekał spokojnie na kasę, a tu takie rzeczy? Nie rozumiem i mi przykro. No tak 150zł, to już faktycznie robi się poważna cena. No nie ładnie Ojcze nasz.
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: anion »

Leser pisze: 14 wrz 2020, 11:13 Nakład jest mały, przeznaczony dla fanów i na minimalnej marży.
Cena prawie 50 zł i to jest minimalna marża? Serio? Szef kazał takie banialuki wciskać?

Dodatek dzisiaj dotarł. Nie skomentowałbym tego, gdyby nie brednie tu zacytowane. Koszt wydruku takiej instrukcji w technologii druku cyfrowego to 3-4 zł z docięciem i zszyciem. Karty wydrukowane na najtańszej kredzie z zakresu 350-400 g. Co Was tyle kosztowało? Nawet nie piszcie, że licencja, bo też znam realia.
W tej cenie mogliście się postarać chociaż o zbliżony papier do kart z gry podstawowej (tym bardziej, że ponoć to nakład dla fanów).

Szkoda gadać. Stosunek ceny do jakości marny. Ciepłe słowo tylko za to, że Wam się chciało. Wielki minus za wciskanie kitu jak dużo to Was kosztuje.

Mimo wszystko pozdrawiam i uczulam, aby bardziej się starać na przyszłość ustalając takie ceny.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: tapczanik420 »

anion pisze: 15 wrz 2020, 17:24 Dodatek dzisiaj dotarł.
To już coś było wysyłane? Czy tylko pakiety polonizacyjne?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: anion »

tapczanik420 pisze: 15 wrz 2020, 17:40
anion pisze: 15 wrz 2020, 17:24 Dodatek dzisiaj dotarł.
To już coś było wysyłane? Czy tylko pakiety polonizacyjne?
Doprecyzuję. Chodziło o pakiet polonizacyjny. Ten sam, który będzie w komplecie z dodatkiem.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Kurczu »

Do mnie dziś dotarł pakiet polonizacyjny i jestem bardzo zadowolony. Dzięki Lucrum, że nas nie zostawiliście 👍
addams
Posty: 49
Rejestracja: 14 sie 2015, 08:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: addams »

Dotarł dzisiaj do mnie dodatek, jednak okazało się, że z brakami - brakuje kart (w talii angielskiej oraz instrukcji jest 7 kart "doradców", w mojej talii polskiej były tylko 4) oraz kafelka promocyjnego. Napisałem do Lucrum przez FB (nie wiem czy to dobra droga) z prośbą o uzupełnienie. Czy tylko u mnie się trafiły braki? Czy to ogólny problem?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: eveni »

U mnie brakuje 2 promek:
"Dodatkowo gratis:
KARTA PROMOCYJNA „Szlaki handlowe”
KAFELEK PROMOCYJNY „07A” "
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: wst121121 »

Dodatek dotarł, wszystko bardzo ładnie wydane, tylko się cieszyć że wydawca postarał się i zgodził się wydać to w takiej formie dla fanów, w końcu zawsze mogli napisać że nie wydają i tyle... Wiele wydawnictw powinno się uczyć takiego podejścia. Cena według mnie odpowiednia za produkt który jest w minimalnym nakładzie i nie będzie więcej dodrukowany, fani zakupią bo to dla nich druk.
Wiele gier zostało porzucane przez polskie wydawnictwa i można było pomarzyć o polskiej wersji dodatków, gdyby inne wydawnictwa robiły to choć w takiej małej formie każdy byłby zadowolony.
Dzięki wielkie Lucrum! :)
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Kurczu »

U mnie były wszystkie karty.
Kafel 07A miałem w podstawce.
Karta promo Surowce Wtórne przyszła z pakietem.
Za to zastanawia mnie karta #120, nie znalazłem nigdzie w instrukcji (ani polskiej, ani angielskiej), do którego jest modułu. Na logikę wydaje się, że moduł Pod Pełnymi Żaglami, ale logika czasem zawodzi 😛
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Dice Settlers (Dávid Turczi)

Post autor: Gromb »

eveni pisze: 15 wrz 2020, 19:12 U mnie brakuje 2 promek:
"Dodatkowo gratis:
KARTA PROMOCYJNA „Szlaki handlowe”
KAFELEK PROMOCYJNY „07A” "
U mnie dokładnie ta sama sytuacja :?
Napisałem do wydawcy z prośba o dosłanie barków.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ