Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: elayeth »

ckbucu pisze: 05 sie 2021, 12:45
elayeth pisze: 05 sie 2021, 11:49
Co do Royal Talona... to jest bardzo mocna jednostka... kolejna edycja wprowadziła zmiany, zwłaszcza dla Brawnen... bo Royal Talon przeciwko Brawnen oznaczało zazwyczaj koniec w pierwszej turze... chyba, że gracz Brawnen wybierze artylerie lub będzie miał trochę szczęścia...
Kojarzysz, jakie to dokładnie zmiany? Wiem, że chyba jedną ze zmian jakie wprowadzili to to, że jako gracz przy wyborze jednostek przeciwnik może wiedzieć co wybrałeś (tak gdzieś mi dzwoniło na forach w necie, że wcześniej to nie było sprecyzowane).
Wklejam całe dywagacje na ten temat dotyczące zmian po angielsku z forum BGG:

Imbalanced match up for brawnen vs heirs- yea arguably. It forced the Brawnen to always get Stronghold level 1 on the first wave because the Brawnen not only had no other way to defeat it but also had to commit to their selection before seeing if the Royal Talon is going to come out.

So there were 2 significant chances to make this matchup more dynamic;

1) The first is island selection. The player going first selects their starting island position second. This mitigated some of the information that the second player had access to. They also made it impossible to start on an island adjacent to a selected island in 2 player.

This means that if the Brawnen go first, they always choose where they orient themselves relative to the heirs to maximize the damage they can deal.

If the Brawnen go second, they get the information first about what fortress advancements are being selected and know before committing units what the heirs are deploying.

2) Probably the more important change is the second for this match-up. The Brawnen can now deploy any hero on the first wave, not just awsh- and Drang received a buff in HP) This has gameplay implications for all aspects of Brawnen gameplay (in PVP) but in this matchup as well.

For one, Drang can be deployed (albiet as the only unit the Brawnen deploy) on the first wave. When combine with a minion from the market, this means Drang can level up quickly against a landmark and use her hero movement to effectively neutralize the talon and/or darb by moving along the flanks of the map where the talon cannot reach and talking advantage of the talons minions movement and/or flying displacement to walk behind the talon and chase it down.

In a worse case scenario; with no market options being minions and the brawnen choosing not to go stronghold, drang gives the Brawnen an option to deploy something that prevents them from losing to a royal talon when going second. (The first player declares their unit selection before the second player commits)

But that isn’t all it did of course. With this change the Brawnen also have the option to purchase merc heroes and actually deploy them on the first wave. Roa, notably, is just drang but for 0 cp.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Curiosity »

Kozio89 pisze: 05 sie 2021, 14:28 Tak, przeciwnik wie co wybrałeś, ale nie wie w jakiej kolejności ułożyłeś jednostki w stacku.
Tyle, że to nie jest nowa zasada. Mówi o niej youtuber w filmiku nagrywanym w grudniu 2019.
https://youtu.be/96KzEaejZco?t=831 (13:49).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ckbucu
Posty: 357
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: ckbucu »

To ja namieszałem, myślałem, że to że wybór jest jawny doprecyzowali w 2ed.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: bajbaj »

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu dni udało mi się zagrać 10 partii w Cloudspire - grę na którą od długiego czasu życzliwie spoglądałem ze względu na wydawcę (Chip Theory Games), a która nie do końca mnie przekonywała swoją formułą (opisywana zazwyczaj jako połączenie tower defense i MOBA). Poniżej trochę moich wrażeń, ocen i podpowiedzi. Jest tego dużo, więc "ubrane" w spoiler.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 17 paź 2021, 00:54 przez bajbaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Probe9 »

Nie no wiadomo, że w solo trzeba wszystkie cele zrealizować zanim pójdzie się dalej, to taka niepisana zasada :D

Co do oceny to się zgadzam, jest tu stosunkowo mało losowości, ale dla mnie to akurat zaleta. W grze kompetytywnej o tak wysokim progu wejścia bym się frustrował gdyby moje plany były unicestwiane przez zły rzut kostką ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Dhel »

Kurcze, Cloudspire to naprawdę dziwny twór, nie ukrywam, że gdyby nie wykonanie (!) to bym ją sprzedał parę miesięcy temu, a tak było mi po prostu żal pozbawiać się gry, która naprawdę prezentuje się wybornie na stole. Jakoś zagryzałem zęby za każdym razem, gdy akurat po prostu nie miałem dnia, a wyciągnąłem to by odświeżyć sobie zasady i ruszyć kampanię solo - tu zgodzę się z przedmówcą, jeśli zrobimy sobie odpoczynek chwilę od tego tytułu naprawdę ciężko się do niego wraca po dłuższym czasie. Ale ostatecznie powrotów nie żałuję, baaa, właśnie tyle co skończony ostatni scenariusz kampanii w podstawce, ponad 40 godzin gry, gdzie nie powtarzałem specjalnie scenariuszy, które mi nie szły ( a było takich trochę), tylko leciałem przed siebie z myślą, że wrócę w przyszłości raz jeszcze ( co mi teraz chodzi po głowie :D )

Z mojego punktu widzenia jest to naprawdę kawał świetnej gry, która na pewno nie każdemu podejdzie - warto początkowo mocno pooglądać parę rozgrywek czy to będzie to (Rob's gaming table chyba ma wszystkie scenariusze rozegrane i świetnie wyjaśnia zasady). O dziwo sam nie jestem fanem gier typu MOBA, a tutaj naprawdę się podobało, jedyny minus to te ciężkie powroty do gry, jednak jak już się wejdzie na nowo i załapie rytm to gra płynie.
Granie pod solo jest dopieszczone, scenariusze są bardzo zróżnicowane (ten, gdzie wprowadzenie sugeruje, że złe pozyskanie energii destabilizuje wyspy i rzeczywiście w trakcie scenariusza mapa się rozpada - miodzio!
Chyba się powtarzam, ale mam mocne skojarzenia z komputerowym Warcraftem 3, gdzie multik rządził się swoimi prawami, a kampania solo zmieniała często te zasady gry, tutaj jest podobnie, nie chodzi tylko by zniszczyć wroga, ale jest cel, który trzeba osiągnąć nie koniecznie zawsze brutalną siłą.

2 rzeczy mi się nie podobają - szkoda, że nie ma jakiejś automy, bardzo chciałbym zagrać taką symulację frakcja na frakcję, endless mode to jednak nie to do końca, no ale to takie marudzenie dla marudzenia, grania solo jest od groma.
Jednak druga mnie drażni - w grze tak wydanej, za taką cenę, jednak mogliby dodać łaskawie tą książeczkę w miękkiej oprawie przynajmniej jeśli chodzi o story, gra mnie tak wkręciła, że jestem po prostu ciekawy, dlaczego te niektóre scenariusze wyglądają tak a nie inaczej i mamy za przeciwników dane frakcje.

Książki są oczywiście do kupienia osobno, co ostatecznie pewnie zrobię, bo jednak pomimo trudnego początku z Cloudspire jest to gra, która na pewno zostaje w kolekcji i zamierzam do niej regularnie wracać. Z na razie 2 gier od CTG dla mnie Too Many Bones jest liderem, no ale jest to gra, która idealnie trafiła w moje gusta. Cloudspire w top 10 się znajdzie na pewno. Teraz jestem ciekawy gdzie się uplasuje burncycle.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: skiba »

Dhel pisze: 21 mar 2022, 00:26 Książki są oczywiście do kupienia osobno, co ostatecznie pewnie zrobię, bo jednak pomimo trudnego początku z Cloudspire jest to gra, która na pewno zostaje w kolekcji i zamierzam do niej regularnie wracać.
Jakby co to te książki to mniej więcej to, co masz w pudełku z grą w miękkiej oprawie wzbogacone o mniej więcej 2 strony tekstu na każdą misję. Jak np. jedna z pierwszych misji zaczyna się od "Kram idzie walczyć" i jest opisane jak dostaje rozkaz ataku to w książce dodatkowo masz 2 strony tekstu o tym, co robił przed dostaniem rozkazu i jak rozkminiał, że wojny trzeba uniknąć itd. Jest lepiej, ale to też nie jest jakaś długa opowiastka :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Dhel »

skiba pisze: 21 mar 2022, 08:05
Dhel pisze: 21 mar 2022, 00:26 Książki są oczywiście do kupienia osobno, co ostatecznie pewnie zrobię, bo jednak pomimo trudnego początku z Cloudspire jest to gra, która na pewno zostaje w kolekcji i zamierzam do niej regularnie wracać.
Jakby co to te książki to mniej więcej to, co masz w pudełku z grą w miękkiej oprawie wzbogacone o mniej więcej 2 strony tekstu na każdą misję. Jak np. jedna z pierwszych misji zaczyna się od "Kram idzie walczyć" i jest opisane jak dostaje rozkaz ataku to w książce dodatkowo masz 2 strony tekstu o tym, co robił przed dostaniem rozkazu i jak rozkminiał, że wojny trzeba uniknąć itd. Jest lepiej, ale to też nie jest jakaś długa opowiastka :)
Dzięki! :)

Kurcze, gdyby pierwszy tom był w miękkiej oprawie i kosztował tylko tą dyszkę, to bym się nie zastanawiał, a tak jest to jednak wydatek, z którego mnie chyba skutecznie wyleczyłeś :D

No ale z kolei drugi tom zawiera dodatkowe scenariusze, hmm, hmmm, normalnie dylematy pierwszego świata
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Ardel12 »

Wczoraj przebiłem się przez zasady, co zajęło mi pod 3h z przeglądnięciem parum kwestii na BGG i przeczytania zasad dla PvP oraz SOLO wraz z oboma przykładowymi scenariuszami. Gra jest na tyle unikalna, że zrozumienie i przyswojenie wszystkiego swoje zajmuje, ale muszę oddać, że zasady są klarowne i Reference Sheet robi świetną robotę. Znalazłem tam odp na każde pytanie jakie mi przyszło do głowy.

Dziś grę rozłożyłem i obmacałem wszystkie elementy. Kto ma TMB ten wie czego się spodziewać. Wszystko wygląda cudownie i jest wykonane na naprawdę wysokim poziomie. Sztony pokerowe jak zwykle robią robotę i smucą mnie jedynie plastikowe sztony życia, które po zakupie odpowiedników do TMB wyglądają po prostu słabo. Bardzo spodobał mi się zamykany pojemniczek na oznaczenia ulepszeń naszej fortecy.

Rozegrałem tutorial SOLO(giganci vs drzewa) i bawiłem się całkiem dobrze. Niestety pierwsza fala to częste wertowanie wielu różnych pomocy. Od instrukcji, RS, po pomoce frakcji i różne niezbędne tabelki jak te z priorytetem ataku. Zrozumienie ruchu, umiejętności i kolejności działań zajęło mi wiele czasu. W samej partii zapomniałem całkowicie o tym, że za Spire rzuca się kośćmi podczas ataku. W sumie wiele jest miejsc, gdzie ciężko było mi załapać działanie danego elementu, gdyż zmienia się on w zależności od tego kogo/czego dotyczy. Ruch naszych minionów a AI. Ulepszenia względem bohaterów a Spire. Zasady retaliation różne dla minionów/bohaterów a Spirów i Twierdz. Wszystko jest klarownie wyjaśnione w zasadach, ale zapamiętanie wszystkiego jest kosztowne.

Po przebiciu się przez dwie fale w końcu w 3 byłem w stanie po prostu dobrze się bawić i rozpykać przeciwnika. Gra oferuje na prawdę sporo opcji. Algorytm zarządzający minionami pozwala i tak na wiele opcji, choć czasem mocno nas potrafi ograniczyć. Levelovanie bohaterów bardzo mi się spodobało, podobnie działania wież. Już sama faza wystawiania jednostek jest ciekawą dla mnie łamigłówką. Jakie postacie wystawić. Czy je grupować. Jak je zgrupować. Tutorial był finalnie dla mnie spacerkiem i wytrwanie do końca 3 fali z osiągnięciem wszystkich celów fraszką.

W kolejnym tygodniu zagram kolejną partię SOLO i już jestem umówiony na PvP z kumplem. Nie wiem czy to gra dla mnie. Obecnie jestem po prostu zmęczony przez natłok zasad i dodatkowo ogarnianie AI(a graczem solo to ja nie jestem).
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: okienko1234 »

Ardel12 pisze: 06 maja 2022, 17:21 Niestety pierwsza fala to częste wertowanie wielu różnych pomocy. Od instrukcji, RS, po pomoce frakcji i różne niezbędne tabelki jak te z priorytetem ataku.
Najtrudniejsze jest pierwsze 50 rozgrywek, potem idzie jakoś większość z nich zapamiętać. :)
Ardel12 pisze: 06 maja 2022, 17:21 W kolejnym tygodniu zagram kolejną partię SOLO
Życzę powodzenia, mi przejście pierwszej misji brewmenów na 3* z zachowaniem poprawności wszystkich zasad zajęło z 6 podejść.
Z zasad które pewnie będziesz sprawdzał w internecie podczas ten misji to:
- "armored" działa tylko jak jesteś zaatakowany, nie działa na umiejętności np "splash" i na retaliation.
- elfinkaze ma 3 ruchu i atakuje tylko bohatera jeśli znajdzie się w jego zasięgu (najdalej 4 hexy), to kiedy atakuje wybiera gracz więc możesz zblokować jego ruchu minionami przeciwnika.
- jeśli wieżyczka nie ma "air defense" albo "flying" to nie może atakować jednostek latających, ale jeśli zaatakuje miniona obok latającej jednostki to może zadać jej obrażenia za pomocą "splash"
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Ardel12 »

okienko1234 pisze: 06 maja 2022, 17:56 - "armored" działa tylko jak jesteś zaatakowany, nie działa na umiejętności np "splash" i na retaliation.
okienko1234 pisze: 06 maja 2022, 17:56 - jeśli wieżyczka nie ma "air defense" albo "flying" to nie może atakować jednostek latających, ale jeśli zaatakuje miniona obok latającej jednostki to może zadać jej obrażenia za pomocą "splash"
Te dwa już ogarnąłem. Pierwszy wyszedł w mojej partii, gdzie jedna z jednostek brawlmanów to ma. W sumie dzięki niej udało się podejść do samej bazy przeciwnika i rozwalić jedną z wieżyczek. Niestety potem już musiałem walnąc w twierdzę i retaliate go dobił.

Do drugiego dodałbym, że nawet nie mając flying czy air defense, to retaliate i tak wchodzi.

A co do:
okienko1234 pisze: 06 maja 2022, 17:56 - elfinkaze ma 3 ruchu i atakuje tylko bohatera jeśli znajdzie się w jego zasięgu (najdalej 4 hexy), to kiedy atakuje wybiera gracz więc możesz zblokować jego ruchu minionami przeciwnika.
To nie wiem jeszcze o czym mowa :D

No, ale BGG pod ręką mam, zasady i pomoce i staram się do tego spokojnie podchodzić. Dlatego też zajmuje to tyle czasu. No z tymi 50 partiami to mnie przeraziłeś, ale jestem w stanie spokojnie w to uwierzyć. W sumie odpocząłem i jakbym miał czas to już bym pykał :D
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Dhel »

Ja tą grę baaardzo polecam. Sam początkowo robiłem wiele błędów, czasem też źle rozumiałem cel scenariusza, dlatego polecam Rob’s gaming table w przypadku wątpliwości w niektórych potyczkach.

Dzisiaj rozegrałem drugi raz pierwszy scenariusz frakcji Griege, normalnie robale mnie zauroczyły, kapitalne i do tego bardzo tematyczne zdolności.

Wcześniej wziąłem się za scenariusze coop więc powrót do solo 1:1 wydaje się mi teraz bardzo prosty, No ale to jak ten żołnierz który narzekal na 10 kilowy plecak, dodali drugie 10, po kilometrze odjęli i okazało się że jednak ma lekko. :lol:
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: okienko1234 »

Dhel pisze: 06 maja 2022, 22:00 polecam Rob’s gaming table w przypadku wątpliwości w niektórych potyczkach.
Nie wiem jak wyglądają jego najnowsze filmiki odnośnie Cloudspire, ale większość jego początkowych rozgrywek wygrywał tylko dlatego że źle interpretował zasady bądź o nich zapominał, tak więc średni z niego autorytet. Choć wciąż, może lepsze to niż nic, gdy się nie ma pojęcia jak w ogóle zacząć rozgrywkę.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: venomik »

Plusem youtuba jest to, że ludzie zwykle w komentarzach szybko wpisują co i dlaczego było nie tak - więc nawet gameplay z błędami często nie jest tak straszny.
O ile błędy nie wpływają całościowo na rozgrywkę (jak robienie tylko 2 akcji na turę w terraformacji)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Probe9 »

Jeżeli chodzi o zasady to polecam BGG lub nawet bardziej ich kanał na Discordzie - tam odpowiedzi padają jeszcze szybciej. Na YT w kontekście zasad zbyt wielu wartościowych kanałów nie znalazłem, jeżeli chodzi o gameplaye to na bardzo wysokim poziomie wg. mnie jest mortalcompass.

Mi wymaksowanie wszystkich misji w 1 kampanii zajeło spokojnie ponad 10 rozgrywek, ale wszystkie to była genialna zabawa. A to dlatego, że Cloudspire to genialna gra :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Dhel »

okienko1234 pisze: 06 maja 2022, 22:13
Dhel pisze: 06 maja 2022, 22:00 polecam Rob’s gaming table w przypadku wątpliwości w niektórych potyczkach.
Nie wiem jak wyglądają jego najnowsze filmiki odnośnie Cloudspire, ale większość jego początkowych rozgrywek wygrywał tylko dlatego że źle interpretował zasady bądź o nich zapominał, tak więc średni z niego autorytet. Choć wciąż, może lepsze to niż nic, gdy się nie ma pojęcia jak w ogóle zacząć rozgrywkę.
W sumie na bezrybiu i rak ryba :wink:

Na pewno kanał chip theory jest podstawą na wyjaśnienie podstawowych zasad i działania frakcji , Rob mi leżał by zrozumieć niektóre założenia scenariusza. Na szczęście bgg ma paru aktywnych użytkowników z dużą wiedzą, którzy wspomogą.

No a ja po drugim scenariuszu frakcji Griege, normalnie robale niespodziewanie wychodzą mi na ulubioną frakcje, ich ewolucja jednostek jest bardzo fajną mechaniką.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Curiosity »

Która frakcja jest Waszą ulubioną? A która wydaje się Wam najlepsza?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Ardel12 »

To jakie dodatki polecacie? W sumie nowe frakcje to podstawa, więc zostają:
- Portal Seekers - więcej kafli terenu i sztonów marketu i landmark dla mnie wygląda na dobry zakup. Podstawka oferuje ich dla mnie trochę mało.
- Ankar's Plunder Softcover Booklet: Bonus Scenarios and Skirmishes - 10$ za kolejne scenariusze do solo, coop i pvp wydaje się rozsądną ceną, choć przy zakupie wszystkich frakcji to solo i coop będzie miał tego multum.
- Hero's Bounty - nowe eventy i relikty. Wydaje się ok, choć eventów w solo i coop się nie ciągnie w ogóle, więc nie wiem czy jest w ogóle potrzebny.

Figurki mnie w ogóle nie interesują. CTG ma stać sztonami, a nie plastikiem. Zastanawiam się jeszcze nad premium sztonami życia. Które dodatki z wymienionych polecacie/odradzacie?
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Dhel »

Curiosity pisze: 07 maja 2022, 06:34 Która frakcja jest Waszą ulubioną? A która wydaje się Wam najlepsza?
Siła pod pvp się nie wypowiem, nie grałem i nie wiem czy dam radę kogoś znaleźć (jak ktoś z okolic Rzeszowa chętny to dajcie znać :) )

Natomiast solo to po ograniu 5 na ten moment i ogólnego „funu”:

1. Griege - unikatowa frakcja z rozwojem jednostek przez ewolucje, tunele, fajny rozwój fortecy

2. Grovetenders - skill przywołanie, może fajnie namieszać, zwłaszcza w późniejszych falach, podobają mi sie jednostki

3. Heirs - szybka, fajna, wypuszczanie koliberkow by te bomby rzucały daje radochę

4. Narora - bardzo mocne i fajne jednostki, mam skojarzenia z protosami ze starcrafta, i tam i tu nie potrafię zbyt dobrze grać :D

5. Barwmen - Hmm, tak naprawdę to ja tez bardzo ich lubię, mocni we wszystkim, zdolność raze ulepszonych wieżyczek to momentami potęga. Wymagają najmniej kombinowania przez co najłatwiej ich prowadzić, to duży plus.

Ogółem polecam wszystkie :lol:
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Dhel »

Ardel12 pisze: 07 maja 2022, 10:23 To jakie dodatki polecacie? W sumie nowe frakcje to podstawa, więc zostają:
- Portal Seekers - więcej kafli terenu i sztonów marketu i landmark dla mnie wygląda na dobry zakup. Podstawka oferuje ich dla mnie trochę mało.
- Ankar's Plunder Softcover Booklet: Bonus Scenarios and Skirmishes - 10$ za kolejne scenariusze do solo, coop i pvp wydaje się rozsądną ceną, choć przy zakupie wszystkich frakcji to solo i coop będzie miał tego multum.
- Hero's Bounty - nowe eventy i relikty. Wydaje się ok, choć eventów w solo i coop się nie ciągnie w ogóle, więc nie wiem czy jest w ogóle potrzebny.

Figurki mnie w ogóle nie interesują. CTG ma stać sztonami, a nie plastikiem. Zastanawiam się jeszcze nad premium sztonami życia. Które dodatki z wymienionych polecacie/odradzacie?
Jak sam powiedziałeś, frakcje to podstawa, potem jak dużo grasz multi to portal seekers. Ulepszone żetony życia pomimo ceny polecam, zwłaszcza jak lubisz czuć ciężar tych całych stosów przeciwników :wink:

Scenariusze pod solo na końcu bym wziął, w podstawce i dodatkach jest tego tyle i mozna tak mieszać z nimi (niektóre scenariusze będę ogrywał innymi frakcjami, ponieważ cele są na tyle uniwersalne że chce zobaczyc jak innym frakcjom pójdzie), że nie jest to konieczne na już.
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: bexolini »

Ja się w tej grze zakochałem... Od zbiórki udało mi się rozegrać 12 partii solo (1 scenariusz powtarzałem kilka razy :D) oraz 4 partie 1vs1. Myślałem że gra będzie cięższa ale po kilku partiach wszystko klika jak trzeba ale łatwo die czasem pogubić w sekwencji tury :D szczególnie grając heirs (ich szdolbosc ataku przed ostrzałem Spires). Na chwilę obecną to moja gra roku (tak wiem mamy dopiero maj :D) Dlatego Bardzo się cieszę że wziąłem wszystko oprócz figurek w zbiorówce. Co do dodatków to:
- sztony życia są świetne, lepsze niż te do TMB
- frakcje wiadomo...
- portal seekers dodają więcej tego samego więc wpływa to jakoś na regrywalnosc
- po 1 partii już wiedziałem że ta gra u mnie zostaje i udało mi się wyrwać miniatury i muszę powiedzieć że obawiałem się że będą za duże będą mi zasłaniać plansze ale o dziwo naprawdę dużo dają jeżeli chodzi o wizualizacje tego co się dzieje na planszy i jak będę miał okazję to będę chciał dorwac drugi pack z miniaturami :D na filmikach wyglądały na dużo większe a są na prawdę w sam raz :D
Co do ulubionej frakcji narazie nie jestem w stanie się wypowiedzieć która jest najlepsza bo grałem osobiście tylko brawnen, heirs, grovetenders i Griegie. Na chwilę obecną najbardziej lubię grać drzewkami bo podobają mi się tematycznie i zdolność summon odpalana w dobrym momencie potrafi sporo namieszać :D a do tego mozliwosc przemieszczania swoich iglic jest super :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Probe9 »

Ardel12 pisze: 07 maja 2022, 10:23 To jakie dodatki polecacie? W sumie nowe frakcje to podstawa, więc zostają:
Brałbym wszystko :D Serio, nie jestem uzależniony od all-inów, ale tutaj tych rzeczy jest w sumie niewiele, a wszystkie dodają coś ekstra. Portal Seekers dodaje fajnej regrywalności, dodatkowe scenariusze z książeczek zawsze na propsie. Ewentualnie to Hero`s Bount bym odpuścił jeżeli bym musiał :)
bexolini pisze: 07 maja 2022, 12:20 - po 1 partii już wiedziałem że ta gra u mnie zostaje i udało mi się wyrwać miniatury i muszę powiedzieć że obawiałem się że będą za duże będą mi zasłaniać plansze ale o dziwo naprawdę dużo dają jeżeli chodzi o wizualizacje tego co się dzieje na planszy i jak będę miał okazję to będę chciał dorwac drugi pack z miniaturami :D na filmikach wyglądały na dużo większe a są na prawdę w sam raz :D
Słyszałem, że te od Horizon Wrath są za duże i wystają poza hex, a te od Uprising są z kolei za małe. Dla mnie figsy raczej niepotrzebne, ale jako psychofan tej gry i wydawnictwa pewnie w końcu wezmę, ale raczej te od podstawki tylko. Źródło informacji o tych figsach - https://www.youtube.com/watch?v=E1PJ-03HFic, tak jak pisałem wcześniej - polecam ten kanał, lepszego na YT o Cloudspire nie znalazłem. A grają jeszcze sporo w CoH, wiec też duży plus :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Curiosity »

Z takich życiowych osiągnięć, to udało mi się upakować wszystkie dodatki (oprócz figurek i dodatkowych scenariuszy) w pudełku od podstawki. I nawet spoko wszystko leży, wieko się w pełni domyka. 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Probe9 »

Curiosity pisze: 13 maja 2022, 15:26 Z takich życiowych osiągnięć, to udało mi się upakować wszystkie dodatki (oprócz figurek i dodatkowych scenariuszy) w pudełku od podstawki. I nawet spoko wszystko leży, wieko się w pełni domyka. 8)
Picture or it didn`t happen. Też się muszę za to zabrać, więc skorzystam ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: bexolini »

Mogę potwierdzić wszystko się ładnie mieści w pudełko od podstawki :)

Może się przydać: https://www.youtube.com/watch?v=ZwGG-GLnbOs
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
ODPOWIEDZ