Podwodne Miasta / Underwater Cities (Vladimir Suchy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Nilis »

A moim zdaniem to wygląda tak że ten dodatek jest wycięty z podstawki. Według obecnych standardów rynku podstawka razem z tym dodatkiem powinna być sprzedawana razem jako core box z ceną około 200zł i byłoby git. Kupiłbym.
A zestaw taki kosztuje 280-300zł. Moim zdaniem to za dużo i ja nie kupię. Oczywiście wydawcę nie obchodzą pojedyńcze zdania. Dodatek się pewnie dobrze sprzeda i to się liczy
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Owszem tak powinno jest Niestety gra została wydana przez małe wydawnictwo założone przez żonę twórcy dlatego też musieli na czymś oszczędzić i padło na wykonanie podstawki Dodatek poprawia jakość i nie tylko Niestety taki rynek
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: NestorZolo »

No nic, trzeba czekać, aż potanieje. Przy tej cenie raczej szybko nie zniknie ze sklepów. Co wygra w tej walce? Rozsądek czy serce? :)
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: tsodo »

Nilis pisze: 25 maja 2020, 21:44 A moim zdaniem to wygląda tak że ten dodatek jest wycięty z podstawki. Według obecnych standardów rynku podstawka razem z tym dodatkiem powinna być sprzedawana razem jako core box z ceną około 200zł i byłoby git. Kupiłbym.
A zestaw taki kosztuje 280-300zł. Moim zdaniem to za dużo i ja nie kupię. Oczywiście wydawcę nie obchodzą pojedyńcze zdania. Dodatek się pewnie dobrze sprzeda i to się liczy

Czemu Twoim zdaniem zawartość dodatku wyglada jak wycięta z podstawki ?
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Nilis »

No przecież opisałem. Dodatek wg. Mnie powinien być włączony do Core boxa i wyższa cena i wtedy byłaby pełna podstawowa wersja.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: tsodo »

Nilis pisze: 28 maja 2020, 07:52 No przecież opisałem. Dodatek wg. Mnie powinien być włączony do Core boxa i wyższa cena i wtedy byłaby pełna podstawowa wersja.
Ale co opisałeś ?
Twierdzisz, że dodatek jest wyciętą zawartością z podstawki, bez popracia żadnym argumentem.
W taki sposób to każdy dodatek można uznać za wyciętą zawartość :)
Samo powolnie się na jakieś standardy(ciekawe jakie?) nie jest argumentem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: japanczyk »

Nilis pisze: 28 maja 2020, 07:52 No przecież opisałem. Dodatek wg. Mnie powinien być włączony do Core boxa i wyższa cena i wtedy byłaby pełna podstawowa wersja.
Ale dlaczego? Podstawce nic nie brakuje.
Jedyną rzeczą, która ekonomicznie tutaj popłynęła to planszetki miast - mogly byc w wersji podstawowej, ale gra bylaby za droga, wiec zrezygnowali z tego.
Ponieważ gra dobrze sie sprzedała powstał dodatek, który koryguje "problem" podstawki z kiepskimi planszetkami, niestety jest to koszt, który podnosi znacznie cene dodatku

Moim zdaniem słabo to rozegrali - mogli po prostu zrobic dodatek a planszetki sprzedawać oddzielnie, tak jak w przypadku Terraformacji, no ale cóż....
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: rastula »

w naszym hobby tektura grubsza niż papier toaletowy jest w cenie kamieni szlachetnych :D...
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Po części trochę tak to wygląda Choćby patrząc po planszetkach graczy czy nowe karty asystentów (te z podstawki mógłby być jako do gry dla początkujących + te z dodatku jako wariant dla zaawansowanych) mogły być od razu Reszta wydana jako mały dodatek no ale twórca nie chciał wydawać gry za ponad 200 chciał żeby wyszło to tanio a robił to w firmie swojej żony która jest mała wytwórnia więc

Można wybaczyć takie wpadki Koniec końców jakby było tak jak kolega by chciałgra wyszła by podobnie cenowo bo podstawka pewnie kosztowała by z 200 a dodatek koło 50-80 i niesmaku by nie było tyle że nie każdy chciałby wydać ponad 200 na grę a za około 100 znajdzie się większe grono Do tego jak się gra spodoba to wydać kolejne koło 100 nie będzie tak ludzi bolało

Kwestia tego kto ile lubi wydać na planszowki Jedni nie lubią wydawać więcej niż 100 inny więcej jak 200 a znajdziesz takich co stwierdza że ponizej 200 to biedaki gry kupują i on gra tylko w drogie tytuły 🤷
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Nilis »

japanczyk pisze: 28 maja 2020, 08:55
Moim zdaniem słabo to rozegrali - mogli po prostu zrobic dodatek a planszetki sprzedawać oddzielnie, tak jak w przypadku Terraformacji, no ale cóż....
Zgadza się. Właśnie zajrzałem do zawartości podstawki i w sumie racja że trochę popłynąłem z tym wycięciem z podstawki. :wink:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: rastula »

dla mnie bariera psychologiczna - "dodatek w cenie podstawki" - jest nie do przeskoczenia ...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Trolliszcze »

Poczekaj na wyprzedaż, Portal często je robi.
Zresztą, jeśli się wahasz z powodu ceny, to i tak go prawdopodobnie nie potrzebujesz - co oznacza, że Portal pomógł Ci zaoszczędzić trochę grosza ;)
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

rastula pisze: 28 maja 2020, 10:01 dla mnie bariera psychologiczna - "dodatek w cenie podstawki" - jest nie do przeskoczenia ...
W takim razie na Everdell nawet nie spoglądaj 😂
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: rastula »

Atk pisze: 28 maja 2020, 10:31
rastula pisze: 28 maja 2020, 10:01 dla mnie bariera psychologiczna - "dodatek w cenie podstawki" - jest nie do przeskoczenia ...
W takim razie na Everdell nawet nie spoglądaj 😂
nawet nie spojrzałem - ta gra ładnie wygląda - poza tym DLA MNIE nie jest atrakcyjna
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Wczoraj zagrałem 1x i jako fan TM czy PM mogę stwierdzić że w miarę przyjemna i przede wszystkim dużo szybsza więc kto co lubi
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze: 28 maja 2020, 10:05 Poczekaj na wyprzedaż, Portal często je robi.
Zresztą, jeśli się wahasz z powodu ceny, to i tak go prawdopodobnie nie potrzebujesz - co oznacza, że Portal pomógł Ci zaoszczędzić trochę grosza ;)

Generalnie to nie potrzebuję , już chyba żadnej gry więcej w życiu :)...ale to hobby nie na tym polega :D.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Gizmoo »

rastula pisze: 28 maja 2020, 10:01 dla mnie bariera psychologiczna - "dodatek w cenie podstawki" - jest nie do przeskoczenia ...
Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, że ja żadnych barier psychologiczno-cenowych przy planszówkach nie mam. :|

A w tym roku na nic bardziej nie czekam niż na ten dodatek. Wprawdzie podstawce niczego nie brakuje i jest dla mnie grą kompletną, ale za każdym razem jak wychodzi coś nowego do gry, którą przynajmniej lubię (a UC uwielbiam i pnie się do góry w moim top10!), to uruchamia się u mnie chęć posiadania. Nie wiem, czy to syndrom kolekcjonerski, czy inne FOMO, ale chcę to mieć. Szczególnie, że słyszałem mega pozytywne opinie o tym dodatku.
Atk pisze: 28 maja 2020, 10:31 W takim razie na Everdell nawet nie spoglądaj 😂
Choć kocham Everdell - to przy ostatniej kampanii na KS wymiękłem cenowo. Ale zabiła cena za przesyłkę, a nie za same dodatki. I mam nadzieję, że uda się jeszcze gdzieś mi je dorwać w akceptowalnej cenie. ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 28 maja 2020, 11:28 [...] to uruchamia się u mnie chęć posiadania. Nie wiem, czy to syndrom kolekcjonerski, czy inne FOMO, ale chcę to mieć.
To uzależnienie ;-)
Gizmoo pisze: 28 maja 2020, 11:28 Choć kocham Everdell - to przy ostatniej kampanii na KS wymiękłem cenowo. Ale zabiła cena za przesyłkę, a nie za same dodatki. I mam nadzieję, że uda się jeszcze gdzieś mi je dorwać w akceptowalnej cenie. ;)
Wymień na Polską wersje :P ja tak zrobiłem ;-) Cena robi sie akceptowalna :P

Co do UC - uważam, że cena jest naprawde spoko jak na to co oferuja w dodatku - planszetki, promka, 3 nowe moduly i szczegolnie asymetryczne zdolnosci
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: rastula »

Mogę tylko podpisać się pod wieloma opiniami powyżej.

Cenę podbiły planszetki i tu pewnie dochodzimy do sedna sprawy, czy wrzucenie pimpa do merytoryki się sprawdzi w sprzedaży

Z różnych przyczyn ( w większości irracjonalnych :D) przy tej cenie JA nie kupię ... ale za talię , moduły itd spokojnie bym z te powiedzmy 79,99 dołożył do kasy żon autora i wydawcy ... podobny model biznesowy mają firmy ;)...
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam do zapoznania się z recenzją dodatku New Discoveries.

https://www.youtube.com/watch?v=Vu-5kliPdxs
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Są gdzieś do kupienia nakładki pleksi na planszetki gracza?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Gdzieś widziałem chyba możliwość wydrukowania ale się tam bardziej nie interesowałem bo w dodatku (który się przesuwa 🤤😪) będą poprawione planszetki
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: dave8 »

Obejrzałem gameplay i też się skusiłem.
Wygląda zacnie. Wziąłem od razu z dodatkiem.
:D
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Wlasnie Prezes powiedzial ze dzisiaj rusza wysylka przedsprzedazy dodatku kto zamowil w ich sklepie

W aleplanszowki premiera 15 pazdziernika
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Grał już ktoś w dodatek? Mój już doszedł ale nie miałem czasu ale ciekawi mnie wasza opinia

Rozpakowałem grę i te planszetki wyglądają rewelacyjnie
ODPOWIEDZ