Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dante
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Dante »

miras23 pisze: 30 sty 2024, 19:08 W jaki sposób odróżnię karty kampanii Ostatni Rycerz i Wiek Legend? Chce odfoliować na razie tylko jedne karty do danej kampanii.
Na kartach specjalnych i spotkań widzę symbole (stojący rycerz oraz hełm?).
Na sekretach niestety nic nie ma.
Mam zarobioną listę sekretów do każdej kampanii. Jak wrócę do domu i nie zapomnę to wrzucę na serwer i dam linka.
Jak bym zapomniał męcz mnie na priv.

Z tego co pamiętam w innych kampaniach czasami się używa sekretów z podstawki.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Znalazłem u siebie na komputerze, skądś ściągnąłem jakiś czas temu, ale nie wiem czyjego autorstwa:
Obrazek
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Dante pisze: 31 sty 2024, 10:45 Z tego co pamiętam w innych kampaniach czasami się używa sekretów z podstawki.
No właśnie. Dlatego podział chyba nie ma sensu, sekrety są wspólne. Nawet numeracja w podstawce jest "pusta" (o ile pamiętam nie ma np. sekretu nr 1).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: filip91 »

Część sekretów jest wspólna, część encounteròw jest wspòlna, umiejętności atrybutów są wspòlne, część decka też.
Polecam grać, a nie się rozdrabniać i ciągle reorganizować grę. Jeśli gra poprosi Cię o dobranie sekretu X po prostu go dobierasz.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Dokładnie tak!
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Dante
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Dante »

Hrosskar pisze: 31 sty 2024, 11:18 Znalazłem u siebie na komputerze, skądś ściągnąłem jakiś czas temu, ale nie wiem czyjego autorstwa:
Obrazek
Mój dywan, insert i zrobiona przez mnie lista. :D
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Morgon »

Gram dalej Caolin true solo Wiek Legend. Jestem w 6 rozdziale, dotarłem do momentu w którym by wybrać jakąś opcję muszę mieć daną cechę na 3 poziomie, tyle, że gra daje tak mało XP, że jest to prawie niewykonalne. Policzyłem, że do tej pory uzbierałem 22 XP, więc aby np. mieć brutalność na 3 poziomie musiałbym wydać 18 XP, do tego 4 na odwagę na 1 poziomie a za co rozwijać talię walki? Dyplomacji nawet nie ruszyłem bo brakuje XP. Wcześniej grałem Ostatniego Rycerza i też było trudno i mało XP, ale nie aż tak jak tutaj, gdzie gra stawia wymagania a nie ma nawet za co rozwijać, a nie mogę wrócić później bo rzecz tyczy się głównego zadania z rozdziału. Chyba zdubluję ilość XP, bo jak tu grać, a czytałem na bgg, że później przeciwnicy 4 i 5 poziomu są tak silni, że ludzie ich po prostu unikają i uciekają z walki 😐
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: filip91 »

Hej.
My dosłownie wczoraj w AoL dołożyliśmy extra xp za ostatnie rozdziały. Teraz mamy potężną nagrodę 2 xp zamiast 1 ;)

Niektórzy na bgg dawali też extra rozwinięcie talii co rozdział.

Widziałbym też jakąś opcję w stylu akcja lokacji/eksploracji "trening" np. 5 kosztowności za kartę. Cokolwiek?

Kiedyś ktoś miał fajną rozpiskę gdzie dodawać w LK/AoL a gdzie utrudniać i zabierać exp w FoA. Niemal połowa gry a my nadal biegaliśmy z podstawowym deckiem :)
Ja też gram Caolin, ale żona Thebaltem więc się uzupełniany i jakoś to leci
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Morgon »

Przy graniu na jedną postać opcja płacenia za rozwinięcia nie wchodzi w grę bo koszty opłacenia armii są wysokie i nie ma ich z kim dzielić. Ogólnie kampania jest ciekawa, ale widać, że skalowanie i rozwój postaci leży. Trudność jest absurdalnie wysoka na true solo. W Upadku Avalonu było sporo XP i można było spokojnie grać jedną postacią. W Ostatnim Rycerzu było trudniej, mniej XP, ale nadal do przejścia, poza jednym przeciwnikiem, który w odwecie zabierał wszystkie kosteczki jak przyłożyłeś mu za 4 albo więcej, więc gościa odrzucałem jak tylko się pojawił. W Wieku Legend menhiry nie gasną, a samo posiadanie jednego wydarzenia więcej i nie płacenia energii za dowodzenie armią to słaby bonus w sytuacji gdy potrzebujesz mieć 5 siły militarnej i masz tylko jedną postać, która musi to wszystko kupić i utrzymać przez kilka tur, do tego XP jak na lekarstwo a przeciwnicy wredni jak nigdy dotąd. To jest pierwsza kampania, w której usunąłem limiter i karę za brak jedzenia na koniec dnia. Teraz jeszcze podwoję XP i myślę, że będzie się grało w końcu normalniej.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Morgon »

Skończyłem Wiek Legend. Decyzja o podwojeniu PD z dziennika eksploracji była strzałem w dziesiątkę. Mimo tego niektóre potwory 4 poziomu były problematyczne i unikałem walki z nimi. Z 5 poziomem walczyłem tylko raz ale na specjalnych zasadach z dziennika, więc się nie wypowiem. Dowodzenie armiami było dla mnie trochę męczące, dodatkowo czasami wielkość armii miała duże znaczenie przy głównych wydarzeniach a czasami niewielkie, jakby twórcy bardziej się skupili na zaskoczeniu gracza niż jakiejś konsekwencji w rozgrywce. Wolałem już wychłodzenie w Ostatnim Rycerzu. Fabularnie poziom jest wysoki, jest to dokończenie opowieści, dlatego najpierw lepiej zagrać Rycerza po podstawce. Cieszę się, że przeszedłem całość bo fabuła jest naprawdę dobra jak na grę. Z grzechów to dalej to samo co w poprzednich kampaniach, czyli bieganie w kółko. Jeżeli chodzi o szybką podróż to bardziej podobała mi się ta z Ostatniego Rycerza niż Wieku Legend. Limit 3 Menhirów to też karanie gracza. Powinny być dużo mniejsze żeby nie zasłaniać planszy i w większej ilości. Na szczęście w Czerwonym Morze nie będzie ich wcale.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: DarkSide »

Jeszcze się nie uporali z "Kings of Ruin" a już AR ruszyło z kampanią "Tainted Grail TTRPG: Song of a Dying World".
Jak bardzo rpg-owa jest ta odnoga? Czy może to taka paragrafówka z naleciałościami RPG? Mnie czyste RPG niestety nie kręci, więc nie wiem czy w to wchodzić, zwłaszcza że grane byłoby tylko solo albo w 2 osoby.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

DarkSide pisze: 14 lut 2024, 11:39 Jeszcze się nie uporali z "Kings of Ruin" a już AR ruszyło z kampanią "Tainted Grail TTRPG: Song of a Dying World".
Jak bardzo rpg-owa jest ta odnoga? Czy może to taka paragrafówka z naleciałościami RPG? Mnie czyste RPG niestety nie kręci, więc nie wiem czy w to wchodzić, zwłaszcza że grane byłoby tylko solo albo w 2 osoby.
Nie no, to ma być normalny erpeg, MG i gracze, żadne tam paragrafówki, mają ciekawy setting więc czemu nie spieniężać tego dalej.
FretkaFantastyczna
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: FretkaFantastyczna »

Właściwie to wygląda jakby jakaś inna firma robiła tego RPGa, Studio Agate, więc pewnie od strony AR będzie tylko nadzór artystyczny. No i marka, która się całkiem rozrosła.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

DarkSide pisze: 14 lut 2024, 11:39 Jeszcze się nie uporali z "Kings of Ruin" a już AR ruszyło z kampanią "Tainted Grail TTRPG: Song of a Dying World".
Jak bardzo rpg-owa jest ta odnoga? Czy może to taka paragrafówka z naleciałościami RPG? Mnie czyste RPG niestety nie kręci, więc nie wiem czy w to wchodzić, zwłaszcza że grane byłoby tylko solo albo w 2 osoby.
Ale wiesz, że to nie jest kampania AR? :)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

W ogóle, dlaczego na Kickstarterze jest "coming soon"? Nie usunęli kampanii, a zrobili nową na Gamefound?

https://www.kickstarter.com/projects/11 ... rail-ttrpg
https://gamefound.com/en/projects/studi ... rail-ttrpg
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Dodatkowi bohaterowie z RPG, których można użyć w FoA będą działać tylko tak jakbym użył bohaterów z niewłaściwej kampanii, czyli mają jakąś swoja zdolność ale zero wstawek fabularnych?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

tomekmani3k pisze: 14 lut 2024, 12:39 Dodatkowi bohaterowie z RPG, których można użyć w FoA będą działać tylko tak jakbym użył bohaterów z niewłaściwej kampanii, czyli mają jakąś swoja zdolność ale zero wstawek fabularnych?
Dokładnie tak to wygląda.
Welnek
Posty: 55
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:47
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Welnek »

Na stronie AR jest dostępny angielski pdf do pobrania z kartami z update packu, czy ktoś już wymieniał swoje i patrzył ile z tego to faktyczne zmiany w fabule, a ile literówki i niewiele wnoszące poprawki?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Ja nawet próbowałem, ale przestawili część ilustracji i ciężko się porównuje wzrokowo, programy graficzne do różnic też odpadają, trzeba by czytać słowo po słowie.
ODPOWIEDZ