Karcianki lcg do grania przeciwko sobie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Karcianki lcg do grania przeciwko sobie

Post autor: Szpanerski »

Szukam dobrej karcianki LCG.

Jednak z tego co rozumiem budowanie tali odbywa się z jednej wspólnej puli. Jak w takim razie wygląda różnorodność deckow w tego typu grach?

Czy nie będzie tak że jak odkryjemy najlepsze zestawienie kart to zawsze będziemy grać już tym samym? Nie będzie sensu zmieniać deck listy na inną bo będzie slabsza?

Zmienianie tali raczej będzie zależało od ochoty zagrania czymś innym?

Nie jest tak że każdy gra najlepsza rozpiska dla danej frakcji?

Dzięki za wyjaśnienie jak działa tutaj różnorodność w taliach. Co ja warunkuje ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Karcianki lcg do grania przeciwko sobie

Post autor: rastula »

Niekoniecznie z jednej puli. Star Wars ma 3, Netrunner 2 zupełnie inne. Gra o tron ma ich 8. Więc nie ma tak że walczą te same karty.

Nie ma też uniwersalnie dobrych rozpisek, bo nie wiesz co złóżył oponent. Moim zdaniem zaletą lcg jest właśnie zaskoczenie i meta gra (w co pójdzie przeciwnik).

Poza wszystkim absolutnie nie ma konieczności zaglądać do netu i ściągać cudzych rozpiski.

Poza kosztem lcg to super format. A SW NR i GoT można było kupić za śrubki zestawy na setki gier.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Karcianki lcg do grania przeciwko sobie

Post autor: Olbagamar »

Jeżeli szukasz karcianki do gry na dwóch, to polecam Keyforge, nowa karcianka od FFG, nie LCG, ale cos podobnego. Tutaj zupełnie odpada budowanie talii bo zamiast kart kupujesz talie, których w teorii nie można zmieniać. Możesz kupić sobie więcej boosterów z taliami i po prostu losować kto czym gra. Do tego proste zasady itp.
Co do LCG to mi się przyjemnie grało w nowe L5R LCG, choć już raczej nie zaangażuje się w kupowanie wszystkiego do tej karcianki bo po I ed. Game of Throne LCG mam dosyć takiego zbieractwa.
ODPOWIEDZ