Deep Space D-6 (Tony Go)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: ma_rio »

Gra jest już jakiś czas na rynku, ale teraz wraz z dodatkiem pojawiła się ciekawa opcja rozgrywki w postaci dodatku RPG.
Jest to coś w rodzaju gry paragrafowej w która można grac używając gry Deep Space D6. Można to znaleźć tu: http://www.tauleadergames.com/tlwh
Sam na razie nie grałem, więc nie wiele mam do powiedzenia, ale może komuś się przyda.
A może znajdzie się zapaleniec, który to przetłumaczy? :) To by było super :)
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: khuba »

ładnie, nie wiedzialem ze cos takeigo jest (a sama gra dokulala sie do mnie dopiero wczoraj (tyllko rok poslizgu)). Sprobuje to wydrukowac i przetestowac
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: Confidential »

Temat mnie zainteresował, bo omyłkowo przeczytałem go jako "Dead Space" i myślałem, że ma to jakiś związek z grą komputerową o tym tytule :D
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: EmilYo »

khuba pisze: 02 gru 2018, 00:00 Sprobuje to wydrukowac i przetestowac
Pierwszego grudnia miała być poprawiona wersja, więc wstrzymałbym się z drukowaniem. Ja wczoraj zagrałem w podstawkę i bardzo mi się podobało.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: orzeh »

Wczoraj z moimi dziećmi (9+6) usiedliśmy wieczorem (kryzys spania, nudzi nam się a nie chce spać, nie za bardzo miałem pod ręką wyciągać cos innego) i zacząłem "wymyślać" historie do pojawiających się zagrożeń, one rzucały kostkami i decydowały co jak przydzielić, czasem im proponowałem (nauczyły się w trymiga co kto robi) jaką kostkę zmienić dowódcą, statek Halcyon. Przydała się wiedza ze Star Treka że są wiązki przechwytujące ;) Tak się zaangażowały że zostało nam 5 kart!!! (+karty bazy).
Byłem zaskoczony że im tak się spodobało.
Wniosek jest taki że nawet gry do gry solo potrafią zająć więcej niż jedną osobę :)

Oglądam wersje RPG, jak będą zainteresowane to spróbuję, tam są lepsze decyzje.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: polwac »

Przez przypadek natrafiłem w internecie na tę grę i spodobała mi się(przypomina mi grę komputerową FTL: Faster Than Light).
Niestety jest w tym momencie niedostępna na rynku(już nie mówiąc o Polsce).

Dobra wiadomość jest taka, że wygląda na to, że jest szansa na dodruk (https://boardgamegeek.com/thread/242266 ... 0#34750260).

Czy ktoś ma tę grę i mógłby się coś o niej wypowiedzieć? Z tego co widzę to ta gra była fundowana na KS, czy była później dostępna w polskich sklepach?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: khuba »

Nie widziałem nigdy w polskim sklepie, gra była na kickstarterze co najmniej 2 razy.
Polecam grę przetestować na tabletop simulator ( https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =777463660 ).
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: donmakaron »

Z dostępnością ciężko. Mam wersję print & play z grafikami z FTL. Bardzo dobra gra, choć trochę taki pasjans, decyzyjność ograniczona rzutami oraz tym, co po prostu trzeba zrobić w danej turze. Ale wersja P&P jest mocno ograniczona, tylko jeden statek, żadnej wariacji w decku przeciwności ani nic, a zdaje się, że kickstarterowa wersja miała różne takie bajery. Tak czy inaczej warto sobie wydrukować, bo to bardzo dobry pasjans. Może będzie gdzieś dało radę dorwać Deep Space D-6 Armada z ostatniego kickstartera, ma chyba wejść w retail w październiku.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: Pan_K »

Gra to dość losowa, ale wciągająca turlanka z relatywnie krótkim czasem gry. Rozegrałem coś koło 50 partii, zanim sprzedałem dawno temu (i trochę żałuję). Losowość dobrze wpleciona w grę, która w zasadzie polega na próbie zapanowania nad piętrzącymi się zagrożeniami, dając po temu taktyczne możliwości związane z konkretnym statkiem (planszetką), którą się akurat weźmie do partii.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Deep Space D-6 (Tony Go)

Post autor: donmakaron »

Będę robił zamówienie na Deep Space D-6: Armada i przy okazji mogę zamówić w ramach jednej wysyłki również jedną kopię Deep Space D-6 jeśli ktoś jest zainteresowany. Szczegóły w >>tu<<.
ODPOWIEDZ