Orbis

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Norberto
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2018, 13:36

Orbis

Post autor: Norberto »

Witam,
Mam kilka wątpliwości odnośnie efektów kafli regionów.
1. Las - PK otrzymuje się za ilość przylegających kafli we wskazanych kolorach, jaka wynika z podanej na kaflu wartości - co jest wartością na kaflu? Z grafiki zaprezentowanej w instrukcji, nie bardzo mogę wydedukować. Prośba o wyjaśnienie, na podstawie załączonego kafla.
Obrazek
2. Wulkan - aby uaktywnić kafel, usuwam skazaną liczbę wyznawców z pozostałych 8 kafli wyboru - czy mogę zabrać wyznawców z którychkolwiek kafli, czy z każdego po jednym?
3. Czy żeton dezaktywacji, mogę usunąć w kolejnym swoim ruchu, czy raz położony tam zostaje do końca rozgrywki?

Pozdrawiam.
addams
Posty: 49
Rejestracja: 14 sie 2015, 08:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Orbis

Post autor: addams »

W moim rozumieniu zasad wygląda to następująco:

1. LAS - za ten kafelek ze zdjęcia dostaniesz 3 punkty pod warunkiem, że będą do niego przylegać przynajmniej 3 zielone lub czerwone kafle. (To stała liczba punktów za kafelek, bez względu na to czy będzie przylegał do 3 czy 6 zielonych / czerwonych)

2. WULKANY - możesz usunąć wyznawców z dowolnych kafli

3. Znaczniki dezaktywacji pozostają na kaflu do końca gry - nie można ich usunąć.

Pozdr.
Norberto
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2018, 13:36

Re: Orbis

Post autor: Norberto »

addams pisze: 11 gru 2018, 00:39 W moim rozumieniu zasad wygląda to następująco:

1. LAS - za ten kafelek ze zdjęcia dostaniesz 3 punkty pod warunkiem, że będą do niego przylegać przynajmniej 3 zielone lub czerwone kafle. (To stała liczba punktów za kafelek, bez względu na to czy będzie przylegał do 3 czy 6 zielonych / czerwonych)
No właśnie - przynajmniej 3 zielone lub 3 czerwone, czy może 3 zielone i 3 czerwone.

Poniżej wklejam wycinek z instrukcji. Ze wskazanego ilustracją przykładu wynika, że kafel Las jest aktywny ponieważ graniczy z 2 kaflami żółtymi i 2 kaflami zielonymi.

Pytanie - czy wystarczy jeden kolor w ilości punktów, czy dwa kolory, każdy w ilości punktów?



Obrazek
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Orbis

Post autor: Lothrain »

Tak jak napisał kolega wyżej wystarczą trzy kafelki w jednym, bądź obu dozwolonych kolorach.
Norberto
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2018, 13:36

Re: Orbis

Post autor: Norberto »

Ok, dziękuję.
hamster
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2012, 02:06

Re: Orbis

Post autor: hamster »

Czy wartość mistyczna na białym kaflu, na którym nie ma symbolu świątyni również wpływa na remis przy końcowym podliczaniu liczby świątyń? W instrukcji jest to niejasno opisane.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Orbis

Post autor: sirafin »

Wpływa.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ