Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: Death4ever »

Fyei pisze: 10 sty 2022, 12:16 Rozpoczętą kampanię z podstawki po prostu kontynuujesz w Tajemnym Portalu, więc wszystko co udało się Wam osiągnąć (poziomy, wyposażenie itp) przenosicie do pierwszego zadania.
Myślałem, że to nie jest kontynuacja poprzedniej kampanii, tylko rozpoczęcie równoległego wątku. Dopiero w 3 dodatku jest kontynuacja (od 4 poziomu dusz do 7)
Dzięki za wyjaśnienie. :)
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: Fyei »

Death4ever pisze: 10 sty 2022, 12:41
Fyei pisze: 10 sty 2022, 12:16 Rozpoczętą kampanię z podstawki po prostu kontynuujesz w Tajemnym Portalu, więc wszystko co udało się Wam osiągnąć (poziomy, wyposażenie itp) przenosicie do pierwszego zadania.
Myślałem, że to nie jest kontynuacja poprzedniej kampanii, tylko rozpoczęcie równoległego wątku. Dopiero w 3 dodatku jest kontynuacja (od 4 poziomu dusz do 7)
Dzięki za wyjaśnienie. :)
Tajemny Portal to bardziej side quest, który jeżeli już to powinien być rozegrany przed Darkness Falls, gdzie jest kontynuowana główna kampania.
Ale zaczynasz go normalnie z marszu z pełnym dobrodziejstwem zebranym po drodze ;). Jedyne co Cię ogranicza, to maksymalny możliwy poziom dusz do osiągnięcia.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Klapouchy
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:26
Been thanked: 1 time

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: Klapouchy »

Witam zaczynam kampanię w s&s grając Thorgalem mistrzem run ma on umiejętność runiczny wybuch czy zaczynam grę mają żeton runy czy dopiero się go później zdobywa?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: eveni »

Poratuje mnie ktoś, co znaczy skrót "K.O." na niebieskim żetonie Trafienia krytycznego?

Obrazek

Jak jest jak byk w instrukcji, to z góry przepraszam, ale pokonała mnie całkowicie.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: qreqorek »

O ile dobrze pamiętam to w ilości materiałów ten żeton przeszedł przez sito testów i nie został przetłumaczony. K.O. = OB.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: Fyei »

qreqorek pisze: 18 kwie 2022, 21:39 O ile dobrze pamiętam to w ilości materiałów ten żeton przeszedł przez sito testów i nie został przetłumaczony. K.O. = OB.
Dokładnie tak, to jest obalenie.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Todei »

Ostatnio rozgrywałem ze swoją dziewczyną finał I Aktu i mieliśmy problem zrozumieniem karty ostatniego bossa. A mianowicie jak działa jego zdolność "uderzenie", w sensie kiedy się ona aktywuje? Mam wrażenie, że na karcie jest jakiś błąd 🤔
Obrazek
Wojo19
Posty: 38
Rejestracja: 24 cze 2017, 00:21
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Wojo19 »

Todei pisze: 19 kwie 2023, 20:17 Ostatnio rozgrywałem ze swoją dziewczyną finał I Aktu i mieliśmy problem zrozumieniem karty ostatniego bossa. A mianowicie jak działa jego zdolność "uderzenie", w sensie kiedy się ona aktywuje? Mam wrażenie, że na karcie jest jakiś błąd 🤔
Obrazek
Działa za każdym razem kiedy trafi w bohatera
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: Todei »

Dzięki za odpowiedź. Czyli, zawsze obala i wchodzi krytyk( jeśli zada obrażenia) i dodatkowo jeśli jest piorun , to wchodzi zabójczy cios. No nieźle. To widzę, że nieźle sobie ułatwiliśmy tą ostatnią walkę 😅
cazador
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2020, 20:13

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: cazador »

Witam, mam pytanie co do akcji reakcji na atak bohatera u wrogów. Czyli z taką tarczą na karcie. Np, że przy otrzymaniu obrażeń atakuje on swoimi pazurami. Mianowicie czy jeśli w ataku jest pewne ze ubije tego wroga i ma zginąć to ta reakcja jeszcze działa w jego odpowiedzi na bohaterów? Czy przez to ze zginie to nie oddaje w reakcji?
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: Fyei »

cazador pisze: 27 cze 2023, 15:06 Witam, mam pytanie co do akcji reakcji na atak bohatera u wrogów. Czyli z taką tarczą na karcie. Np, że przy otrzymaniu obrażeń atakuje on swoimi pazurami. Mianowicie czy jeśli w ataku jest pewne ze ubije tego wroga i ma zginąć to ta reakcja jeszcze działa w jego odpowiedzi na bohaterów? Czy przez to ze zginie to nie oddaje w reakcji?
Reakcja działa zanim wróg zostanie zabity.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: litk »

Mam pytanie odnośnie prologu. W setupie jest opis kart wydarzeń dnia i nocy, ale do talii wydarzeń nie jest dodawana karta nr 4 (dzień) więc w jaki sposób jest wywoływana?
Mer666lot
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2023, 11:32

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: Mer666lot »

Witam
mam pytania odnośnie 2 zadania aktu pierwszego:
Spoiler:
Mer666lot
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2023, 11:32

Re: Sword & Sorcery - pytania i wątpliwości

Post autor: Mer666lot »

litk pisze: 28 lip 2023, 19:15 Mam pytanie odnośnie prologu. W setupie jest opis kart wydarzeń dnia i nocy, ale do talii wydarzeń nie jest dodawana karta nr 4 (dzień) więc w jaki sposób jest wywoływana?
Wynika to z księgi zadań, w miarę postępu fabuły.
ODPOWIEDZ