Monster Slaughter - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Monster Slaughter - pytania i wątpliwości

Post autor: Bart Henry »

Gra nie ma jeszcze tematu, więc zaczynam.

Karta: Ani kroku wstecz (dodatkowa akcja)
Tekst: Jeśli zostałeś pokonany w walce, twój Potwór nie zostaje wyrzucony z pomieszczenia, w którym się znajdował.
Sytuacja: potwór atakuje Boba (mięśniak) i przegrywa, gracz zagrywa tę kartę.

Rozwiązanie #1: potwór gracza nie zostaje wypchnięty wskutek porażki, ale Bob go wyrzuca ze swojej umiejętności.
Rozwiązanie #2: na potwora nie wpływa żadne z wypchnięć - zostaje w tym samym pomieszczeniu.

Ja się mocno skłaniam ku #1, ale w trakcie gry rozpatrzyliśmy #2, bo współgracze skłaniali się do takiej interpretacji.
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: Monster Slaughter

Post autor: Dianne »

Popularność gry raczej nie rokuje na odpowiedzi, ale spróbować zawsze warto.

Graliśmy dzisiaj Scenariusz 1. Studenci zgromadzeni są w salonie, trzymają swoje neutralne bronie. W momencie kiedy się ich zaatakuje bronią się tym co mają w rękach, a potem uciekają do innego pomieszczenia się ukryć. Wątpliwości mam następujące:
1) Czy można nastraszyć w tej chwili studentów? Czy wtedy wtasować ich do talii pomieszczenia, a broń zostawić na stole?
2) Co jeżeli w każdym pomieszczeniu stoi potwór? Czy wtedy studenci też dają radę się schować?
I czy ten scenariusz można grać z szopą?

Druga sprawa
Goście specjalni. W instrukcji jest tylko, ze za ich zabicie dostajemy mięcho, ale czy kość też (za zadanie śmiertelnego ciosu)?
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Monster Slaughter

Post autor: kelvar »

Mały wykop (bo pewnie gra zyska teraz na popularności po mega wyprzedażach u Black Monków (150 zł... Dla mnie super deal!)
Dianne pisze: 26 cze 2020, 00:32 1) Czy można nastraszyć w tej chwili studentów? Czy wtedy wtasować ich do talii pomieszczenia, a broń zostawić na stole? <- jeśli się ukrywają to raczej broń im wypada i nie wraca... Jeśli trafiliby do pomieszczenia z innym potworem po straszeniu czekają na pierwszą walkę/obronę...?
2) Co jeżeli w każdym pomieszczeniu stoi potwór? Czy wtedy studenci też dają radę się schować?
I czy ten scenariusz można grać z szopą? <- w scenariuszu jest, że się ukrywają więc tak bym to traktował... Cóż, nawet potwór może się zamyślić i nie zauważyć studenta :P

Druga sprawa
Goście specjalni. W instrukcji jest tylko, ze za ich zabicie dostajemy mięcho, ale czy kość też (za zadanie śmiertelnego ciosu)? <- tutaj sprawdzałem dokładnie! Za gości nie dostajemy kości - tylko mięcho bez bonusu za ostatni cios... Zresztą tym bardziej, że mamy tylko 5 kości (w sensie żetonów kości, a nie tych do rzucania:-))
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Monster Slaughter: Horror w głębi lasu

Post autor: suibeom »

Mam pytane odnośnie tej gry - potwór atakuje studenta, ten niestety wybronił się, więc potwor zostaje wyrzucony na zewnątrz chaty, a student się "kryje". Pytanie, czy się "kryje" też wtedy, gdy w tym pomieszczeniu jest inny potwór z drugiej rodziny?
Drugie pytanie, jaki jest sens tracenia cennej akcji na podglądanie?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Monster Slaughter - pytania i wątpliwości

Post autor: KurikDeVolay »

Jest gdzieś w sieci instrukcja online do tej gry? Nie mogę jej nigdzie wykopać.
ODPOWIEDZ