Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Sloth »

kuleczka91 pisze: 01 kwie 2023, 20:03
Sloth pisze: 01 kwie 2023, 13:20 Takie pytanko. Mógłby ktoś użyczyć skany kart scenariuszy do gry solo. Kiedyś miałem w zestawie 6 a teraz w paczce 0.
Masz na myśli tą książeczkę ze scenariuszami do gry solo?
Nie, z tego co pamiętam to miałem 6 kart z scenariuszami. Natomiast będę wdzięczny i za książeczkę.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 384 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: kuleczka91 »

Sloth pisze: 01 kwie 2023, 20:52 Nie, z tego co pamiętam to miałem 6 kart z scenariuszami. Natomiast będę wdzięczny i za książeczkę.
Jeśli mówisz o grze podstawowej to tam nie ma żadnych kart pod solo poza scenariuszami w tej książeczce. W spisie komponentów też nic takiego nie ma. Książeczkę jestem w stanie Ci zeskanować jeśli chcesz :)
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Sloth »

kuleczka91 pisze: 01 kwie 2023, 21:47
Sloth pisze: 01 kwie 2023, 20:52 Nie, z tego co pamiętam to miałem 6 kart z scenariuszami. Natomiast będę wdzięczny i za książeczkę.
Jeśli mówisz o grze podstawowej to tam nie ma żadnych kart pod solo poza scenariuszami w tej książeczce. W spisie komponentów też nic takiego nie ma. Książeczkę jestem w stanie Ci zeskanować jeśli chcesz :)
To będę zobowiązany :) Natomiast ja nie mam książeczki a grę kupiłem nową zafoliowaną 🤔 Ostatnim razem musiałem kupić w jakimś promo gdyż miałem te karty 😏
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 384 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: kuleczka91 »

Sloth pisze: 01 kwie 2023, 21:51 To będę zobowiązany :) Natomiast ja nie mam książeczki a grę kupiłem nową zafoliowaną 🤔 Ostatnim razem musiałem kupić w jakimś promo gdyż miałem te karty 😏
Dobra zanim się zabiorę za skanowanie wolę dopytać mówisz o Królestwach Północy, a nie Narodzinach Imperium? Bo w Narodzinach Imperium jest 16 kart pod tryb solo :P
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Sloth »

kuleczka91 pisze: 01 kwie 2023, 22:06
Sloth pisze: 01 kwie 2023, 21:51 To będę zobowiązany :) Natomiast ja nie mam książeczki a grę kupiłem nową zafoliowaną 🤔 Ostatnim razem musiałem kupić w jakimś promo gdyż miałem te karty 😏
Dobra zanim się zabiorę za skanowanie wolę dopytać mówisz o Królestwach Północy, a nie Narodzinach Imperium? Bo w Narodzinach Imperium jest 16 kart pod tryb solo :P
Absolutnie mówię o Królestwach Północy :-)
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: sasquach »

W podstawce była książeczka. Plus dodatkowe karty ze scenariuszami były w ramach promek, albo w ramach dodatków. Cześć z nich masz na bgg do wydruku.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Lailonn »

Po dodaniu do kompletu 4 dodatków nijak nie da się pomieścić gry w pudełku, więc tworzę własny insert. Przy okazji rzucają się w oczy "błędy" wydawnicze?

Każdy klan ma własny znacznik punktacji ale w Rzymie dodali uniwersalne w kolorach znaczników akcji/kart zużytych robotników. Rozumiem klimatyczność ale te klasycznie pomalowane znaczniki to coś co powinno być w grze od razu bez udziwnień. Ile to osób zastanawia się, który znacznik dla jakiego klanu ;)

Nie rozumiem po co żetony kolejności wypraw. Instrukcja jasno mówi o tym, że po kolei dokładamy statki na tor wysp. Po co to komplikować?

Jeśli dobrze rozumiem to ilość statków 2/3 na klan jest umowna i jak bonusy z wysp dopiszą to możemy mieć statków więcej. Tylko skoro mamy wtedy dobierać statki z pudełka, to po co w ogóle bawić się w stylizowane dla klanów? Mogłyby być ponownie w 4 bazowych kolorach po 5szt i wszelkie wątpliwości znikają...

ps. Podziwiam "precyzję" pracy Portalu. Na ich własnej stronie nie ma dodatku Królowie Egiptu dodanego do karty produktu. Solowego też nie ma. Jak wydawca własnych gier nie dodaje ani nie aktualizuje opisów, to wygląda dość słabo.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: litk »

Bo to taka jest jakość Portalu Games właśnie, brak kontroli jakości, brak konsekwencji pewnych rozwiązać, już o bugach nie wspominając.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Lailonn »

litk pisze: 02 kwie 2023, 22:00 Bo to taka jest jakość Portalu Games właśnie, brak kontroli jakości, brak konsekwencji pewnych rozwiązać, już o bugach nie wspominając.
Pewnie sobie dopowiadam ale po obejrzeniu kilku filmików z prezesem Portalu odniosłem wrażenie, że to taki Sapkowski na naszym podwórku ;)

Realne osiągnięcia jednostkowe ale znaczące, więc ego nabuzowane na max, co powoduje, że żadna krytyka się nie przebije. Jeśli ktoś powie, że coś jest nieprzemyślane, to znaczy nie rozumie geniuszu twórcy.
SHIPS LIMIT – In the general supply, ships are meant to be unlimited – if you gain a Ship by any game effect, but there is no longer any Ship token use a replacement.
Dobrze kojarzyłem. Czyli cała otoczka z robieniem customowych pod frakcje, bez oznaczania ich (skorygowano to w dodatkach) to pic na wodę. Osobiście wolałbym po 4-5szt w kolorach jak pionki, niż w razie konieczności dobrania ponad 2, wyjmowania tych z designem innego klanu :D

WTEDY nagle żetony kolejności wypraw mają zastosowanie, bo trzeba w chaosie się jakoś odnaleźć ;D Czyli wpierw skomplikujmy coś na siłę a potem dodajmy rozwiązanie i odtrąbmy sukces ;] Podobnie jak ze znacznikami punktacji

Nijak nie obniża to mojej oceny gry ale trochę wstyd takich głupstw nie ogarnąć jak się jest weteranem branży i robi się filmy uczące designerów pracy.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Wroobel »

Rozważam zakup tej gry bo mi dzieci w miedzyczasie podrosły ale mam pytanie czy wydawnictwo w dodrukach poprawiło mankamenty z pierwszego wydania? Mam na myśli instrukcję i błąd na jednym z kafelków akcji.
Ktoś ma wersję z dodruku?
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Wroobel »

I jeszcze inne pytanie: który z dodatków będzie najlepszy jako pierwszy? Jest może gdzieś jakiś ranking?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: tomp »

Wroobel pisze: 06 kwie 2023, 13:01 I jeszcze inne pytanie: który z dodatków będzie najlepszy jako pierwszy? Jest może gdzieś jakiś ranking?
Ograj podstawkę, zobacz czy przypasuje :)

PS. Mi spodobali się barbarzyńcy, ale raczej jestem w samotny w tej opinii.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Lailonn »

Wroobel pisze: 05 kwie 2023, 14:15 Rozważam zakup tej gry bo mi dzieci w miedzyczasie podrosły ale mam pytanie czy wydawnictwo w dodrukach poprawiło mankamenty z pierwszego wydania? Mam na myśli instrukcję i błąd na jednym z kafelków akcji.
Ktoś ma wersję z dodruku?
Jedna karta poprawiona jest w pudełku do podmiany. Druga to "Robinson" i dalej jest błędnie wydrukowana jako zagrywanie a nie budowanie.

Tylko, że o ile puryzm chciałby ideału, to te babole nie psują gry.

Co do dodatków to według recenzji najlepszy na start to rzymianie i barbarzyńcy, bo mało mieszają. Ja jednak kupiłem komplet od razu, bo gra podeszła w mojej grupie każdemu, to czemu nie ;)

Zanim zagram w dodatki to używam kart wysp, bo tych z podstawki ciut mało.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Sloth »

Ograłem właśnie scenariusze solo wszystkimi klanami z podstawki. Jedyna gra ostatnimi czasy w którą grałem wielokrotnie solo pomimo kilku tytułów leżacych w szafie. Miałem kiedyś ten tytuł, pograłem chwilę i puściłem w świat. Teraz każda partia dała mniejszy bądź większy fun.

. Limity w senariuszach są banalne ale paramtry ciekawie skonstruowane. Zawsze ktoś może uczynić własne 50 zamiast 30 i tyle.
. Nie zgadzam sie z opinnią czy też weryfikacją poziomu trudności klanów. Po prostu każdy klan stawia na inne zasoby i nieco inny system rozwoju w zwiazku z tym.
. Kart są tak dobrane iż nawet jak nie bedą podchodziły Nam idealanie pasjące to możemy ciekawe zbiory zaliczyć.
. Rozegrałem kilka partii 2 osobowych i chyba rozgrywki solowe dały mi wiecej funu.

Podsumowując jestem absolutnie za. Ponadto pierwsza gra tego typu gdzie tryb solo daje mi wiecej funu niż z kimś. Dodatek "Gniew Latarni" zamówiony. Z recenzji wynika ze fabuła jest na pokaz ale zawsze to coś. Tytuł który aż się prosi o rozwinięcie fabularne. Wyprawy, najazdy, itp. Trzymam kciuki zeby poszło kiedyś w tą stronę,
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: konik »

Odebrałem dzisiaj dodatek Gniew Latarni. Nie wypowiem się na temat zasad i rozgrywki, bo jeszcze nie udało mi się zagrać. Mam nadzieję, że opinie z BGG, że błędy w zasadach uniemożliwiają przejście kampanii są przesadzone. Mogę jedynie wypowiedzieć się o wydaniu, które jest ...biedne. Tak biedne, niewiele tego w pudełku, można by wszystko spakować w kopertę. A już wg mnie żałosne, że w pudełku znajdują się tylko dwie kartki z arkuszami scenariuszy. Jeden arkusz format a4, drugi b5. I qr kod. Nie każdy ma drukarkę, nie każdego stać na ksero.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: gnysek »

konik pisze: 12 maja 2023, 16:02Nie każdy ma drukarkę, nie każdego stać na ksero.
Masz 80-100zł na grę, a nie masz na ksero? :lol:
niobar
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:34

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: niobar »

mam pytanie o dodatek gniew latarni
***SPOILER***
Spoiler:
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Post autor: radarek »

Czy portal wydał erratę do dodatku Gniew Latarni po polsku?
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Post autor: radarek »

Pytania odnośnie dodatku Gniew Latarni.

1. Scenariusz 1 "Zapuszczone Hrabstwo". Zasada mówi "Zawsze, kiedy zbudujesz nową Lokację z Akcją, połóż na niej [ikona żetonu zaniedbania]". Czy podbijając wyspę z Akcją i umieszczając ją w swoim Imperium, kładziemy na niej żeton Zaniedbania?
2. Opis rzadkiego surowca w polskiej instrukcji jest inny od angielskiej.
A Rare Resource is any Resource not provided by your Clan’s Starting Fields. Gold is always considered a Rare Resource (even if you have a Starting Field that provides it).
vs
Oznacza Surowiec, którego nie zapewniają Startowe Pola twojego Klanu. Złoto jest zawsze uważane za Rzadki Surowiec, nawet jeżeli posiadasz Startowe Pole je zapewniające. Jednak jeżeli otrzymujesz Rzadki Surowiec i możesz wybrać Surowiec inny niż Złoto, nie możesz wybrać Złota.
W angielskiej jak widać brakuje ostatniego zdania, które istotnie zmienia jego definicję.
Spoiler:
Która wersja jest finalna?

3. Scenariusz 2 "Znikające zapasy".
Opis reakcji Sakiewki:
Jeżeli na obszarze Sakiewki znajdzie się piąty Surowiec przeczytaj [ikona] 24.
Wersja angielska
If a 5th type of Resource is found in the Bag Area, Read [ikona] 24.
Angielska errata zmieniła ten tekst na:
If a 5th Resource of single type is in the Bag Area, Read [ikona] 24.
Czy to nie przypadkiem było tak, że polska wersja jest poprawna, ale tłumacz przeinaczył tłumacząc ją, a potem ktoś pisząc erratę do wersji angielskiej zmienił "type of Resource" na "Resource of a single type"?
Czy jednak wersja angielska po erracie jest finalną?

Erraty do wersji polskiej nie ma, prawda? Przecież te różnice kompletnie zmieniają rozgrywkę.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2024, 13:52 przez radarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Post autor: tomp »

wydaje mi się, że bez projektanta dodatku ciężko zrobić erratę.
Jednak powinien przekazać informację o ujednoliceniu zasad albo wg PL lub wg EN.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Post autor: radarek »

tomp pisze: 28 mar 2024, 12:52 wydaje mi się, że bez projektanta dodatku ciężko zrobić erratę.
Jednak powinien przekazać informację o ujednoliceniu zasad albo wg PL lub wg EN.
Zdaję sobie sprawę, że teraz będzie ciężko o erratę polskiej wersji. Niestety wygląda na to, że po wydaniu wersji angielskiej, gdy na forum BGG podniosły się głosy, że gra zawiera błędy (włączając takie, które wręcz uniemożliwiają dalszą rozgrywkę) to zostało na szybko wypuszczone FAQ (które tak na prawdę było erratą). FAQ zostało przygotowane na podstawie pytań o angielską wersję instrukcji. Wszystko jednak wskazuje, że nikt tych pytań i wątpliwości nie zderzył z polską instrukcją. Powstały więc dziwne rozjazdy.

Dla przykładu. Instrukcja do scenariusza 2 "Znikające zapasy", w sekcji Sakiewka mówi:
Rekcja: Jeżeli na obszarze Sakiewki znajdzie się piąty Surowiec przeczytaj [książka] 24.
Wszystko jasne, brak wątpliwości.

Instrukcja angielska mówi:
Reaction: if a 5th type of Resource is found in the Bag Area, Read [książka] 24.
Gracze szybko zauważyli, że ten zapis nie ma sensu gdyż w Sakiewce mogą się znaleźć tylko 2 typy Surowca. Nie ma zatem fizycznej możliwości by został wywołany ten efekt. Rzeczony FAQ (przypominam, że tylko do wersji angielskiej gry) wprowadza zmianę:
If a 5th Resource of a single type is in the Bag Area, Read [book] 24.
Brawo. I teraz mamy kompletnie 2 różne wersje, przy czym najprawdopodobniej to wersja polska jest tą poprawną (gdyż raczej tłumaczono z polskiego na angielski niż odwrotnie).

Drugi przykład zmian (ten sam scenariusz!), które psują wersję angielską a dodatkowo wersja polska faktycznie wymaga erraty.
Strona 4, opis działania Złodzieja:
Zawsze kiedy używasz pionu Akcji Klanu do rozpatrzenia Akcji, na której kaflu jest [złodziej], jeżeli to możliwe przypisz 1 drewno/jadło (jeżeli niemożliwe, tracisz 1 pkt) na obszar Sakiewki i przesuń Złodzieja pomiędzy dowolne kafle Akcji, tak aby nie stykał się z kaflem, na którym wykonujesz Akcję. (...)
Pozwala to na przesunięcie Złodzieja na jedną z 3 nowych pozycji, jak pokazuje obrazek:
Obrazek

Wersja angielska:
Whenever resolve an Action tile action with a [thief] on it, you must assign 1 wood/food to the Bag Area if possible and move the [thief] between an Action tile NOT adjacent to the Action tile you resolved (if not possible, you lose 1 point).
Na moje oko wystarczyło zamienić dziwne "between Action tile" (czemu liczba pojedyncza?) na coś w stylu "between any adjacent Action Tiles no adjacent to the Action Tile you resolved". Niestety, znów errata zmienia na coś bezsensownego:
Whenever you resolve an Action tile action with the [thief icon] on it, ou must assign 1 wood/food to the Bag Area if possible and move the [thief icon] between the two Action tiles directly across from the Action that was just resolved.
Jeśli dobrze rozumiem to "directly across" to "bezpośrednio na przeciwko". Czyli wersja angielska nie daje nawet wyboru, trzeba przełożyć złodzieja na konkretne "między pole" na przeciwko wykonywanej akcji.

Ale to nie koniec. Wersja angielska, zarówno przed jak i po erracie różni się od polskiej. Ta pierwsza mówi, o wykonywaniu akcji na której kaflu jest złodziej, a ta druga mówi o używaniu pionu Akcji klanu do rozpatrzenia akcji. To są zupełnie różne sytuacje, bo ta pierwsza dotyczy również wykonania akcji przez SŁOWA KLUCZOWE. W tym wypadku bardziej się przychylam do wersji angielskiej gdyż strategicznie daje to więcej możliwości (powiedziałbym nawet, że bez tego bardzo ciężko jest wygrać scenariusz).


Podsumowując: wersja polska wymaga erraty, a obie wersje wymagają uspójnienia między sobą. To co odwalili, najpierw wypuszczając wersję angielską z babolami, a potem erratę która tworzy dwie różne rzeczywistości, woła o pomstę do nieba.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Post autor: gnysek »

tomp pisze: 28 mar 2024, 12:52 wydaje mi się, że bez projektanta dodatku ciężko zrobić erratę.
A co się wydarzyło dokładniej? Może miało to wpływ na kiepską jakość instrukcji jeszcze przed wydaniem gry?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Post autor: tomp »

gnysek pisze: 04 kwie 2024, 18:40
tomp pisze: 28 mar 2024, 12:52 wydaje mi się, że bez projektanta dodatku ciężko zrobić erratę.
A co się wydarzyło dokładniej? Może miało to wpływ na kiepską jakość instrukcji jeszcze przed wydaniem gry?
autor dodatku przeszedł do konkurencyjnej firmy, czyli cannon glass unlimited
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Post autor: radarek »

tomp pisze: 04 kwie 2024, 18:54 autor dodatku przeszedł do konkurencyjnej firmy, czyli cannon glass unlimited
Według LinkedIn obecnie pracuje dla Board&Dice Publishing.

*Glass Cannon Unplugged
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Post autor: tomp »

interesujące! czyli coś źle zapamiętałem.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ