Pangea (Aleksander Jagodziński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pangea (Aleksander Jagodziński)

Post autor: TV3 »

Przyznam, że w tak dużej rozterce dotyczącej ewentualnego zakupu jeszcze nie byłem chyba.
A jak z tą instrukcją i zasadami wygląda mili państwo?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Pangea (Aleksander Jagodziński)

Post autor: lotheg »

Instrukcja jest dobrze napisana. Po grze pojawia się trochę pytań, ale to bardziej o doprecyzowanie, a nie coś bez czego nie możesz grać i dodatkowo autor jest dość aktywny i odpowiada często (na bgg, na fb).

Gra jest raczej na 4 osoby. Grałem w 2 osoby i było przyjemnie, ale jednak boty to boty i w tej grze są uproszczone (zaleta) i przez to mają mały wpływ na grę pozostałych graczy (wada).

Polecam tylko kupić wersję z figurkami i to nie tylko z 4 figurkami zwierząt specjalnych, ale ze wszystkimi figurkami (dla każdego zwierzaka), bo bez nich plansza będzie bardzo słabo czytelna.

Co do interakcji to oczywiście jest, ale to nie jest typowa bitwa/konflikt, więc może się nadać dla ludzi nie lubiących zbyt dużej negatywnej interakcji.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Pangea (Aleksander Jagodziński)

Post autor: anitroche »

Kwestię instrukcji świadomie pominęłam w poprzednich komentarzach, bo jestem jednym z niewielu przypadków, które nie mają problemu ze zrozumieniem instrukcji do Robinsona Crusoe :D. Z Pangeą też nie miałam problemów, jeśli chodzi o instrukcję, ale też nie jest to najlepsza instrukcja, jaką miałam w rękach. Ogólnie to mojej opinii, co do instrukcji do tej gry radzę nie brać pod uwagę. Gdzieś chyba na BGG albo tutaj są jakieś narzekania na nią, warto pewnie przejrzeć wątek pod tym kątem, bo ja nie jestem jakoś specjalnie wyczulona na błędy w instrukcjach i nie widzę problemu w doczytaniu tego i owego na forach.
Polecam tylko kupić wersję z figurkami i to nie tylko z 4 figurkami zwierząt specjalnych, ale ze wszystkimi figurkami (dla każdego zwierzaka), bo bez nich plansza będzie bardzo słabo czytelna.
A tutaj mam odwrotne wrażenie :D, ale przyznaję, że w wersję ze wszystkimi figurkami nie grałam, więc jak najbardziej mogę się mylić.

P.s. Ale jeśli kiedykolwiek przyszłoby ci do głowy kupić grę Merv, to tam instrukcja woła o pomstę do nieba - a skoro nawet ja to mówię, to znaczy, że jest naprawdę kiepsko napisana :D
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pangea (Aleksander Jagodziński)

Post autor: TV3 »

anitroche pisze: 01 lut 2021, 20:15 bo jestem jednym z niewielu przypadków, które nie mają problemu ze zrozumieniem instrukcji do Robinsona Crusoe :D
Oo... to podobnie jak ja :D. Instrukcję do Crusoe zrozumiałem doskonale (miałem to drugie wydanie, gdzie była poprawiona).
Problem jednak był w tym, że niektóre kwestie rozumiałem na dwa sposoby (bo tak wynikało z instrukcji) oraz - że nie rozumiałem kwestii nieporuszonych w instrukcji (którą rozumiałem doskonale) :D ;).
I się na nią obraziłem. Na tę instrukcję znaczy.

lotheg pisze: 01 lut 2021, 20:13 Polecam tylko kupić wersję z figurkami i to nie tylko z 4 figurkami zwierząt specjalnych, ale ze wszystkimi figurkami (dla każdego zwierzaka)
Taa.. właśnie mam możliwość kupna z bodaj całym tym plastikiem...
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Pangea (Aleksander Jagodziński)

Post autor: jnowaczy »

Juz nie demonizujmy instrukcje do Robinsona bo jest ona zrozumiała i raczej nie trzeba być wybitnie inteligentnym by sobie z nią poradzić. Co do instrukcji w Pangea to jest ona w mojej ocenie dobrze napisana, nie miałem najmniejszych problemów by po pierwszym przeczytaniu usiąść do rozgrywki .Oczywiście przy pierwszej grze trzeba było do nie sięgać ale nie było to bardzo uporczywe. To co mnie bardziej denerwowało to fakt posiadania wersji bez figurek co odbiło się na cztelności, momentami było z nią naprawdę słabo. Czy w mojej ocenie figurki uratowały by te grę ?, nie. Na 4 osoby to naprawde fajna gra, poniżej jest już tylko gorzej
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
ODPOWIEDZ