Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Pan_K »

Czacha Games? To chyba wezmę KSa jednak... :(
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Gambit »

Pan_K pisze: 18 sie 2020, 00:08 Czacha Games? To chyba wezmę KSa jednak... :(
O ile wiem, to nie oni.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Pan_K »

A potencjalnie po polsku ma być tylko podstawka, czy razem z dodatkiem z KSa?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Agistral
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2019, 10:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Agistral »

eveni pisze: 17 sie 2020, 18:29 Też mam (i lubię) pierwszą edycję, ale po recenzji Gambita jestem bardzo zainteresowana nowym wydaniem. Mam nadzieję że będzie po polsku i cena będzie do przeżycia.
Mam dokladnie to samo, Gambit zasiał ziarno mocnej ciekawosci.

Widzę w ogloszeniach, że jest srzedawany glen more 2 chronicles po Polsku od tego użytkownika co mam na półce jego spolszczenie do marco polo 2 i Yokohamy, a kiedys mialam do heaven ale.
Czyli gdzies jest Polska instrukcja do glen more 2 i dodatków? Czachy i tak nie lubie dlatego czuje lekką ekscytacje
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Arachion »

Agistral pisze: 18 sie 2020, 21:36 Widzę w ogloszeniach, że jest srzedawany glen more 2 chronicles po Polsku od tego użytkownika co mam na półce jego spolszczenie do marco polo 2 i Yokohamy, a kiedys mialam do heaven ale.
Czyli gdzies jest Polska instrukcja do glen more 2 i dodatków?
To o mnie!
Dzięki za zauważenie, że to moja praca.
Glen sprzedany ale to, że sprzedany to nie znaczy że to slaba pozycja. Jest to pięknie zrobiony i dobrze policzony planszak [lacerdy pozycje są biedniejsze w jakości???] Dla mnie poprostu trzeba iść dalej w życie.

PL instrukcje wrzucę na bgg za jakiś czas, kroniki też po naszemu pomimo, że sam wydawca jak pamiętam nie wszystkie wrzucił do internetow.

Spoiler:
Sucharzysta
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Arachion »

Aby podbić temat do góry i przypomnieć o tym, że obietnice się spełnia udostępniam dla wszystkich Polską instrukcję oraz Polskie edycje Kronik.

Jak wszystkie moje instrukcje robione przez jednego człowieka który zarwał parę nocy aby każda pozycja w kolekcji miała Polską instrukcję.

https://drive.google.com/file/d/1nkxIwv ... j-og-/view

Oraz kroniki:

https://drive.google.com/file/d/1pHgceW ... sp=sharing

a na przypieczętowanie dobrego serca - pomoc gracza :
Sucharzysta
Awatar użytkownika
superfunktor
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: superfunktor »

Minęły już dwa miesiące odkąd Gambit zasiał ziarno niepewności :) Czy wiadomo może już coś więcej o ewentualnych planach wydania polskiej edycji? Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu Glen More II i zastanawiam się czy warto czekać na polską wersję...
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Furan »

Wspieram w pytaniu, bo też czekam jak głupi. :(
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Gambit »

Niestety nie mam żadnych dodatkowych informacji. Czekam tak samo jak inni :)
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Reku_ »

superfunktor pisze: 17 paź 2020, 11:57 Minęły już dwa miesiące odkąd Gambit zasiał ziarno niepewności :) Czy wiadomo może już coś więcej o ewentualnych planach wydania polskiej edycji? Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu Glen More II i zastanawiam się czy warto czekać na polską wersję...
Czekam i ja
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Ardel12 »

Dokładnie tak samo jak koledzy wyżej. Giera wygląda na prawdę dobrze. Jest dostępna od ręki w kilku sklepach, ale jakbym mógł wesprzeć polskie wydawnictwo to wolę poczekać.

BTW: Ostatnio pojawil się KS z dodatkiem do tego tytułu. Jak bardzo jest on niezbędny/zmieniający podstawkę, która sama w sobie składa się z 9 kronik? Interesuje mnie w gruncie rzeczy widok na rozgrywkę dla 2os. SOLO w ogóle mnie nie interesuje.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: japanczyk »

Ardel12 pisze: 17 lis 2020, 12:34 BTW: Ostatnio pojawil się KS z dodatkiem do tego tytułu. Jak bardzo jest on niezbędny/zmieniający podstawkę, która sama w sobie składa się z 9 kronik? Interesuje mnie w gruncie rzeczy widok na rozgrywkę dla 2os. SOLO w ogóle mnie nie interesuje.
Jest absolutnie zbędny
Ja stwierdzilem, ze skoro tak dlugo informacji nie ma to kupiłem - dobra gra, ale nawet kronik jeszcze nie otworzylem :P
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: kuchar »

Jak wyżej :) Nie ma co czekać, tylko kupować.
A jeżeli kogoś bardzo boli to jest przecież przetłumaczona instrukcja + filmik w necie od wydawcy, z instruktarzem jak wszystkie elementy posortować po otworzeniu pudełka. W tym przypadku nie jest to takie oczywiste :)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: michalldz90 »

A ja się pozbyłem bez żalu... Za tą cenę jest dużo lepszych tytulow, a jakość wykonania to niestety nie wszystko. Sama gra jest przyjemna ale nie oferuje niczego spektakularnego. Mi brakowało przede wszystkim interakcji. Podobna gra jest Keyflower i w swojej kategorii miażdży Glen More chyba w każdym aspekcie poza grafika. Gdyby Keyflower miał szatę z Glen More to bylby chyba gra idealna, choć jej rysunkkwosc też ma swój urok. No i jeden niuans tu za cenę podstawki mamy Keyflower z dwoma super dodatkami.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: autopaga »

No widzisz u mnie jest odwrotnie, glen more zdecydowanie przewyższa keyflower, chociaż nie wszystkie kroniki mi się podobają, ale rondel, market punktowanie działają wygodnie, mam kilka kronik które są obowiązkowe głosowanie nad punktowaniem oraz wyścig łódkami.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Ardel12 »

Keyflower z oboma dodatkami już posiadam :) Bardzo go lubię, ale całkowicie nie jestem w stanie w nim zbudować strategii i jakiegoś planu. Nie wiem, po prostu nie dodaje mi sie to wszystko w głowie jak moim przeciwnikom i zwykle pucuję im buty...

W Glen ciekawi mnie własnie rondel, który kojarzy mi się z patchworkiem. Możemy wybrać kafelek, ale im dalej pójdziemy tym więcej opcji otworzymy przed przeciwnikiem. Z drugiej strony czy on sam nie pragnie tego samego kafelka jak my? Dla mnie to jest idealny poziom interakcji.

No nic, wskakuje na wishlistę i przy bliższej okazji będzie zakupiona, jeśli dostępność w sklepach pozwoli.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Reku_ »

Gambit na ostatnim swoim filmie z top pięćdziesiątką gier stwierdził, że jednak chyba nie będzie wersji polskiej.

Sklepowe widnieją za ok. 250-270 zł choć nie wiem czy one są w przedsprzedaży czy sklepy mają egzemplarze? Polska wersja jakby wyszła pewnie kosztowałaby z 50 zł mniej. Ale jak się chce to trzeba płacić
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: konradstpn »

Mam pytanie skierowane do grających w obie wersje. Czy Glen More 2 jest na tyle lepszą grą od pierwowzoru, że warto za nią zapłacić około 200 zł więcej ? Mam dosyć pozytywne wrażenia po graniu w I chociaż obyło się bez fajerwerków i konfetti. Czy druga odsłona wynosi ta grę na wyraźnie wyższy poziom ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: AnimusAleonis »

konradstpn pisze: 19 lis 2020, 19:07 ... Mam dosyć pozytywne wrażenia po graniu w I chociaż obyło się bez fajerwerków i konfetti. Czy druga odsłona wynosi ta grę na wyraźnie wyższy poziom ?
Pytanie wyższy poziom czego :P

Co prawda dawno w orgyinał nie graliśmy ale powiedziałebym tak: jeśli pierwsza wersja wam jakiegoś szczególnego miejsca w waszym sercu nie zajeła, takie fajnie ale "nothing to write home about", to bym nie polecał kupowania II w ciemno, bo tam nie ma niczego zasadniczo nowego.

Co nie znaczy że negatywnie oceniam II, wręcz przeciwnie, bardzo lubimy ta grę, ale jeśli zasadnicza mechanika/rozgrywka, która jest obecna w oryginale, nie porwała to nie myślę że II coś zmieni.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Ardel12 »

Dobra udało mi się grę dorwać i rozegrać dwie partie w 2os. Kostka jako dodatkowy gracz sprawdza się nieźle. Czasem bym powiedział, że potrafią jego ruchy na prawdę zaboleć jak kilka razy pod rząd usuwa budynki od whisky :D Sama gra idealnie trafiła w moje oczekiwania. Na tyle ma proste zasady, że po pierwszej partii nie było żadnych niedomówień, ale oferuje wystarczającą głębię by chcieć do niej wracać. Bardzo spodobała mi się interakcja w tej grze. Można komuś podwędzić kafelek. Trzeba zważać w co idzie przeciwnik, by nie dać mu odskoczyć i zgarnąć masy punktów, ale z drugiej strony nie mamy tu możliwości bezpośredniego zniszczenia czegokolwiek przeciwnikowi i bardzo dobrze.

Niedługo wprowadzę pierwszą kronikę. Liczę, że gra rozwinie się w sposób podobny do Carcasonne, czyli dodatki odpowiednio podbiją głębię/możliwości, bez wywracania rozgrywki.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Fyei »

Już wiadomo :D.
Będzie po polsku od Rebela.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Michito »

Zadam dziwne, ale ważne z perspektywy praktycznej i półkowo-tetrisowej pytanie:

Jak duże jest pudło z grą? Porównywalne do Szoguna? Uczty dla Odyna? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Gizmoo »

Michito pisze: 14 sty 2021, 16:21 Jak duże jest pudło z grą? Porównywalne do Szoguna? Uczty dla Odyna? :mrgreen:
Większe powierzchniowo, ale płytsze. Jak widziałeś pudło do Endeavor, to jest bardzo zbliżone rozmiarem. ;)

P.S. Strasznie się cieszę i czekam na polską edycję. Warto było się powstrzymać z zakupem, choć w pewnym momencie straciłem nadzieję i już miałem kupić oryginalne wydanie.
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: kuchar »

Michito pisze: 14 sty 2021, 16:21 Zadam dziwne, ale ważne z perspektywy praktycznej i półkowo-tetrisowej pytanie:

Jak duże jest pudło z grą? Porównywalne do Szoguna? Uczty dla Odyna? :mrgreen:
Proszę bardzo :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Glen More II: Chronicles (Matthias Cramer)

Post autor: Reku_ »

Fyei pisze: 14 sty 2021, 15:57 Już wiadomo :D.
Będzie po polsku od Rebela.
Ta, właśnie dziś zobaczyłem... W grudniu kupiłem wersję angielską...
ODPOWIEDZ