Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: raiden25 »

Przeczytałem cały post, jednak niczego nie znalazłem co by odpowiedziało ostatecznie na poniższe pytania:
1. Jeśli mam dodać trafienie za każdy odrzucony żeton natchnienia to dodaje 1 do ataku a nie jeden sukces?
2. Czy jeśli zniweluje atak to wykonuje dolne polegnie ataku czyli np. „2 rany 1 strach Po tym ataku odrzuć 1 przygotowana kartę”. Niweluje się tylko rany i strach a usunięcie karty robimy tak czy siak?
3. Karta ze zdjęcia. Czy ta górna cześć karty działa pasywnie i mogę jej używać cały czas i nie odrzucam jej jak oddziaływuje na żeton, a cześć o Odpoczynku 2 powoduje jej discard jeśli chce jej użyć na koniec swojej tury?

Obrazek
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

raiden25 pisze: 23 kwie 2019, 14:05 Przeczytałem cały post, jednak niczego nie znalazłem co by odpowiedziało ostatecznie na poniższe pytania:
1. Jeśli mam dodać trafienie za każdy odrzucony żeton natchnienia to dodaje 1 do ataku a nie jeden sukces?
2. Czy jeśli zniweluje atak to wykonuje dolne polegnie ataku czyli np. „2 rany 1 strach Po tym ataku odrzuć 1 przygotowana kartę”. Niweluje się tylko rany i strach a usunięcie karty robimy tak czy siak?
3. Karta ze zdjęcia. Czy ta górna cześć karty działa pasywnie i mogę jej używać cały czas i nie odrzucam jej jak oddziaływuje na żeton, a cześć o Odpoczynku 2 powoduje jej discard jeśli chce jej użyć na koniec swojej tury?

1. Każdą kartę z listkiem przy testach zamieniasz na SUKCES
A jeśli wykorzystujesz przygotowaną kartę, która ma w sobie słowo "Uderzenie" to dodajesz trafienia.
2. Tak, po ataku to po ataku. Efekt ataku/obrony jest nieistotny.
3. Tak, jak masz odrzucić to Ci napiszą odrzuć.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kilson »

raiden25 pisze: 23 kwie 2019, 14:05 Przeczytałem cały post, jednak niczego nie znalazłem co by odpowiedziało ostatecznie na poniższe pytania:
1. Jeśli mam dodać trafienie za każdy odrzucony żeton natchnienia to dodaje 1 do ataku a nie jeden sukces?
2. Czy jeśli zniweluje atak to wykonuje dolne polegnie ataku czyli np. „2 rany 1 strach Po tym ataku odrzuć 1 przygotowana kartę”. Niweluje się tylko rany i strach a usunięcie karty robimy tak czy siak?
3. Karta ze zdjęcia. Czy ta górna cześć karty działa pasywnie i mogę jej używać cały czas i nie odrzucam jej jak oddziaływuje na żeton, a cześć o Odpoczynku 2 powoduje jej discard jeśli chce jej użyć na koniec swojej tury?
Spoiler:
1) Tak, trafienie to trafienie, czyli sporo słabiej niż "sukces" ;)
2) Dolną część wykonujesz normalnie. Przy niektórych testach masz wyraźnie napisane, że dodatkowy efekt wchodzi tylko jeśli otrzymałeś przynajmniej 1 ranę. Jeśli nie ma takiej uwagi, to niwelujesz rany/strach, ale efekt dodatkowy działa.
3) Dokładnie tak jak piszesz. Górna jest pasywna, a po użyciu dolnej odrzucasz kartę.
detrytusek pisze: 23 kwie 2019, 14:12 1. Każdą kartę z listkiem przy testach zamieniasz na SUKCES
A jeśli wykorzystujesz przygotowaną kartę, która ma w sobie słowo "Uderzenie" to dodajesz trafienia.
Kolega pytał chyba o inną sytuację. Widziałem gdzieś kartę (wydaje mi się, że jedna z podstawowych kart Gimliego), która pozwalała odrzucić dowolną ilość "listków" i za każdy dodać trafienie.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2019, 14:19 przez Kilson, łącznie zmieniany 1 raz.
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Strud »

1. tak (jeśli miałbyś dostać z karty dodatkowy sukces, to będzie na karcie jego symbol)
2. zniwelować można tylko przyjęcie kart, efekty wchodzą niezależnie (chyba, że aplikacja wyraźnie pisze "jeśli przyjąłeś co najmniej 1 kartę ..."
3. tak - zdolność pasywna nie wymaga odrzucenia - działa, dopóki masz przygotowaną kartę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Kilson pisze: 23 kwie 2019, 14:14 Kolega pytał chyba o inną sytuację. Widziałem gdzieś kartę (wydaje mi się, że jedna z podstawowych kart Gimliego), która pozwalała odrzucić dowolną ilość "listków" i za każdy dodać trafienie.
Ok, w takim razie:
Trafienia nigdy nie są sukcesami i dodajemy je na końcu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: sirafin »

choczkins pisze: 21 kwie 2019, 16:44Po przeczytaniu kompendium wydaję mi się że najpierw rozpatrujemy efekt rany i następnie ją przyjmujemy, dlatego jeżeli tekst nakazuje nam odwrócić kartę to zdolność stroju podróżnika jak najbardziej zadziała.
Gdzie dokładnie jest tak napisane?
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: choczkins »

sirafin pisze: 23 kwie 2019, 15:03
choczkins pisze: 21 kwie 2019, 16:44Po przeczytaniu kompendium wydaję mi się że najpierw rozpatrujemy efekt rany i następnie ją przyjmujemy, dlatego jeżeli tekst nakazuje nam odwrócić kartę to zdolność stroju podróżnika jak najbardziej zadziała.
Gdzie dokładnie jest tak napisane?

Chyba oko Saurona na mnie łypneło kiedy czytałem zasady 😏
Mój błąd coś źle zrozumiałem.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: raiden25 »

Dzięki Panowie.
Kolejna zagwostka. Czy jeśli uciekam z pola i wykonuje test (wróg atakuje) to czy mogę użyć karty „ukrycie” które mówi ze „gdy zostaje zaatakowany...”??
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: ravenone »

raiden25 pisze: 23 kwie 2019, 17:53 Dzięki Panowie.
Kolejna zagwostka. Czy jeśli uciekam z pola i wykonuje test (wróg atakuje) to czy mogę użyć karty „ukrycie” które mówi ze „gdy zostaje zaatakowany...”??
Według mnie tak.

Pytanie ode mnie:
Karty ze słowem Odpoczynek 2, Uderzenie 1 itp. działają pasywnie cały czas?
Np. Grad strzał u Legolasa - zawsze działa seria i Uderzenie 1 i nie odrzucam tej karty?
Albo Zapasy coś tam... mają Odpoczynek 2. Tzn., że mogę co turę odpoczywać?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sarseth »

ravenone pisze: 23 kwie 2019, 18:08 Pytanie ode mnie:
Karty ze słowem Odpoczynek 2, Uderzenie 1 itp. działają pasywnie cały czas?
Np. Grad strzał u Legolasa - zawsze działa seria i Uderzenie 1 i nie odrzucam tej karty?
Albo Zapasy coś tam... mają Odpoczynek 2. Tzn., że mogę co turę odpoczywać?
Nie, te pogrubione to są opisy akcji i modyfikator. Na końcu instrukcji jest zawsze napisane co musisz zrobić, a musisz tę kartę odrzucić. Odpoczynek 2 co turę, ładny easy mode ;P
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: raiden25 »

W czasie gry zdobyłem kartę Jedzenie, jest to tzw. przedmiot pomocniczy należący do całej drużyny i powinienem moc go komuś przekazać. Jednak nie mam go w ekwipunku Bohatera ani Grupy. Coś jest nie tak czy ja to źle rozumiem?
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Freshus »

Pytanie na wejściu. Czytam instrukcje/kompendium i nie jest to powiedziane wprost. W trakcie fazy cienia wróg dostaje polecenie "Ruch 2: zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera)". Co w przypadku kiedy Aragorn znajduję się dwa pola od wroga, więc ten może go dopaść, ale pomiędzy nimi znajduje się np. Legolas (czyli 1 pole od wroga). Kto zostanie celem ataku?

Według aplikacji cały czas wydawało mi się, że Legolas, ale jedno zdanie w instrukcji wprowadza mnie w zagubienie: "Jeśli grupa wrogów nie może się ruszyć tak, aby mieć swój cel w za-sięgu, ale może się ruszyć tak, aby mieć w zasięgu innego bohatera, ten znajdujący się bliżej bohater staje się jej nowym celem". Więc teoretycznie dopiero w przypadku gdy Aragorn nie mógłby być celem ataku, zaatakowany zostanie "najbliższy bohater"? Czyli przeciwnik przeskoczy Legolasa i dopadnie do Aragorna? Czy jednak my dobrze graliśmy pozwalając na atak na Legolasa?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sarseth »

Freshus pisze: 23 kwie 2019, 18:18 Pytanie na wejściu. Czytam instrukcje/kompendium i nie jest to powiedziane wprost. W trakcie fazy cienia wróg dostaje polecenie "Ruch 2: zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera)". Co w przypadku kiedy Aragorn znajduję się dwa pola od wroga, więc ten może go dopaść, ale pomiędzy nimi znajduje się np. Legolas (czyli 1 pole od wroga). Kto zostanie celem ataku?
A nie masz odpowiedzi w samej komendzie aplikacji - co sam zaznaczyłeś.
Ruch 2: zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera)
A w kompendium że aplikacja nadpisuje zasady z książki - złote zasady.

Czyli jakbyś miał "Ruch 2: Zaatakuj Aragorna." (bez tego "albo") i wtedy gdyby Aragorn byłby 3 pola dalej, a Legolas dwa, to wtedy Legolasa bijesz i wchodzi zasada z instrukcji.

Ponad to, przez instrukcję zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera) to cel jest jeden z dwóch, albo Aragorn albo najbliższy bohater. Legolas jest bliżej więc według nawiasu jest on głównym celem ataku.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kilson »

Sarseth pisze: 23 kwie 2019, 18:25
Freshus pisze: 23 kwie 2019, 18:18 Pytanie na wejściu. Czytam instrukcje/kompendium i nie jest to powiedziane wprost. W trakcie fazy cienia wróg dostaje polecenie "Ruch 2: zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera)". Co w przypadku kiedy Aragorn znajduję się dwa pola od wroga, więc ten może go dopaść, ale pomiędzy nimi znajduje się np. Legolas (czyli 1 pole od wroga). Kto zostanie celem ataku?
A nie masz odpowiedzi w samej komendzie aplikacji - co sam zaznaczyłeś.
Ruch 2: zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera)
A w kompendium że aplikacja nadpisuje zasady z książki - złote zasady.

Czyli jakbyś miał "Ruch 2: Zaatakuj Aragorna." (bez tego "albo") i wtedy gdyby Aragorn byłby 3 pola dalej, a Legolas dwa, to wtedy Legolasa bijesz i wchodzi zasada z instrukcji.

Ponad to, przez instrukcję zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera) to cel jest jeden z dwóch, albo Aragorn albo najbliższy bohater. Legolas jest bliżej więc według nawiasu jest on głównym celem ataku.
Chyba źle to interpretujesz. Moim zdaniem tekst w nawiasie nie jest równorzędną opcją, tylko przypomnieniem, że jeśli pierwotny cel jest za daleko, to wróg obiera nowy cel w zasięgu.

Instrukcja:
Jeśli grupa wrogów nie może się ruszyć tak, aby mieć swój cel w zasięgu,
ale może się ruszyć tak, aby mieć w zasięgu innego bohatera,
ten znajdujący się bliżej bohater staje się jej nowym celem. Jeśli kilku
bohaterów spełnia ten warunek, bohaterowie decydują, który z nich
stanie się nowym celem.



Czyli w odniesieniu do sytuacji kolegi Freshusa wróg powinien moim zdaniem zignorować Legolasa i lecieć do Aragorna.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sarseth »

Kilson pisze: 23 kwie 2019, 18:44
Sarseth pisze: 23 kwie 2019, 18:25
Freshus pisze: 23 kwie 2019, 18:18 Pytanie na wejściu. Czytam instrukcje/kompendium i nie jest to powiedziane wprost. W trakcie fazy cienia wróg dostaje polecenie "Ruch 2: zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera)". Co w przypadku kiedy Aragorn znajduję się dwa pola od wroga, więc ten może go dopaść, ale pomiędzy nimi znajduje się np. Legolas (czyli 1 pole od wroga). Kto zostanie celem ataku?
A nie masz odpowiedzi w samej komendzie aplikacji - co sam zaznaczyłeś.
Ruch 2: zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera)
A w kompendium że aplikacja nadpisuje zasady z książki - złote zasady.

Czyli jakbyś miał "Ruch 2: Zaatakuj Aragorna." (bez tego "albo") i wtedy gdyby Aragorn byłby 3 pola dalej, a Legolas dwa, to wtedy Legolasa bijesz i wchodzi zasada z instrukcji.

Ponad to, przez instrukcję zaatakuj Aragorna (albo najbliższego bohatera) to cel jest jeden z dwóch, albo Aragorn albo najbliższy bohater. Legolas jest bliżej więc według nawiasu jest on głównym celem ataku.
Chyba źle to interpretujesz. Moim zdaniem tekst w nawiasie nie jest równorzędną opcją, tylko przypomnieniem, że jeśli pierwotny cel jest za daleko, to wróg obiera nowy cel w zasięgu.

Instrukcja:
Jeśli grupa wrogów nie może się ruszyć tak, aby mieć swój cel w zasięgu,
ale może się ruszyć tak, aby mieć w zasięgu innego bohatera,
ten znajdujący się bliżej bohater staje się jej nowym celem. Jeśli kilku
bohaterów spełnia ten warunek, bohaterowie decydują, który z nich
stanie się nowym celem.



Czyli w odniesieniu do sytuacji kolegi Freshusa wróg powinien moim zdaniem zignorować Legolasa i lecieć do Aragorna.
Jeśli to jest przypomnienie to rzeczywiście źle, ale pytanie czy to przypomnienie. Zapytam na FB, może Hayek odpowie, bo jeśli to jest przypomnienie to ignoruje. Ale wiem że ta gra nie jest kosnekwenta z tymi elementami (base karty mają przypomnienie akcji, a potem już nie - pytanie co tutaj autorzy mieli na myśli).
Obie zasady mają sens imho, raz że idzie do kogoś do kogo chce dany Ork (chociaż w większości to go powinno duże G obchodzić, byle zabić tylko wroga, bo generalnie orki w większości tempe były), a dwa że biegnie kogo widzi najpierw, a Aragorn jest tylko żeby rozwikłać konfilkt równego dystansu.
Pytanie jak rozwiązać właśnie wtedy rzeczywiście zasadę żeby szedł do najbliższego, a jak remis to Aragorn? Odwrócić to co w nawiasie?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: awawa »

Gdyby chodziło o najbliższego to wróg szedłby po prostu do niego a nie wypatrywałby Aragorna w zasięgu ;) I nie chodzi tez moim zdaniem o klaryfikację przypadku, gdy kilku bohaterów jest w tej samej odległości to tylko wtedy zaatakują niego.

U mnie też bez przerwy brali go na celownik: to pewnie przez ten jego sztandar, który ich drażni ;) Ale pozwalało to na zastawianie zasadzek.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2019, 20:27 przez awawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Granie na Bemowie
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Paskuder »

Sorka miało być tytuł faktycznie :oops:
Już edytuję :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Sarseth »

@awawa @Kilson
Ok, ma sens to co mówicie ;) Przepraszam za wprowadzenie zamieszania. Może Gloomhaven trochę mi wpłynęło na ten "rule-ing"
Rebel 6% (trójmiasto)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Paskuder »

Ruch i atak wroga. Ruch 2 i atak Aragorn lub najbliższy bohater.

1. Legolas jest 1 pole od orka Aragorn 2 pola od orka. Zawsze najpierw sprawdzamy wskazanego bohatera. Więc w tej sytuacji ork podejdzie 2 pola i zaatakuje Aragorna, nawet pomimo że Legolas jest bliżej.

2.
A) Legolas jest 1 pole od orka a Aragorn 3 pola. Ork nie może zaatakować Aragorna bo ma za daleko, wobec czego zachodzi drugą część polecenia z nawiasu więc zaatakuje najbliższego bohatera czyli Legolasa.
B) Jeżeli w zasięgu 1 byłaby jeszcze np Berawora to gracze wybierają czy ork zaatakuje Legolasa czy Beraworę.
C) Legolas jest 1 pole, Berawora 2 pola a Aragorn 3 pola od orka. Ork nie dojdzie do Aragorna, zaatakuje najbliższego czyli konkretnie Legolasa.

3. Wszyscy bohaterowie są 3 pola od orka. Wtedy wybieramy brak celu, ork zrobi coś innego.

Mam nadzieję, że pomogłem.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2019, 21:57 przez Paskuder, łącznie zmieniany 1 raz.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Kretilla »

A ja mam pytanie o taką sytuację, mam wrażenie, że rozegrałem to poprawnie, ale chciałbym to potwierdzić:
Grałem Berevorą, wykonuję atak Zręcznością, Odkrywam 3 karty i były na nich bodajże tylko 3 "listki". Miałem przygotowaną umiejętność Dawne zwyczaje ("gdy wykonujesz test możesz odrzucić ją, aby zmienić 1 "listek" na 1 "sukces" i wykonać Zwiad 1"). Po wykonaniu z niej Zwiadu ponownie dociągnąłem Dawne zwyczaje, więc użyłem taką samą kartę drugi raz. Dobrałem i przygotowałem w wyniku tego Niebywałą zręczność ("gdy wykonujesz test Zręczności, możesz odrzucić ją, aby dodać 1 sukces"). Odrzuciłem ją.

W sumie wyszło, że zdobyłem 3 sukcesy (2 zamienione z Dawnych zwyczajów i 1 z Niebywałej zręczności). Czy wg. Was takie rozegranie jest poprawne?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Paskuder »

Kretilla pisze: 23 kwie 2019, 21:07 A ja mam pytanie o taką sytuację, mam wrażenie, że rozegrałem to poprawnie, ale chciałbym to potwierdzić:
Grałem Berevorą, wykonuję atak Zręcznością, Odkrywam 3 karty i były na nich bodajże tylko 3 "listki". Miałem przygotowaną umiejętność Dawne zwyczaje ("gdy wykonujesz test możesz odrzucić ją, aby zmienić 1 "listek" na 1 "sukces" i wykonać Zwiad 1"). Po wykonaniu z niej Zwiadu ponownie dociągnąłem Dawne zwyczaje, więc użyłem taką samą kartę drugi raz. Dobrałem i przygotowałem w wyniku tego Niebywałą zręczność ("gdy wykonujesz test Zręczności, możesz odrzucić ją, aby dodać 1 sukces"). Odrzuciłem ją.

W sumie wyszło, że zdobyłem 3 sukcesy (2 zamienione z Dawnych zwyczajów i 1 z Niebywałej zręczności). Czy wg. Was takie rozegranie jest poprawne?
Moim zdaniem poprawnie.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: ravenone »

Sarseth pisze: 23 kwie 2019, 18:13
ravenone pisze: 23 kwie 2019, 18:08 Pytanie ode mnie:
Karty ze słowem Odpoczynek 2, Uderzenie 1 itp. działają pasywnie cały czas?
Np. Grad strzał u Legolasa - zawsze działa seria i Uderzenie 1 i nie odrzucam tej karty?
Albo Zapasy coś tam... mają Odpoczynek 2. Tzn., że mogę co turę odpoczywać?
Nie, te pogrubione to są opisy akcji i modyfikator. Na końcu instrukcji jest zawsze napisane co musisz zrobić, a musisz tę kartę odrzucić. Odpoczynek 2 co turę, ładny easy mode ;P

Tak też grałem, ale wolałem się upewnić:)
A jeszcze inny przykład:
Bystry wzrok Legolasa.
+1 do zasięgu
uderzenie 2.

Ten zasięg działa dopóki nie użyję tej karty do uderzenia 2, czy jednorazowo?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: detrytusek »

Dopóki nie użyjesz karty do uderzenia.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: Coen »

Co się dzieje, gdy nie zdam testu ostatniej szansy jednym z bohaterów, a reszta przegra dany scenariusz.
Gram kolejny scenariusz to na pewno, ale co z tym zabitym? Zmartwychwstał i gra dalej? ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Post autor: schen »

Coen pisze: 24 kwie 2019, 08:09 Co się dzieje, gdy nie zdam testu ostatniej szansy jednym z bohaterów, a reszta przegra dany scenariusz.
Gram kolejny scenariusz to na pewno, ale co z tym zabitym? Zmartwychwstał i gra dalej? ;)
Tak, gra dalej. Możesz to sobie tłumaczyć nie tyle, że zginął, a że odniósł na tyle poważne rany, że musieliście się wycofać i porzucić misję.
ODPOWIEDZ